W Dringend: RESTAURATIEWERKEN AAN BELFORT Van Tino Rossi enz... DeUciet 116 miljoen Geen nieuwe belastingen V.V.Ï. Aalst: Zorg voor onthaal en verblijftoerisme ONAFHANKELIJK REGIONAAL Begroting 197S Sn sie AaSsterse raad Een onderzoek naar zwendel en omkoperij Sierbelichting stadspark Beschermende maatregelen O T DE GAZEL VAN AALST 27e Jaargang nr 22 Zaterdag 29 mei 1971 Tijdens de raadszitting van heden vrijdag stond ais enig punt op de agenda de stedelijke begroting voor het dienstjaar 1971. Een zware dobber. Zoals gebruikelijk werd deze begroting uiteen gezet en toegelicht door de Schepen van Financien de h. E. Bogaert die reeds eerder had te kennen gegeven dat ondanks het stijgend deficiet, thans 116 miljoen, geen nieuwe gemeentelijke belastingen zullen geheven worden. De raad was ook reeds donderdag in openbare zitting bijeen gekomen en nam akte van het ontslag van het B.S.P. raadslid J. Van Droogenbroeck, die opgevolgd werd door de h. A. De Winter. Het ontslag van de h. J. Van Droogenbroeck was het gevolg van de onverenigbaarheid van zijn mandaat als gemeenteraadslid met dit als lid van de K.O.O. De gerechtelijke politie van Aalst onderzoekt momenteel een zwendelaffaire waarbij verschillende personen zouden betrokken zijn o.w. enkele ambtenaren van het Ministerie van Openbare Werken. Het onderzoek is in Dendermonde begonnen door het Hoog Komitee van Toezicht, waarna de aanhouding volgde van een drietal personen. Er zou ook omkoperij aan het licht gekomen zijn. Ook de gerechte lijke politie van Gent houdt zich met het verder onderzoek bezig. NEC SPE, NEC MEYU... Bèheer Schoolstraat 26 9300 AALST Tel. 241.14 6,50 fr het nummer De ergerlijke toestand waarin het Aalsterse Belfort zich bevindt, de voor het merendeel der Aalstenaars onbekende kunstvoorwerpen in het Stedelijk Hospitaal, de belangrijheid van het Aalsters archief en de mogelijkheden die het stadspark biedt in funktie van het ont haal en verblijfstoerisme zijn een aantal aspekten die tijdens een bijeenkomst van de «Stedelijke Kommissie voor Toerisme en Vreem delingenverkeer» vrij scherp onder de ioepe werden genomen. Niet ten onrechte. Reeds anno 1953 werd bv. gewezen op de noodzaak van dringende werken aan het Belfort. Men kan niet beweren dat het in de loop van de daaropvolgende jaren aan de aandacht van de opeenvolgende stadsbesturen is ontsnapt, maar de bekende admini stratieve sleur blijkt al te dikwijls sterker dan goede inzichten en voornemens. Tijdens de vorige eeuw uitgerekend op 6 juni 1879, in de Kermis periode vernielde een brand de oude Belforttoren. Op voormelde bij eenkomst in feite de «installatie» van de hernieuwde kommissie, werd in verband met het Belfort nog eens gerapporteerd dat «drin gend (moet) ingegrepen worden», wegens het brandgevaar dat vooral op de zolder van dit historisch gebouw lang niet denk- beeldig is. TT WIJ krijgen weldra in onze bioscopen een Elvis Presley-film met vijfentwintig top-hits van himself. Elvis Presley zoals hij draait en waait of zingt en davert. Ik zetelde voor de zondag T.V. toen een fragment uit die film er me aan herinnerde hoe fel die Presley indertijd op mijn zenuwen werkte en mijn muzikaal gemoed pestte. Intelligente lieden die elke dag een stukske Freud, Jung of Adler verteren kunnen me allicht eksplikeren hoe het komt dat ik nadat fragment, die Presley niet langer onsympathiek vind. In elk geval een stuk van mijn levensgeschiedenis heeft zich weer eens herhaald. Jaren, vele jaren geleden schreef onze katolieke pers de vlaamse wel te verstaan, felle epistels tegen «Tino Rossi's zuiders gekweel». En wee ons allen, kinderen ge boren tussen de twee wereldoorlogen, halfwassen toen de laat ste begon, die benevens hun vlaamse liederenschat ook nog de muzikale plaisirs of chagrin d'amour van Tino Rossi konden neuriën. Het was een kwaad dat bijna gelijkgesteld was met het betreden van een dorpse danstent. Het zal dan ook niet iedereen verbazen dat het gooien met tomaten naar Tino Rossi te Brussel in het Vlaanderen als een heldendaad werd aangezien. Nu nog heb ik de moed niet op gebracht om mijn kinderen te vertellen dat een van die tomaten in de richting van Tino Rossi, precies ter hoogte van een oor naam Brussels hotel, gegooid werd door de knaap die later hun vader werd. Hoe zou dat Want tussen de platenrek steken sedert enkele jaren een paar van die oude Tino Rossi's. Allicht zal ik er een paar Presley's tussen wringen, Stiekum en zo maar... D.N. Op voorstel van Schepen Van den Eede, zal de gemeenteraad gevraagd worden ook als lid van de kommissie aan te stellen: I. De Vos, konservator, K. Baert, archi varis, R. Van de Wiele (uittredend sekretaris), F. Courteaux, V.V.A.K. C. Clinckaert, gediplomeerde gids v.d. Provincie, H. Louies, uittre dend lid en Herman Talloen die A. Machiels zal vervangen. De h. R. Van de Wiele preciseer de de aktiviteiten van de verschil lende officiële toeristische organis men waarbij voortaan de geweste lijke en plaatselijke V.V.V onafge- zien de noodzakelijke samenwer king een méér omschreven taak hebben. Op gewestelijk vlak de zorg voor de toeristische infra- struktuur, publiciteit en propagan da, op lokaal vlak: het bevorderen van het onthaal en verblijfstoeris me en de zorg voor de animatie via toeristische manifestaties. Aansluitend bij de inleiding van R. Van de Wiele kwamen dan tij dens deze bijeenkomst enkele ur gente punten aan bod. Er werd vastgesteld dat de be staande sierbelichting niet meer brand en daarenboven de installa tie onvolledig is. Het plaatsen van het tweede gedeelte van de be lichting dient voorafgegaan te wor den door een verantwoorde studie Gesuggereerd werd dat het stads park ook via openluchttentoonstel- lingen van beeldhouwwerk en kera miek meer in de belangstelling zou komen. Schepen Van den Eede zal het dossier openen van de geplande restauratiewerken aan het Belfort. De twee bovenzalen kunnen momenteel niet gebruikt wor den. Het ganse gebouw verkeert in een verschrikkelijke staat. Ongedierte, eigen aan oude gebouwen, vreet de stenen in. Toestand dakgoten drin gend nazien. Het kleine toren tje (met klok) is aan het wij ken Het «klokkenspel roest wegens weinig bespeel baarheid en gebrek aan ver warming». Aldus uit een ver slag van deze vergadering, die overigens ook aandacht heeft voor een verantwoorde restauratie. De kommissie zal dezer dagen een bezoek aan het Belfort brengen. De h. De Winter had het dan in 't biezonder over de toestand van de gevels op de Grote Markt en aan de Kerkstraat. Het BP. A. 1 voor het centrum stelt weinig ei sen. Enkel wordt een gabariet aangegeven waaraan men zich nog niet houdt. Vermeden dient een bouwstijl zoals deze van de huidi ge Kredietbank. Beschermende maatregelen dringen zich op. Voor het stadscentrum is een nieuw BPA met strengere normen (hoogte, gebruik ma terialen voor ramen, kroon lijsten, gevelstenen enz). De h. De Winter zei dat de H. Geestkapel, in navolging van de Finisterrekerk te Brussel (Nieuwstraat) een rustpunt is en het behoud ervan geen financieel verlies voor de K.O.O. is. Schepen Van den Eede vroeg het advies van de leden inzake gepland complex aan de hoek, rechtover de Akademie voor Scho ne Kunsten. Het aanstellen van een gids blijkt uit ervaring, niet verant woord. In de nieuwe hal aan de ingang van het stadhuis is ruim schoots toeristische dokumentatie voor handen. De h. R. van de Wie le houdt zich overigens ter be schikking voor het verstrekken van alle nuttige gegevens aan pers en radio. Belangrijker is de signalisatie waarover de h. K. Baert de aan wezigen inlichtte. Deze signalisa tie zou gerealizeerd worden door de Provinciale Federatie van Oost- Vlaanderen, met een voor de Den derstreek speciaal kenteken. vervolg op blz 3

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 1