la de Rink van weleer - De Keizershallen doet het nu JONGE EKONOMISCHE KAMER IN DE DIRK MARTENSSTEDE 1 1 ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD DE GAZET VAN AALST 30e jaargang nr 10 zaterdag 9 maart 1974 IE 31-1 Hcr CBe ucr ucril Tel. 241.14—10 fr het nummer 1 I NEC SPE, NEC METU. Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 - 9300 AALST I Maria-Vespers van Cl. Monteverdi K. Cooremans met koren orkest en solisten van de Vlaamse Feredatie van Jonge Koren. In dezelfde bezetting zal het meesterwerk van Monteverdi op 9-9-1974 te Aalst worden uitgevoerd. Het gedeelte voor het knapenkoor zal dan verzorgd worden door de Schola Cantorum Cantate Domino o.l.v. E.H. Michaêl Ghijs. zie verder °P bladzijde 16 MET de likwidatie van de Oude Rink, werd te Aalst een brok geschiedenis afgesloten. Het werd hier reeds vroeger geme moreerd. Sedert maandag jl. is het nu geweten dat de Keizershallen het doen voor wie met dc nodige inspiratie en verbale kracht ekele duizenden mensen applaus wil ontlokken, mits een beet je moderne meetingstechnieken. Geen maat voor niets dus, dit elektoraal «experiment» van de C.V.P. Het maar mét een meeting doen, mét vedetten, in dit geval alleszins Vice-Premier Tindemans en Voorzitter Wil- fried Martens on nog wat meer en anders. Een beetje Made in U.S.A., een beetje Barend Berend, oen beetje Vlaamse dolce vita, en een beetje pure Vlaamse muziek, niet te vergeten bij dit alles Beethoven. Een U.S.A.Marsj, een tombola - Ie prijs een T.V. -, Eviva Espanja, Veremans, 't Zijn weiden als wiegende zeeën, een stuksken 9e Sympfonie en het kleurrijk optreden van Wolfs- angel. Ca. 2.000 aanwezigen, oude getrouwen die zich nog de grote dagen van Van Cauwelaert en Fons Verbist herinnerden en dan de jongeren die weleer met een onvergetelijke Léfèvre waren van start gegaan. Het was uitgerekend 15 jaar geleden dat nog eens een soortgelijk C.V.P.partijvertoon doorging Ze waren voor het merendeel gelukkig de ouderen - ondanks het ietwat teveel Amerikaans lawaai en de jongeren die meteen bevestigd zagen dat hun meetingstechniek het doet. Vooral, dank zij de Keizershallen. Het zij de andere partijen aangeraden, dit voor de toekomst niet te vergeten. «ZELFVERTROUWEN» Vice-Premier Tindemans kennelijk op dreef, behandelde dan de ak- tuele en elektorale tema's vanaf Ibramco tot en met Abortus. T.a.v. dit laatste zei de C.V.P voorman «Wij dreigen te vergeten dat de eerbied voor het leven sedert eeu wen geïnspireerd werd door het Kristendom». Hij sprak de zekerheid uit dat. in wat hij noemde dit politiek be wuste arrondissement Aalst, de C.V.P. een overwinning zou beha len. Het ontbrak tijdens deze toe spraak niet aan herhaaldelijk ap plaus Wilfried Martens, die met enige vertraging arriveerde zei dat de C.V.P. zich nooit door het Volks huis zou laten kommanderen. Hij pleitte voor een regering die alles zins een volledige legislatuur zou aanblijven. De voortdurende rege- ringskrisissen en verkiezingen noemde hij nefast voor onze de- mokratische instellingen. Beide sprekers zeiden getroffen te ziin door het zelfvertrouwen dat in de C.V.P. meer dan voordien tot uiting komt. Men kan niet ontkennen er was de sfeer van de grote C.V.P.da gen van weleer. Een Oud-Minis ter, Ludovic Moyersoen«Er zit vaart in hé jongens». Men speelde en zong de Vlaam se Leeuw, en dan bleef er nog een orkest ter beschikking voor de amateurs. Sommigen dachten zowaar dat het ogenblik voor een danspar tijtje was gekomen. Er bleef nog tijd tot pintelieren. Men maakte er ruimschoots ge bruik van. Zodat geleidelijk de biervaten leeggeraakten. Burge meester de Bisschop geraakte in discussie, de kandidaten lie pen ietwat meer ontspannen dan bij de aanvang rond, drukten handen en glimlachten. Wim Verleysen die nu zowat de man is geworden - hij wordt wel staatssekretaris zei een van zijn supporters - was stillekens van puur genot. Mevrouw Blanckaert was gelukkig omwat Martens over de dames-kandi daten had gezegd. Van der Ve- ken vergat zijn ouden van dagen niet, Etienne Bogaert verloor zijn humor niet. De Turck van wie wordt verwacht dat hij de partij heel wat stemmen zal aanbrengen zat er peinzend bij, net zoals Willems. Een aandacht was een nog vu rige achtenswaardige bejaarde Leopoldiste die het een verslag gever van een Antwerpse krant kwalijk nam dat hij niet aplau- dizeerde, maar gewoon zijn taak uitvoerde. Dacht ik wel, zei de dame, dat die van de andere kant is. En ze wierp een blik van lichte spot en medelijden in de richting van de man van de andere kant. vervolg bladzijde 16 De Raad van Beheer van de Handelskamer heeft het wen selijk geacht in haar schoot een Jonge Ekonomische Ka mer op te richten om aan de jongere bedrijfskaders uit h. Aalsterse de kans te geven regelmatig samen te komen. De Jonge Ekonomische Ka mer is een vereniging van jongeren beneden de 40 jaar, die een verantwoordelijke funktie waarnemen in ver schillende sektoren van de ekonomie, in hoedanigheid van ondernemingshoofd, zelfstandige, kaderlid of ambtenaar en wier bedrijvig heid zich uitstrekt tot de handel, de nijverheid, de fi nanciën, de vrije beroepen of tot de openbare sektor. De toekomstige Jonge Eko nomische Kamer van Aalst zal aangesloten zijn bij de Jonge Ekonomische Kamer van België, die tevens aan gesloten is bij de «Jaycee In ternational, Inc.», de groot ste jongerenbeweging ter wereld, die 500.000 aange slotenen telt, verspreid over 91 landen en 9.000 plaatse lijke kamers. Het doel van de juniorkamer kan als volgt gekarakteri seerd worden Zorgen voor de persoon lijke vervolmaking van de leden, waarbij vooral de nadruk wordt gelegd op het opnemen van verant woordelijke taken. De jongeren aansporen aktief mede te werken aan de sociale en ekono mische vooruitgang op lokaal, nationaal en in ternationaal vlak. Kortom, het vormen van plichtbewuste en aktieve lei ders, met scherpe burgerzin, die buiten hun professionele aktiviteiten, een ruime en in tense belangstelling aan de dag leggen voor kulturele, ekonomische en sociale aan gelegenheden, is de be staansreden' van de Jonge Ekonomische Kamer. Belangstellenden kunnen na dere informaties krijgen Kamer van Koophandel en gewest. Stadhuis - Tel. 268.42.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 1