De vertraging rond aanvang werken grote ringlaan Toch In september I0frperm3 Muskusratten... een üi flsafea i im Bij gebrek aan kredieten M.O.W.-oplossing via pre financiering Modernisering kleine ringlaan (Kapucienen- laan-Leo de Bethunelaan) ten vroegste volgend jaar in de streek a Zie eiders in ons bied r ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD 3S& DE VAN AALST NEC SPE, NEC KSETU... 27e jaargang nr 32 Zaterdag 21 augustus 1971 Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 9300 AALST Tel. 241.14 PRIJS 8 F. INFORMATIE DE aanvang van de werken van de 1 fase van het trajekt van de Grote Ringlaan, tussen de Dendermondsesteenweg en Boudewijn- laan heeft tot dusver vertraging gekend ingevolge het feit dat het Ministerie van Openbare Werken de voorziene kredieten diende te schrappen. Dit in tegenstelling met de verwachting, wijl inderdaad reeds in 't begin van dit jaar zowel aan het stadsbestuur, ais aan het Aktie- komitee voor Ekonomische Expansie medegedeeld werd dat de wer ken toevertrouwd aan de Antwerpse bouwbedrijven Verbeeck, alvast in de eerste helft van dit jaar zouden aanvangen. In middens van het ministerie van Openbare Werken konden wij vernemen dat men thans aan een oplossing toe is via een systeem van pré-financiering, dit op sug gestie van Minister De Saeger. Dit komt er in grote trekken op neer dat een of andere financiële instelling in afwachting dat va dertje Staat, eenmaal de nodige kredieten voorhanden vereffent de betrokken aannemer de nodige middelen ter beschikking stelt. De Bouwbedrijven Verbeeck zouden akkoord gaan met een voorgelegd ontwerp van financiering. Dit zou tot gevolg hebben, al dus signaleerde men te Brussel, dat in september as. definitief met de verdere voltooiing van de Ring laan kan gestart worden. De laaste tijd zouden diverse organismen en instanties aan het Ministerie van Openbare Werken, schriftelijk hun ontgoocheling heb ben te kennen gegeven in verband met de vertraging van voornoem de werken. De definitieve aanpak van de modernizering van de zg. Kleine Ringlaan is alvast niet meer voor dit jaar, ten vroegste in 1972. (Zie informatie betreffende nieuw tracé D.G.v.A. 8 februari... 1969 en 20 februari 1971) De plannen zijn sedert lang klaar maar de realisatie wordt af geremd door het verzet tegen het omhakken van de bomen. Dit verzet uitgaande van het plaatselijke Groenkomitee wordt weliswaar nu kracht bijgezet door het advies van een dienst Groen plan van Stedebouw (M.O.W.) Uiteindelijk wil men toch ook nog de opvatting horen van het Natio naal Groenkomitee. DE BOMEN Ten aanzien van de begrijpelijke bezorgdheid voor het vrijwaren van «Groen» dient hier aan toege voegd dat in het nieuwe tracé een groenstrook zou voorzien zijn, on geveer daar waar zich thans het fietspad bevindt. Technische diensten van het Mi nisterie van Openbare Werken «wij hebben ook waardering voor bomen, voor groen...» laten toch opmerken dat van verkeerstech nisch standpunt uit het behoud van de huidige bomen onverantwoord is, een aantal o.m. via de wortels de middenstrook ondermijnen en vooral in de herfstperiode een jaar lijkse karwei tot gevolg hebben. Aan een en ander kan verholpen worden door jonge nieuwe aan plantingen. Afgezien van de zg. Struikelste nen... die de bomen blijken te zijn rijst de vraag Acht M.O.W. de modernizering van de kleine Ring laan niet zo belangrijk WEINIG FRAAI Pro memorie kan herinnerd wor den aan wat in verband met de modernizering van deze Rijks weg, hier reeds vroeger werd geschreven: «Het effekt van de modermi- zering van Kapucienenlaan Leo de Bethunelaan (voor wat een vlotter doorgaand verkeer betreft blijft evenwel afhankelijk van de verbreding van de Rijksweg tussen de Kapucienenlaan en het Kruis punt stwg op Gent-Koolstraat» Schepen De Neve heeft reeds enkele maanden geleden op een vergadering te Gent gesuggereerd dat men de onteigende huizen tus sen Koolstraat en Kapucienenlaan zou slopen, waardoor, voorlopig, de beschikbare ruimte als parkeer gelegenheid zou kunnen gebruikt worden. Het merendeel van deze huizen zijn gewoonweg krotten, geen fraai beeld aan de inkom van de stad. Zij bieden weliswaar het stadsbe stuur de gelegenheid om een vorm van liefdadigheid te beoefenen, waarmede het zelf niet erg geluk kig is, en men gunt de mensen die er «gehuisvest» zijn een gezonde woning, waarop elkeen in onze welvaartstaat recht heeft. EXCUUS, waarde lezer? Maar zoals u allicht vorige week heeft kunnen vastelien zijn wij tengevolge van een felle konfrontatie met het Aaisters kraantjeswater in een roes geraakt. Momenteel 8 fr per m3 zal de goedkeuring van een verhoogde prijs 10 fr per M3 aan de gemeenteraad worden voorgelegd. De bezorgdheid voor de mensen van de derde leeftijd verruimt Zelf de immobilien-reklame pikt aan (Lees daarover in Klein Logboek): Voor amper 15.000 tot 22.000 fr per maand een droompaleis.... I 'Af Liliane St. Pierre - Mevrouw Denis De Coster-Keuninck Vreugde om een zoontje Philip, dat in de stedelijke kraaminrichting voor het eerst de augustuszon ontdekte, en reeds vanaf zijn eerste prille levensuren blijk gaf van het vokaal talent dat elke spruit eigen is.

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 1