tv- keukengeheimen sten week? TV-Feuilleton: DE VROLIJKE DOKTERS VAN ST. SWITHIN S zaterdag 6 januari te 21 u. 05 Dr Waring komt tot een akeli ge ontdekking. In zijn wagen ligt een enorme hoeveelheid drugs. Erger is het dat de politie op het spoor van deze drugs, bij Dr Waring terecht komt. De dokter heeft mooi praten wanneer hij aan de wet vertelt dat hij van niets afweet, het blijft zijn wagen en de verdovingsspullen werden in zijn wagen teruggevonden... Politiefeuilleton SHERIFF GADE zaterdag 6 januari te 22 u. Een ex-gevangene geestesstoornissen. lijdt Ditmaal meent hij Billy The Kid te zijn en Sheriff Cade is Patt Garett, een man die hem indertijd verraadde. Billy Dobs heeft elf jaren in de gevangenis doorgebracht. Wan neer hiij vrij is bezoekt hij zijn vrouw Celsa. Het wordt echter een koele wederontmoeting want Celsa heeft zich gedurende zijn verblijf in de gevangenis van hem laten scheiden Dit is niet naar de zin van Billy. De vrouw voelt zich bedreigd en roept de hulp in van Sheriff Cade. Deze laatste neemt contact op met de psycholoog Dr Geis, die Billy Dobs in de gevangenis heeft gekend ais patient. Een gesprek tussen beiden verklaart het eigen aardig gedrag van Billy Jeugdfeuilleton DE VALLEI VAN DE KONINGEN zondag 7 januari te 15 u. John Marsh heeft een expeditie uitgerust om in Egypte de schat van prinses Tity te zoeken. Zijn vrouw en zijn kinderen Peter en Carol zijn ook van de partij. De opzoekingen kennen voorlo pig geen succes. Het geld raakt stilaan op. Geoff Lowe, een erg ingenomen jongetje maakt Carol en Peter het leven nog zuurder. f SU fin Yusuf,. jfwee SrabTsche helpers, vinden plots een spoor dat naar de ontdekking van de schat zou kunnen leiden. Maar in plaats van dit aan de opzichter te melden, verleit Ali het aan Geoff... Toneel DRIEKONINGENAVOND van Cyriel Buysse zondag 7 januari te 20 u. 25 Het drama «(Driekoningenavond» speelt zich af in het gezin Cloet. Man en vrouw Cloet en hun twee kinderen krijgen moeilijk de eindjes aan mekaar. Man Cloet heeft al enkele ma len achter de tralies gezeten, al is het dan soms voor bagatellen ge weest zoals wildstroperij en een hevige ruzie waarin hij een paar flinke klappen heeft uitgedeeld. Hij zit voor de zoveelste maal in het gevang. Wanneer het spel een aanvang neemt verwacht vrouw Cloet haar man terug thuis. Tijdens zijn afwezigheid heeft zij een verhouding gehad met Ros sen Tseef, van wie ze nu een kind verwacht. De thuiskomst van manlief is voor haar een ware nachtmerrie Temeer daar ze man Cloet zijn hevig temperament kent en vreest dat hij ongelukken gaat doen wan neer hij ontdekt dat zij een baby verwacht, iets dat ze trouwens niet meer kan verbergen.. Jeugdfeuilleton DE WOUDLOPERS maandag 8 januari te 18 u. 05 De oude woudloper Mac Leod ziet in het winkeltje van mister Johnson een geweer liggen dat hij graag wil kopen. Maar Leod heeft niet genoeg geld om het geweer dadelijk te betalen, en mister Johnson wil het hem niet verkopen tegen maandelijkse afbetalingen. Mac Leod geeft Johnson daar op een voorschot van twee dollar en vraagt hem het geweer een tweetal dagen bij te houden tot hij het nodige geld bij elkaar heeft om het contant te betalen. Johnson gaat met die regeling akkoord. Maar een tijdje later moet Johnson even weg en hij vraagt Chub en Mike de zaak open te houden, terwijl komt Aggie Apple langs, ziet het geweer liggen, en wil het kopen. Chub en Mike, die van de regeling tussen Johnson en Mac Leod niets afweten verkopen haar het geweer. Speelfilm MONSIEUR HAWARDSN maandag 8 januari te 20 u. 50 Tegen het midden van vorige eeuw kwam een knap en Jong aristocraat uit Parijs zich vestigen te Ligneuville, in de buurt van Spa en leidde hier tot aan het einde van zijn leven het bestaan van een landedelman. Na zijn dood ontdekte men dat deze edelman in werkelijkheid een vrouw was. In dit werkelijk ge beurde verhaal vonden roman schrijvers inspiratie. Zo ook Filip De PÜIicijn naar wiens novelle Harry Kumel deze prent verfilmde.... T.V. Feuilleton DE KLEINE WAARHEID dinsdag 9 januari te 20 u. 10 Marleentje Spaargaren is nu v/el definitief Marleen geworden. Zij en Jan Engelmoer delen de verantwoordelijkheden. Hij heeft nu zijn werkplaats aan de Oude- zijds, waar hij de herstellingen van antiek voortzet, en Marleen zorgt voor het woonhuis, annex- winkeltje aan het Rusland. Wanneer ze daar op een dag de ramen staat te zemen, komt plotseling professor Buwalda langs Er bestaat tussen beide nog een soort onuitgesproken wrevel, om dat de professor indertijd voor hun huwelijk een paar minder aar dige dingen heeft gezegd. Gelukkig kan een gesprek veel oplossen Jan en Marleen breiden hun zaak uit doch op gebied van gezinsuitbreiding liggen de zaken minder goed Feuilleton DE DUBBELDEKKERS woensdag 10 januari te 20u10 Het gaat er vrolijk aan toe in de kantine van het busdepot. Stan is druk in gesprek gewikkeld met Doreen, een conductrice en Stan's nieuwste verovering. Het onder werp van het gesprek is het ge wicht van Doreen. Stan en Vic, een bonk van een chauffeur, zullen trachten haar ge wicht te raden. Het resultaat is erbarmelijk. In een wanhopige po ging om Doreen van de grond te krijgen verrekt Stan een spier in de rug en kan niet meer werken Hij moet naar huis en Mum Iaat de dokter komen. TV-spel EINDE VAN EEN DIENSTREIS donderdag 11 januari te 20u10 Dit televisiespel speelt zich af in een gerechtszaal van het kleine Rijnstadje Birglar. De beschuldig den zijn: kunstleraar Gruhl en zijn dienstplichtige zoon: Georg. Vader en zoon Gruhl worden er van be schuldigd in open veld een jeep van het leger in brand gestoken te hebben. Hiermede wilden zij protesteren tegen sommige onzin nige opdrachten die in het leger moesten uitgevoerd worden. Georg was namelijk op dienstrit. Omwille van de komende inspectieronde moest hij de kilometerstand van de jeep van 1.000 op 5.000 bren gen. Sommigen willen de zaak in de doofpot steken. Toch moet er recht worden gesproken. ZONDAG Gevulde Eieren Tomatensoep Varkens gebraad Schorseneren Gekookte Aardappelen Gegarneerde Pompelmoes MAANDAG Koud Varkensgebraad Appelmoes Gebakken Aardappelen Chocoladeschuim DINSDAG Gekookte Schelvis Hollandse Saus Gekookte Aardappelen Gestoofde (gedroogde) Pruimen met Zure Room. WOENSDAG: Biefstuk Worteltjes Gekookte Aard appelen Flensjes. DONDERDAG Gehakt Witloof Gekookte Aard appelen Appelccmpöte in Folie. VRIJDAG Gebakken Vissticks Frites Rijstpap. ZATERDAG Boerenschotel met Spek Fruit. LAAT SPRUITJES NOOIT TE GAAR KOKEN. Spruitjes moeten nog weerstand bieden tussen de tanden dan zijn ze pas echt lekker. Té gare pappig zachte spruitjes zijn hun fijne smaak kwijt, er zit een geur aan die een uitgekookte vaatdoek wel eens heeft, en bovendien zijn ze veel zwaarder te verteren dan spruitjes die kort gekookt zijn. Mensen die denken fast te hebben van spruitjes, hebben altijd té ga re spruitjes gegeten KNOLSELDERIJ in dit zonarme jaargetijde be schikken we over zeer weinig ver se groenten. Daarom moeten we van alles wat de natuur ons nog biedt profiteren. Eén daarvan is de knolselderij. Knolselderij gebruiken we niet alleen in erwten- of groentensoep, maar ook als groente of onderdeel van een voorgerecht. Wanneer we knolsederij kopen krijgen we on ooglijke enigzins goor uitziende knollen in handen, doch na het schoonmaken hebben ze een an der uitzicht. Om de knolselderij van haar ruwe schil te ontdoen, gebruiken we een stevig vlijm scherp mes. Onmiddellijk na het schillen bewerken we de knol met een hard borsteltje. Het resultaat van deze moeite is een schone sneeuwwitte knol, die we rauw kunnen nuttigen, bijvoorbeeld ge raspt en aangemaakt met een flink gekruide mayonaise op basis van olie en citroensap. Bij dit alles moet men vlug te werk gaan, daar de knolselderij anders verkleurt. Als groente wordt de schoon gemaakte knol in reepjes of blok jes gesneden en vervolgens in wa ter met zout en een scheutje azijn (voor het blank houden!» in een twintigtal minuten gaargekookt. Deze gare knolselderij kan men naar believen afwerken door ze op te stoven met een klontje boter een een vleugje nootmuskaat, met een melksausje of een dikke kaas saus. Iets heel anders verkrigt men door de stukjes gekookte knolse! derij in een dun beslag te dompe le.n en ze in heet frituurvet goud gee! te bakken. Vooral heet opdie nen en met fijn zout bestrooien. Tenslotte nog een andere toe bereiding. Snij de schoongemaakte knollen in twee helften. Kook ze 10 minuten in kokend water met wat zout en een weinig azijn. Ho! de helften uit, maar let v/el op dat de «schaal» minstens 1 cm. dik blijft. Vul de knolselderij-helften met pikant aangemaakt gehakt, leg er een klontje boter op en schuif de schotel in een hete oven om ze gaar te laten worden en een mooie kleur te krijgen. Onnodig te vermelden dat het kooknat van knolselderij gebruikt kan worden voor een geurige soep.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 10