m mm Stadsarchief niet in begijnhofkerk Kraantjeswater wordt duurder De toekomstige privé- sporthal Ongena FRANS Gesprekken met jonge mensen Na vakantiejob, liefst adieu aan 't school Naar e@n overeenkomst met de stad biaei S fr. OM AFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBL „Lijk •'m f-JBfc DE GAZET 27e jaargang nr 31 Zaterdag 14 augustus 1971 Redaktie en Beheer Schoolstraat 28 - 9300 AALST Tel. 241,146,50 fr het AALST NEC SPE. NEC METU... nummer Het bestuurskoüege van Aalst werd door de ïussengemeente- lijke Maatschappij voor Waterbedeling ingelicht betreffende de stijging van de prijs van het drinkwater. Derhalve zal tijdens de ek. raadszitting op 25 augustus as. de verhoging van de prijs, momenteel 4,50 per Km3, op 6,50 per Km3 aan de raadsleden ter goedkeuring worden voorgelegd. Vacantiejobs in de streek De hiernavolgende gesprekken van een onzer medewerkers met jonge mensen die tijdens de voorbije weken een vakantiejob in de streek aanvaardden, zijn er drie uit een reeks van een twintigtal kontakten met gezinnen waar een zoon of een dochter aan de slag ging. Een eerste vaststelling is wel, dat van die twintig leerlingen of studenten, er in totaal zes waren die na hun vakantiejob tot het besluit gekomen zijn, niet verder meer te studeren. Soms, zoals hier reeds blijkt tegen de wil en de ambitie van moeder of vader. Wij hopen nog wel in een volgende uitgave enkele gesprekken te publiceren. En dan toch ook een andere klok te laten horen nl. deze van de werkgevers in wier bedrijf, leerlingen of studenten, tijdens de va kantie een gelegenheidsjob hebben verricht. Zoveel is wel zeker dat in kleinere bedrijven de wet op de vakan- tiearbeid sommige werkgevers ietwat heeft afgeschrikt. Niet onbelangrijk ook dit: Van de twintig ondervraagde jonge mensen, waren er in totaal 14 die met één of meer overgangsexamens gekonfronteerd worden. Na een julivakantiejob, dus de volgende weken aan de blok. FRANS D. «Cols» voor de vrienden en vriendinnen - is 17 jaar. Volgt de afdeling handel in een onderwijsinstelling in de streek. Een belangrijk bedrijf in het Aalsterse recruteerde jonge lui voor lichte handarbeid. Een routi newerk, waarbij je niet moet na denken. Alleen een vingervlugheid en een onderbroken ritme. Is het meegevallen? Ja zulle,... Het klinkt overtuigend. Waarom Het antwoord komt niet zo vanzelfsprekend - zijn entousi- asme is het gevolg van ver schillende factoren. 60 fr. per uur... Hij grimmelt, wrijft zijn lange hippe haren weg en kijkt in de richting van zijn moeder. Wij weten niet of we er eigen lijk goed hebben mee gedaan. Stel u voor, hij zou liefst niet meer terug naar 't school gaan en op het bedrijf blijven werken. Maar dat niet. Ja, maar eer ik ooit zoveel verdien als boekhouder, re- plikeert Frans... De schoolbanken beu Bah, nu heb ik toch gedaan na 't werk. De moeder Niks van, ge moet voortstuderen en eerst een diploma behalen. Maar mijn man heeft er geen bezwa ren tegen dat hij eventueel op het bedrijf zou blijven. Waarom Wel mijn man hecht niet zo veel belang aan een diploma. Wie handen aan zijn lijf heeft die komt er wel. Daarbij komt dat hij - de moeder wijst in de richting van zoon Frans - elk jaar af te rekenen heeft met een reeks overgangsexamens. En met een gezin van vijf kin deren is het toch in deze tijd wel zwaar als men ze alles wil geven en de inkomsten afhan kelijk zijn van één man. De sfeer in het bedrijf vra gen wij. Plezierig, ge moet werken hé mijnheer. En dan - Frans lacht zijn jonge blinkende tanden bloot - na 't werk gaan wij ne pot pakken... Het is 19 u. De 17 ja rige knaap heeft blijk baar niet zoveel be langstelling voor het gesprek en maakt schoorvoetend aanstal ten om met de brom fiets naar ,'t stad te gaan. Hij slaagt er in zijn moeder te over tuigen, met de belofte dat hij tijdig, rond 22 u. terug zal zijn. Vervolg op blz 2 Waar de voormalige «Filature Impériale» thans het voorwerp is van onderhandelingen tussen het stadsbestuur en de eigenaars (in verband met de mogelijkheid aldaar een Feesthal in te planten) worden oudere Aalstenaars meteen herinnerd aan 't fabriek van «Kapiteintjes», waarvan bovenstaande foto van een wolplaats uit het begin van deze eeuw. (Lees elders in de krant meer over 't fabriek van «Kapiteintjes»). Het stadsarchief zal niet worden ondergebracht in de Begijnhof kerk. Naar vernomen wordt heeft de voorzitter van de Kerkfabriek van St. Martinus in een brief aan het stadsbestuur ter kennis ge bracht dat voormelde kerk krachtens beschikkingen, waarvan niet kan afgeweken worden, voorbehouden blijft voor kerkelijke diensten. Het Aalsters archief is momenteel ondergebracht in de stads school aan het Vredeplein. De noodzaak aan ruimere lokalen is in eik geval een probleem waarvoor het stadsbestuur een oplossing zoekt. De bouwaanvraag voor een sporthal door de firma Ongena, werd deze week aan het stadsbestuur overgemaakt. Deze sporthal met de nodige accodomatie zou ingepland worden aan de Geldhofstraat. Zoals hier reeds eerder werd gemeld onderhandelt het stadsbe stuur momenteel met de firma Ongena om deze toekomstige sport hal te huren. De plannen zouden, na goedkeuring, in een vlug tempo worden gerealizeerd. Anderzijds zou het stadsbestuur niet afzien van het plan strekkende tot het overdeken van het sportcentrum aan de Rozendreef. De dagbladen en de meeste weekbladen zijn ingevolge de aan zienlijke verhoging van de kostprijs die zelf vlugger is gegroeid dan de normale algemene prijzenevolutie verplicht de verkoopprijs vanaf 16 augustus as. te verhogen. Derhalve za! ook onze krant vanaf volgende week 8 fr per nummer kosten. Vanaf diezelfde datum zuilen de abonnementstarieven eveneens aangepast worden.

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 1