17.40 Schooltelevisie 18.10 Pour les «moins douze» K 18.30 Sept sur sept 19.00 Le jeune Fabre K 19.30 Antennc-soir 19.40 Woero verzicht 19.45 Nieuws 20.10 Contact 20.20 Neuf millions neuf K 22.00 Do speelvogels K 22.50 Nieuws NED; RLAND l 10.45 Schooltelevisie 18.45 Ti-Ta tovenaar Y 18.55 Nieuws K 19.05 Calimero K 19.10 The Brady Bunch K 19.35 TRCS-sport K 20.00 Nieuws K 20.21 The F.B.I. K 21.10 3x1 1 K 22.30 Van spin tot fellow schip K 22.50 Nieuws K NEDERLAND 2 18.45 Ti-ta-tovenaar K 13.55 Ui uws K 19.05 Popzien n 20.00 Nieuws K 20.21 Mat de muziek mee 15.10 18.00 19.CO 19.20 19.30 20.OS 20.25 20.30 Match contre la vie K Conservatorium voor Kunsten en Ambachten Regionaal nieuws Coiorix K Dokter Caraïbes K Nieuws K Aankondigingen Vanavond in het theater K Aansluitend Italiques K Nieuw? K Mannix Eon klein uur U Uit ï;unst Nieuws FRANKRIJK i 12.30 Midi-irente Nieuws Beursnoteringen Leven nu Vcor de kleintjes Regionaal nieuws We er bericht Een antwoord vcor W Aankondigingen Nieuws Aankondigingen Ces animaux qu'on appelle des büies Columbo 73 Disccrama Nieuws FRANKRIJK 2 13.30 Skiën 14.30 Aujourd'hui Madame 21.10 22.00 22.50 23.20 13.00 13.30 18.30 18.50 19.00 19.20 19.25 19.40 19.45 20.10 20.10 20.30 21.40 22.40 23.40 DUITSLAND 1 8.20 Medium televisie Tclecollege Nieuws Journaal van gisteren Melodie des Herzens Hoe machines werken (1) Een bedrijf opzetten moet je leren (1) Kontrasten Internationaal persoverzicht K Journaal K Nieuws K Bc: i "e vrouwen uit de geschiedenis en hun afspiegeling in de operette K De vuurrode speclmobie! K Te'etechnicum 1/73 K Nieuws K Nieuws uit Noprdrijniand Westfalen K Voetbaltrpijier Wulff K Hier und Heute K Zijn jullie er allemaal K Nieuws K Denken - Leren Vergeten (1) K Verslag uit Bonn K Het zevende zintuig K Dan Oakland K Nieuws K IJs K Nieuws K 8.55 10.00 10.C5 10.30 11.00 11.45 12.CO 12.50 13.00 5 50 15.55 i 5.40 17.10 17.55 is.oo 13.10 18.40 19.15 20.00 20.15 Jeugdreek DE VALLEI VAN DE KONINGEN. zondag 14 januari te 15 u. Ali en Yusuf hebben een spoor ontdekt dat naar het vinden van de schat zou kunnen leiden. Maar ze hebben dit niet gemeld aan slohn Marsch. Ze hebben het verteld aan Geoff Lowe. Deze biedt hen geld om te zwijgen over hun ontdek king. Ze gaan akkoord maar vra gen steeds meer en meer geld zo dat op een gegeven ogenblik Geoff zijn fototoestel moet verkopen. Pe ter en Carol, die niets van het hele zaakje afweten, zijn hierover zeer verbaasd. Jsugdfeuilleton DE WOUDLOPERS maandag 15 januari te 18u05 De oude woudloper Mac Leod zit weer eens zonder geld. Óm in de plaatselijke winkel een beetje krediet te krijgen, beweert hij dat hij een verborgen voorraad goud ontdekt heeft. Het is natuurlijk maar bluf, maar twee vreemdelin gen die Mac Leod niet kennen en hem over het goud horen praten, volgen hem en dringen zijn huis binnen. Ze willen hem dwingen hen de plaats van de goudvoorraad aan te wijzen. 21 .CO 21.25 21.30 22.15 22.30 0.10 K KLEUR Speelfilm DE VRIJGEZEL EN MEISJE zaterdag 13 januari Rechter Margare, het niet alleen dri;' lijke uitspraken te doen maar ze heeft aan haar jongt.. S:. een hele kluif. ZuslL sieve tiener beleeft r.e. 'ro mance» na de andere en j. 'et probeert 1 r wat e tomen. Procureur Tommy Chamberlain die eer: stille lirfde voor Margaret kweekt, vindt het eerder spijtig dat Margaret zoveel tijd aan haar zus verspilt. Dü grootste zorgen met Susan beginnen pas als ze smoorverliefd dt cp haar professor. Jeugdfilm WAAR IS MIJN JONGEN 'aj 3 januari te 13u05 In de hoge bergen rondom' de Mi:,O woont een vader, An dres, met zijn zoontje Andresino. m deze streek zwerven vele wilde T.-rden rond, die door Andres ge- vangen en afgericht worden. Op zekere dag geeft Andres zijn oontje een mooi veulen ten ge- e htir nog maar half - n en het paard iv gauw goede vrien den. Samen stoeien ze in de heer- ,i. groene bergweiden en samen zijn ze heel gelukkig. Tot cp zekere dag het paard zich losrukt en zeer vee! schade aanricht aan, Fuco's eigendom men, de buurman van Andres. Jeugdfeuilleton SKSPPY dinsdag 16 januari te 18u05 Het wordt een feestelijke afleve ring van «Skippy» want Clancy Merrick, die bij hoofdopzichter Matt Hammond en zijn zoons Mark en Sonny te gast is, is jarig. Maar voor het eigenlijke feestje kan be ginnen raken Matt, Mark Sonny en Skippy eerste in allerhande verwik kelingen betrokken. Mark ondervindt al gauw dat een verjaardagsfeestje organise ren heel wat met zich brengt. Eerst moet hij Clancy voor een tijdje het huis uit krijgen, want het feest je moet natuurlijk een verrassing zijn. Dan moet hij ook nog enkele meisjes zien te vinden want de leeftijdsgenoten van Clandy zijn allemaal jongens. TV-Feuilleton DE KLEINE WAARHEID, dinsdag 16 januari te 20u10 Vader Spaargaren is de hart verlamming die hij aan het einde van de vorige aflevering heeft ge had niet te boven gekomen. De begrafenis is een typisch voor beeld van harteloze huichelarij en inhoudloze woorden. Marleen kan zich echt niiet verdrietiger voor doen dan ze is haar vader heeft haar nu eenmaal voortdurend dwarsgezeten en ze ziet niet in, waarom ze dan nu ineens ontroost baar moet zijn. Ze probeert haar moeder voor te houden dat ze nu ten minste vrij is om te doen en te laten wat ze wil. Zij en Jan stel len voor dat moeder en Eppo bij hen intrekken. Moeder kan wat hel pen met het schoonhouden van de winkel en het huis en Eppo zou misschien kunnen leren een beetje te helpen in de werkplaats zodat hij zo goed en zo kwaad als het gaat een vak onder de knie kan krijgen. Feuilleton DE DUBBELDEKKERS woensdag 1 januari te 20u10 Het loopt tegen Kerstmis en met de feestdagen in zicht zou Stan het gezin graag verrijken met een kleurentelevisie. Zo'n toestel is echter duur en Stan zal zich de aankoop ervan alleen kunnen ver oorloven als hij voor het oude toe stel nog een flinke prijs kan be dingen. Maar dan moet natuurlijk wel het beeld een beetje degelijk zijn. Gelukkig komt Jack net bin nen, en die is handig genoeg om het oude ding weer min of meer behoorlijk af te stellen. Nu moet er nog een koper ge vonden worden. TV-Spel SISKA VAN ROOSEMAEL donderdag 13 januari te 20u40 Dit televisiespel speelt zich af in de tijd dat de Franse bourgeoi sie de scepter in Vlaanderen zwaaide. Centraal in dit tv-spel staan de families Van Roosemael en Spinael. Zowel vader van Roo semael en vader Spinael komen aan de kosten door een winkel uit te baten. Spinael is de mening toegedaan dat hij uit de zakken van de Franstalige bourgeoisie heel wat centen kan kloppen, daar om wil hij zijn zaak op dezelfde leest schoeien. Hij voert zijn pu bliciteit in het Frans, zijn dochter moet naar een Frans pensionaat en haar naam «Trees die te boertig Vlaams aandoet, wordt veranderd in Hortense terwijl zijn zoon Jan boven de Franse doopvont de naam «Jules» krijgt. Vader Van Roosemael kan zijn vriend Spinael niet volgen. Hij weigert, althans in het begin, aan deze hooghartige mentaliteit mee te doen. Alhoewel zijn dochte Siska hem tot verve lens toe smeekt om eveneens aan een Frans pensionaat te mogen DANK U NASA studeren. Een flinke riem onder het hart van Vader Van Roosemael is dok ter Pelkmans die de vader zijn ide en deelt. Erger wordt het vcor Spi nael, die steeds mooie en zeer dure schoenen maakt voor de «fiis a papa», wanneer het op be talen aankomt. Televisiereeks OORLOG EN VREDE vrijdag 19 januari te 20ul0 Pierre wordt als zoon van graaf Bezuhov erkend en erft de titel en de bezittingen van zijn vader. Hij is voortaan graaf Pierre Bezu hov, een rijk en voornaam man. Op een feest bij Anna Scherer ont moet hij zijn oude vriend Andreï Bolkonsky, die hem meeneemt naar huis. Pierre voelt al gauw aan dat Andres's huwelijk met Lisa niet is zoals het zou moeten zijn. Andreï heeft vrijwillig dienst ge nomen in het leger. Zijn vrouw probeert hem er toe over te halen niet naar het front te trekken, maar tevergeefs. Hij laat zich niet ver murwen. Hij brengt zijn zwangere vrouw naar het landhuis van zijn vader en trekt naar de oorlog. Fiimtribune AVOIR VINGT AURES ANS DANS LES 21.50 vrijdag 19 januari te De film speelt zich af in 1961 De Algerijnen vechten voor de on afhankelijkheid. De Fransen vech ten voor het behoud van hun kolo nie. Een klein Frans commando, be staande uit dienstplichtigen, krijgt de opdracht een schuilplaats ;van het A.L.'NT* (het Algerijns Bevrij dingsleger) op te sporen en te ver nietigen. Resultaat drie doden bii de Algerijnen, één dode en een gewonde aan Franse zijde. Misschien hebt U het zich ook vaak afgevraagd waar het allemaal goed voor was, al die ruimievluchten en dat peperdure Apolioproject. Maar weet U dat die vluchten ook veel praktisch nut voor de hele mensheid opleverden De kunststof TEFLON bijvoorbeeld werd ontwikkeld toen men op zoek was naar een stof waarmee de punt van de ruimteraket tegen hitte en vocht beschermd kon worden. Datzelfde Teflon zit nu in uw handige pannen waarin niets meer aanbrandt. De kunststof PYROCERAM zorgde voor de isolatie van de ruimte capsule tegen de hitte die ontstaat bij de terugkeer in de dampkring. Van dezelfde kunststof worden nu de schalen gemaakt die zo wit zijn als porcelein, maar zo hard als staal ze kunnen zo uit de diepvries op de gasvlam. Zonder de ruimtevaart zou diepvriezen waarschijnlijk nog in de kinderschoenen staan. Immers in het kader van de ruimtevaart wer den veel onderzoekingen gedaan op het gebied van de koude-techniek nodig omdat voorkomen moest worden dat de branstoffen die de ra ket voorstuwen al voor de start verdampten. Van deze onderzoekin gen hebben ook de fabrikanten van diepvriesprodukten geprofiteerd. Ook voor de MEDISCHE WETENSCHAP waren de ruimtevluch- ten van groot nut. Uit HYDRAZIN, de brandsof die voor het lanceren van raketten wordt gebruikt, ontwikkelden medische onderzoekers een hele reeks geneesmiddelen voor de behandeling van mensen met geestesziekten, angina pectoria en tuberculose. De hartslag en bloeddruk van de astronauten werden tijdens hun vluchten in de ruimte gecontroleerd via een soort armband. Ditzelfde systeem kan nu worden toegepast bij patiënten. Zelfs als ze het zie kenhuis voor een wandelingetje verlaten, blijft controle mogelijk de gegevens over hartslag en bloeddruk blijven zichtbaar op een moni tor in het ziekenhuis. De koude-techniek bracht ook uitkomst voor de medische weten schap. Doordat de artsen geen skaipel meer hoeven te gebruiken maar met een sonde met vloeibare stikstof (-90° C) kunnen werken, zijn zeer gecompliceerde hersen- en oogoperaties mogelijk geworden Zo zouden we nog lang kunnen doorgaan, want er zijn meer dan 3000 uitvindingen, nieuwe produkten en nieuwe methoden te danken aan de ruimtevaart.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 10