K.0.0. gebouwen Kattestraat worden gesloopt Rond de tarieven op het gebruik van stadslokalen en materialen Flor Grammens op stadhuis H. Geestkape! zou behouden blijven 1872: Honderd jaar geleden verscheen het eerste nummer van «DE WERKMAN» ONAFHANKELIJK REGIONAAL SCHEPEN ESE NEVEs VOORUIT MEI 'T SPORTCENTRUM OSBRÖEK DE GAZET VAN AALST 28a jaargang nr 16 Zaterdag 15 april 1972 NEC SPE, NEC METU... heer Schoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 8 fr het nummer In een verklaring aan de pers heeft Jan De Neve in verband met de Kattestraat gezegd dat de K.O.O. gebouwen binnen afzienbare Sijd zullen gesloopt worden. De H. Geestkapel zou behouden blijven. De afbraak van de K.O.O.-gebouwen zou tot gevolg hebben dat voorlopig de terreinen als parkeerterreinen zouden kunnen aange wend worden. BEZWAREN TEGEN NIEUWE REGLEMENTERING Tijdens een onderhoud tussen leden van het Schepenkollege en afgevaardigden van de kulturele verenigingen C.S.C., Theodorakis en Groep Pan werd de nieuwe reglementering betreffende het ge bruik van stadslokalen en materialen besproken. De h. R. Verdoodt, namens voormelde verenigingen, zei dat deze maatregelen zwaar doorwegen voor verenigingen die geen eigen lokaal bezitten en ook voor kunstenaars die niet graag in een partij lokaal exposeren. Hij noemde deze nieuwe reglementering discriminatoir voor de zwaksten en voor de niet-katholieken die geen gebruik kunnen maken van de kernparochies en de scholen. Het is een maatregel, aldus de h. R. Verdoodt, die zeer onpopulair is. Schepen Van den Eede antwoordde dat er reeds vroeger een reglement bestond betreffende het gebruik van het Belfort en het Oud-Hospitaal. Het Oud-Hospitaal zal bovendien in de toekomst bij voorkeur gebruikt worden voor selekte tentoonstellingen en eigen initiatieven. De feestzaal en de toneelzaal kan verder gratis gebruikt worden voor Aalsterse Verenigingen. Wat wel nieuw is, aldus de Schepen, zijn de vergoedingen voor het gebruik van de lokalen aan de Kattestraat. Voor deze gebouwen betaalde het stadsbestuur tot nog toe 120.000 fr. per jaar huur aan de K.O.O. nu wordt, terecht, 200.000 fr gevraagd. Daarbij komen de kosten voor verwarming (een nieuwe installatie is nodig) en de verlichting. Het is dus wel normaal dat een kleine vergoeding wordt aangerekend, aldus steeds Schepen Van den Eede Schepen Bogaert sloot zich bij deze opvatting aan en zei dat het stadsbestuur de ganse kwestie vanuit het standpunt van het kuituur leven had onderzocht. De financien kwamen slechts in bijkomende orde. Omdat het niet redelijk is dat de stad alle lasten draagt, werden de reglementen opnieuw gestemd. Deze moeten toegepast worden. Einde 72 zal het stadsbestuur rekening houden met de op gevraagde en binnengekomen aktiviteitsverslagen bij de toekenning van toelagen. Hierop replikeerde de h. De Smet (Theodorakis) met er op te wijzen dat de stad belastingen heft en derhalve dus maar de lokalen gratis moet ter beschikking stellen. Schepen Van den Eede herinnerde eraan dat reeds in mei (967 de vorige reglementen werden gestemd. Schepen Ringoir merkte op dat tijdens een feest van Kunst, Licht en Vrijheid een Antwerpenaar van oordeel was dat nergens facili teiten worden gegeven zoals te Aalst Flor Grammens die de laatste maanden opnieuw in de aktualiteit kwam voor de toepassing van de Belgische taalwetten Schaarbeek, Vloesberg enz. zal vrijdag as. 21 april te 20 u op uitnodiging van het gewestelijk IJzerbedevaartko- mitee ten stadhuize een uiteraard pittige causerie houden met ais thema «Straatnaamborden, Pekel- eieren en Verfspuit». Oudere lezers zullen zich de politieke verwikkelingen herinneren tijdens de vooroorlogse periode als gevolg van een aktie van Flor Grammens. Tijdens de Expo 58 deed F.G. het opnieuw met pekeieren, hier bij geassisteerd door Wilfried Mar tens, de huidige voorzitter van de C.V.P. Met een reeks toespraken, een zeer ruime belangstelling, vanwege officielen en sportminnaars werd dan zaterdag jl. het sportcentrum Osbroek plechtig en in de rand ook wat karnavalesk geopend. Meteen is de stad een belangrijke realisatie rijker in funktie, naar men mag hopen van de echte sport als vrije tijdsbesteding. Een volgende stap een aktie voor het verwezenlijken van het Osbroek-oord als recreatiecentrum. IN augustus 1872 verscheen voor het eerst het weekblad «De Werkman» opgericht door Pieter Daens, die voordien reeds, in 1870 met enkele andere vennoten, het toenmalige katholieke blad Het Land van Aalst had aangekocht. Met de stichting van Priester Daens «Christene Volkspartij» in 1893 zou «De Werkman» het populair orgaan worden van deze be weging, ofschoon «Het Land van Aalst» dat in 1897 ais dokumen- tatiebron uitsluitend toebehoorde aan Pieter Daens, voor de politieke sociale situatie rond de eeuwwisseling een grotere waarde wordt toegekend. Tot aan zijn dood in 1918 zou Pieter Daens hoofdredakteur blij ven van De Werkman. Nadien zou hij opgevolgd worden door K. Van Opdenbosch. Einde 1925 verscheen het laatste nr. van De Werkman een weekblad dat tijdens een bepaalde periode een oplage bereikte van 25.000 ex. die verkocht werden tot ver buiten de Denderstreek, Naar aanleiding van de honderdste verjaardag van de oprichting van dit merkwaardig weekblad verschijnt eerlang een studie onder de titel «De Werkman» het weekblad van Pieter Daens. In een volgende editie komen wij uitvoeriger hierop terug. Grijze regenluchten in Vlaanderen... maar ergens lokken reeds zorgeloze vakantiedagen in het zonnige zuiden.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 1