nuttige wenken eten deze week? 21.00 21.30 22.15 22.30 23.45 Berichten uit Bonn Dan Oakland Nieuws Gran C iaria Nieuws Feuilleton DE VROLIJKE DOKTERS VAN ST. SWITHINS zaterdag 21 april te 21u25 Lawrence en Mary Bingham hebben een nieuw huis gekocht. Zij nodigen hun vrienden Stuart- Clarck. Collier en Waring uit, een kijkje te komen nemen Het moet wel erg aanstekelijk werken op hun bezittingsdrang want plots wil het drietal ook een knusse woning. Gemakkelijk zullen ze die echter niet vinden want de prijzen van flats liggen er hoog. Maar Stuart- Clark en Collier slagen er toch in iets op de kop te tikken. Zij be sluiten meteen te gaan kijken, in de hoop dat Waring het wel eens zal zijn met hun keuze. De flat is eigendom van een gepensioneerde legermajoor, Woodnutt, Erg netjes ziet ze er wel niet uit, maar het tweetal besluit toch maar aan te kopen voor 6.000 pond. TV-Feuilleton MANNIX zaterdag 21 april te 22u20 ••De man zonder verleden». Wanneer de rijke zakenman Vern Olsen, na een reis weer thuis komt, wachten daar lugubere ver rassingen zijn vrouw werd ver moord, zijn beste vriend, een zeke re Gordon Cameron, is spoorloos verdwenen en een fortuin aan ju welen is ook al zoek geraakt. Shei la Lindley, het vriendinnetje van de verdwenen man, komt de de- dective opzoeken in de stellige overtuiging dat Cameron, ofschoon natuurlijk verdacht, volkomen on schuldig is. Mannix begir! he in gewikkelde speurwerk maar valt al spoedig van de ene z^: in de andere: zowel in 1 in privé- leven als in zijn carrière C meron plots een man verleden te zijn. Feuilleton DRAAI DE 5C0 zondag 22 april te 20u2' Op het bureel van de Ministei van de Nederlandse Cultuur is het erg druk. De klok wijst 17 uur. De minister heelt die avond een druk programma af te werken en al zijn at-ochs- nnornri eveneens eon op dracht Toch zcu er absoluut ie mand ven het ministerie vanavond een groepstentoonstelling moeten gaan openen. Attaché Corneiis die met dochter Aida vrijt, krijgt plots een reuze inval. Hi) draait de 500 daar zuilen ze wel iemand vinden die als attaché van de minister van de Nederlandse Cultuur de mi nister zal vervangen. Modest gaat deze karwei opknappen. Speelfilm FAASPARADE zondag 21 april te 21u20 Astaire speelt de rol van de danser Don Hewes die door zijn partner, de ambitieuze Nadine Ha- Ie, in de steek gelaten wordt. In een café ontmoet hij het dienster tje Hannanh Brown - alias Judy Garland die wel ooit eens een figurantenrolletje heeft gespeeld in een burleske komedie, maar voor de rest geen jota afweet van dansen of show. Don, die zichzelf en Nadine wil wijsmaken dat hij in staat is om van het even welk debutantje een ster te maken, en gageert Hannah. Hij begaat echter de vergissing de gesofistikeerde Nadine te willen kopiëren, wat hoegenaamd niet strookt met het spontane temperament van Han nah. Zij heeft dan ook heimwee naar haar geboortestreek, temid den van de natuur Maar Don geeft het niet op en ziet tenslotte zijn fout in. Vanaf dat ogenblik laat hij Hannah, die inmiddels erg aan hem gehecht geraakt, de vrije teu gel haar naïeve eenvoud en char me blijken dan juist krote troeven te zijn bij het publiek en het suc ces blijft niet. uit. Een jaar later heeft zij het zo ver geschopt dat zij de plaats van Nadine inneemt in de New Yorkse Paasparade. Jeugdfilm M- LAS EN FIGUREN maandag 23 april te 15u30 Niklas een jongen van negen, laeft met zijn ouders en grootva der ergens op de buiten in een geel huis Zijn vurigste wens is altijd geweest een hond te hebben en 7"_n vader en grootvader heb hen hem beloofd dat hij deze zo m:- zijn geliefde hond zou krijgen Zijn papa en grootvader benoe men Niklas tot «hond-correspon derF. van de plaatselijke krant en zijn eerste opdracht is een dolen de hond op te speuren. Indien hij >em vindt mag hij het dier houden. N;k!as neemt de opdracht vol vertrouwen aan. Hij vraagt zijn Figuren met hem de hond te ;iaan zoeken. Beiden trekken er op uit Gedurende hun opzoe- kingewerk beleven de twee vrien den ee hp'eboel avonturen, pret tige en minder prettige. Wanneer zij na iang zoeken het opgeven, besluiten zij huiswaarts te keren. Hier wacht hen een verrassing waar zij dolblij mee zijn. Speelfilm FAIL SAVE (Veilighcidsgrens) maandag 23 april to 2Cu45 Op basis van het «(Strategie Air Command» waar men met radartoe stellen de bewegingen van alle vliegtuigen ter wereld nagaat, is er en transistor defect. De exper- ten, die de radartoestellen op deze basis bedienen, zijn van het defect niet op de hoogte en hierdoor zijn zij de mening toegedaan dat een niet geïdentificeerd tuig de basis nadert. Door een druk op een knop ergens in een hoofdkwartier krij gen de atoomeskaders het bevel dadelijk op te stijgen richting Moskou. Wanneer de fout in het radarcentrum is ontdekt komt het er op aan het eskader atoombom menwerpers het bevel te geven dadelijk terug te keren naar de basis. Het is echter te laat, één van de vliegtuigen heeft Moskou reeds verwoest. Om de Russen te bewijzen dat hij te goeder trouw handelde, rest de President van de Verenigde Saten nog slechts één oplossing New York door zijn ei gen vliegtuigen te laten vernieti gen. TV-Feuilleton DE KLEINE WAARHEID dinsdag 24 april te 20u20 Marleen woont nu in de Kors- jespoort in het hartje van de stad. Het is maar een klein winkeltje. De crisis en de oorlogjaren heb ben steeds een stukje van de re serves afgeknabbeld. De oorlog woedt nu erg. De vrouw van Abra ham Mossel, Aron, en de kinderen zijn naar Londen gevlucht, Abra ham is hier gebleven. Alie Donke laar meent dat ook Abraham drin gend moet onderduiken vooraleer het te laat is. Wanneer een SS-of- ficier de winkel van Marleen bin nenstapt en met haar een gesprek begint, is Eppo buiten zichzelf van woede. Marleen zoekt notaris Blomkvist op en vindt dat hij bij zonder goed geïnformeerd is over het hele oorlogsgebeuren. Wanneer ze de Boswinkels opzoekt, komt er in het weiland bij het huis een Engelse piloot per parachute uit de lucht gevallen. TV-Spel THEY donderdag 26 april te 20u40 Dit tv-spel speelt zich af in en rond een groot huis ergens aan een eenzaam uitgestrekt strand, aan de noordoostelijke kust van de Verenigde Staten. Vijf «oude» mensen wonen er samen. Zij heb ben immers het «geluk» gehad niet naar een kamp verbannen te zijn, om de goede reden dat zij vroeger stuk voor stuk beroemde kunstenaars waren. Zij «mochten» dus samenwonen in dit verlaten oord, maar dezelfde voorschriften als voor de andere ouden, blijven ook voor hen gelden. Wie zich hieraan niet kan on derwerpen wordt zondermeer ge dood. Ondanks deze weinig roos- ZONDAG Gevulde Eieren Kervelsoep Varkens gebraad Bloemkool met Roomsaus Gekookte Aard appelen Koude Citroensoufflé. MAANDAG Kaascroquetjes Koud Varkensgebraad Komkommersla Gebakken Aardappelen Paastaart. DINSDAG Gebakken Lever Gebakken Uien Ge kookte AardappelenFruit. WOENSDAG Gehakt in Deeg Kerrysaus Yoghurt met Corn-flakes. DONDERDAG Biefstuk Spinazie Gekookte Aardappelen Vanillepudding. VRIJDAG Gebakken Schol Frites Rijst met Rabarber. ZATERDAG Prei met Ham en Kaas in Schotel brood Gebakken Banaan. Stok- kleurige situatie, kunnen de vijf ex-kunstenaars best opschiten met elkaar wegens hun gemeenschap pelijke levensvisies. Maar toch is er iets dat hen beangstigd niet zozeer de afzondering waartoe zij veroordeeld zijn maar vooral het geen er inmiddels gebeurt met de kunst in de «nieuwe wereld» elke verm van individuele of subjectie ve kritiek wordt hardnekkig ge weerd en alle kunstuitingen wor den voortaan onderworpen aan de onfeilbare waardeschaal van com puters. Televisiereeks OORLOG EN VREDE vrijdag 27 april te 20u10 De Rostovs zijn naar Troitska - een eindje buiten Moskou - ge vlucht. Van daaruit kunnen ze de stad zien branden. Tussen de gewonde soldaten die ze meegenomen hebben, blijkt zich Andreï te bevinden. Graaf en gra vin Rostov proberen dit voor Na tasha verborgen te houden. Nikolaï ontmoet Maria opnieuw, en wordt verliefd op haar. Hij voelt zich echter gebonden door zijn be loften aan Sonya. Gravin Rostov probeert Sonya er toe over te ha len hem van die beloften te ont heffen. In haar verbittering vertelt Sonya aan Natasha dat Andreï tussen de gewonde soldaten ligt. Brengt u de maaltijd voor een zieke naar boven? Leg op het dien blad onder het bord een vochtige servet. Dit zorgt dat het bord niet kan verschuiven en de zieke heeft meteen een vochtige servet waa aan hij zijn handen kan afvegen. Gaat u 'n nieuwe papieren stof- zak in uw stofzuiger doen? Doe ïr dan meteen een brokje luchtver verser in. Uw kamers ruiken na het stofzuigen heerjijk fris. Ook al is uw aluminium pan gruwelijk aangezet, gebruik nooit soda om resten te laten weken. Soda en aluminium zijn aartsvij anden! Neem voor het weken liever keukenzout of een sopje van een biologisch voorwas- en inweekmid- del. Na enkele uren kunt U het aanzetsel zonder veel moeite en schade verwijderen. Zijn uw kinderen of uzelf met tubelijm aan het lijmen geweest, dan zullen de vingers ongetwijfeld ook wel plakken van gemorste lijm weet dan dat deze lijm meestai heel snel oplost in wat aceton Een fraai groot bloemstuk of een hoog opgemaakte fruitschaal is zeker het aankijken waard, maar gebruik ze liever niet als tafel versiering. U zult merken dat de conversatie telkens stokt, omdat het kiekeboe spelen om de ob stakels uiterst hinderlijk is.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 10