m put dicht Hoeveel zal het uiteindelijk kosten ■BH iel stadswater Voor gemiddelds Aalsten a is kultureel centrum synoniem van geldverspilling Het klaaglied om de Denderstreek of de absolute onmacht ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD DE GAZET VAN AALST 29e jaargang nr 43 zaterdag 10 november 1973 Redaktie en Beheer - Schoolstraat 28 - 9300 AALST Tel. 241.14 8 fr het nummer I h A VIJF JAAR /an dit Kultureel Centrum werd, na een jarenlange voorgeschiede nis op 7 juni 1968 de eerste pij- ler gsïieid door Minister van E!s- larj-io. Dat is rr.eer dan vijf jaar geleden. idcicis werd men gekonfron- teerd met moeilijkheden einde '70 begin 71 als gevolg van de bo demgesteldheid. De kersverse V.U.-fraktia zei toen reeds aan wie het horen wilde dat nen de put 't best dichtte, verder werken geldverspilling be te-ende. Er was het advies van li i De Pot en een Turks koliega. Er •••'.-• in meerwerken uitgevoerd, en vandaag, aanvang november, heeft men reeds meer dan 40 mil joen g pendeerd aan de kuip, en moet maandelijks nog ca. 40.000 F worden uitgegeven om het wa ter via pompen af te voeren. Dat is zeer summier samengevat da ondergrondse historie van het Kultureel Centrum. Gesteld dat er tijdens de eerst volgende jaren kredieten beschik baar zijn, rekent men ten stadhui- ze nu reeds op een bedrag van ca. 200 miljoen voor de volledige afwerking van het K.C. Maar het is zeer de vraag of die kredieten zullen beschikbaar zijn, het is zeer de vraag of dit Kultureel Centrum voor bv. 1978 zal klaar zijn HOEVEEL HONDERDEN MsLJOENEN «200 miljoen getuigt van een optimistische kijk op de zaken, zei ons zondag II. een deskundige uit de Belgische Bouwindustrie, ie mand die niet onbekend is met de ganse geschiedenis van het K.C., alhoewel vreemd aan de stad. Re kening houdend met de toenemen de forse stijging van de grondstof fen, van de interesten wordt het een geval van ca. 300 miljoen. En het zou goed zijn indien de tech nische diensten van de stad ge last werden ook dit aspekt van de zaak eens grondig uit te kienen.» Het gaat inderdaad om geld van de gemeenschap. En men kan ook de vraag stellen of de gemeen schap gediend, en meteen de Kui tuur, met een realizatie die ten de!© reeds voorbijgestreefd kan zijn in funktie van haar bestem- ming. BESCHEIDENER Wat dan met het Kultureel Cen- tru De put dicht is de direkts repliek van do gemiddelds Aalste- naar die ze!? 200 miljoen teveel acht voor een dergelijk complex en zich de vraag stelt hoeveel hui zen men met dit bedrag zou kun nen bouwen. Goed wonen is ook een vorm van kuituur hé Wie minder voortvarend rede neert, oordeelt dat het stadsbe stuur in elk geval de verdere reali zatie bescheidener moet doen. Desnoods liever twee a drie klei nere kulturele centra, efficiënt maar meer bescheiden en gespreid over de stad. Tenslotte, hoort men, het Dirk Martensjaar een kuituurmanifes tatie van uitzonderlijk niveau - is een sukses geworden zonder een KULTUURTEMPEL. ALTERNATIEF Op pertinente vragen betreffen de het Kultureel Centrum krijgt men ten stadhuize geen pertinente antwoorden. Wel «Het is triestig, tenslotte hangen we af van de goodwil van de hogere administratie». Men heeft ten stadhuize het ge voel alsof de stad bij de neus werd genomen door de hogere ad ministratie. En er is natuurlijk een Minister van Kuituur geweest die het had over de prioriteit voor Aalst. De brave man. Lands eer, 's lands roem. Kan Brussel zich de luxe permiteren dat op amper 30 km. afstand een Kultureel Centrum zo maar niet van de grond of uit het water komt Wie in de Aalsterse raadszaal de mening zou vertolken van de man van de straat, zou wellicht niet alleen de lachers én de spot ters op zijn hand hebben. Ernstige lieden zouden ook wel van oor deel kunnen zijn dat dringend naar een alternatief moet gezocht wor den. Wat dit alternatief betekent is niet zo direkt duidelijk. ledereen zal er wel over ak koord gaan ZO kan het niet lan ger. De Bestendige Deputatie is vooralsnog niet ik- kcord het stadsbestuur wat betreft een lening van ca. 30 miljoen waarmede men voorlopig de ;-r san he> nu stilaan veelbcsprok n Kultureel Centrum ter Molenstraat, zou kunnen voortzetten, in afwachting van latere staatsbeteeSaging. Laat men eerst eens een ministeriële brief voor leggen en dan zal men meer aandacht schenken aan de bedoelingen van het stadsbestuur, aldus de 3.D. Gent. NEC SPE, NEC METU Plaats voor de toekomstige schouwburg ofte Kultureel Centrum: 1965 Resultaat nieuw labo-onc'ysrzoek DRINKBAAR in een nota aan de pers verwijst burgemeester de Bisschop naar een nieuwe bacteriologische analyse van het stadswater dat op verschil lende plaatsen chemisch en bacteriologisch werd gekontroleerd. Het water heeft nu een andere samenstelling. Het is meer neutraal en bevat minder kalk. Mogelijk heeft dit voor gevolg dat sommige be standdelen o.m. ijzer, gemakkelijker vrijkomen uit onze eigen water kanalisatie. De burgemeester betreurt de zeer verkeerde interpretaties die aan dit voor de bevolking zo delikaat probleem wordt gegeven. Het resultaat van het nieuwe onderzoek dd. 5 november jl. bewijst uitdrukkelijk dat het stadswater drinkbaar is. DR. HERMAN LE COMPTE OP HET AALSTERS PODIUM Zoals reeds vorige week gemeld spreekt heden maandag te 19u30 Dr. Herman Le Compte over zijn belevenissen allerhande. Hij wordt hierbij ingeleid door Louis Paul Boon. Deze voordracht heeft plaats in de Bedrijven Le Compe - Wijngaard- veld. Oud-stadsgenoot Dr. Le Compte signaleert ons andermaal dat ook De Bende van Jan de Lichte zal aanwezig zijn. Zoals men weet een oude bekende van Louis Paul Boon. ledereen is welkom, aldus Dr. Le Compte. ACH, de maat is reeds lang vol. •7e hebben het destijds gehoord n.a.v. de siuiting van Fabelta, van de Filature du Canal. De woorden van de interpellanten in de Kamer ten tijde van Beecham (Ninove 1968) het Engels bedrijf dat als puntje bij paaltje kwam, zelfs on danks Vlerick toch te Heppignies werd gevestigd, weerklinken ons nog in de oren. Er is nu de likvvidate van Merckx N.V. te Ninove, de vermoedelijke sluiting van Teinturia N.V. Aalst, reeds kort voordien voorafgegaan door de opslorping van De Slieck. En het ziet er zeker niet naar uit dat hiermede een einde is geko men aan de sluitingen. De tijd zal leren. Wat de streek dank zij vooral de expansiewetten van Eyskens in 1959 aan nieuwe werkgelegenhe den heeft toegekregen weegt uit eindelijk niet op tegen het aantal die verloren zijn gegaan tijdens dezelfde periode. Nietwaar, we staan vér van de duizende nieuwe wergelegenheden die de experten van Sodegec in 1963 noodzakelijk achten voor het jaar 1970... 13.000 hadden deze experten als vanzelfsprekend be cijferd voor de streek. Al geven wij graag toe dat de omschrijving van die (Dender)streek toen nog al vertekend was. En we blijven ook indachtig dat destijds Honda ca. 1500 werkgelegenheden be loofde xxx Wij willen de politici en de sociaie voormannen niet de steen werpen. Hen moet ook wel een gevoel van onbehagen, van ergernis, van bit terheid bekruipen Met ons moe ten ze erkennen de Denderstreek blijft het reservaat van arbeids krachten voor de grootstedelijke ekonomische machten. Wij schrijven het zonder enige iro nie De meesten van hen hebber telkens gedaan wat ze in hun p<v sitie konden en mochten doen. Ze werden telkens met het beken de kluitje in het riet gestuurd. De onmacht van de Denderstreek blijkt nu wel absoluut. Desondanks gaan vandaag vak bondafgevaardigden en parlemen tairen opnieuw naar Streekekono- mie. Wat kan hun daar nog worden ge zegd dat geloofwaardig is

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 1