nister van Volksgezondheii OXY met self service en geeft GRATIS duizend en één geschenken ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD nec spe. nec metu alle middenstanders dansen op het 2e ledenbai van N.C.M.V. vriendenkring vanaf volgende week zaterdag meer hierover volgende week 29e jaargang nr 5 zaterdag 3 februari 1973 Redaktie en BeheerSchoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 8 fr het nummer MIJNHEER DE MINISTER, Het za! de mensen in ons land zeker genoegen doen dat aan het hoofd van het Ministerie van Volks gezondheid, thans een Minister tsaa die reeds voordien blijk heeft gegeven van doorzettingsvermo gen. Openbare Werken heeft onder Uw beleid een nieuw moderner image gekregen. Dat beleid was geba seerd op een duidelijke visie. Niemand in dit land, welke opvat tingen hij ook moge hebben, kan ontkennen dat U een bewindsman van formaat zijt. Wij hebben, Manheer de Minister, sterk de indruk, dat het Departe ment van Volksgezondheid tot dus ver zo een soort tweederangsmi- nistsrie was, een soort Ministerie dat een Aalsterse dichier-beambte kort en langs zijn neus weg noemde «'t rnisterie»». Ir; eSk geval Met een of andere kwaal zouden vvo het nooit in het hoofd gehaaid hebben bij het Mi nisterie van Volksgezondheid te rade te gaan, dan nog eerder bij een of ander kwakzalver. Dat Ministerie was er een dat voor ons zo levensioos was dat we ons altijd hebben afgevraagd of het zei? wel kerngezond was en niet aangetast door een of andere vi rus. En U weet het zo goed als wij De openbare gezondheid - in me nig opzicht - doet ondanks alle vooruitgang, méér dan ooit vragen rijzen. Ons leefmilieu staat op de helling. Men zegt ons dat U geleidelijk, maar zonder enige schroom of vrees, Volksgezondheid een nieuw gelaat wil geven. Een soort trans plantatie die evenwel geen enkel ïïsico inhoudt. Een operatie die in ©Ik geval ook dit land, de mensen zal ten goede komen. Een ingreep met forse, zekere hand. Wij wensen U, oprecht veel suk- ses toe. U kan en zal Volksgezond heid geloofwaardiger maken. Want er zijn redenen, Mijnheer de Minister, om san dia geloofwaar digheid van dit departement - in voorbije jaren - te twijfelen, Qpen- bare Werken bv. was de laatste jaren iets dat we regl ervaarden. Het was niet zo maar een complex dat ginder aan de Wetstraat stond. Nee. Dat van Volksgezondheid..., met alle eerbied voor üw voorgangers, van weinigen hebben wij de naam goed gekend, iaat staan onthou den. Wij gunnen U graag de tijd om Volksgezondheid eens in röntge nen en de diagnose te stellen. We zijn echt benieuwd of die diag nose ook een verklaring zal geven voor het feit dat we te Aalst met een nieuw stedelijk ziekenhuis, on danks veei goede wil hier en daar, nog niet heel ver staan. Met het gevolg dat op dit ogenblik we net durven pronostikeren of het er komt tegen 1980 a 1985. Nochtans, Mijnheer de Minister, de stad Aalst, de agglomeratie heeft dringend nood aan een nieuw ziekenhuis. Reeds in 1936 a 37 was n.a.v. zijn bezoek, Minister Hendrik De Man ook die mening toegedaan. Men heeft enkele jaren geleden op interkommunale basis getracht er een tot stand te brengen. Het is mislukt. En de geschiedenis van deze mislukking ts zo triestig dat we er liefst over zwijgen. Het huidig zg. K.O.O. ziekenhuis dateert van in 't begin van deze eeuw. Het heeft zijn tijd gehad, men behelpt zich voorlopig met prefab-vieugels. Men roeit nu een maal met de middelen waarover men beschikt. Maar het blijft een noodoplossing. Het plaatsgebrek voor patiënten is een voortdurend verschijnsel. Niet alleen in het K.O.O. zieken huis maar ook elders is er tekort aan bedden vooral in deze periode Dat men zeer recent in een zieken huis een patient, bij gebrek aan plaats in de linnenkamer wou on derbrengen is misschien niet zo erg. Maar vorig jaar lagen bejaar de zieken in de gangen van het K.O.O. ziekenhuis. Meermaals in het verleden was er geen bed ter beschikking, zelf wan neer de patient bij hoogdringend heid diende opgenomen te worden. Ach, die patient kwam dan altijd wel terecht. Maar de wijze waarop dat dikwijls gebeurde was niet al tijd bemoedigend, was soms zeer pijnlijk. Erger nog was de afdeling voor zieke bejaarden. Er was een tijd dat men zich beangstigend kon afvragen wat de gevolgen zouden geweest zijn yan een brand. Men heeft daar nu aan verholpen. Het komt er allemaal op neer Het K.O.O ziekenhuis is hopeloos verouderd en ligt in een omgeving die nu niet bepaald aangewezen is voor een dergelijke instelling. Normalerwijze verwachten wij dat de K.O.O. Aalst graag met U over haar plannen van een nieuw zie kenhuis zal willen praten. U is ervaren genoeg om dra te we ten te komen hoe de vork in de steel zit. Als Minister van Openbare Wer ken, kwam U regelmatig een kijkje nemen naar allerlei grote werven in dit land. Misschien zoudt U dergelijke werk bezoeken aan K.O.O. ziekenhuizen ook kunnen programeren. Indrukken en vaststellingen ter plaatse kunnen U veel tijd bespa ren. Wij danken U oprecht, Mijnheer de Minister, voor Uw aandacht, en U zal het ons niet kwalijk nemen dat we precies de Aaisterse situa tie voorlegden. U za! inderdaad nog wel met andere volksgezond heidsproblemen gekonfronteerd worden. Wij zijn alleen bang, Mijnheer de Minister, dat de projekten van een nieuw ziekenhuis te Aalst te lang hangende zuüen blijven, als som mige mensen hier in de streek niet wakker worden geschud. Dat het probleem van het zieken huis in feite nog nooit fundamen teel in de gemeenteraad van de stad werd aangepakt is weeral een andere kwestie. Een stadsbestuur heeft zoveel problemen. Maar voor de rest zijn alle vroede vaderen het er over eens. De bevolking alhier heeft nood aan een modern stedelijk ziekenhuis. Met bijzondere hoogachting. D.G.V.A. Ook te Aalst werd V.D.B's «nieuwe visie" op het leger door de scholieren van verschillende onderwijsinrichtin gen gecontesteerd. Niet zonder gevolgen, zoals men overigens ook in de lezerstribune van dit nummer kan lezen. HERNIEUWING POSTABONNEMENTEN Eerstdaags wordt door de postbode het kwijtschrift aan geboden ter hernieuwing van het postabonnement. Teneinde uw blad zonder on derbreking verder te ontvan gen verzoeken we U vriende lijk het bedrag klaar te leg gen en bij afwezigheid uw huisgenoten hiervan te verwit tigen WANT DE KWITANTIE WORT SLECHTS EENMAAL AANGEBODEN. U kan natuurlijk ook betalen door storting of overschrijving op P.C.R. 88172 van «DE GAZET VAN AALST»» 3 maandabonnement 100 F 6 maandabonnement 190 F Jaarabonnemen 360 F Zaterdag 3 februari Eerste dans 20 u. 30 Zaal Madeicn Grote Markt Inkom 60 F.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 1