Man-van-de straat, vrij onverschillig De bevolking heeft recht op eerlijke informatie ^Allerzielen ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD nec spe, nec metu... DE GAZET VAN AALST 27e jaargang nr 42 Zaterdag 30 oktober 1971 Redaktie en BeheerSchoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 8 fr het nummer Allerheiligen week einde rustpunt in niet zo drukke verkiezingskampagne HET ziet er naar uit dat het lange Allerheiligen weekeinde alvast een rustpunt is in een overigens kalme verkiezingskampagne in het arrondissement. Wat niet beiet dat de kandidaten niet bij de pak ken (folders, affiches enz.) blijven zitten. Vorige week reeds was er een Aalsters volksvertegenwoordiger, die na vele verkiezingen blijkbaar van wanten weet, reeds op een namiddagtoernee in de randgemeenten, waar telkens de gelegenheid zich voordeed een vredig elektoraal praatje voerde met de mensen. Voor de rest blijft het, vooralsnog, tot plakwerk waarvoor in de meeste gemeenten speciale borden ter beschikking staan. Inderdaad, het hoort de kandidaten-parlementairen en provincie raadsleden het voorbeeld te geven en hun propagandisten op het hart te drukken dat ze het netjes moeten doen. Foei dus, voor het individuele klad- en plakwerk op verkeerssignalen, vanwege de sup porters van Prof. Dr Ghijsbrecht, geboren Aalstenaar en B.S.P. kan didaat arr. Aaist-Oudenaarde voor de Senaat. WEINIG MEETINGS De Volksunie heeft geen mee tings op haar programma. Integen deel met de C.V.P. die reeds deze week Minister-Staatssekretaris Vle- rick inviteerde in de Klaroen en voor donderdag as. oud-minis ter Van Elslande in de zaal Madeion op het Aalsters podium brengt. Vlerick zei behartenswaardige dingen over het probleem van het leefmilieu, niet te na gesproken het feit dat hij in zijn kiesmeeting de verdiensten van de regering Eyskens beklemtoonde en een op somming gaf van de investeringen in een reeks Aaisterse bedrijven. HUISBEZOEKEN Behoudens het feit dat Minister Vlerick, terloops een lichte veeg uit de pan gaf aan de P.V.V. en de V.U., de B.S.P. echter buiten het debat hield, een door elekto- rale demagogie weinig geïnspireer de speech. Wat dan een ontgoo cheling was voor de felle C.V.P. militanten die zich de vurige speeches van weleer Théo Léfèvre tot en met Fons Verbist waar is de tijd herinnerden. Aan het einde van de eerder professorale toespraak van Vlerick liepen twee zacht kontesterende hondjes De Klaroen binnen. Wat een oude, getrouwe C.V.P. militant, geergerd, de uitlating ont lokte «dat het een zet was van de Volksunieafdeling uit het nabije Terjoden». Aan het slot van deze C.V.P. kiesmeeting zei de arr. voorzitter Van Wambeke dat allen zich dit maal moesten inzetten voor een C.V.P. overwinning en hij advi seerde opnieuw huisbezoeken, een elektorale methode uit voorbije tij den, die echter nog de beste blijkt te zijn. Aldus de h. Van Wambeke In elk geval toch de goedkoop ste. KOKEN KOST GELD Vervolg op blz 15 Verkiezingscampagnes worden in steeds grotere mate ook een kwestie van centen. Men heeft er het raden of het ramen naar om trent het totale bedrag dat de par- TIJDENS de gemeenteverkiezin gen van vorig jaar hebben alle partijen, zonder enige uitzondering in hun programma's o.m. het ac cent gelegd op de noodzakelijk heid van «inspraak» van de bevol king in het beleid van de gemeen te van de stad. Het is de laatste tijd herhaalde lijk duidelijk geworden dat som migen, wie de positieve aspekten van de versnelde maatschappelijke evolutie tijdens de vestiger jaren, is ontgaan, aan het woord «in spraak» nog de ouderwetse bete kenis geven. De taal, het woord gebruik is ook de emanatie van een sociaal leefmilieu. Voor sommigen mag het wellicht nog eens worden herhaald «In spraak» betekent vooral in het ei gentijdse, moderne Nederlands de mogelijkheid om zijn opvatting be kend te maken in (crfm. Bijvoeg sel Van Dale - Uitgave 1970) «een aangelegenheid waarbij men be trokken is». De auteur van dit supplement, Dr. C. Kruyskamp, is dan nog in zijn verklaring van de geevolueerde sociologische bete kenis van tal van Nederlandse woorden en termen eerder omzich tig. Maar goed houden wij het toch maar bij Van Dale. xxx Het is inze overtuiging dat «in spraak» pas dan waardevol, zin rijk kan zijn, indien de burgers of zo men het liever leest de be volking zo goed als mogelijk is in de gegeven omstandigheden objektief worden voorgelicht. Verantwoordelijke instanties kun nen zich dat niet altijd veroorlo ven. De onafhankelijke, niet aan partijen of groepen gebonden me dia hebben dus verder de plicht die inspraak te vertolken. Dat roept soms wel weerstanden op van diegenen die nooit tegenspraak dulden. XXX Deze krant heeft als een van de belangrijkste van haar bestaansre denen de verdediging van de be langen van de gemeenschap in stad en gewest. Nec spe - nec metu. Daaraan zijn volledig onderge schikt alle persoonlijke belangen, van welke aard dan ook. Alleen zij die zelf van verre niet eens vertrouwd zijn met de pers in het algemeen en wat deze krant betreft, met de regionale in 't biezonder kunnen er zich aan ergeren dat elke informatie niet al tijd volledig kan zijn. Derhalve wil het ons toch voor komen dat het nuttig is bv. aan vullende informatie betreffende de voor de sociale huisvesting zo be langrijke bouwgronden «De Biol- ley». In eerste instantie ten behoe ve van gezinnen met bescheiden inkomens, van de mensen behoren de tot de zg 3e leeftijd, van de gehandicapten. Met deze informatie wordt geen sensatie, geen stemmingmakerij, beoogt, a priori twijfelen wij niet aan de goede bedoelingen van om 't even wie. Elders publiceren wij dan ook een eerste bijdrage van de «Histo riek Gronden de Biolley en de so ciale huisvesting» in Aalst. xxx

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 1