B.D.O.P.Voortaan nog een aalmoes aan Produktiviteitskomitee Denderstreek Het probleem van de STEDELIJKE FEESTHALLE 1® verbreding autoweg Aalst-Gent mg Steun voor aanbouw, wezenhuis te Aalst. Voorzitter G. Gilbos: dit betekent de iikwidatie 17e politiekorpsdag te Aalst iHI i In tegenstelling met andere provincies werd destijds voor Oost- Vlaanderen geen Produktiviteitskomitee opgericht, wijl men van oor deel was dat het Seminarie voor Toegepaste Wetenschappen (Vlerickx) volstond. In de schoot van het Aktiekomitee voor Ekoncmische Expansie ontstond dan het Produktiviteitskomitee Denderstreek, dat geleidelijk uitgroeide tot een onafhankelijk organisme dat verscheidene jaren blijk gaf van een lofwaardige aktiviteit. Ten bewijze o.m. de belang stelling van bedrijfsleiders en personeel tot zelf uit het Waasland... en het Brusselse voor tal van reeksen kursussen. In elk geval beantwoordde en beantwoordt dit Produktiviteits komitee aan de specifieke regionale noden. Samengesteld op paritaire basis, met eendeels vertegenwoordigers van het bedrijfsleven en anderdeels van de vakbonden, is huidig voorzitter de h. J. Gilbos en ondervoorzitter de h. W. De Turck, arr. A.C.V. sekretaris. NAAR GENT Zonder eigen financiële inkom sten, konden de werkingskosten (lokaal, sekretariaatswerk) wor den opgevangen door de betoela ging van de B.D.O.P. - Belgische Dienst voor Opvoering Produkti- viteit. Deze zelfde dienst hono- reede o.m. ook de lesgevers. Inmiddels is echter de opvat ting van de B.D.O.P. gewijzigd en wil deze dienst niet langer meer de kursussen financieel mo gelijk maken. De B.D.O.P. is meer gewonnen voor de zg. streekanimatie. In een recente beslissing heeft men het Produktiviteitskomitee Dender streek ter kennis gebracht dat voortaan de steun beperkt blijkt tot 50.000 fr. De B.D.O.P. kan het evenwel verantwoorden een bedrag van om en bij de 2 miljoen te voorzien voor het komitee van het agrarische Luxemburg. Zijn onze inlichtingen juist dan is men te Brussel de me ning toegedaan dat een Pro duktiviteitskomitee Dender streek niet meer verantwoord is, en wil men deze instelling op provinciaal vlak, zoals in andere provincies organise ren. Dit alles, na zoals reeds gemeld men destijds van oordeel was dat Oost-Vlaan- deren aan een produktiviteits komitee geen behoefte had. Voor de Denderstreek heeft de ze opvatting in elk geval een vol slagen negatief effekt. De kans is inderdaad uiterst gering dat een dergelijk komitee dat te Gent zijn centen opslaat om praktische re denen nog dezelfde belangstelling zal opwekken van bedrijfsleiders en personeel uit Zuid-Oost-Vlaan- deren. Tevens staat men hier voor een frappante miskenning van de ver diensten van de promotors die des tijds alhier het Produktiviteitsko mitee meer zeer bescheiden mid delen uit de grond hebben ge stampt. De h. Provost, Voorzitter van het Verbond van de Belgische Nijverheid en eminent lid van de B.D.O.P. die omtrent deze situatie werd ingelicht heeft naar verluidt laten verstaan dat voornoemde in stelling haar houding ten over staan van het Produktiviteitskomi tee Denderstreek niet zal herzien. Personaliteiten van de nieuwe bewaarschool <«'t Klaproosje» aan de Oude Gentbaan, ter gelegenheid van de ingebruikstelling op 30 augustus 1971 VI n.r. architect-ontwerper Ant. Blanckaert, oud-schepen Van Sïnay, schepen De Neve, directrice Van Sinay, burgemeester De Bisschop, schepen Bogaert, schepen Van den Eede, wn, directeur jongensschool Vredeplein Theo Amant, volksvertegen woordiger Van Hoorick en stadssecretaris Chr. Willems. GEBREK AAN INZICHT VOOR SPECIFIEKE REGIONALE NODEN De mening van voorzitter G. Gilbos: Toegegeven dat sedert en kele tijd men zowat kursus-moe is. Maar in elk geval hebben de ak- tiviteiten van het komitee in de voorbije jaren ongetwijfeld vruch ten afgeworpen. Zonder veel rucht baarheid heeft het bijgedragen tot de vervolmaking van honderden mensen uit het bedrijfsleven in de streek. Die 50.000 fr volstaan niet eens voor behoorlijke lokalen. Ik wens geen voorzitter te blij ven van een organisme dat tot non-aktiviteit is gedoemd we gens gebrek aan een financiële steun, financiële steun die men niet onthoudt aan soortgelijke komitees in andere provincies, met uitzondering, als ik me niet vergis, ook Brabant. Tegenover de houding van de B.D.O.P. rest ons alleen het likwideren van het Produktivi teitskomitee Denderstreek. Het ontbreekt blijkbaar sommi ge mensen aan een inzicht van de specifieke noden van deze streek. De ervaring heeft inderdaad uitgewezen dat Gent als provin ciale hoofdstad de mensen uit deze streek weinig aanspreekt. We zijn er destijds in geslaagd belangstellende bedrijfsleiders en personeelsleden uit het Oude naardse, uit Het Waasland en uit het Brusselse voor onze di verse initiatieven, inzonderheid voor de kursussen metterdaad te interesseren. Ik twijfel er zeer sterk aan of een toekom stig Oost-Vaams produktiviteits komitee op het ganse provincia le vlak zal uitstralen. Wat men te Brussel plant is niet ernstig ten overstaan van onze streek. Voor mijn part betekent dit dan ook het einde van het Produkti viteitskomitee Denderstreek. LEVEN IN DE DEKENIJEN ZQUTSÏRAÏEN ZINNEN OP OVERDEKT WINKELCENTRUM Er komt blijkbaar meer dan ooit leven... in de Dekenijen. Nu ook in deze van de Aalsterse Zout- straten waar men reeds technisch advies zou gevraagd hebben be treffende realisatie van een over dekking van deze beide centrum straten, uiteraard gekoppeld aan autovrijverkeer. Toekomstmuziek uiteraard. Niettemin op korte termijn wil men toch reeds het experiment wagen en zou de Dekenij aan het stadsbestuur toelating vragen om aanvang december as. beide stra ten voor één week «autovrij» te maken. Het resultaat wil men afwach ten. ONDERHANDELINGEN BETREFFENDE «FILATURE IMPERIALE» WORDEN EERLANG HERVAT Naar op het Aalsters stadhuis kon vernomen worden zullen de onderhandelingen met de eigenaar van de «Fiiature Impériale» eer lang worden hervat. Zoals hier reeds vroeger werd gemeld zoekt het stadsbestuur een oplossing voor een nieuwe feesthal en in dit verband komt het complex aan het Keizerlijk Plein in aanmerking De onderhandelingen zouden gevoerd worden op basis van bet schattingsverslag (ca. 19,5 miljoen) De eigenaar stelt als prrjs 25 miljoen. Bijaldien men een akkoord bereikt zou het In de bedoeling liggen van het schepenkollege de aankoop te realiseren via het leasing- systeem (aanbouw door Gemeentekrediet, waarbij de stad liet complex over een lange termijn afbetaalt). ONTHAALCEMTRUM INTERCOMMUNALE Schepen Etienne Bogaert die het probleem benadert vanuit de financiële belangen van de stad, zou een nieuwe feesthalle laten beheren door een V.Z.. of een exploitatie via regie, derwijze dat een dergelijk complex perspektieven biedt van een reele rendabiliteit. Ten stadhuize blijft men er van overtuigd dat het Onthaalcenblim van de Interkommunale bij voorkeur zou ingepland worden in een nieuwe stedelijke feesthal. Een dergelijk Onthaalcentrum op het Industrieterrein behoort wel tot de plannen van de Interkommunale en naar verluidt zou in de begroting van dit organisme een bedrag van ca. 7 miljoen voorzien zijn. ZATERDAG 18 SEPTEMBER A S. KAN JE RONDNEUZEN IN 'T POLITIEKOMMISSAR1AAT Tijdens het weekeinde van 18 en 19 september a s. ga- te Aalst de 17e Politiekorpsdag door. Vooraf, vrijdag een speciale verkeersaktie aan de bijzo ■-.et- ste kruispunten. Het staat nu reeds vast dat zelf de meest strenge politieman een glimlach zal demonstreren. De Aalsterse politie is geen boeman en in tegenstelling rrset Brugge kan een Aalsterse politieman, net als weleer Sint Maarten zonder veel bezwaren een behoorlijk verzorgde baard dragen. Fijn zeggen wij. Het bebaarde gezicht teeft een vaderlijke aanblik. Daarenboven: de Aalsterse politiejongens moeten niet d stram in houding staan. Gegund weze hun een ruisende aal nacht. Ditmaal wordt de nieuwsgierigheid van de Aalstenaars niet eens op de proef gesteld. Men kan inderdaad op zaterdag 18 september van 9 tot 12 uur zomaar in en uitlopen in het politiekommissamaat. Kortom heerlijk rondneuzen en vragen stellen. Tot beter begrip, tus sen de politiejongens jaja, we weten het wel de ene is wat m rder ontvankelijk voor 's mensen gebreken dan de andere, en de Aal sterse gemeenschap. Wij zij ervan overtuigd dat zelfs wie lange hippie haren d'aagt hoogst vriendelijk zal ontvangen worden op het politiekommiss irat die zaterdag 18 september. N V. BETONWEGENBOUW KR5JGT OPDRACHT De werken voor de verbredingen van de autoweg, Aalst en Zwijn aarde, meer bepaald het trajekt tussen Aalst VSekkem weré bij openbare aanbesteding van woensdag IS. toevertrouwd aaf! de N V. Betonwegenbouw. De openbare aanbesteding voor de werken van de trajekten Vlekkem-Westrem Westrem-Meile zouden dond&'dag en heden vrijdag doorgaan. Vorige week werden te Erembodegem, en meer bepaald te Terjoden, door een jonge man prentkaarten a rato van 40 fr per reeks aangeboden. De verkoop hiervan zou ten goede komen aan een sociaal initiatief meer bepaald de aanbouw van een We zenhuis... in de omgeving van de Grote Markt...

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 16