KOEWEIT ELDORADO PAKISTAN VOLKSVERNIETIGING Zegebloemen voor De Deyn en De Smet Ontgooche lingen in nationaal kampioen schap Ereplaats voor Jef Pollet in nationaal kampioen schap BLACK BOYS HOOPT! De Erpenaar Alain De Smet was weer aan de eer in het verre Honsem. Hij maakte er gewoonte getrouw weer een soloren van na dat hij ongeveer half weg het ha zenpad had gekozen om met ruim één minuut boni de eindmeet te bereiken. Ook Mare De Deyn veroverde een nieuwe bloemtuil. Zulks ge beurde te Aspelare waar hij na een geslaagde ontsnapping met de beloftevolle Nieuwerkerkenaar Dirk Heek-hout en het Waaltje Jean Pierre Lefevre vlot de eindspurt won tegen zijn twee gezellen. Tijdens de nationale Atletiekkam- pioenschappen zijn weinig streek- atleten op het voorplan gekomen. Een lichtpunt was niettemin het optreden van de Eendracht Aalst atleet Jefke Pollet die in de 10.000 Tijdens een gezellige bijeen komst waarop de nieuwe extra sportieve partner de h. De Ruys- scher werd voorgesteld en ook symbolisch de trainingspakken werden uitgereikt is gebleken dat Black Boys met een sterk vertrou wen en geestdrift de nieuwe kom petitie tegemoet ziet. Met het hui dig moreel en dynamisme moet Black Boys in staat zijn om een toprol te vervullen temeer dat men nu toch veilig onder dak is in een nieuwe en eigen zaal. Het was dan ook logisch dat de h. Raymond Schepens van het Pro vinciaal Comité, even de werk kracht en bezieling van voorzitter Kamiel Bonnaerens en Dokter Boeyckens belichtte en ook lof- woorden had voor de man achter de schermen Roger Van Caelen- berg, die het trouwens is geweest die het plan Fellows tot een goed In het nationaal kampioenschap van de juniores werd in de Den derstreek veel verwacht van het duo Luc De Croock-Etienne Van Der Helst. Beiden hadden zich tot in de puntjes voorbereid op dit kampioenschap en bijzonder De Croock had niets onverlet gelaten om in optima konditie aan de afrit te komen. Hij getroostte zich zelfs de moeite om in het verre St. Lé ger het parkoers te gaan verken nen en hij was er van overtuigd dat het voor hem als geknipt was zodat de verwachtingen hoog wa ren gespannen. Voegen we er maar onmiddellijk aan toe dat het zowel voor De Croock als voor Van Der Helst niets is geworden^ daar zij in het grote pak achteraan eindig den. Wel mag worden onder streept dat Luc De Croock vooral in de eerste koershelft meermaals op het voorplan is geweest en bij verscheidene ontsnappingen is be trokken geweest. Doch toen dan de beslissende slag werd ingezet bleven zowel De Croock als Van Der Helst gevangen in het peleton. meter een mooie vijfde plaats be zette achter Polleunis, Lismont, Rombaux en Eric Gyselink. Meteen een bewijs van de ontegenspreke lijke talenten van de sympatieke Eendracht atleet. einde bracht, en ook de nieuwe zaal kon ontdekken. Trainer Geert Bocque deelde mede dat voorlopig de trainingen op het Volksplein zullen worden gehouden, terwijl er in de nieuwe zaal op zaterdag 14, zondag 15 en maandag 16 augustus een sta ge zal plaats hebben waarvoor 12 spelers zullen worden aangeduid. De trainingen zullen afwisselend geleid worden cfoor Geert Bocque en John Huysecom. HET OEFENPROGRAMMA Black Boys start met het nieu we seizoen op zondag 15 augus tus met een wedstrijd tegen Royal IV, zondag 22 augustus komt Hermes op bezoek en zater dag 28 en zondag 29 augustus zal Black Boys deelnemen aan een tornooi te Deurne. Er is veel narigheid in de we reld, maar er kan worden gespro ken van een landje, waar het le ven zo uit een 1000-nachtsprook- jes schijnt te zijn geknipt. Zulk een land is Koeweit aan de Per zische golf, een vierde deel in op pervlakte van de Benelux samen een goede 700.000 zielen, waar van ieder, klein en groot, meetelt als we zeggen dat het jaarlijks gemiddeld inkomen er 4000 dollar per jaar is. Niet ieder heeft dit; want er zijn rijken en minder rij ken, maar de minste heeft nog rijkelijk genoeg om geen kinder bijslag nodig te hebben. Het is het rijkste land van de wereld. Het is een land van woestijnzand en grint, waar al het andere moet worden geimporteerd. Maar dit schaadt niet. De olie maakt alles goed, en olie is er in overvloed. Voorts is de sheik overtuigd, dat de rijkdom aan zijn ganse volk toekomt en zorgt, dat hieraan niets mankeert. Belastingen zijn er bijna niet; wie minder dan 15000 dollar per jaar verdient betaalt niets. Wie meer verdient een klein beetje. Alle onderwijs en alle me dische zorg is gratis; ook' alle so ciale lasten zijn voor rekening van de staat. De grondprijzen zijn uiterst laag. En de hoofdstad is schitterend modern van bouw. De gruwel, die in Pakistan plaats vindt, verdient meer inter nationale bemoeienis, dan thans naar dit deel van de wereld uit gaat. Het gaat om miljoenen men sen; West-Pakistan heeft 60 mil joen zielen, Oost-Pakistan 78 mil joen, van wie de meesten moham medaans zijn, doch 10 miljoen hindoes. Bij de stichting van het rijk koos Oost bij het eveneens mohammadaanse West te behoren, liever dan onder het overwegend hindoes tellende India en zo kwam de rare staat Pakistan tot stand, waarvan deze beide delen ruim 1800 km van elkander verwijderd liggen. Het werd een rampspoe dige geschiedenis voor Oost. Dit bleek in november 1970, toen de grote overstomingsramp in Oost 500.000 doden kostte; West trok er zich bitter weinig van aan. Toen volgden de verkiezingen, waarbij de leider van Oost sheik Mujibur Rahman 167 van de 169 parlementszetels verwierf (totaal aantal leden 313) zodat hij demo cratisch gesproken president van geheel Pakistan had moeten wor den. Toen barstte de bom. Yahjah Khan, de soldaat die West regeert, zond troepen naar Oost, nam Rachman gevangen (die nu in West in augustus voor de krijgsraad moet komen) en ge- Het kan er erg warm zijn, de temperatuur kan oplopen tot 52 graden Celsius; en de huizen zijn hierop gebouwd, namelijk met kleine vensters om de zon buiten te houden, dikke muren en veel bomen. Natuurlijk heeft schier ie dereen een auto, er is een auto op elke 5 zielen; voetgangers ziet men niet; het verkeer is vlot, zes rijbanen zijn op de hoofdwegen regel; de duurste merken glijden af en aan. En de supermarkten zijn als bij ons. De inrichting van de huizen is doorgaans prachtig, van alle gemakken voorzien, air conditioning in elk geval, de ruim ten zijn groot en mooi. Voor dege nen, die minder dan 500 dollar per maand verdienen bouwt de staat staatswoningen, die voor een verbluffend lage huur ter beschik king worden gegeven, nl. 2 tot 15 dollar per maand, en na 25 jaar is het huis onbelast eigendom van de bewoner. Garages zijn er over al gedeeltelijk ondergronds. De sheik heeft de zorg voor al deze luxe opgedragen aan een staats- comité onder zijn opperleiding en het resultaat is, dat bijv. de wo ningbouw, die alom in de wereld zoveel problemen oplevert, in Koe weit geruisloos en bevredigend verloopt, er is geen bouwpro- bleem om van te spreken. lastte de troepen in Oost die «muskieten» in de Gangesmoeras- sen te verdelgen. Nu, dit gebeurt. Terwijl een West-Pakistaner de wereld rondreist om te vertellen, dat alles in Oost rustig en nor maal is, komen er meer mensen om dan bij de overstromingsramp, vluchten er nog steeds dagelijks gemiddeld 50.000 haveloze, zieke en berooide wanhopigen naar In dia, waar het totaal vluchtelingen nu 8 miljoen beloopt en heerst er in Oost en in de kampen een vre selijke chaos van ziekten honger en onbeschrijfelijke ellende die de dood tot een uitkomst maakt. In Oost is er geen voedsel; in april kon er niet worden gezaaid en in voer is er niet. De «muskieten» zijn de hindoes en de moslem, die met hen collaboreerden. En in In dia groeit de verbittering met de dag. India helpt, maar de 550 miljoen Indiërs zijn arm en de kos ten van onderhoud der vluchtelin gen belopen meer dan 2 miljoen dollar per dag, zonder dat het mo gelijk is om de epidemieen en het grote sterven in verkommering en modder ook maar enigszins be vredigend tegen te gaan. WAT MOET ER NU GEBEUREN? Het is een onvoorstelbaar moei lijk vraagstuk, wat er nu zal moe ten gebeuren. Er is een UNO, de ARMER EN RIJK De armeren zijn de emigranten uit de nabuurlanden, die de weel de van Koeweit zoeken, zij zijn het die de auto's wassen, ais chauffeurs dienen, grint harpen in de woestijn, aan de wegenbouw werken enz. Maar ze hebben toch altijd een inkomen van 300 tot 450 dollar per maand en vrij ver voer naar de industrie, vooral pe trochemische bedrijven, die buiten de stad wordt gehouden en op 37 km afstand ligt. Zeer rijken en zelfs onvoorstelbaar rijken zijn er ook, velen zelfs. De vele luxe-ge- bouwen, het kolossale vredespa leis, waar de staat buitenlandse gasten ontvangst en waar een oosterse weelde heerst, alsmede het Hilton-hotel en het hotel She raton, die tot de weelderigste en duurste van de wereld behoren, bewijzen het. Het Hilton-hotel is bepaald reusachtig. Koeweit is een orthodox mohammedaanse Arabische staat; de vele minarets van de moskees tonen het; van partijschappen heeft men geen last. De grootste zorg is onafhan kelijk te blijven als de Britten de Perzische golf verlaten, want zo veel olie en zoveel goeds brengt kapers op de kust; Irak zou wel heel graag Koeweit inlijven, maar Koeweit en Saoedi-Arabie van Ko ning Feissal gevoelen daar niets voor. Verenigde Naties en allicht zal er ietsworden gezgd, maar Oe Thant kondigde reeds aan, dat de UNO onmachtig is, omdat de aangele genheid een binnenlandse affaire van Pakistan is. Dezelfde man, die over Zuid-West-Afrika, waar niets aan de hand is dan alleen, dat Zambia en Tanzania de blan ken in het zuiden haten, meer dan 80 resoluties fabriceerde en de volgende voor dit jaar al weer in de maak heeft, dezelfde man, die ook Israel, op dezelfde wijze be dacht en geen last had van scru pules over binnenlandse aangele genheden, zit nu achter zijn bu reaucratische rookgordijn. Ook Amerika vertraagt de hulp aan West-Pakistan wel, maar is, nu president Nixon naar Peking gaat, naar China, dat in de Kash- mir-oorlog Pakistan militair steun de, toch voorzichtig en zette op de begroting voor het volgend jaar 118 miljoen dollar voor West-Pa kistan. India aarzelt, want het vreest China. Rusland zwijgt: de hoge politiek remt iedereen. En hoe het afloopt? Tenslotte worden de huidige ellenden naar het zich laat aanzien vergroot door oorlog en wapengeweld, de laatste vrucht van een machteloze wereld, die wel maanreizen kan organiseren, maar geen raad weet met Paki stan.

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 13