Dan tOCh ^orc,t '^skroek,, een recreatie centrum voor de gemeenschap T 1.000e geboorte in 1971 te Aalst lontakten met eigenaar Meer groen Minder stenen in de stad des aanstoots Bewoners Werf Van Wambekekaai- gedeelte Molenstraat: Een verslag: Openbare werken en ruimtelijke ordening in de stad. Meer bedden in stedelijk ziekenhuis ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Toenemend lawaai en trillingen ingevolge installaties in bedrijf De Wolf-Cosyns DE GAZETVAN AALST NEC SPE, NEC METV... 27e jaargang nr 26 Zaterdag 26 juni 1971 Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 6,50 fr het nummer DE industriezone Wijngaardveld, het sportstadion Osbroek, de Albrechtlaan, de tuinwijk Ten Berg, de Oude Gentbaan (nabij kaartershuisje en school) het voetbalplein Immerzeel, Kerrebroek (langs de spoorweg), de Rerum Novarumstraat (naast beek tussen huizen Schietbaan en Hof ter Zomergem: zijn een reeks terreinen en straten die blijkens een verslag van de vergadering van de Kom missie v.d. Gemeenteraad «Openbare Werken en Ruimtelijke Orde ning» en het stedelijk komitee voor Ruimtelijke Ordening voor meer groen in aanmerking komen. Dat dit amper maar een eerste aanloop kan zijn voor een gezon der leefmilieu o.m. via nieuwe aanplantingen zullen de kommissie- leden ook wel inzien. In verband met de bomen langsheen de Parklaan - Leo de Bethu- nelaan en Kapucienenlaan wordt in dit verslag gemeld dat het Sroenkomitee voorstander is van het behoud. Het nieuw geplande trajekt waarover in deze krant reeds uitvoeriger werd uitgeweid, kan slechts gerealizeerd worden na het verwijderen van de bomen. Een doeltreffender aktie van het Groenkomitee zou er mogelijks kunnen in bestaan door nieuwe, aangepaste aanplantingen te vragen in het kader van het nieuwe wegendek. EEN OPDRACHT Tijdens voormelde vergadering heeft Schepen De Neve de op dracht toegelicht van de kommis sie en het stedelijk komitee inza ke ruimtelijke ordening. Schepen de Neve «Ruimtelijke ordening is in een bepaalde ruim te op een bepaalde oppervlakte, hetzij in een gemeente, hetzij in een stad, hetzij in een land, al datgene ondernemen wat moet en kan bijdragen tot de volledige ont plooiing, tot het totale welzijn en geluk van ieder mens op deze wereld». Dit programma waar maken is de taak van het stedelijk komitee voor Ruimtelijke Ordening. Aan de basis van onze werkzaamheden moet het beoogde doel liggen inzake leefmilieu, groen, lucht, water enz inzake sociaal ekonomische strukturen van onze stad (werkkring, vrijetijdsbeste ding) en van de tertitaire sector (handel en diensten) rekening houdend met de bestaande reele toestand, die dient geinventarieerd te worden. Het komt er thans vooreerst op aan een programma vast te leggen, hopelijk voor het einde van dit jaar. (Zie elders hierbij aansluitend Dossier Open bare Werken). Hetzelfde verslag leert ons, aan de hand van een toelichting van de h. V. Van Geem, afdelingschef Openbare Werken, dat de stad Aalst over weinig bij K.B. goedge keurde plannen van aanleg, be staande uit bestemmings en ont eigeningsplan, beschikt. Gerechte lijke onteigening is hierdoor uitge sloten. De stad heeft evenwel nood aan gronden om de geplande werken te kunnen uitvoeren. GEPLANDE AANWERVINGEN 1. In der minne... Oud Café «'t Baasken» Pries ter Daensplein. Dit gebouw kan gesloopt worden na het verlijden van de aankoopakte. Dit volstaat evenwel niet, ook het hoekhuis Kerkstraat - Priester Daensplein (groenten en fruitwinkel) dient door de stad aangekocht te wor den voor sloping. En dan De verwezenlijking van het rooilijnplan Pontstraat Kerk straat dat goedgekeurd werd bij K.B. van 4 maart 1912 is, aldus het verslag, niet denkbaar, gelet op een huis aan Kerkstraat (Op tiek Cardon) dat nieuw gebouwd werd. Een aanpassing van het rooi lijnplan dringt zich op. Tuinwijk «Ten Berg» laatste aanwerving voor verwezenlijking van de binnenwijk werd door de Bestendige Deputatie goedge keurd. Sylvain van der Guchtlaan 2 percelen welke toelaten de gan se straat te verwezenlijken. - Achtergrond huis Wellekens- straat 84 - Jozef Meganckstraat nog twee percelen moeten aange worven worden om de voormelde straat op volledige breedte te kunnen aanleggen. De eigenaars weigeren de nodige grond af te staan. 2. Dossier af Aankoop «Zwarte Zusters», Kapellestraat voor uitbreiding der administratieve diensten Grond hoek Moorselbaan Vervolg op blz 2 Precies op 17 juni II. werd in het kantoor van de Aalsterse Bur gerlijke Stand aangifte gedaan van de 1000e geboorte van dit jaar. Een meisje nogwel Patricia Maria Tijssen, die een dag voordien in de stedelijke materniteit het levenslicht voor het eerst aan schouwde, dochtertje van de h. Cornelius A. Tijssen en Maria L.R. De Wilde, wonende aan de Nieuwbeekstraat 95. Een niet alledaagse gebeurtenis ter welke gelegenheid de geluk kige ouders namens het stadsbestuur door Schepen H. Van der Veken het stadsplakket werd overhandigd en door Mevr. H. Van der Veken een mooie tuil bloemen. Proficiat Patricia. UITTREDENDE K.O.O. VOORZITTER INSPANNINGEN VOORTZETTEN VOOR NIEUW COMPLEX Burgemeester de Bisschop heeft dezer dagen de traditionele eerste steen gemetseld van een nieuwe vleugel van het oude stedelijke ziekenhuis. Hierdoor zal eerlang het aantal ziekenbedden met 60 vermeerderd worden. Bij dez gelegenheid zei de uit tredende K.O.O. voorzitter J. Van Droogenbroeck dat nieuwe inspan ningen noodzakelijk zullen zijn om de plannen voor het nieuw zieken huis te realiseren. AFVAARDIGING BIJ DE BURGEMEESTER Naar verluidt zou het lawaai dat de wijk van de Van Wambeke- kaai, Werf en een gedeelte van de Molenstraat zou hinderen, (zie onze editie van 12 II.) nog toegenomen zijn. Een delegatie van voormelde buurt, bestaande uit de hh. Delbecq, Gheeraerdts en de Paepe, heeft zich dezer dagen bij burgemeester de Bisschop aangeboden en gevraagd zich steunend op het nieuw stedelijk reglemen terzake de onmiddellijke stopzetting te bevelen van het hinderend lawaai en de daarmee gepaard gaande trillingen, afkomstig van de N.V. De Wolf-Cosyns aan de Fritz de Wolfkaai. Een en ander zou veroorzaakt worden door de twee zuigersinstal laties als ook door andere werkzaamheden die sedert 22 juni II, nog een bijkomend lawaai en trillingen veroorzaken.

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 1