Over Brusselse wegwijzers IPI Krijgen autovrije straten ooit een kans in onze stad naar de Dirk Martensstede ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD NEC SPE, NEC METU April moge de lente tarten.toch maar op wandel tussen de bomen. DE GAZET VAN AALST 29e jaargang nr 15 zaterdag 14 april 1973 Redaktie en Beheer: Schoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 8 fr het nummer STEDELIJKE VERKEERSKOMMISSIE VERGADERDE AUTOVRIJE straten in Aalst zijn blijkbaar niet voor de onmiddellijke toekomst. Er werd andermaal over gesproken tijdens de vergadering van de verkeerskommissie, maar zo eenvoudig is het dan ook weer niet en zoals elke kommissie die zichzelf respekteert werd besloten dit punt ter studie te nemen. De kommissie blijft verder haar standpunt handhaven t.o.v. van de aanvragen voor gele lijnen uitsluitend uit hoofde van het privé-belang. Njet AUTOBUSSEN De verkeersregeling van de N.M.B.S. autobussen in de stad is sedert jaar en dag een pro bleem. Men denke maar aan de talrijke halten die voor de andere autovoerders niet zonder gevaar zijn. Inmiddels zijn daar ook de nieu we verkeersregelingen bijgekomen o.a. het eenrichtingsverkeer, het beurtelings stationeren in sommi ge straten enz. De N.M.B.S. zal een nieuw situ atieplan voorleggen waarop alle wijzigingen voorkomen die ze wil len toegepast zien. Dit plan zal dan ook door de stedelijke politie onder de loep worden genomen. VERKEERSREGELING BURGEMEESTERSPLEIN OMGEVING In de Van Langenhovestraat (richting Burgemeestersplein) A. Nichelsstraat van De Gheeststr. tot Houtmarkt, (richting Hout markt) wordt de enige richting voorgesteld. Verder de verbreding van De Gheeststraat met 4 rijstrokeen, waarvan 1 voor stationeren. Sta- tioneerverbod in A. Nichelsstraat, tussen De Gheeststraat en Oude Dender. Het stationeerverbod blijft van kracht in de Van Langenhove straat. LANGE EN KORTE ZOUTSTRAAT Het verkeer in de Zoutstraten vlot niet. Er doen zich opstoppin gen voor. Het luidt dat de Korte Zoutstraat te smal is voor 3 rij stroken. De groene fazen van de verkeerssignalisatie moeten door Bruggen en Wegen aangepast worden. Voor het kruispunt Esplanade - Vrijheidstraat en Kattestraat wordt de verbreding op 2 rijstroken tus sen de verkeerslichten vooropge steld, derwijze dat 2 auto's naast elkaar de richting naar de Vrijheid straat kunnen nemen. Eventuele wijziging van het een richtingsverkeer aan de Eikstraat zal aan een nieuw onderzoek wor den onderworpen. Op de werf zal men «schijf ver plicht» invoeren langsheen het Postkantoor en de Apoteek Del- becq. En de voetgangers krijgen hun geel zebrapad tussen Belfort en de Graaf van Egmont. Een strate gisch punt waar tot dusver nie mand had aan gedacht. Hoe kan hét HOE onze autowegbouw en -be wegwijzering er is op vooruitge gaan kan men merken door de ver gelijking van de uitrit uit Brussel op de nieuwe weg naar Leuven en de oude, met een derde strook op gelapte weg naar Aalst. Vanaf Woluwe een zeer brede baan, met een apart deel van twee of drie stroken voor het snelver keer naar Leuven, duidelijk, soms met een berm, afgescheiden van de rest en over de hele breedte met lichtborden gesitueerd. Leuven de eerste stad waar de autoweg langs komt, staaf reeds in grote letters aangegeven. NU de oude weg naar Aalst. Socio logisch een even belangrijk cen trum, met een klein overwicht voor de agglomeratie Leuven en een merkelijk voor de stad Aalst (cij fers uit het Staatsblad van 2 sep tember 1972 stad Aalst 46.459, stad Leuven 30.623 met de aan palende gemeenten Aalst 92.066, Leuven 94.308 inwoners. Zcais Leuven is Aalst de eerste stad die de autoweg aandoet. Wie vaak op beide invalswegen naar Brussel rijdt weet ook dat de auto weg naar Aalst steeds drukker bezet is dan die naar Leuven. Hoe ziet die oude autoweg eruit na de modernizering In Groot-Bijgaarden een baan, soms half zo breed als de Leu vense die geen onderscheid kent tussen snelverkeer naar Aalst en verbinding met tussenliggende gemeenten. Geen enkele beweg wijzering bovenaan, slecht ver lichte zijborden en wegwijzers, waarop zelfs elke vermelding van de eerstkomende stad, Aalst volkomen ontbreekt. DIT is 1973, waarin gedurende de maanden september en oktober een druk toeristisch verkeer naar Aalst wordt verwacht, waar tentoonstel lingen, muziekuitvoeringen, televi- sieuifzendingen, toneel, sport en folklore atfraktiepolen zullen zijn van een internationaal gekoördi- neerde feestviering rondom het eer ste «Belgisch boek», vijfhonderd jaar geleden te Aalst gedrukt. We hebben ons even in de huid en in de wagen van de buitenlanders gestoken die op weg zijn naar die feestelijkheden, b.v. van de Capella Antiqua uit München, die te Aalst gasteert, of van een medewerker uit het Gütenbergmuseum te Mainz en hebben onze ogen goed open gezet om te zien wat zij zien. ZIEHIER het resultaat: Ik ben Herr Schmitt en im van Mainze, ik weet dat ik naar Brussel moet en van daar naar Aalst, 25 km. ten wes ten van Brussel. Tot Brussel alles prima. Op het einde van de auto weg uit Leuven, op de grens van Woluwe en Schaarbeek rijst een eerste probleem ik heb keuze tus sen centrum, noord en zuid. Ik kom uit oost, naar west schijnt on bestaand. Het centrum wil ik ver mijden. Gelukkig heeft mijn Aal- sterse gastheer me vooraf geschre- van dat ik voor het westen best het noorden neem. Vooruit dus. Zo kom ik op het Meiserplein. Ogen open. Ik zie een twintigtal wegwij zers, maar geen enkele met de ver melding Aalst. Gelukkig helpt me een agent de Generaal Wahislaan in, zodat ik het andere verkeer niet langer ophoud. Ik volg deze laan en de Lamber- montlaan, hopend dat ik op de goede weg ben. Aan de Haachtse Steenweg wijst men me rechtdoor. Aan de Teichmanbrug X aantal weg wijzers, geen naar Aalst. Ook op de Van Praetbrug. Ik begin mijn vertrouwen te verliezen want de richting is nu pal noord. Mijn ver moeden wordt bevestigd want ik blijk op een autoweg te komen die naar Antwerpen loopt. Dit is zeker verkeerd. Zo vlug mogelijk, dit bij de eerste afrit, want ik mag hier niet stilstaan, moet ik terug. Eindelijk een afritnaar Gent. Ik moet Gent niet hebben, maar voor uit dan maar. Ik zit weer op een autobaan, maar vermoedlijk kom ik hier wel ergens een aanduiding tegen, die een afrit voor de baan naar Aalst aangeeft. Ik merk weer niets tot ik aan de grote verkeerswisselaar van Groot- Bijgaarden kom, waar ik willens nillens verder moet. Ik kies dan maar de richting west, hoewel ik blijkbaar op hef verkeerde pad ben op de bewegwijzering geen spoor van Aalst. Ondanks het ver bod stop ik onmiddellijk rechts era ga op verkenning. Te voet. Op de verkeerswisselaar, niets dat me helpt. Dan maar terug naar de stad toe, En inderdaad, dit ver moeden wordt beloond; na een tien tal minuten lopen zie ik niet één, maar twee wegwijzers Aalst. EINDELIJK. Ik haast me terug, zondig even tegen het reglement met tien meter terug te rijden en zit na een paar minuten op de Zei- likse en nadien op de Oude Gentse Steenweg. Geen prachtige baan, maar er zijn weer hulpzame chauf feurs, zodat ik vrij vlug door Asse geraak en eindelijk in het huis van mijn gastheer in de Dirk Martens stede beland. Die heeft me nadien uitgelegd dat ik me best niets van de wegwij zers had aangetrokken, want dat die twee, de enige welke er staan me alleen de verkeerde weg heb ben opgestuurd. Ik had rustig moe ten verder rijden. Maar wie kan dat nu als buiten lander weten Daarvoor moet je toch Belg, toch rasecht Aalsfenaar zijn.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 1