Nieuwjaarsperiode in de stad En ons duizend frank moet op in jenever en jacob. ONAFHANKELIJK REGIONAAL,. WEEKBLAD* ZOALS weleer de ouderen zon» gen deden de jongeren het hun achterna op die eerste snotneus- dagen anno 1974. Maar dan met een eigentijdse variante ««En ons duizend frank moet op in jenever en Jacob.in jenever en Jacob... Ze stonden aan de hoek van de Graanmarkt, dinsdagavond jl. eer zame Aalsterse pendelende wer kers wijfelend of ze in de richting van de Stationswijk, van de Var- kensmarkt of de Grote Markt zou den gaan. Vooruit, jongen, vooruit zei een hunner die zowat de dirigent leek en die het niet ontbrak aan Vlaam se woordenschat. Vooruit, ze spelen een heel jaar met ons botten. Lichtjes zig zag dwaalden ze uiteindelijk in de richting van de Vrijheidstraat Slechts een voerde een apartheids- nummertje op en bleef achterwe ge, zich stevig vasthoudend aan wat hij dacht een voorvaderlijke gaslantaarn te zijn, maar wat in feite maar een deerlijk boompje was. Hij bleef halstarrig doof voor de wekroepen van zijn makker««Jef, kom voort jongen, ik heb er nog duizend en ze moet op. En thuis hebben wij nog een hele ketel ma- zout». Maar deserteur Jef was inmid dels reeds tot bezinning gekomen zette zijn hoed weer behoorlijk over zijn grijzende haren, snuitte zijn neus en droop eenzaam ende alleen af in de richting van de Var- kensmarkt. Het was het laatste beeld van menselijk nostalgie naar een jaar dat weeral tot de voltooid verle den tijd behoort en waartegen maar een soort kruid blijkt gewas sen, ook al was het bier dan dezer dagen weeral goed. Of de whisky. Een hoger amb tenaar, geboren Aalstenaar, die ook te Brussel wat lakens uitdeelt heeft ons in vertrouwen vertelt dat hij woensdagmorgen met de wa gen een kistje whiskyflessen naar zijn kantoor had meegenomen om al de lieve personeelsleden op te vangen die hem alle goeds voor 't nieuwe jaar zouden wensen. Zo begon het werkjaar 1974 Pendelende bedienden en ar beiders sommigen in een lichte roes, soms opgewacht door bezorgde of achterdoch tige vrouwen of dochters aan het stationsplein. Populaire café's in het centrum, aan de rand van de stad of langs heen de Rijksbanen waar Yvan Heylens De Werkman en De Werkvrouw agressief en bijtend weerklonk en men danste op de tonen van de eerste tango's 1974. ETEN, DRINKEN EN TEXTIEL Voor wie de oude en nieuwjaars periode dagen zijn van nuchter za kelijk beleid blijkt het allemaal be ter verlopen dan men aanvankelijk dacht, gegeven de hamsterwoede die menig eindejaarsbeurs voortij dig deed slinken. Aalsterse handeldrijvende mid denstanders zijn het vrijwel eens De verkoopcijfers liggen niet la ger. Integendeel. Maar het is moei lijk uit te maken welk het aandeel is geweest van de normale nieuw- jaarsrush. Er zal, aldus verschil lende handelaars tussendoor nog wel wat ««gehamsterd» zijn. Textiel had duidelijk de voor keur vanwege de huisvrouwen, nor maal in 't vooruitzicht van de prijs stijging. Of sommigen precies voor de eindejaarsfeesten behoefte hadden aan ettelijke kg. suiker, konserven, koffie, enz. is twijfelachtig. Zodat men eigenlijk geen dui delijk zakelijk beeld heeft. Of toch: De luxegeschenken zijn wat op de achtergrond geraakt, met uitzon dering van juwelen waar ietwat of veel edel metaal bij te pas komt. Méér bier en meer likeuren en meer koffie (héhé) maar minder wijnen (te duur de Appelations Controfeés). De belangrijkste restaurants wa ren voor eindejaarsavond volge boekt. Maar men had in de Hore- cakringen toch de indruk dat meer dan vorig jaar Oudejaarsavond in familiekring werd gevierd, wat reeds sedert ettelijke jaren vooral eigen is aan Kerstavond. GEEN CHAMPAGNE A.U.B. Wie zegthet is niet meer zo als weleer. Hij vergisse zich niet. Bomvolle dancings in Hekelgem, in Liedekerk in de fermettekens die als paddestoelen uit de grond rijzen ten behoeve van de jongere en oudere generaties. Schrik je af en toe wel opEen Pils van een behoorlijk biermerk en een abdij bier,... is - tezamen zei de gele- genheldsgarpon 70 fr. Naar de prijs van een feestelij ke Champagne dierf men niet vra gen. De f00 fr. was op. Blijft nog alleen wat wisselgeld voor de Drie Koningenzangertjes. Maar die ko men van langsom minder opdagen. Blijkbaar hebben ze de komeet nog niet ontdekt. In tegenstelling met de jongens van de Reinigingsdienst, enz. enz. Hef weze hun gegund. «Geleidelijk voltooid zich een nieuw tijdperk waarin een zogenaamde welvaart hoogtij vierde. De paarden bv. werden in feite uit onze samenleving verdrongen, hoogstens nog dienstig in een circus tot verrassing van kinderen die deze viervoeters vrijwel uitsluitend zagen in film, T.V. en prentjesboeken. Het was ook de tijd dat bossen zo maar werden uit geroeid. Daar kwam dan wel enige reaktie tegen met campagnes «Plant een boom». De welvaartsenergie bleek onuitputbaar. Uit het Oosten daagden Drie Koningen op, zonen van de woestijn en kooplieden terzelfdertijd. Wat ze zeiden schokte onze welvaart. Hun gehoord hebbende zei Den Uyl in het kille Noor den Het wordt niet meer zoals voordien, maar we zullen er niet minder gelukkig om zijn.» DE GAZET VA 30e jaargang nr 1 zaterdag 5 januari 1974 Redaktie en Beheer - Schoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 10 fr het nummer NEC SPE, NEC METU... In onze volgende editie Marcel de BisschopMet Cantate Domino in Israël. Op zoek naar de Vrede,

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 1