kronische bejaarde zieken in Lievensgesticht» van K.0.0. ziekenhuis 100 «St. Zwarte Heek- brug fan a-sociale situatie Uit het leven van de Koninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend (150 jaar) in dit blad Aan de oevers van de Dender enz... enz... Bron van ergenis ALVAST EEN BETERE SFEER ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD NEC SPE, NEC METU. Tel. 241.14 8 fr het nummer Het Aalsterse St.-Lievens-Gesticht in de volksmond het zg. «On- geneesbarenhuis» van het stedelijk Hospitaal, is sedert jaar en dag een frappant voorbeeld van een oprecht gebrek aan menselijke be langstelling vanwege de centrale diensten te Brussel ten aanzien van het probleem van kronische, bejaarde zieken, die het met be perkte financiële middelen moeten stellen. Overigens niet alleen met betrekking tot Aalst. Sedert 1969 de voormalige Kommissie heeft zich ten aanzien van deze a-sociale situatie ook niet onbetuigd gelaten is op het Departement te Brussel een projekt dat aan het probleem een oplossing kan geven Het blijft er evenwel in de lade liggen. AFGEKEURD De nieuwe K.O.O. voorzitter Piet Rousseau «Inderdaad, wij willen aan de situatie van St. Lie vensgesticht een oplossing geven. Er zijn daar thans ca. 100 bejaar de zieken ondergebracht in voor waarden die niet langer aanvaard baar zijn. Sedert 20 jaar is deze vleugel van het C.O.O. zie kenhuis niet eens herschil- derd. Wij hebben gebrek aan vaklieden in de K.O.O. voor dringende noodzakelijke her stellingen. Daaraan zal dra verholpen worden. Het «gesticht» is evenwel afgekeurd. Er staan niettemin nog een aantal kronische zie ken op de wachtlijst. Voor valide bejaarden is het te Aalst ook een pro bleem: Het Rustoord St. Job is volledig bezet. Maar voor deze inrichting staan welge teld ook al 60 op de wacht lijst. De nieuwe K.O.O. voorzitter er kent dat de verbeteringen aan het afgekeurde St. Lievensgesticht een noodoplossing zijn «In de eerste plaats dient er een betere sfeer bevorderd te worden». «De definitieve oplossing is een kwestie van de te nemen opties Er is het projekt van een nieuw stedelijk ziekenhuis. Indien dit ge- realizeerd wordt op relatief korte termijn dan zou het huidige St. Elizabethziekenhuis ais geritria- tische instelling kunnen dienen. Anderzijds is er de noodzake lijkheid aan een tweede Rustoord». Wat is een relatieve korte ter mijn «Mensen die met de admi nistratieve problemen voldoende vertrouwd zijn, hebben als hun mening te kennen gegeven dat indien de K.O.O. erin slaagt... binnen de zes jaar de definitieve goedkeuring van de definitieve plannen van een nieuw stedelijk ziekenhuis te verkrijgen dit reeds een hele prestatie is. Welnu in dien dit inderdaad zo is, dan zul len wij een andere weg moeten inslaan. U is niet bereid een dergelijk geduld op te brengen. Piet Rous seau kategoriek «Nee, zeker niet». Te Brugge heeft men er ca. 10 jaar over gedaan alvorens het nieuwe ziekenhuis verwezenlijkt werd Piet Rousseau (niet zo slecht geinformeerd: Ja, maar de laatste schijf voor de definitieve afwerking laat de veronderstelling toe dat dit Brugse ziekenhuis pas over 18 jaar dus in 1990 ...volle dig klaar zal zijn. Alleen volledige samenwerking van alle betrokken Aalsterse in stanties, maar dan ook volledige samenwerking dus geen tegen kantingen van waar ook kan een totale oplossing van het pro bleem van het Stedelijk Zieken huis, met inbegrip van dit van de kronische zieken in het St. Lie vensgesticht bespoedigen. En inderdaad men moet te Brus sel ook begrip opbrengen dat het stedelijk ziekenhuis voortdurend te maken heeft met patiënten, gewon den van autoongevallen op de na bije autosnelweg. De antwoorden van de nieuwe voorzitter van de K.O.O. is deze van een nuch tere, realistische kijk op de ganse situatie. Maar ergens heeft men wei de zekerheid dat ook deze man met de leden van de kommissie niet bereid is de bekende administratieve sleur en slenter vanuit Brussel zo maar te aanvaarden. DOORZETTEN De K.O.O. voorzitter heeft zijn opvattingen, bondig dienen weer te geven omdat hij onverwachts, onvoorbereid onze vragen in 't bie- zonder inzake St. Lievensgesticht niet wenste te ontwijken. En hij kon slechts bevestigen dat o.m. de trappen van dit St. Lievensgesticht niet eens brandvrij waren, dat niet eens een noodtrap voorhanden was enz. Dat klopte inderdaad met een schrijnende brief die wij aankre gen van een bejaarde zieke in het St. Lievensgesticht waarvan de schrijver wel waardering opbrengt voor de medische verzorging en de toewijding van het verplegend per soneel, maar voor de rest één aan klacht is tegen de verantwoorde lijke instanties en dat zijn de he ren van Brussel, in de allereerste plaats, en een welvaartsmaat schappij die de mond vol heeft omtrent de zorg voor mensen van de derde leeftijd. Wij besparen liefst onze lezers de inhoud van deze brief. En men verwacht dat de K.O.O. meer dan ooit zal doorzetten. DE fameuze Zwarte Hoekbrug waarover sedert jaren af en toe in de Aalsterse gemeenteraad werd gepalaberd is thans een bron van ergernis voor de bewoners uit de omgeving uiteraard in 't bizonder voor handeldrijvende middenstanders aldaar: Noodzakelijke herstellingswerken aan deze brug heb ben inderdaad tot gevolg dat het verkeer over de Dender voor een achttal weken er onderbroken is. Men is dan ook prompt met Zwarte vlaggen voor de pinnen gekomen, vanwege het stadsbestuur werd ons medegedeeld dat zou getracht worden eventueel via een geniebrug van het Belgisch Leger de verbinding ten behoeve van de voetgangers en wielrijders opnieuw tot stand te brengen. Inmiddels is de Zwarte Hoekbrug dan toch toegankelijk voor de voetgangers van 7 tot 8 u, van 12 tot 13u30 en van 17u30 tot 18u. Als je 't ons vraagt: De ganse affaire van de Zwarte Hoek brug is wat symbolisch voor het Denderland. DEKSELS ALS KUNSTWERK VERVAARDIGEN Zie verder in dit blad blz 2 - 9300 AALST DE GAZ 27e jaargang nr 33 Zaterdag 28 augustus 1971 Redaktie en Beheer

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 1