COMAR SPORT SPORTIVA 1971 Dat verdiende Eendracht niet Schitterend Sportkring Geen finale voor Okapi Neptunus in de kijker Puik resultaat van Eendracht vrij Cordials in de kijker Steeds de Krefters S.A.F. was bij de zaak in het corporatief sDortverbond Aalst 12 sport Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois opalle froatoi Eenidrarht heeft een slechte in zet van de kompetitie gehad daar men bij de gastheren van S.K. Roeselare de ganse buit heelt' moeten prijs geven. De witzwarten hebben er noch tans elkeen kunnen bekoren rnet een sierlijk en stijlrijk vertoon doch het zat vooraan niet mee zo dat men geen positief resultaat kon halen uit de nochtans zovele schitterende opgebouwde akties Daar tegenover konden de thuis- speters zich reeds aan de vijfde minuut optrekken aan een geluk kig doelpunt van Muylle. zodat men het gebrek aan techniek te genover de Ajuinen goedmaakte met een geestdriftig en doorgedre ven spel. Toen na de hervatting Eendracht weer uitpakte met het zelfde oogstrelend vertoon en de lokalen het initiatief in de handen De Financiers van S.A.F. zijn vertrouwde figuren in de Corpora tieve Aalsterse competitie waarin men steeds een hoofdrol wist te spelen en tijdens i.et voorbije sei zoen ook de bekroning kreeg. Het wordt nu ook van meet af aan dui delijk dat de S.A.F. jongens zich niet zo gemakkelijk zuilen laten verdringen. In ieder geval de te genstanders van Tup penvare heb ben het tot hun schade moeten ondervinden dat de S.A.F. forma tie het weer ver zal schoppen in deze kompetitie. De grote figuur in de aanval was De Vos die drie treffers voor zijn rekening nam terwijl De Niels en De Co- rinck voor de rest zorgden. Is S A.F. dus schitterend ge- ïStart dan heeft ook Gilbos met sukses het kampioenschap inge zet. De Herdersemnaars dienden het op te nemen tegen de gasten van Desso die zich wel moedig 'eweer stelden doch niet opgewas- van Eendracht moesten laten hing de gelijkmaker in de lucht, doch om de pech volledig te maken wa ren het de Westvlamingen die met een tweede treffer alle twijfel weg namen. - .90 THUIS TEGEN LAUWE Eendracht wil natuurlijk dit eer ste slippertje zo spoedig mogelijk goed maken en deze gelegenheid is er met de komst van de andere Westvlamingen van Lauwe die op hun beurt een slechte start ken den. Technisch -is het zoals we ho ger zegden met Eendracht alle maal in orde en indien er voor aan de nodige aanvalskracht komt zou den er meteen geen problemen meer zijn. Het is toch zo dat met het kwartet Haleydt, Foulon, De- roos en Leemans de sterkste aan val van de reeks moet kunnen op gebouwd worden... sen waren tegen ds superiore gast heren. Dat er dan ook grote cij fers op het bord kwamen moest niet eens verwonderen. De Aalstenaars van F.F.R. heb ben geen meeval gehad in hun eerste strijd die tegen Callebaut ging. Het waren nochtans de Ajui nen die na een treffer van Troch aan de rust de leiding hadden doch tijdens de tweede helft had men heel wat onkans zodat de lokalen er in slaagden om kansrijk te zegevieren. Tenslotte was er nog de partij tussen Franke en Friac, waarbij de thuisspelers met vier invallers dienden op te treden. Zulks was ook oorzaak dat men een puntje diende prijs te geven aan de Aal stenaars, alhoewel het wel mag worden onderstreept dat deze laatsten het stukken beter deden dan tijdens de vorige kompetitie. Sportkring is integenstelling met Eendracht schitterend gestart. Nochtans waren Van Royen en Hooghe er niet bij terwijl men reeds aan het kwartier de dien sten moest missen van Dirk Wel- lekens die ingevolge een kwetsuur de grasmat moest verlaten. Zulks heeft helemaal niet kunnen belet ten dat de Sportkringers tegen F.C. Ronse met overtuigende cij fers hebben gewonnen, nadat vooraan Wellekens, Meuleman, Saeys en Nevens hun schutters talenten hadden getoond. NAAR GERDA De Sportkringers willen natuur lijk op de ingeslagen weg vervol gen en reizen dan ook naar Gerda met de vaste overtuiging op een nieuw sukses. Indien alle effectie ven er deze maal bijzijn zou Sport kring meteen nog een sterker ge heel vormen zodat het voor de gastheren van Gerda weieens een hopeloze zaak zou kunnen wor den. Okapi heeft in het eigen tornooi niet de finale kunnen bereiken. Men verloor inderdaad tijdens de schiftingen tegen het sterke Eural zodat de Ajuinen zich moesten te vreden stellen met het winnen van de troosting. In deze wedstrijd leverde Okapi een gunstige ver richting en ging zelfs over de hon derd punten. In het puntenrecital was de Amerikaan Beechum de grote figuur daar hij eventjes 42 punten voor zijn rekening nam, ter wijl Van Keer, Kok, Dhoir, Schor ree!, Van de Keere, Troch en Cam- mu voor de rest zorgden. In het kader van Sportiva 1971 heeft de Vereniging van leerkrach ten Lichamelijke Opvoeding van Aalst en omstreken (VELLOA) volgende activiteiten gepland Op woensdagen 29 september, 6 oktober, 13 oktober en 20 okto ber zullen leerkrachten L.O. in verschillende instellingen van de Stad ter beschikking staan voor het verstrekken van sportinitiatie in volgende sporttakken 29 september volleybal 6 oktober turnen 13 oktober zwemmen 20 oktober basketball Voor wie is deze initiatie be doeld? voor alle moeders, dames en meisjes die in één van deze disciplines belang stellen. De terreinen waar deze initia ties doorgaan zullen later worden medegedeeld na akkoord met de verschillende scholen en openbare besturen. Verdere inlichtingen kan men be komen op het sekretariaat Merestra'at 143 Aalst. De Aalsterse zwemclub Neptu nus heeft in het tornooi te Wette- ren bewezen dat men weer op het eerste rijtje staat om met een aantal beloftevolle jongeren bij de elite post te vatten. Men behaal de er immers een aantal overtui gende overwinningen die de Aal sterse club terecht in het brand punt bracht. Zo waren er overwin ningen van Marc Lemmens in de 100 m vrije slag miniemen jon gens; van Hugo Bijl in de 100 m vlinderslag cadetten jongens; van Marleen De Wuffel in de 100 m vrije slag miniemen meisjes; van Luc Acke in de 100 m streek ca detten jongens, van Ann Van Geert in de 100 m vrije slag meis jes cadetten; van Hugo Van de Maele in de 100 m streek heren; van Michele Breckpot in de 100 m vrije slag dames, van Willy Van Driessche in de 100 m vrije slag heren en van Ann Van Geert in de 100 m streek dames. HANDBAL De jongens van dirigent Roger Van Der Spiegel hebben beslist de wind in de zeilen. Niet alleen werden ze allen een prachtig nieuw trainingspak bedacht doch tevens bleef men schitterend win naar in het eigen tornooi. Een dracht Vrij zegevierde in de finale met 9-1 cijfers om dus op de eerste plaats beslag te 'leggen voor Keulen, Nippes en Keulen Fortuna, Sparta Aalst, Lebbeke en Rosis Aalst, In het damestornooi was het a! Aalst Sportief dat de klok sloeg en deze sterke formatie zegevier de dan ook gemakkelijk met in zijn spoor Eendracht Vrij en Avan- ti Lebbeke. In de laaste meeting van het seizoen in het Osbroekstadion zijn andermaal enkele atleten van Eendracht Aalst op het voorplan gekomen. Bijzonder Corthals le verde een opvallende prestatie met een goede tijd over de 1000 m waarin hij nipt zegevierde na heel wat tegenstand te hebben onder vonden van Castiaux. In de B. reeks was het de andere Aalster se atleet Van Bellingen die zege vierde, doch zijn tijd was niet zo fameus te noemen. Tenslotte liep Van Der Biest een zeer goede 50 m mét dezelf de tijd als deze van de overwin naar Verleysen. KAATSEN De Krefters bleven in het Aal sterse liefhebbersverbond natuur lijk ongeslagen en deze maal noemde het slachtoffer R.T.T. Ook de Belskes bevestigden hun goede konditie van de voorbije speelda gen met een gunstig resultaat te gen Erembodegem, en men hoopt nog in extremis een plaatsje te kunnen opschuiven in de klasse- rïng, JL -L

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 12