5 parlementsleden en één 1.0.0. ziekenhuis Geen B.T.W. voor onze beiaardklok Nu ook 900 centrum (urgentiedienst) in 0.L Vrouwziekenhuis ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Einde maand: nieuwe materniteit DE GAZET VAN AALST 29e jaargang nr 38 zaterdag 6 oktober 1973 Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 3 fr het nummer NEC SPE, NEC METU,. In verband met de realizatie van een nieuw ziekenhuis kan men in de persnota van de K.O.O. lezen Ondanks alle pogingen worden wij nog steeds gehinderd in onze opzet o.a. door onvoldoende me dewerking van hogere instanties waaruit vee! nutteloos tijdverlies volgt. Tijdverlies inderdaad Ook het Aalst van de toekomst, met 70.000 of 100.000 inwoners zal het nog wel moeten stellen met het driekwarteeuw oude St-Eliza- beihziekenhuis. In elk geval heeft de K.O.O. duide lijke taal gesproken en dat moet men waarderen. Met die hogere instanties zijn wel deze bedoeld die te Brussel in de betrokken departementen de la kens uitdelen. Na bijna tien jaar inspanningen allerhande, besprekingen, dossiers (met tussendoor het jammerlijk mislukte interkommunaal experi ment) een voorontwerp, kan met ietwat goede wil gesteld worden men met het nieuw stedelijk zie kenhuis onderweg is.... Halfweg Inmiddels moet een stad, centrum van een agglomeratie van meer dan 100.000 inwoners het stellen met een ziekenhuis - jaarlijks 4000 a 5000 opnamen - met een kronisch tekort aan bedden - ove rigens een typisch Belgisch ver schijnsel - en met wat al meer dat Hier reeds herhaaldelijk in een klachtenlitanie werd vermeld. Wij gaan dus niet in herhaling val len. Graag akteren wij de verbete ringen door de K.O.O., maar op de keper beschouwd zijn die in de meeste gevallen zowat de beken de pleister op een houten been. (Met de onthaalbrochure ten be hoeve van de patiënten, moge de K.O.O. wel gefeliciteerd worden). x x Er is nu inderdaad de nieuwe wet op het ziekenhuiswezen. De K.O.O. woordvoerders zeggen dat er hoop is. Wij willen graag dat optimisme delen, echter niet onvoorwaardelijk. x Want in acht genomen de nieuwe wetgeving zal het wel aangewezen blijven dat te Brussel uiteindelijk de (politieke) invloed wordt aan gewend waarover Aalst beschikt. Welnu, weinig provinciale centra kunnen er zich op beroemen over vijf parlementairen, twee senators en drie volksvertegenwoordigers te beschikken, zoals de Dirk Mar- tensstede. Uitgerekend vijf die de stad be wonen die ook als gewezen of fungerende gemeentelijke manda tarissen uiteraard zeer vertrouwd zijn met het stedelijk ziekenhuis wezen. Is het onmogelijk dat deze VIJF nu eens solidair te Brussel, kaar ten op een kabinetsbureau gaan leggen Is te Brussel niet één Minister be reid om ernstig te luisteren naar een pleidooi voor het nieuw zie kenhuis van vijf parlementairen RB. OP maandag 29 oktober as. zal door Mgr. Van Peteghem, Bis schop van Gent, de Urgentiedienst en de nieuwe Kraaminrichting van het O. L. Vrouwziekenhuis worden ingezegend. In de publikatie van het Ministe rie van Volksgezondheid en van het Gezin Dringende Geneeskun dige Hulp - noteren wij dat in Oost - Vlaanderen slechts 3 alge mene ziekenhuizen een bestendige geneeskundige wachtdienst hebben nl. A.Z. Gent, Bijloke-Gent en het O.L. Vrouwziekenhuis te Aalst. De nieuwe Materniteit (20 bed den) is uitgerust met 2 verloska mers. De kamers hebben een zeer uitgebreid komfort. Als noodzakelijke vervolledi ging van deze medische per manentie heeft het O. L. Vrouwziekenhuis in een Ur gentiedienst 7 bedden voor zien. DE HOLLANDSE SPEELWAGEN DIE DE KLOK VERVOERDE Met ietwat vertraging is dan gisteren de Aalsterse Beiaardklok - waarvan hier - bij wijze van spre ken het eerst de klepel werd ge luid te Aalst gearriveerd. In aan wezigheid van de Aalsterse vroede vaderen en de wethouders van Bergen aan Zee (Nederland) met uiteraard aan het hoofd de beide burgervaders, de Oude Garde en tal van andere belangstellenden. Alles is in de sfeer van ««En dat we toffe jongens zijn enz»» verlopen Neen, heus een prettige Neder- landse-Vlaamse verbroedering Terwijl de klok op de speelwa gen werd geplaatst speelden dan weer de Oude Garde, met zwier - voor de gelegenheid - gedirigeerd door Schepen Etienne Bogaert. Hei, zeiden burgemeester en sche penen Van den Eede, Ringoir en Van der Veken bij de aanblik van dit verborgen muzikaal talent. Zeggen wij nog dat de teugels van de speelwagen met de klok tot aan de Grote Markt, werden gevierd door een gemeenteraads lid van Bergen. Op het verder pro gramma stonden dan de culinaire genoegens, de Dirk Martensten- toonstellingen, Wiezer-geneugten en voer vandaag vrijdag, een be zoek aan 't Brussels stadhuis. Al met al toch een merci aan Kollega M.A.J. Hofhuis van de Alk- maarsche Courant die ginds in Bergen de Aalsterse klok heeft ontdekt. Ook nog dit Voor de import van de klok diende geen B.T.W. betaald. Heden vrijdag en zaterdag treedt de kunstgroep Wolfsangel nog op in de Keizershallen. Foto Sierlijk dansende meisjesgroep.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 1