Partijafvaardigingen praten over toekomstige fusie VAKANTIE Kleingeestig antwoord van de V. U. over het RJ.T. personeel Moeder waar kunnen we spelen ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD /- DE GAZET VAN AALST 29e jaargang nr NEC SPE, NEC METU... zaterdag 23 juni 1973 Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 8 fr het nummer Afgevaardigden van B.S.P., C.V.P. en P.V.V., zullen heden vrijdag op arrondissementeel vlak van gedachten wisselen omtrent de toekomstige fusie, meer bepaald dan wat de Aaisterse agglomeratie betreft. De laatste tijd zijn daaraan gesprekken voorafgegaan waar bij inzonderheid de parlementairen Verleysen D'Haeseleer en Van Hoorick aktief zijn. V.U. &LEm «GROOT AALST» Of de V.U. afvaardiging aan de bijeenkomst van vandaag zal deel nemen was donderdag nog niet bekend. In elk geval had het arr. bestuur van deze partij daartoe geen uitnodiging ontvangen. Dit was wel reeds gebeurd bij een vroegere bijeenkomst maar van V.U.zijde had men toen niet gereageerd. In tegenstelling met de voorstellen van mandatarissen van de an dere partijen, houdt de V.U. het voor wat Aalst betreft bij een be- oerkte fusie. Benevens de B.S.P. zou ook vooral de C.V.P.senator de oprichting van een Groot Aalst binnen de kortst mogelijke tijd willen gereali- zeerd zien, nog liefst in 1974. !n Aaisterse koalitiekringen steekt men het niet helemaal onder stoelen of bsnkcn dat een blitz-fusre tot doel heeft zo vlug mogelijk het huidig stadsbestuur politiek uit te schakelen. Een ambtenaar van Binnenlandse Zaken daarover ondervraagd, verklaarde dat ook voor wat Aalst betreft de realizatie van de fusie tn 1976 zou verwezenlijkt worden, de huidige bestuurskoileges van de betrokken Aaisterse fusiegemeenten alleszins hun ambtstermijn zullen voleindigen. Een voorbarige, geforceerde fusie betekent een chaos zonder meer, aldus de ambtenaar. zonder zorgen Het raadslid Richard De Gols is terecht bekommerd om de Aais terse jeugd, blijkens zijn vraag op de dagorde van de juni-ge meenteraad. R.D.G. vraagt «Op 21 mei 1973 vergaderde de stedelijke Kom missie voor Jeugdbeleid. Aldaar werd van gedachte gewisseld in verband met de stedelijke werking voor jeugdbeleid. Ter ver- vollediging van het plan van de heer Schepen voor Jeugdbeleid meen ik dat een administratieve wijziging en aanpassing en een benutting van sommige stadsgronden een nieuwe aanbak ten voordele van de jeugd zou kunnen helpen stimuleren.» Zijn benieuwd wat als gevolg van deze vraag uit de bus komt. Het moet iedereen duidelijk zijn De overgrote meerderheid van de Aaisterse kinderen speelt en ravot niet op het Noordzee, Spaanse, Italiaanse of Roemeense strand. In onze vorige bijdrage publi ceerden we een persmededeling van de Volksunie in verband met wat daarin genoemd wordt de «po litieke aanwervingen bij R.T.T. Aalst». Vanwege senator Willy Vernim- men ontvingen wij daarop het vol gend antwoord onder hogervermel- de titel. Enkele weken geleden verscheen inderdaad in «Voor Allen» een aanklacht tegenover de aanwer vingsmethoden bij de R.T.T. Het is zo dat in het verleden, de tijde lijke agenten aangeworven werden met standplaats Brussel, en dat bijgevolg de bedienden met een zekere anciënniteit hun overplaat sing naar de provincie werd toe gestaan. Er valt daarbij trouwens te no teren dat toch wel enigszins selec tief tewerk werd gegaan bij aan wervingen, minstens diploma lager middelbaar werd vereist, de aan wervingen werden trouwens tot het minimum beperkt. Daartegenover staat de huidige politiek, reeds ongeveer een 40- tal tijdelijken werden te Aalst aan geworven, zonder diploma en zon der enige vorm van eksamen. Kan men het dan een politieke partij kwalijk nemen dat er daar verzet tegen oprijst... wij menen oprecht van niet. De V.U. wil dan in al gemene termen (alhoewel zij er nooit bij vernoemd werden) alle schuld op de socialisten werpen met feiten die de hele boel ver draaien zij spreken immers van een echtgenote van een B. S. P. Parlementslid die blijkbaar even tjes voor bepaalde redenen «op hun neus zit». Vooreerst moet hier opgemerkt worden dat betrokkene ongeveer 25 dienstjaren achter de rug heeft waarvan 20 uitvoerende dienst dwz. alle dienstprestaties tussen 6 u. en 22 u. Er kan ook wel bij gevoegd worden en dit om alle mogelijke veronderstellingen te niet te doen, dat betrokkene, we- ze zij ook de echtgenote van een parlementslid en is zij ook gedu rende jaren gedetacheerd geweest op een ministerieel kabinet, zij nooit in het verleden enige aan spraak heeft gemaakt op bevorde ringen of voorrechten. Indien zij vroeger (en dit is misschien de fout) aanspraak had gemaakt op haar overplaatsing, dan had zij die sedert jaren kunnen bekomen. Het toeval wil nu dat haar toe gestane overplaatsing (volgens de regels van de anciënniteit) juist samenvalt met iemand die bij de laatste verkiezingen kandidaat was voor de V.U. (wat zijn recht is) met een grotere anciënniteit. Bei den tekenen bijgevolg hun over plaatsing op dezelfde dag, maar beiden werden in hun verschillen de dienst te Brussel weerhouden bij gebrek aan een dergelijke ver vanging. Deze mogelijkheid tot vervanging (nadat reeds 3 jonge re collegas werden overgeplaatst) deed zich ietwat vroeger voor bij mijn echtgenote dan bij de andere kandidaat die uit beroepsredenen waarschijnlijk moeilijker te vervan gen was (langere opleidingsperio de). Tot daar de misdaad volgens de V.U. en een reden om vergelij kingen te maken die naar het mij voorkomt niets te zien hebben met de aangeklaagde feiten. Het is duidelijk dat met deze publikatie men terug eens wil doen aan per soonlijke laster, en dit ten over staan van een personeelslid die zeker steeds haar taak met de meeste zorg en liefde vervult, wiens betrachting het zeker niet is «om te profiteren van bepaalde omstandigheden». Indien de V.U. daar trouwens de bewijzen van wilt, kan zij die ze ker gemakkelijk verwerven. Er we- ze trouwens aangestipt dat het door de V.U. bedoeld personeels lid nadien wel afzag voor zijn mu tatie naar het kantoor van Aalst, en dit zeker niet in verband met deze aangelegenheid. Tot daar een oppuntstelling die ik gemeend heb te moeten doen om iedere mogelijke verdacht making tegen te gaan. W. VERNIMMEN

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 1