De kerstsfeer komt ditmaal zeer geleidelijk 1 onbekende man op daken Tussen St. Annalaan en Koolstraat 'i' v;;:': -M ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD IP 29e jaargang nr 49 zaterdag 22 december 1973 Redaktie en Beheer - Schoolstraat 26 - 9300 AALST NEC SPE, NEC METU Tel. 241.14 8 fr het nummer De man zei dat we er goed zouden aan doen maar direkt het kerstboompje mee te ne men. Nee, met de boompjes werd nog niet gehamsterd, maar de aanvoer vfot niet in gevolge de moeilijkheden met de benzine.... Vandaar.... A3s het dan zo was en een lieve grootmoeder die daar ook voor de rij dennebomen stond besliste er maar direkt twee te nemen. Zij dacht aan haar buurvrouw die misschien te laat zou komen als er over en kele dagen geen kerstbomen méér te krijgen zijn. 65 fr. 't stuk. Niet zo duur. Maar het moet deze dagen dan toch wel zeer normaal verlopen zijn met het trans port, want de stoep van de winkel is één klein groen den- nebos. In een van die zeldzame krui denierswinkels waar je nog echt de kruiden... ruikt, de koffie en de chocolade, was de man achter de toog niet zo blij gestemd. Natuurlijk was de verkoop uitstekend - Nu nog - Maar één week voor Kerstmis kocht een groot deel van zijn kliënteel nog steeds uit vreze voor «tekort». Nee, het is niet zoals andere jaren, de kerstpakketjes blij ven voorlopig nog liggen. Voorlopig, want onze Aalster- se kruidenier is er wel van overtuigd dat de sfeer nog wel komt. Zo meteen tijdens dit weekeinde. Maar in deze decemberperio- de werd hij nog steeds gekon- fronteerd met een kliënteel dat wat uit het lood geslagen was. Ook hij had het meegemaakt dat een dame voor wie op doktersbevel sedert jaar en dag zout verboden was, toch meteen een heel pak - 10 kg - had aangekocht. Eigenlijk heeft hij 't meeste hartezeer omdat hij meteen nog eens herinnerd werd aan de trieste tijd die hij als jong kruidenier had meegemaakt in de Kerstperiode '39. Direktie in grootwarenhuis Nee, de laatste dagen ervaren we toch dat de traditionele Kerstaankopen ook in de voe- dingssektor beginnen. Er is lichte verschuiving. Als geschenken meer aandacht voor specifieke voedingspro- dukten, textiel. Minder luxe artikelen. Maar we geloven wel dat er zal gesmuld worden uit de voorraden. De weerslag zal zich aftekenen in januari. Eindejaarsmenu's in de streek die schommelen van 300 tot ca. 1000 fr. Befaamd restau rants in en rond de stad zijn ondanks alles terug volge boekt. Een restaurateur toont zijn menu én prijs van vorig jaar. Ik heb mijn prijzen niet moe ten wijzigen. Maar een kollega heeft zijn eindejaarsmenu '72 qau spij zen en dranken vrijwel onge wijzigd voor einde '73 met 30 verhoogd, 't Personeel mijnheer en de verwarming. Allen zijn het eensde tradi tionele Kerstsfeer komt ietwat trager aan. Tijdens nachtelijke uren werd vorige week herhaaldelijk een on bekende man gezien die langsheen platformen en daken rondliep in de buurt St. Anna'aan en Koolstraat. De onbekende nam een eerste maal de vlucht na het blaffen van een hond, een tweede maal nadat hij werd opgemerkt door een inwoner uit de buurt die een raam opende. In een tuin zouden eveneens sporen ontdekt zijn van een onbe kende. Men vermoedt dat de nachtelijke wandelaar via het leegstaande complex Zeepziederij D'Hondt aan de Gentsesteenweg zijn hoogst eigenaardige tocht aanvangt. Uiteraard is niet iedereen gerust in deze eigenaardige escapa- de van deze Mr. X. St. Barbarafeest was voor de Vrijwillige Brandweer een gelegenheid om een aantal jubilarissen met 25 jaar dienst te huldigen. Dat waren Lt. Michiels, Sgt. Huylebroeck, de uittredende Ie Sgt. P. Van den Abeele, Kp. B. Coen, Kp. P.A. Gillis en 1e Brandweerman E. Van Vaerenbergh. Eretekens werden overhandigd aan volgende brandweermannen A. Persoons, A. Nieuwlandt. E. Van Vaerenbergh, L. Janssens, H. Mi chiels, L. Huylebroeck, L. Le Naeyer, P. Van den Abeele, M. De Rauw F. Colin, J. Amant, E. de Schrijver, O. Opsomer, E. De Vidts, L. Huylebroeck, P. Van Holder, K. de Smet, L. de Cock, J.P. de Coninck en Luc Van Ghijseghem. Op foto gehuldigde brandweermannen met burgemeester, schepenen Ringoir en Bogaert en Kommandant de Vidts. Het (voorlopig) kale beeld van het Keizerlijk Plein. Men vergelijke even met de oude foto (zie vorige editie). Een fraaie laan, niet lezer, die men in de toekomst moet vrijwaren voor mogelijke architectorische uitwassen.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 1