KROTTEN ZIJN NOG BRUIKBAAR Alfons Van der Burght verongelukt «Brussel vandaag... Brussel morgen» Ben Putteman overleden «PEE KLAK» Een woning in de stad ALVAST het «straatbord» van de ingang Borreman aan de Aalsterse Windmolenstraat ligt reeds in een verloren hoek van het oude pand. Blijkbaar acht men het niet meer nodig dat bordje nog vast te spijkeren op de oude bladerende gevel. In de loop v. d. voorbije decen nia heeft Openbare Werken ten andere nooit veel aandacht be steed aan die oude Ingangen waarvan de meeste minstens drie kwart eeuw oud zijn. Officieel geen krotten - tot eer van de bewonens dient gezegd dat zij het interieur netjes on derhouden - maar in feite geen woningen meer, waar mensen anno 1974 moeten huizen met al hun hebben en houden. De Ingang Borreman bv. heeft voor de 9 gezinnen of alleenstaanden twee gemeenschappelijke toilet ten. En één waterkraantje. Tussen de oude kasseien groeit het eerste lentegras. Het doet er allemaal niet toe. INGANG BORREMAN (Windmolenstraat) WORDT GESLOOPT Inderdaad, De Ingang Borreman werd door de eigenaar, een pas toor van te lande verkocht en zal binnen afzienbare tijd worden ge sloopt om plaats te maken voor een modern appartementsgebouw. In deze tijd en in deze stad, moet de grond nu eenmaal efficiënt worden aangewend. Wat met de bewoners Wij hebben alvast drie maan den tijd om een ander huis te zoeken maar die drie maanden gaan vlug om hé. Dat vertelt ons een vriendelijk me vrouwtje dat aanvankelijk ietwat argwanend keek toen we ons hoofd binnenstaken in de Ingang Borreman. Is het zo moeilijk ergens een huis te huren of een appar tement Zijt gij van Aalst Ja,.... Het is niet moeilijk, maar als ge drieduizend fr. moet be talen voor een appartement, dat gaat niet mijnheer, voor ons. Er zijn wel een viertal gezinnen die reeds iets ge vonden hebben. Maar, ik woon hier reeds enkele jaren, ge verzorgt dat huis alsof het 't uwe is. Ge woont hier graag hé. Geen moderne sociale wonin gen Wablieft Moderne sociale woningen... Ja, dat is 't. Ten stadhuize heeft men ge signaleerd dat hier o.a. een tachtigjarige vrouw woont. Weet die waarheen Jaja, die mag zeker bij haar kinderen gaan inwonen. Maar het mens woont hier veertig jaar geloof ik. Veertig jaar, mijnheer. Hebt gij reeds een andere woning in "t vooruitzicht Nee. RUSTOORD BOMVOL Do sociale huisvesting Is een probleem zegt Schepen Van der Veken. Ook voor de men sen van de Ingang Borreman. Voor alleenstaande bejaarden is er momenteel geen sprake van ze onder te brengen in het Rustoord. Dat zit bom vol. Men heeft zelfs bepaal de lokalen, bergplaatsen enz. als verblijfplaats ingericht. We hebben reeds mensen moeten onderbrengen in hui zen die in feite krotwoningen zijn. Dat is de realiteit. Het volstaat niet dat we zo maar die huizen slopen. We heb ben ze nodig. Als in bepaal de gevallen mensen moeten verhuizen en in gevolge een noodsituatie niet in staat zijn zelf een huis te huren, wel dan is het stadsbestuur ver antwoordelijk. Of ze komen terecht bij de K.O.O. Het is triestig. Neem nu bv. de Ingang Borreman. We moeten die mensen helpen. Een stadsambtenaarEr is indertijd kritiek uitgeoefend op wijlen Schepen Laurent De Wolf. Ge herinnert u wel de jaren toen de Akademie ter beschikking werd gesteld voor behoeftige gezinnen. Er was toen geen andere op lossing.... Meer dan twintig jaar later nog niet. We moeten er echt wat aan doen, zegt Schepen Van der Veken. Ik wordt voortdurend gekonfronteerd met het pro bleem van de sociale huis vesting. Wat met de gronden de Biol- ley We wachten op het antwoord van de maatschappijen Goed kope Woningen en Dewaco. We hadden al verder moeten staan. Het is eigenlijk zo erg dat wij de laatste krotwoningen ter beschikking moesten stel len van gezinnen die in hun situatie niets anders voorhan den hadden om te wonen. Dachten we zo Aan het Stations plein staat sinds jaren een groot privé complex. Vervallen. Als de laatste krotwoning ter stede nu bezet is - en niet gesloopt - dan kan men het misschien op een ak koordje gooien met de eigenaars van dat grote burgerhuis aan 't Stationsplein. Voordien even iet wat opknappen en opruimen. Er is voorlopig toch geen andere oplossing. Net zoals twintig jaar geleden toen men verplicht was de Akademielokalen ter beschik king te stellen. De liefdadigheid is een schone deugd. AUTEUR VAN Dinsdag jl. overfeed Ben Putteman in de leeftijd van 07 jaar. De naam van dit Ere-Schoolhoofd is vooral verbonden aan zijn volksroman «Pee Klak» die in 't begin van de dertiger jaren een lokale best seller was. Ben Putteman schreef dit boek zonder enige literaire pretentie. Maar de evokatie van de autentieke figuur van Pee Klak deed het in elk geval. Nog vorig jaar verscheen een derde editie van dit werk bij de Aalsterse uitgever Van Nuffel. Bekende figuur uit Erembodegem Alfons Van der Burght (39), vader van drie kinderen, werd in de nacht van dinsdag op woensdag het slachtoffer van een dodelijk verkeersongeval te Erembodegem-Terjoden. Het tragisch ongeval gebeurde nadat A. Van der Burght, samen met Herman Roels, gemeenteraadslid, een voorbereidingsvergadering voor de as. 11-juliviering had bijgewoond. Hij kwam onder een auto terecht en overleed kort nadien. Alfons Van der Burght, ambtenaar bij het Rekenhof was een bekend figuur in kulturele en sociale middens te Erembodegem. KULTUREEL CENTRUM «AFFLIGEM» HEKELGEM In het raam van de kulturele voordrachten zal op maandag 22 april te 20 uur de heer CAPPUYNS, vice-gouverneur van Brabant en Re geringscommissaris voor de hoofdstad van het Rijk, een voordracht houden in het Kultureel Centrum Affligem, Abdijstraat 6 te Hekelgem onder de titel «BRUSSEL VANDAAG. BRUSSEL MORGEN» Deze voordracht krijgt een bijzondere waarde aangezien de heer Cappuyns toezicht moet uitoefenen over de toepassing van de taal wetten te Brussel. Hij is ook de meest geschikte persoon om enkele gezagsvolle beschouwingen te geven over de huidige toestand en over de toekomst van het Nederlands in de hoofdstad. Na de voordracht zal gelegenheid gegeven worden om van gedachten te wisselen met de eminente spreker. Het Kultureel Centrum Affligem nodigt vooral de Burgemeesters en gemeentebesturen van het om liggende uit om rechtstreeks kontakt op te nemen met de Heer Vice-Gouverneur. Ook allen die bekommerd zijn om de toekomst van de Vlaams-spre kende gemeenschap te Brussel mogen deze gelegenheid niet laten voorbijgaan om een juiste voorlichting te krijgen over de Brusselse situatie.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 16