Arrondissementoei hoofdbestuur C.I.P. bekrachtigd fill m «Aanvangsbevel» tot werken grote ringlaan De grote ringlaan Minister van openbare werken ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBL 0) DE GAZET V AALST NEC SPE, NEC METU. 27e jaargang nr 40 Zaterdag 16 oktober 1971 Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 - 9300 AALST - Tel. 241.14 - 8 fr het nummer WIM VERLEYSEN LIJSTTREKKER VOOR SENAAT WiLLY DE TURCK TREKT ZICH TERUG UIT VERKIEZINGSCAMPAGNE Schepen uit Kerksken naar voor geschoven als 1 plaatsvervangster voor do Senaat. De bekrachtiging van de arr. C.V.P. poll tijdens de vergadering van het partijhoofdbestuur van maandag II. is voorafgegaan door in de gegeven situatie onvermijdelijke vinnige discussies. - Zo werd o.m. de individuele propaganda én deze in de bladen van de organisaties, in 't biezonder dan de Volksmacht aan de kaak gesteld, ofschoon naar verluidt het Poll-reglement de persoon lijke elektorale campagnes toeliet. Het poll-systeem als dusdanig alsmede de organisatie ervan kwam eveneens ter sprake. De bewogen bijeenkomst werd voorgezeten door de arr. L.v.r. voorzitter de h. Hubert van Wambeke De uitslag van de Poll werd goedgekeurd (zie elders in dit blad). Deze bijeenkomst zou pas een verrassende wending nemen toen men overging tot de toekenning van de belangrijkste kandidaten en plaatsvervangende kandidaten voor de Senaat, (in alfabetische volg orde) Paula D'Hondt, Willy De Turck, Dr Dufour, Van Achter als plaatsvervangende kandidaten. Etienne Bogaert verklaarde hier op dat in 't belang van ae partij en gelet op twee volwaardige kan didaten resp. Verleysen, waarvan de eerste in de Poll de meerder heid behaalde voor de Senaat, en de tweede zich een sportief verlie zer toonde, hij gemachtigd was na mens het N.C.M.V. de kandidatuur van Dr. Dufour in te trekken. Ook Van Achter, een landbouwerskan didaat werd teruggetrokken ten voordele van W. de Turck. Hierop volgde een stemming waarvan de uitslag een voor de meeste aanwezigen verbij sterend effekt had. Met 16 stemmen tegen 9 werd voor melde Paula D'Hondt verko zen als eerste plaatsvervanger voor de Senaat. Deze laatste is Schepen te Kerksken en eerder in be perkte C.V.P. middens be kend. Hierop legde W. de Turck een verklaring af die bondig sa mengevat er op neer kwam dat hij, omwille van de een heid van de partij en de ar beidersbeweging niet een kompetieve plaats wou inne men tegen een andere leiden de figuur van de Kristeiijke Arbeidersbeweging, met name W. Verleysen. Weshalve hij we! akkoord ging met de kandidatuur van eerste plaatsvervanger voor de Senaat, wij! deze hem niet werd gegund blij kens stemming van de aan wezigen, zei De Turck dat hij formeel weigerde om voor deze verkiezingen als kandidaat op de lijst te fungeren. Tijdens deze vergadering werd ook nog de kandidatuur van Mej. Moyersoen voorgedragen en aan vaard, wat de L. Moyersoen be schouwde als een blijk van waar dering voor «zijn jarenlange inzet voor de partij en de streek». Meteen was de elektorale teer ling geworpen en eindigde deze bijeenkomst. Naar aanleiding van zijn bekroning met de Oostvlaamse literaire prijs werd dhr. Julien LIBRECHT, afkomstig uit Vlierzele maar woon achtig en aktief in Aalst, door het stadsbestuur van Aalst op 6 okt II. plechtig ontvangen in het kabinet van de burgemeester. Schepen G. Van den Eede en stadssekretaris Chr. Willems overhan digden, mede nemens de collega's uit het schepenkollege, de stads- plaket aan de sympathieke laureaat. DIVERSE INDRUKKEN EN REAKTIES De reakties op de situatie in de C.V.P. zijn dan tijdens de daarop volgende dagen meer gegaan in de richting van de beslissing, via stemming, waardoor De Turck geen kans kreeg ais plaatsvervan gend senator tijdens de vorige legislatuur de huidige burgemees ter M. de Bisschop en voor noemde Paula D'Hondt naar voor werd geschoven. In C.V.P. middens wordt in dit verband nog vernomen dat enkele uren voor de vergadering aan de Turck de plaats van te plaatsver vanger op de Senaat werd aange boden. Voorstel, waarmede, zoals hoger gezegd de arr A.C.V. sekre- taris akkoord ging. Voor de daaropvolgende onver wachte wending menen bekende fi guren zowel uit de entourage van W. de Turck als van W. Verleysen een verklaring te vinden in een se dert geruime tijd voorbereide cam pagne die gepland werd in mid dens die niet behoren tot de Kris- telijke Arbeiders- of de Kristelijke Middenstandsbeweging. In Volksunie midden kon men de indruk opdoen dat deze partij in de elektorale sfeer nuttig gebruik zou maken van het feit dat wij citeren ter informatie een V.U. woordvoerder «de C.V.P. een Vlaamse kandidaat op haar lijst weigerde». Ook in andere partijen was men van oordeel dat de CVP door haar beslissing inzake de Se naat alleszins niet te voorspellen risico's nam. Een opvatting die tenslotte ook gedeeld wordt door tal van C.V.P. figuren, waarvan een hunner, zeer lapidair de situa tie in de C.V.P. typeerde met een variante op de bekende uitdrukking «De politiek is de kunst van de verwikkelingen». Gedeelte Dendermondse Steenweg Boudewijnlaan ingevolge diverse geruchten en niet altijd precies op hun geloof waardigheid te koniroleren berichten in verband met de werken van de geplande Aaisterse Ringlaan in dit geval het trajekt Dender- mondsesteenweg Boudewijnlaan, heeft onze redaktie telefonisch kontakt genoemen met de firma Verbeeck te Antwerpen die uiteinde lijk, na de aanbesteding de realisatie van bedoelde ringlaan werd toevertrouwd. Namens dit bedrijf werd ons bevestigd dat normaler wijze volgende week de werf, voor deze werken zal geinstaileerd worden. De eerste palen zullen echter niet volgende week, maar aanvang november worden geheid. TEGENSPRAAK Deze informatie bevestigt derhalve ten deie een ons toegestuurd bericht van het Aktiekomitee. De start van deze belangrijke werken, vlugger dan men normaler wijze kon vermoeden, zal iedereen verheugen die oprecht bezorgd is om de de wegeninfrastruktuur in de agglomeratie. Vlugger dan normaal verwacht, gezien het antwoord van de Minister van Openbare Werken op de parlementaire vraag van de h. D'Haeseleer dd. 3 september. Uit het antwoord van Minister De Saeger dd. 5 oktober dat deze werken omwille van budgetaire moeilijkheden niet voor de onmidde- lijke toekomst zouden uitgevoerd worden. Onze krant signaleerde reeds in september 11. dat men dientengevolge zou overschakelen naar prefinanciering). Uit het antwoord van de Minister willen we toch citeren «len overstaan van de budgetaire moeilijkheden werd de Interkommunaie voor het Land van Aalst bereid gevonden de werken te prefinancie- ren door het Gemeentekrediet. Hier strandde de poging evenwel op het veto van de afgevaardigde van de Minister van Financien, ik blijf ervan overtuigd dat de realisatie van de ringlaan van Aalst be hoort tot de dringende noodzakelijke werken Mijn persoon lijke opvattingen inzake de prefinancieringsformules zijn voldoende De Minister geeft dan duidelijk te verstaan dat Interkommunaie verenigingen voor autowegen (zoals bv. E3. E5 en E9 E40) heilzame resultaten hebben opgeleverd. N.V.R. Zoals hoger gesteld: Wij verheugen ons over de vluggere aan pak van de Ringlaan. Echter, wat aan deze plannen is voorafge gaan levert eens te meer het bewijs van een volslagen ge- ibrek aan koordinatie op diverse vlakken ook in de streek, in Aalst. Wie houdt wie voor de gek is een vraag die men kan stellen. Maar voor zover nog nodig, is het ons eens te meer duidelijk geworden dat de preciese informatie niet steeds wordt verstrekt daar waar men het normalerwijze mag verwachten. Wie rekent op onze naïviteit vergist zich deerlijk. Opdat onze lezers een duidelijker inzicht zouden hebben in zake de werken van de Grote Aaisterse Ringlaan, nog even deze toelichting. 1. Het gedeelte Dendermondse steenweg - Boudewijnlaan, werd toevertrouwd aan de firma Verbeeck (Antwerpen) - zoals men hier elders uitvoerig kan lezen, en wij reeds eerder hebben gemeld. 2. Het gedeelte Steenweg op Gent - Hoezekouter zal uitgevoerd worden door de N.V. Betonwegenbouw, waarover ook reeds herhaaldelijk in edities van deze krant nadere toelichtingen werden verstrekt. (Zie b.v. De Gazet van Aalst nr 35 11 sept. II.) De stroom van mededelingen van diverse organismen en in stanties en artikels in sommige kranten zijn inderdaad eerder van die aard, dat stilaan niemand nog precies zou begrijpen waar men met de Ringlaan aan toe is.

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 1