Het Belgisch protokol is een ernstige aangelegenheid fcACHEN IS GEZOND Er is dan natuurlijk ook de lokale Sioffelijkhesds- code Het boek «Hoffelijkheidscode» van Maurice Delmée, Ere-Birsc- teur van de Protokotdiensi van het Ministerie van Buitenlandse zaken is een even leerzaam ais boeiend stuk literatuur. Het ««protokol»» is een aangele genheid waarmede ir. ons land niet te spotten valt. En men begrijpe de auteur waar hij stelt «Iedereen weze gewaarschuwd dat elk stap buiten de regels» op een hellend vlak wordt gezet en «subjektSeve»» beoordeling om de hoek leert. Het wil ons voorkomen dat deze waarschuwing omwiile van de goe de gang van zaken, en teneinde elke verwarring te vermijden ook zou moeten gehoord worden door de krantenmensen die niet altijd weten in welke volgorde zij een opsomming moeten geven van de bekende aanwezige personate:ten op officiële plechtigheden. Geef dus toe, een niet te veron achtzamen dokument, de hierna volgende index, met codenummers van de in Aalst regelmatige ver schijnende personages die op de Belgische Voorranglijst voorkomen cfrm. voormelde ««Hoffelijkheids code» van M. Delmeé. Protokolair gezien komt te Aalst de h. Burgemeesuer vooraan, want gekwoteerd onder nr 98. Oud-par lementairen en soortgelijke politici krijgen geen belangstelling vanwe ge deze specialist, met uitzonde ring voor wat Aalst betreft de h Oud-Minister. Moyersoen, gekwo teerd onder nr 136. Er is daarbij het specifieke Aal- sterse protokol en de bijkomende cijfers (1, 2, 3, enz.) geven ter zake een toelichting. Is het U dui delijk, achtbare lezer 1 Wanneer de manifestatie door het stadsbestuur wordt ingericht komt de burgemeester, als gastheer, en da leden van het col lege (en de gemeenteraad), aSs medegastheren, vooraan. Dus voor Aalst als volgt SCHEPENCOLLEGE De Bisschop Marcel, burgemeester (98) Bogaert Etienne, eerste schepen (176) De Neve Jan. tweede schepen (176) Van den Eede Gaston, derde schepen (176) Van der Veken Henri, vierde schepen (176) Ringcir Benoni, vijfde schepen (176) Willems Christiaan, stadssecretaris (176) DE GEMEENTERAAD BESTAAT VERDER UIT DE VOLGENDE RAADSLEDEN «HOFFELIJKSCODE VOOR AALSTERSE PERSONALITEITEN» Van Hoorick Albert (177) Du Four André (177) Petit Sylvie (177) Vernimmen Wiily (177) De Brul Frans (177) Daeleman Michel Renri (177) Willems Ghisleen als volksvertegenwoordiger (103) in 2e rang als volksvertegenwoordiger (103) in 5e rang (177) als volksvertegenwoordiger (103) in 4e rang (177) als provincieraadslid: (130) (177) (177) (177) (177) (177) (177) (177) (177) (177) (177) Caudron Jan Arijs Constant Breckpot Pierre Monsieur Eddie Coesens Victor Baert Dirk Verleysen Renilda Vanderbeke Paul De Bruecker Jan De Gols Richard Blommaert Antoon Van der Speeten Martin (177) Van der Veken Jan (177) De Winter Albert (177) Wailly Paul, stadsontvanger (177) is niet aanwezig op de zittingen van de gemeenteraad, maar gaat voor alle vormen van het protocol telkens mee met de gemeenteraad. Bij recepties, eetmalen of andere aangelegenheden, waarop de personages aanwezig zijn, plaatsen de gastheren zich in een met de gasten, welke ook hun rangorde weze, alternerende schikking. 2 Wanneer de manifestatie niet door het stadsbestuur wordt ingericht voorranglijst (de notoire Aalstenaars zijn vetjes gezet en genummerd naar hun rangorde). Gouverneur De Kinder (61) Bisschop Van Peteghem (68) Burgemeester De Bisschop (98) 1 Parlementslid-quaestor D'Haeseleer (100) 121 Parlementslid Otte (103) Parlementslid Van Hoorick (103) 3/ Parlementslid Van Leemputten- (103) Panementslid Willems (103) /4 Parlementslid Vernimmen (103) /5/ Parlementslid Coppens (103) Parlementslid Vanderbruggen (103) Parlementslid Cuvelier (103) Parlementslid Beek (103) Parlementslid Van der Haegen (103) Parlementslid Vanopbroecke (103) Parlementslid Diependaele (103) Bestendig Afgevaardigde W. Verleysen (130) e.a. /6 Provincieraadslid Caudron (130) e.a. Ill Arrondissementscommissaris Van Beneden (131) 8 Oud-Minister L. Moyersoen (136) /9 Schepenen stadssecretaris (176) 10-1 5cfr. supra en gemeenteraadsleden stadsontvanger (177) 16-33cfr. supra Vrederechter Moreels en Politierechter Callebaut (178) 34-35/ VERDER na (178) pastoor van hoofdparochie bevelheb ber van plaatselijke rijkswacht (indien majoor) - leden C.O.O. met de voorzitter aan het hoofd - voorzitters patriot tische verenigingen - politiecommissaris - gewestelijke ontvanger - voorzitter van de andere verenigingen - pastoors en onderpastoors - stadsbeambten. Toen ik personeelschef was, was een van mijn geliefkoosde manie ren om een sollicitatiegesprek te voeren met mensen die vertegen woordiger wilden worden, ze mijn aansteker te geven en te zeggen «Probeer me die aansteker maar eens te verkopen» Op een dag, toen ik het luiste ren naar sollicitanten die in alle toonaarden aan het stuntelen wa ren geweest al zowat beu was, werd ik verrast en vermaakt door een pientere jonge sollicitant. Hij pakte mijn aansteker op, keek er naar, stak hem in zijn vak, leunde achterover en zei «voor 25 gul den kunt u uw aansteker terug krijgen.» ineen plaats waar ik op door reis was, ging ik een winkel bin nen door een deur waaraan een bordje zat: Pas op voor de hond. Ik ging behoedzaam verder, maar alles wat ik tegen kwam was een heel klein soort terrier. «Is dat de hond waar we voor op moeten passen?» vroeg ik aan de man achter de toonbank. «Ja» antwoordde de winkelier. «Voordat ik dat bordje had ge maakt trapten de mensen altijd op hem». Een agent hield een vriend van me tegen die net de straat was overgestoken tien meter naast de zebra. «Waarom schrijft u een bon?» wilde hij weten. «U liep de straat over naast de oversteek plaats» was het antwoord. Mijn vriend protesteerde «Ik liep niet agent, ik rende!» «Ik schrijf niet, ik teken druklettertjes», zei de agent.

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 3