DE WAPENS Kabeltelevisie kan voor einde 1673 Jeugd EO AS Naar een v.z.w. voor exploitatie Feesthalie aanvankelijk gratis ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD NEC Spe. nec metu... DE GAZET VAN AALST 29e jaargang nr 4 zaterdag 27 januari 1973 Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 8 fr het nummer Een (voorlopig einde aan het oeverloze leed van Vietnamezen. Ook hier «Wat nut is er geweest in 't storten van hun bloed...?». Er komt geen breekwerf op de Wellemeersen. Ais de lente komt zullen we er de madeliefjes en de sleutelbloemen kunnen plukken en de jonge verliefden zullen er terug kunnen gaan stoeien. Momenteel zijn bij EDAS (intercom) te Mechelen de prijzen bin nen vcor de uiivoering van de Kabelteievisie-instaii'atie. Ingevolge een pricispshesüssing gaat ook Aalst (en andere ge meenten, zelfs tot Geraadsbergen en Zottegem) op stap met dezelf de maatschappij, waarbij we ons allen ietwat veiliger voelen dan bij Amerikaanse groepen die de laatste jaren met clevere public-rela- tions-boys hun verlokkelijke voorstellen op officieie tafelen smeten. Eerlang komen de EDAS vertegenwoordigers dan verder praten met het schepenkollege. De twee Aalsterse vertegenwoordigers in het nieuwe Direktieko- mitee moeten nog aangeduid worden. Het wachten is anderdeels ook wel op de oprichting van een Kijkersraad. Eenmaal dat men definitief van start kan gaan met het plaatsen van de Antennemast (80 a 100 m hoogte), de hoofdkabel en de ver dere verspreiding van de kabels - ten dele ondergronds, ten dele bo vengronds - in de verschillende sektoren houdt men er rekening mede dat het ganse werkprogramma over een 4 a 5 maanden kan klaar zijn. Zelfs indien men rekening houdt met mogelijke vertragingen van enkele weken, zit het er wel in dat de Kabeltelevisie te Aalst voor einde 1973 kan gerealiseerd worden. Verwacht wordt dat via de Antenne-Mast alhier men van in den beginne de twee Belgische T.V. zenders, de Nederlandse en de Fran se zal kunnen opvangen. Vooralsnog niet de Duitse, in tegenstelling met de stad Mechelen die in dat opzicht beter gelegen is. De aansluitingen zullen in de beginperiode gratis zijn, mits men voor het akkoord de door de maatschappij vooropgestelde datum respekteert. Gratis in zoverre de kabel nodig voor de aansluiting niet langer dan 10 m. hoeft te zijn. RUSTIGE BETOGINGEN TEGEN V.D.B. VOORSTEL SN DE STAD Maandag, dinsdag en ook donderdag hebben de leerlingen van vrijwel alle middelbare scholen te Aalst in optochten doorheen de stad uiting gege ven aan hun ongenoegen tegen over het wetsvoorstel Van den Boeynants, dat zoals men weet o.m. inhoudt dat dienstplichtigen alvorens eventuele universitaire of andere hogere studies aan te vatten hun militaire dienst zul len moeten vervullen. ZE HEBBEN GELIJK Weg met V.D.B. was de onver mijdelijke slogan vanwege deze jeugdige kontestanten die voor de gelegenheid zich een tijdje uit de klaslokalen hadden teruggetrok ken. Af en toe kwam ook het lied uit de zestiger jaren «We Schall Over come» over. Minder kwam aan bod tijdens deze betogingen en de jeugdige debatten de fundamentele vragen rond het leger in onze hedendaag se maatschappelijke en politieke struktuur. Alles verliep voor de rest vrij rustig. Reakties aan de Ponstraat «Ze hebben gelijk dat ze proteste ren tegen de benzine en mazout- marchands...» Andere stem «Dat ze hun les sen leren. Ze weten niet wat mize- rie is». Het ligt in de bedoeling van het schepenkoiiege een v.z.w. op te richten voor de exploitatie van de Feesthallen aan de Keizerlijke Plaats. Deze idee stoeit ietwat op de huidige struktuur van het sport- komitee. De C.V.P. Aalst heeft zich woensdag ook bezig gehouden met de opdracht en taken van het Feestkomitee. Het is allemaal niet zo heel dui delijk waarheen men wil. De oprichting van de v.z.w. voor de Feesthallen zou de aktiviteiten van het Feestkomitee niet in 't gedrang brengen. Met dien ver stande dat het komitee voor elk evenement een begroting zou die nen voor te leggen die dan door de V.Z.W.vergadering besproken en goedgekeurd dient te worden. Wat impliceert dat bepaalde pos ten van deze begroting kunnen ge schrapt of gewijzigd worden. De vergelijking met het Sport- komitee gaat niet op wijl dit laat ste vrijwel geen eigen aktiviteiten heeft in tegenstelling met het Feestkomitee. In kringen van het Feestkomitee weigert men elk kom- mentaar. Over de bespreking van de C.V.P. lekte niets uit. VOORZITTERSCHAP Een zeer onfrisse affaire zou kunnen worden Bepaalde pogin gen om de huidige voorzitter van het Feestkomitee, de h. A Singe- lijn er van te overtuigen dat zijn aanstelling als w. direkteur voor de avondkursussen van de Akade- mie voor Schone Kunsten een in- de-weg-is om zijn voorzitterschap nog langer waar te nemen. Dit be tekent dan eventueel dat hij zou vervangen worden door een andere P.V.V.er, eventueel door Schepen Van den Eede. De h. Singelijn heeft tot dusver aan zijn voorzitterschap prestige weten te geven. Als hij van oor deel is de verschillende taken ver der te kunnen vervuilen is er geen enkele reden waarom men sommi gen niet de pas zou afsnijden in hun streven naar het voorzitter schap.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 1