De prijs van "Filature du Canal„-postkantoor Verkiezingen in 1975 voor Groot-Aalst ONAFHANKELIJK" REGIONAAL WEEKBLAD 29e jaargang nr 28 zaterdag 28 juli 1973 NEC SPE. NEC METU.. Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 9300 AALST Tel. 241.14 8 fr het nummer De «Immobiliën van Aalst» koopt en verkoopt... Aanvang 1970 wordt te Aalst vernomen dat het compleks van de voormalige Filature du Canal aan gekocht is door de «Immobiliën van Aalst» p.v.b.a. waarvan de hh. De Landsheer en De Pauw uit Buggenhout beheerders zijn. (Zie D.G.V.A. nr 9/70). Vrij vlug wordt een gedeelte van het voormalige fabriek, zijnde 3.000 m2 van de totale oppervlak te verkocht aan een Aalsters in dustrieel. Maar de «Immobiliën van Aalst» waarvan de naam heel wat lieden intrigeert, gaat meteen op zoek naar andere mogelijke kopers. In Buggenhout waar de beheer ders woonachtig zijn blijft men niet bij de pakken zitten en in de tweede helft van februari 1970 heeft een afvaardiging van de maatschappij reeds een kontakt met het Aalsters stadsbestuur. Sommigen zouden er zelfs de Akademie voor Schone Kunsten willen onderbrengen en wat al meer. Maar een bezoek aan de fa brieksgebouwen maakt het sche penkollege meteen duidelijk dat men best afziet van de aankoop. Deze krant schreef naar aanlei ding hiervan dat een dergelijke aankoop voor de stad een te zwa re financiële last zou zijn. Enkele weken later zouden de laatste personeelsleden definitief de fabriek verlaten die ondanks staatssteun niet verder rendeerde. GUNSTIG ADVIES Tijdens deze periode wordt van diverse zijden gewezen op de aan koop van de gebouwen Filature du Canal die in funktie v. de decentra- lizatie van Brussel X (P.T.T.) wel aangewezen lijkt. Men gewaagt op dat ogenblik van een bedrag van 70 miljoen. Hiervoor zouden de nodige kre dieten voorzien worden vanaf 1971 verder gespreid over een periode van vijf jaar. Er zijn inderdaad afdoende ar gumenten voor de decentralizatie van Post X Brussel Zuid, in de richting van het Aalsterse. Politici wijzen er op dat meteen aan het forenzisme van honderden postmannen uit de Denderstreek een einde kan komen. Minister Anseele staat in elk ge val gunstig tegenover de aankoop en geeft in mei-juni 1971 dan ook adviezen in die zin. Enkele weken later geeft de Minister opdracht tot de aankoop van gebouwen van de Filature du Canal, waar dan einde november 1972 een nieuw postkantoor wordt geopend. De «Immobiliën van Aalst» had den hun belangrijkste en enige(?) transaktie gedaan ...te Aalst. Menigeen heeft tijdens deze periode te Aalst de vraag ge steld waarom precies vadertje Staat tot deze aankoop niet overging via een direkt kontakt met de eerste eigenaars. Maar de ministeriele administratie gaat zo te zien liefst niet over een nacht ijs. Ze nam ruim schoots geduld. En dat zij ette lijke miljoenen meer moest neer dokken toen ze het kompleks kocht van de Immobiliën van Aalst» kan niemand verwonde ren. Deze Buggenhoutse maat schappij is inderdaad geen lief dadigheidsinstelling. Het stadsbestuur van Aalst bleek in elk geval meer ervaren. AANKOPEN ONDERZOEKEN Nu de F.B.F. senator Guillaume in een open brief aan eerste-minis- ter Leburton opnieuw de zaak te berde heeft gebracht van de aan koop van een gebouw te Brussel voor de P.T.T.dat recentelijk toe behoorde aan de N.V. Industriële gebouwen uit Buggenhout (dezelf de financiële groep als de «Immo biliën van Aalst») suggereert De Standaard dat als de regering i.v.m. hogervermelde aankoop het Hoog Komitee voor Toezicht op dracht tot onderzoek geeft, dit dan ook wel mag gebeuren voor hei P.T.T. gebouw aan de Vaart straat, de voormalige zo ongeluk kige Filature du Canal. Inderdaad. De Staat blijkt overigens een zeer naieve koper te zijn van gron den en gebouwen. Een voorbeeld daarvan is o.a. ook het terrein aan de Pontstraat ten behoeve van een administra tief kompleks. Het luidt dat dit terrein inmid dels te beperkt van oppervlakte is, zodat men, zoals hier reeds ge signaleerd op voorstel van de stad Aalst, zou willen ruilen met een ander terrein tussen Koolstraat en Gentsesteenweg. DE FUSIE IN DE AGGLOMERATIE Terwijl men op het provinciaal bestuur te Gent erkent dat de voor bereidingen in verband met de fusies in Oost-Vlaanderen «in het grootste geheim., verlopen, ziet het er in elk geval naar uit dat de desbetreffende kommissie tegen 1974 moet klaarkomen met de nieu we fusieprojekten waarvan dan voor wat de provincie betreft o.a. Aalst en St. Niklaas de belangrijkste zijn. Eenmaal de grenzen van deze nieuwe gemeenten goedgekeurd door het Parlement zouden reeds in 1975 o.a. ook voor Aalst nieuwe ver kiezingen worden uitgeschreven. In een volgende uitgave komen we uitvoeriger terug op de fusie plannen i.v.m. Aalst en omliggende gemeenten. IN MEMORIAM EUGEEN MORIAU In de leeftijd van 67 jaar over- leed Eugeen Moriau. Elders in dit nummer een gele- genheidsbijdrage over deze Aal sterse figuur en oud-volksvertegen woordiger. V Met het overlijden van Frans Breckpot (80) overleed een po pulaire Aalsterse figuur, die als bloedgever een mooie herinnering nalaat, waf blijkt uit de piëteits volle belangstelling tijdens de be grafenisplechtigheid. Dankbare Aaistenaars zorgden ervoor dat Frans Breckpot niet in de vroege ochtend werd ten grave gedragen met een H. Mis te 8 u., maar wel om 11 u. Dat Frans Breckpot dat niet mocht beleven.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 1