I Feesthallen vanaf volgend Jaar ten dele verhuurd aan Diddens Van Asten? Het wordt allemaal wel geregeld tussen pot en pint. 1642 bloed- afnemingen in eerste drie maand te Aalst ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD (H)eureka... of de afschaffing van sluitingsuren voor drankgelegen heden DE VAN AALST 27e jaargang nr 16 Zaterdag 17 april 1971 Redaktie en Behe% leden Aalsiers feestkomitee ontstemt NEC SPE, NEC METÜ..4 ooistraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 6,50 fr het nummer SS HET stedelijk feestkomitee te Aalst is een kommissie die men zo maar niet kan veronachtzamen. Bij menige gelegenheid een soort «ischaduwgemeenteraad». Het aantal effectieve leden stemt ten andere precies overeen met dit van de gemeenteraad. Tot dusver was voorzitter van d'rt komitee een Schepen, terwijl een lid werd aangeduid tot feest- bestuurder. Of men in het kader van het huidig koalitieakkoord nu precies de nieuwe formule toepast, laten wij buiten bespreking. In elk ge val de voorzitter van het nieuw stedelijk feestkomitee zou niet lan ger een Schepen zijn, maar een (id dat op basis van een akkoord tussen de meerderheid verkozen wordt. Zoals hier reeds vroeger gesig naleerd is kandidaat de h. A. Sin- gelijn (P.V.V.) De funktie van feestbestuurder wordt afgeschaft, in de plaats komen twee onder voorzitters kandidaten zouden zijn Jos Slommaert (C.V.P.) en Daniel Jacobus (V.U.). Een rege ling die volgens de bekende ge plogenheden een aangelegenheid is van voorafgaandelijke (politie ke) afspraken. STANDPUNT B.S.P. LEDEN FEESTKOMITEE Dat noodzaakt dan ook een af zonderlijke bijeenkomst van de meerderheid die afgevaardigd zijn in het nieuw feestkomitee. Dins dag II. ging daaromtrent een ver gadering door. En er was ook een gepland voor woensdag II. Reaktie van de leden van de minderheid, afgevaardigd in het feestkomitee «Tot onze grote verwondering hebben we vernomen dat op woensdag 14 dezer te 20u30 het Stedelijk feestcomité in vergade ring samenkomt. Op deze vergadering zouden en kel de leden van de bestuurs- meerderheid zijn uitgenodigd en dit met uitsluiting van de vertegen woordigers aangeduid door de B.S.P. We betreuren ten zeerste dit feit en protesteren met klem tegen deze ongewone en alles behalve democratische houding. Wij willen dan ook de aandacht trekken van de vergadering op de volgende vaststellingen: 1) Dat er, bij ons weten, in het feestcomité nog nooit een derge lijk voorgaand feit heeft plaats ge grepen. 2) Dat een zodanige handels wijze in het geheel niet bevorder lijk is voor de goede geest van samenwerking 3) Dat we, door deze manier van handelen, beschouwd worden als een politieke oppositiefractie in het Stedelijk Feestcomité. 4) Dat men ons zodoende ver plicht de nodige conclusies te trekken die onze verdere houding if in de schoot van het Stedelijk Feestcomité zullen bepalen. Op grond van deze beschouwin gen en niet twijfelend aan de goe de wil van de vergadering, die zal begrijpen dat de ganse werking van het comité en het belang van de stad, niet op deze wijze ge diend wordt, zijn wij er van over tuigd dat ze, samen met ons, het verkeerde van deze handelswijze zal kontesteren». UNDERGROUND- VERGADERING In feestelijk ornaat en gede- koreerd stonden dan de B.S.P. leden van het feestkomitee woensdagavond opgesteld aan de ingang van 't stadhuis, om de kollega's van de meerder heid een kontesterend onthaal voor te bereiden. Ach, Aalster- se pappenheimers, de meerder heidsleden hadden blijkbaar lont geroken en hielden ergens een underground-vergadering. Ze waren in elk geval spoor loos en de zoektocht van de verontwaardigde B.S.P, leden, bleek zonder resultaat. Laatste (officieuze berichten) Het wordt allemaal wel gere geld tussen pot en pint, Als de feestelijke sfeer van dit komitee nu ook al ontluis terd wordt... Want de brave Frans Wauters was ditmaal echt kwaad... Gp 26 april as. zal de Aalster- se raad zich dienen uit te spreken over het afschaffen van de slui tingsuren van drankgelegenheden. Er wordt niet verwacht dat iemand roet in het nachtelijke drankproeven zal gooien. Maar het thema is blijkbaar te boeiend opdat men zou mogen verwachten dat de vroede jongens en meisjes van de raad, er niet zouden over pataberen. JAARBEURS VOORLOPIG NOG NIET IN 'T GEDRANG HET te Aalst gevestigde Nederlands bedrijf Diddens Van Asten n.v. zal tegen het einde van dit jaar over nieuwe be- drijfsiokalen dienen te beschikken. Het gebouw aan de Burchtstraat werd inderdaad door Sasa verkocht aan de Glucoserie Reünies. TOEKOMSTMUZIEK Het Aalsterse stadsbestuur zoekt thans mede naar een oplossing voor het probleem van andere bedrijfslokalen voor Diddens Van Asten. Een definitieve oplossing ligt blijkbaar niet voor de hand, zodat men uit bezorgdheid voor de plaatselijke tewerkstelling een noodoplossing zou zoeken die erin zou bestaan dat een gedeelte van de Feesthalle aan de Schoolstraat vanaf volgend jaar aan Did dens Van Asten zou verhuurd worden. Ofschoon dit geen onmiddellijk probleem stelt voor de Aalsterse Jaarbeurs, die dan toch de laatste jaren een groeiende belangstel ling kent, is het op termijn niet uitgesloten dat men naar een andere oplossing zou zoeken. Of de stad plannen heeft voor een nieuw feesthallen complex? Een vraag waarop men ten stadhuize uiteraard geen antwoord kan geven. Er zijn wel ideeen. Evenwel, de feesthallen aan de School straat zouden onder geen beding verkocht worden. Men zou kunnen suggereren dat Aalst zich laat inspireren door de Kortrijkse Hallen. Tenslotte is de Aalsterse ondergrond niet over al beweeglijk. Toekomstmuziek, waartoe alvast de notenbalken kun nen getrokken worden. En ondanks Mansholt, of Boon (van Leuven) of Heger. de boer hij ploegde voort... Het bloedtransfusiecentrum Aalst verstrekte de cijfers in verband met de werking in de voorbije drie maand. Hieruit blijkt dat tijdens 32 zittingen 1642 bloedafnemin- gen verricht werden en er zich 134 nieuwe bloedgevers hebben aangeboden. Alhoewel dit een stjiging in af namen betreft tegen verleden jaar, dienden er niettemin drie zeer dringende oproepen gericht bij ge brek aan bloed.

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 1