tv- kroniek Studienamiddag LEEFMILIEU tl Politiefeuiilcton CANNON zaterdag 20 april te 22u20 DE BEDREIGDE SOORT Andrew Duggan, Cannon's oude vriend en scheepsbouwer, zit lelijk in de nesten. Zijn. zoon kwam om bij een jachtongeval pn hij wordt er sterk van verdacht voor één en ander verantwoordelijk ,te zijn. De Z zaak wordt in handen gegeyen van een machtig advocaat, Arthur Bel lamy Op het proces verschijnt een jonge journaliste, Liza Car- I ter, die bevriend was met het slachtofffer. Feuilleton DE WALTONS zondag 21 april te 20u40 KERMIS Het is kermis in het dorp. De komst van een groep kermisartis- ten zal sommige ontwikkelingen Z l in het leven van de Waltons ver- r snellen. De kinderen zijn er natuur- lijk op uit om naar de kermis te gaan. maar een ongelukje van grootmoeder zal hun plannen wij zigen. Een paar dagen later zijn de I meeste kermisartiesten alweer j naar andere oorden vertrokken. I Een klein groepje is echter in een I verlaten schuur blijven kamperen. Sheriff Bridges heeft heel wat I vooroordelen tegen deze mensen, en moeder Walton raakt onder de 1 indruk van zijn waarschuwingen. John Boy, Jason, Jim, Bob en L Elizabeth maken ondertussen ken- j nis met de kermislui en worden 1 beste maatjes met hen. Olivia ziet in dat Jokn gelijk i deze vriendschap, want ze vreest t dat de artiesten op haar kinderen een slechte invloed zullen uitoefe- nen. Vader John vindt dat zijn vrouw al die domme vooroordelen beter kan laten varen. Olivia is eerst niet erg blij met L heeft en het komt zelfs zover dat L ze de groep uitnodigt voor het I eten. Daar vernemen de Waltons I dat de kermislui werk hopen te vinden op de Wereldtentoonstel ling in Chicago (in 1933). Maar UT hun grote probleem is in Chicago te geraken. John en grootvader zullen ze een handje toesteken. TV-Feuilleton DE FAMILIE PARTRIDGE «aandag 22 april te 18u05 j. Laurie moet van de tandarts i voor een tijdje een tandheugel dragen. Ze is er het hart van in want haar vriendje Jerry stond net op het punt haar zijn liefde te l verklaren, iets wat eigenlijk die 1 dag al had moeten gebeuren maar op het grote moment hadden Jer- ry's zenuwen hem een beetje in de steek gelaten. Nu ze met zo eon ding in haar mond zal moeten rondlopen, denkt Laurie, dat ze de liefdesverklaring van Jerry wel kan vergeten. Speelfilm GEEN TUD ÖM TE? LEVEN maandag 22 april te -20u 15 Louis, ee.n arbeider uit Marti- gues, keert-wegens een eolidari- teitsstaking u in de- cfa,briek, voor eén keer vroeger - thuis cjan 9e" wponlijk;. Meestal te moe om nog enige belangstelling voor zijn ge zin. te betonen, realiseert hij zich echter vandaag met een schok, in -,da stugge koele houding van zijn vrouw, hoe groot de kloof tussen hen wal-geworden is. Louis leeft om te werken, om hun levensstan daard op te voeren, terwijl Marie zich verveelt en 2ich- vooral ero tisch erg tekort gedaan voelt. Zij staat dan ook op het punt- toe te geven aan haar passie voor de jonge leraar van- haar kinderen, Michel Castro, bovendien voor haar de revelatie van een heel nieuwe wereld. Louis van zijn kant beseft dat zijn huis niet veel meer dan een hotel geworden is voor hem. Hij voelt zich machteloos en verdrie tig. Tenslotte doen zo beiden een poging om hun huwelijk te redden, poging die in de film blijkt te sla gen. Het maatschappelijk pro bleem dat aan de grondslag ligt is echter niet opgelost. Feuilleton WAALRECHT dinsdag 23 april te 20ul5 TAXI MIJNHEER? gebruikt een ongekruid taaltje en doet zich opmerken door boertige herinneringen op te dissen. Het feestmaal gaat door in het huis van de bruid en de bruidegom. Het meubilair heeft de bruide gom zelf in elkaar getimmerd, iets waarop hij erg trots is. Toch zijn de meubelen niet zo stevig stoe len zakken in mekaar,- de tafelpo ten begeven, kortom hoe later op de avond, hoe meer brokken. Het zelfde kan gezegd worden van de gemoedsgesteltenis waarin het ge zelschap verkeert. ,c|s het help feestgebeuren reeds van bij de aanvang een boertig iets, naarmate de drank in de hoofden, stijgt,, wordt de conversa tie smerig en, ongekuisd. Een vriend zingt een kuisheidsballade in grote terts, twee gasten, een man...en een vrouw, beginnen me kaar verwijten naarhet hoofd te slingeren en ..vyorden zelfs hand gemeen. Er worden toespelingen gemaakt op het.,«reeds zwanger» zjjn van de bruid enz. Wanneer, de gasten zijn,, vertrokken .worden bruid en .bruidegom^ in -hun eerste huwelijks nacht geconfronteerd met het meu bilair dat totaal stuk is. een reeks lege flessen en de bittere na smaak van een gortig,.en boertig gezelschap dat- op een wijdingvol een feestelijk gebeuren een cyni sche stempel- heeft, gedrukt. TV-serie DE FAMILIE ASHTON vrijdag 26 april te 20u15 Mag ik niet gelukkig zijn Edwin Asthon werkt met groei ende tegenzin voor zijn zwager Sefton Briggs. Op een goede dag besluit hij een andere baan te kie zen, Het lijkt allemaal een beetje beter te gaan met Margaret Por ter. De familie vraagt zich dan ook af of zij zich heeft neerge legd bij het feit, dat haar man waarschijnlijk is omgekomen. Maar in werkelijkheid steekt er iets anders achter deze gemoeds verandering Margaret heeft na melijk, zonder dat Jean en Edwin het weten, een nieuwe vriend ont moet. De taxichauffeur Willem Barn- hoorn heeft een erg dure auto ge kocht. Om die te kunnen afbetalen doet hij veel overwerk. Daardoor verwaarloost hij zijn jonge en knappe vrouw Agnes. In haar een zaamheid gaat deze steun zoeken bij een andere man. Ze ontmoet Roger de Jonge, en spoedig komt het tot.een verhou ding tussen die twee. Later wil Agnes die verhouding weer verbre ken maar haar minnaar neemt dat niet. Hij gaat op zoek naar de man die tussen Agnes en hem staat. Hij vindt Willem Barnhoorn en stapt in zijn taxi. TV-Spel TROUWFEEST donderdag 25 april te 2tu25 TV-spel van Bertold Brecht Wanneer dit tv-spel aanvangt, is het huwelijksdiner ver gevor derd. Het is reeds avond en de bruiloftsgasten wordt een visscho tel opgediend. Blijkbaar hebben ze reeds een goed glas geledigd want de conversatie is eerder grof en ongemanierd. Vooral de vader van de bruid Dc ANDERE FILM vrijdag 26 april te 22u00 «Der Amerikanische Soldat» Deze fjlm dateert uit 1970. Ric ky komt terug van «over there», in opvallende kleren en met een witte cowboyhoed. Onder zijn jas draagt hij zijp revolver in een hol ster. Ricky drinkt whisky, praat weinig en afgemeten. Richy heeft rendez vous met een vriend uit zijn jeugd. Ze bezoeken samen de plaatsen waar ze als kind speel den en Ricky's vriend vraagt hem ..hoe het er, jn Vietnam uitziet. Ricky vertelt dat hij er zijn job heeft gedaan. Hij heeft er zijn op drachten uitgevoerd zonder vra gen te stellen, als hij maar be taald werd. Ricky is de man zonder senti menten, die een vrouw «neemt» als hij daar zin in heeft. Het meis je dat van Ricky houdt en gelooft dat ze met hem een toekomst heeft, verschilt van de andere slachtoffers slechts hierin, dat zij sterven zal in de armen van de man die men met geweld ontke tend heeft. STiCr-ST'NG LODEWUK DE RAET AALST 27 APRit 1974 De zorg om het behoud van een gezond leefmilieu is een: onderwerp geworden van onze alledaagse gesprekkep, met alle voor- en nadelen vandien. Via pers en TV worden we met de regelmaat van een klok gekonfronteerd met plaatselijke inbreuken van de natuur, met lawaai hinder en stankoverlast en met de immer voortschrijdende afbraak woede. Belangrijk is het al deze gegevens heden te plaatsen in een ruimer kader en op zoek te gaan naar de onderlinge verbanden ervan. De problematiek van het leefmilieu in al zijn aspekten is oen expo nent van een maatschappelijk probleem. Wat willen wo eigenlijk met de wereld, met de omgeving waarin wo leven en wat zijn de gevolgen daarvan WelvaartGood, maar ten koste van wat Hieruit blijkt ook duide lijk dat da techniek geen oplossing kan brengen. Dokteren aan do ziekte of voorkomen van de ziekte Daar gaat het om en daar moe ten we ons bewust van zijn op de eerste plaats. PROGRAMMA 13 u. 30 Sekretariaat. 14 u. 00 Verwelkoming namens het regionaal komitee Dender-Noord van de Stichting Lodewijk de Raet door R. LIBRECHT, voorzitter en L. VAN DER HELST, verantwoordelijke projekt leefmilieu 14 u. 15 De milieubedreigingsproblemen in het gewest Aalst. Inleiding door S. VAN NUFFEL, lie. aardrijkskundige - stedebouw ruim telijke ordening 15 u. 00 Informatieve vragen 15 u. 15 Door minder welvaart naar meer welzijn Inleiding door Prof P. POLK, Ekoloog, Hoogleraar V.U B 16 u. 00 Informatieve vragen. 16 u. 30 Koff.c nc. _Cs»jC3, aangeboden door het gemeentebestuur va Aalst 18 u. 00 Verslagen van de diskussiegroepen. 18 u. 30 Bespreking resultaten - vorming van werkgroepen. Einde omstreeks 19 u. 00. Deze studienamiddag gaat door in de zaal van de Stedelijke Jeugd bibliotheek Katteetraat Aalst. Inschrijvingen bij de .leei Ranaat DE WAEGENEER, Zavelbaan 107 930C Aalst., sekretariaat van het regionaal komitee Dender-Noord door storting van de bijdrage op prk. 000.099243-71. tijdens de sV. die namiddag van 13 u. 30 tot 14 00. BIJDRAGE 150 fr doLtimentenmap inbegrepen, 50 fr voor studenten en werkende jongeren. Medewerkers R. Librecht, l. Van Der Helst, S. Van Nuffel, P. Polk, R. De Wae- geneer, A. Vos. Een studianar J georganiseerd door het regionaal komitee Dender-Noord Ck'.iing-Lodewijk de Raet - projekt leefmilieu met medewerking van het gemeentebestuur van Aalst.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 11