DIT IS DE TIJD VAN DE PRUIKEN «Karnavalbal der Katrienen» igff aktratief voor oud en jong 052/239.01 Wijziging telefoonnummer n.v. INTERCOM Distributie noord ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Dominos voor de interkommuna- listen Marathonzitting omtrent escargots affaire Feestcomitee naar oprichting van monument «Voil Jeannet» 28e jaargang nr 7 Zaterdag 12 februari 1972 Redaktie en Beheer: Schoolstraat 26 9300 AALST NEC SPE, NEC METU... Hel. 241.14 8 fr het nummer Pop-art 1972 - W h in E.E.G. Karnaval-Hoofdstad Dat die van Dendermonde mordicus beweren dat de Karnaval van Aalst niet veel betekent, bewijst eens te meer dat de geschiedenis zich herhaalt. Frederik van Eeden, de wettige vader van de bekende Kleine Johannes heeft ooit de euvele moed gehad zwart op wit zijn opvatting te bevestigen dat Goethe niet veel zaaks was... Maar terwijl te Dendermonde, ja te Groot-Dendermonde men nog steeds vasthoudt aan de grootvaderlijke hippiestijl heeft de jongste Aalsterse Karnavallichting, ondanks de pil en wat al meer talrfijker dan ooit, ingehaakt op de zuiverste Nuerenbergse haut- couture de pop-karnaval. Dat betekent dat het tijdperk van de pruiken is ingetreden, ongetwijfeld mede onder de invloed van diege nen die zich op of achter het scherm van de meest internationale T.V.-zender, de Vlaamse, bewegen. ipi 25 jaar geleden Aalsterse top-karnavalisten demonstreren tijdens de Karnaval van Schaerbeek-Bruxelles. In het midden de «Fransky, die later tot Keizer-Karnaval werd verkozen. Waar is de tijd...!» De echte Aalsterse kiairniavalis- ten, een ras dat dimmer zal uit sterven, treden voortaan méér dan ooit op, ten aanzien van allen die een of ander op zijn kerfstok heeft met open vizier, weliswaar gegri meerd, derwijze dat de geslachten niet altijd meer te onderscheiden Zijn. Aalst, in een genereus gebaar als vroedvrouw en voedstervader van een maiterniteit met niet te tellen bedden, geeft voortaan de zwarte domino's in leen aan de Interkommunalisten van Erembo- degem, van Nieuwerkerken, van Hofstade, van Hekelgem, van Le de, van Erpe en van vele anderen uit verdere kontreien die ter ste de hier de uitzonderlijke kans waarnemen om de katjes liin het donker te kniijpen. Waarin ze door gaans niet slagen weshalve ze 's anderdaags ontwaken ijin een grep pel of een auto of een bed met een kater als gezelschap. De vermaarde Aalsterse karna- valcouturiers, de heren De Winter senior en Junior, hebben het ons bevestigd: Het Nuerenberg van 1972 heeft de stijl bepaald van de 'E.E.G. Karnavalboofdstad Aalst die als dusdanig, blijkens de be slissing van de EEG kommissie donderdag II. een prioritaire be langstelling zal te beurt vallen. Een van de onmiddellijke gevol gen van deze beslissing bevoorde- ligt vooral de Aalsterse Brouwe rijen Wier supplementaire produk- tie (1 4) van hun bieren tijdens de karnavaleske driedaagse aan dezelfde fiskale lasten zal onthe ven zijn net als elke EEG ambte naar. Dit geldt ook voor de land- bouwproiduktS'n dli'e via de frituur- kens, 'de snack-barrekens aan de man en de vrouw en hun babies worden gebracht. Jammer genoeg dreigt het pro bleem van de escargotskarretjes te verrotten tijdens de Marathon zitting in de bekende EEG bar aan het Schumanplein. Maar dit laat ste moge geen schaduw werpen op de karnavaleske explosies. Het zou erg Zijn 'indien het zich daar door uitsluitend zou beperken tot pletsen op de billen of het kreu nen van «Zie de Boerinnekens hun rokskens zwaaien» zoals weleer, in het jaar Onzes Heren 1958, het toenmalige Aalsterse feestkomitee 'in het Brusselse Expo-Oud-Belgie heeft gepleegd. In dat opzicht i's er wel een en ander veranderd: Het huidig Aal- sters Feestkomitee houdt het in eigen stad bij Trijntje en Wijntje, en zijn kursussen in tafelen en pin telieren sedert het begin van dit jaar, hebben een vormend karak ter die onbetwistbaar bijdragen 'tot de faam van onze uitnemende staid, zoals Vader Cats reeds zei. Het behoort niet tot de geplo genheden van deze krant zich te bemoeien met interne stedelijke beleidskwesties. Een dergelijke karwei is goed voor de under- ground-pers die zich, merkwaardig genoeg recht houdt, weze het ook een maai per jaar, met de steun van het lokale kapitalisme. Maar zoals Woeste destijds tot Pieter Daens zei «Une fois, mon père, n'est pas coutume Derhal ve juichen we van harte de decisie van het Feestkomitee toe, tijdens zijn zitting van woensdag II. De oprichting op de Hopmarkt van het «Monument van de Voil-Jean- net». Dit initiatief van het Feest komitee bewijst zijn pluralistische 'ingesteldheid over alle menselijke wrijvingen heen, zijn ononderbro ken geest van «Entente Cordiale». Voorzitter Singelyn uiteraard be voegd, zou reeds tijdens het as. schepenkollege de beslissing van zijn komitee nader toelichten. Hopelijk ontaardt de daaropvol gende bespreking ïin de gemeente raad Hiiet «Valencia, alle mas- kens...» Laat het achtbaar stadsmagi straat dan het voorbeeld geven en toch maar eindigen in deze nieu we pruikentijd met een Menuet... V.R. Het vermaarde «KARNAVALBAL DER KATRIENEN» blijft een hoogtepunt in het karnavaleske gezelschapsleven. Ook diit jaar een grote belangstelling voor dit rendez-vus van «tout-Alost» Ere-Sekretanis van De Catharinisten, de 72 jarige Oscar Moortgat kan er nog met enthousiasme over praten. Hij was de man die er voor het eerst in 1936 mee van start ging, onder het toenmalige voorzitterschap van F. Van Mol. Het werd, met een onderbreking tijdens de oorlog, een traditie die niet door de bekende tand des tijds werd aangevreten. Aanvankelijk in de zaal Madeion diende men een ruimere dans vloer te zoeken in de Rink waar de laatste jaren ca. 1600 deel nemers grotendeels Aalstenaars de edele danskunst be drijven en wat al meer, dat aan dit karnavalbal specifieke loka le kleur verleend... GROTE MARKT 19 DENDERMONDE kunt U van af 14 februari 1972 bereiken op op dit nieuwe nummer zijn wij steeds tot uw dienst.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 1