Fusies Jackpots te Aalst weekkalender L E Z E R SCHRIJVEN de gazet van aalst 2 Lezersbrieven en eventueel onge vraagde artikelen die in deze ru briek verschijnen, vertolken uit sluitend het standpunt van de betrokken korrespondent. Naamloze ingezonden stukken worden niet opgenomen. Alleen op uitdrukkelijk en gemoti veerd verzoek kunnen brieven ge publiceerd worden zonder naam en adres. Op de gemeenteraad van 15-2 werd de zaak van de jackpots een 2e keer behandeld en kwam men tot het besluit na een beslissing van de goeverneur, na 60 dagen de jackpots op het grondgebied Aalst te verbieden. Hierbij wilen we enkele beden- kigen maken Er is een gebrek aan politieke moed en standpuntvastheid om zoals in het begin van de be sprekingen vooropgesteld de de jackpots definitief af te schaffen. De goedgekeurde oplossing dient vooral het belang van de jp.-verhuurders. Zij mogen nog een 60-tal dagen verder uitbui ten om hun betaalde taksen te rekupereren. In andere ge meenten was men wel radika- ler en dacht men in de 1e plaats aan de jp.-spelers Ondertussen wordt de zaak in de doofpot gestoken en leest men hierover niets meer in De Gazet van Aalst, wie de zaak niet van dichtbij volgt verkeert in de mening dat die zaak af gehandeld is. Er zijn sinds die gemeente raad reeds 60 dagen verlopen. Is die beslissing van de goe verneur reeds genomen dan wordt het tijd om de JP's definitief af te schaffen of kregen de verhuurders nog niet voldoende tijd om te re kupereren. Moet die beslissing nog val len dan is het niet nodig om dan nog eens extra 60 da gen te wachten. Wat wij echter belangrijk vin den is dat reeds 200 gemeenten de jp's verboden zonder een be slissing van de goeverneur af te wachten. Wat zijn de redenen van het bestuur van Aalst om niet zo als de andere gemeenten zelfstan dig te beslissen en zo een rege ling op nationaal vlak te bevorde ren onder de druk van dan mis schien 201 gemeenten. Paul Nijs, Patrick Weymeis, André Coppens, Jo Bour- deaud'hui van I.A.K., de In formatie en Aktiekern wel zijnszorg van JK Terlinden N.V.R. 1) Een verbod van Jackpots en soortgelijke kansspelen door een gemeenteraad is juridisch aanvechtbaar. Vandaar o.m. het dralen van het Aalsters stadsbestuur. De veronderstelling dat het stadsbestuur lief wil zijn voor Jackpot-houders verwerpen wij. 2) Het is het parlement dat ter zake zijn verantwoordelijkheid moet opnemen en is het zeer erg als deze instelling, de volksvertegenwoordigers en senators slechts «onder druk van de gemeentebesturen» het verbod van Jackpots en soortgelijke spelen stemmen Provincie Oost-Vlaanderen PROVINCIALE LEERGAN GEN In de BESTUURS WETENSCHAPPEN Eksamen Ie zittijd 1973 De schriftelijke proeven van het eksamen voor kandidaten gemeen tesekretaris, 1e jaar (nieuw sys teem) zullen plaats hebben op woensdag 2 mei 1973 (taal en komptabiliteit) van 14 u. tot 16 u. 30 en op zaterdag 5 mei 1973 (recht en administratieve prak tijk) van 8 u. 30 tot 12 u. en van 14 u. tot 16 u. 30 in het Pro vinciaal Gouvernement, Gouverne mentstraat 1 Gent Op later te bepalen data, tij dens de maand mei, zullen de mondelinge proeven (fundamentele begrippen van het recht en staats organisatie volledig programma) worden ingericht «Einde 1973 zullen wij wellicht beschikken over de nodige gege vens om een eerste trein van fu sies in het begin van volgend jaar te doen vertrekken». Dit verklaarde de nieuwe minis ter van Binnenlandse Zaken Close in een vraaggesprek dat verleden vrijdag 13.4.1973 verscheen in «Het Laatste Nieuws». Naar ik uit welingelichte bron vernomen heb zou er tegen de zomer van volgend jaar een «Groot Aalst» gevormd worden zodat er reeds in oktober 1974 in plaats van in oktober 1976 gemeente raadsverkiezingen zouden plaats grijpen. «Groot-Aalst» zou dan ge vormd worden uit de fusie van Aalst met Erembodegem, Nieuwer- kerken en Hofstade. Hierbij blijft voor mij toch nog één vraag onbeantwoord «In hoe verre gaat de bevolking van de betrokken gemeenten bij deze fu sie betrokken worden Wordt om haar advies gevraagd Zoals de zaken nu staan, lijkt alles reeds van hogerhand beslist. In de wet betreffende de fusies is wel voor zien dat de gemeentebesturen, die bij een fusie betrokken zijn, drie maanden tijd hebben om een ad vies aan de belanghebbende in stanties over te maken. Maar ie dereen is het er over eens dat deze tijd veel te kort is om een degelijk geformuleerd advies op te stellen. Aan inspraak van de bevolking valt dan zeker niet te denken. Het is zelfs niet voldoen de om de bevolking degelijk voor te lichten over de oorzaken en de gevolgen van de fusie. Op dit ogenblik wordt er op ini tiatief van minister Van Elslande advies gevraagd aan de provincie goeverneurs die hun voorstellen en suggesties tegen einde 1973 moe ten op papier stellen Bij dit alles kan de vraag ge steld worden of het niet de hoog ste tijd wordt dat men vanaf he den kordaat en welbewust begint aan een informatiecampagne voor de inwoners. Men kan van de gele genheid gebruik maken om hun ad vies nopens de geplande fusies te vragen. In dit verband kan ik aanstip pen dat de gemeentebsturen en mandatarissen zelf blijkbaar zo weinig belangstelling hebben voor de fusieproblemen. Dit belang aan interesse kwam zeer duidelijk tot uiting op de zeer interressante studienamiddag van de Lodewijk De Raetstichting verleden week zaterdag 7.4.73 ge houden in het Kuituurcentrum van Lede. Er waren amper 2 a 3 ge meenteraadsleden van de randge meenten aanwezig. Uit de Aalster- se gemeenteraad was er zelfs nie mand opgekomen. Ondertussen wordt er op het ministerie van Binnenlandse Zaken maar verder gepland en beslist, zodat het bestuur van onze stad en deze van de randgemeenten wellicht binnen afzienbare tijd voor voldongen feiten zullen gesteld worden. Ziet men dan niet in dat men enkel met degelijke studies en wei- gefundeerde adviezen iets aan de vorming van een «Groot-Aalst» in zijn huidige optiek zal kunnen ver anderen. Luk Van Der Helst, LEVENSWIJSHEID Van. goede mensen gelijkt de vriendschap een rivierin het be gin is die onbetekenend, in het midden sterk gewassen. Meer en meer breidt zij zich uit en is zij eenmaal aan 't stromen, dan gaat zij nimmermeer terug. (Indische spreuk) WENS HUN EEN GELUKKIGE NAAMDAG Zondag 22 april Adelbert, Leonidas, Opportuna, Radolf (Ra- oul). Theo Maandag 23 april Gerard, Joris (Georges, Georgette). Dinsdag 23 april Egbert, Fideel, Maria-Euphrasia Woensdag 25 april Aniaan, Erwin, Floribert. Kallista, Marcus Donderdag 26 april Alida, Pachaas, Richarius Vrijdag 27 april Anthimus, Tertulliaan, Zita. Zaterdag 28 april Klara, Louis. Paul. Petrus. HEILIG EVANGELIE VAN ZONDAG Paasdag «De vrouwen bij het graf Marc XVI,1-17. ZON OP ONDER 22 april 5u35 19u49 31 mei 4u36 20u46 MAANSTANDEN Laatste kwartier 25 april te 18u59 Nieuwe maan 2 mei te 21u55 BIJZONDERE DAGEN Zondag 22 april Pasen, het hoogste feest van het Kerkelijk jaar, viert met grote jubel de ver rijzenis van Christus en zijn vol ledige overwinning op dood en hel. Het is een jubel die wekenlang aanhoudt en die als een weerklank is van de blijde zangen, waarmee in de hemel de Engelen Christus' verheerlijkte mensheid huldigen. Het woord PASEN, verwant met het latijnse Pasche, dat Voorbij gang betekent en herinnert aan de voorbijgang van de verderf-engel in de nacht toen de Israëlieten uit de Egyptische slavernij verlost werden. Maandag 23 april Paasmaan dag. Misdag voor schutters, ruiters en boeren, ook voor wapenmakers en scouts. Woensdag 25 april H. Mar cus, patroonheilige van de glazen makers. Kruisdag Paulus verze kert, dat het heil der gehele we reld besloten is in Christus' smaadvolle dood op het kruis.. Het kruis is het noodzakelijke uit gangspunt van alle heiliging door het kruis is heil over de ganse wereld gekomen. Christus moest lijden daarom moet ook de chris ten lijden. Vrijdag 27 april H. Zita, patroonheilige van de dienstmei den AGENDA Zondag 22 april Eupen Grote Wielerwedstrijd v. Pasen Fleurus 92e Cavalcade - Grote folkloristische stoet te 15 u Knokke-Heist Sacha Distel show- in het Casino Luik-Bastenaken Wielerwedstrijd voor Beroepsren ners «Luik-Bastenaken-Luik» Oostende De Roemeense Virtu oos op de panfluit Gheorghe Zam fir in het Casino-Kursaal Saint Vith Marches van 15 en 30 km georganiseerd door de Auto-Moto Club van St. Vith Spa Inter nationale wedstrijd Beklimming van Barisart Oefeningen Leuven Marche Trofee van Pasen voor motoren. Maandag 23 april Brugge Saint-George Day te Zeebrugge Kruishoutem Op zoek naar 't Gulden Ei foklore te 15 u Marche-en-Famenne internatio nale Motocross van de Famenne Spa Internationale autowed strijd beklimming van Barisart Visé Groots waterfeest op de Maas Farandoles te 19 u. VOLKSE WEERKUNDE 22 april Datum van de eerste warmte van 20 0 en meer. weekblad gesticht in 1945 verantwoordelijke uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerijTel. 053/241.14 Schoolstraat 26 9300 Aalst postrekening 881.72 3 maandabonnement 100 fr. 6 maandabonnement 190 fr. 12 maandabonnement 360 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 2