Kiilturele echo's! RAL «Brussel vandaag... Brussel morgen» En ziedaar de L E Z E R SCHRIJVEN de gazet van aalst De Vreugdezaaiers Vakantieouders gevraagd 2 B.R.T. 3 BRUSSEL PRO ARTE AALST organiseren in samenwerking op MAANDAG 6 MEI 1974 te 20 uur in de feestzaal van het stadhuis te Aalst een Lenteconcert met het BEETHOVEN - TRIO Het BEETHOVEN - TRIO. bestaande uit Marjeta Delcourte-Korosec, viool Carlo Schmitz, cello en Heribert De Caluwe, piano werd gesticht in 1970 ter gelegenheid van het Beethoven-jaar waarin zij verscheidene malen met groot succes het Tripelconcerto uitvoerden. Het concerteerde met Symfonieorkest van de B.R.T., de Philharmonie van Antwerpen, het Limburgs Symfonieorkest en het Filharmonisch Orkest van Trier. Naast het Tripelconcerto van Beethoven, speelden zij ook deze van Casella en Badin. Het repertorium van hun kamermuziekconcerten omvat praktisch het gehele klassieke repertorium. Tevens omhelst hun activiteit grotendeels het verdedigen van nationale muziek. Het Beethoven-Trio treedt op in het kader van het FESTIVAL VAN VLAANDEREN 1974. Toengangskaarten aan 150 f (met plaatsreservatie), 100 f en jeugd- kaarten aan 50 f zijn te verkrijgen door bestelling op volgende num mers 216.49 - 239.55 - 692.24 221.90 - 702.64 - 730.64. DE V.T.B. EN DE VLAAMSE HUMOR Het 11e VTB-Salon van.de Vlaamse Humor (1975) is in aantocht, Opening -te Antwerpen, op 4 januari. Daarna Gent, Brugge, Brussel alle kartoenisten die geregeld en rechtstreeks meewerken aan Vlaamse bladen en tijdschriften mogen delnemen formaatniet te klein, niet te groot er mag geen tekst op voorkomen, de kartoens moeten voor zich zelf spreken het aantal inzendingen is onbeperkt de kartoens moeten behoorlijk verpakt zijn, niet opgerold, klaar om op. te hanjjen en voorzien, op de rugzijde, van naam, adres, schuilnaam en .titel van het blad waaraan men meewerkt. De inzendingen worden verwacht voor 15 december in het VTB- bondsgebouw, St. Jakobsmarkt 45 - 200 Antwerpen, of vóór 10 de cember in een van onze 15 andere kantoren. PROVINCIE OOST-VLAANDEREN PROVINCIALE LEERGANGEN IN DE BESTUURSWETENSCHAPPEN De schriftelijke proeven van het eksamen voor kandidaten gemeen- tesekretaris zullen plaatshebben op volgende data op woensdag 8 mei 1974 (taal en komptabiliteit), van 14 u tot 16 u. 30. op zaterdag 11 mei 1974 (recht en administratieve praktijk) van 8 u. 30 tot 12 u. en van 14 u. tot 16 u. 30 in het Provin ciaal Gouvernement, Gouvernementstraat 1 te Gent. 2e JAAR op zaterdag 11 mei 1974 (zelfde adres). weekblad gesticht in 1945 verantwoordelijke uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerij Schoolstraat 26 9300 Aalst Tel. 053/241.14 postrekening 881.72 3 maandabonnement 125 fr. 6 maandabonnement 240 fr. 12 maandabonnement 445 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden Lezersbrieven en eventueel onge vraagde artikelen die in deze ru briek verschijnen, vertolken uit sluitend het standpunt van de betrokken korrespondent. Naamloze ingezonden stukken worden niet opgenomen. Alleen op uitdrukkelijk en gemoti veerd verzoek kunnen brieven ge publiceerd worden zender naam en adres. Geachte reduktie, deze week lazen wij in uw blad een tekst ingezonden docr de kommunistische partij betreffende de voordracht van de heer Ernest Mandel, professor aan de V.U.B. Samen met andere leden van ons bestuur werd deze tekst door ons besproken. Van ons krijgt u hier geen reaktie of iets dergelijks toe gestuurd. Niet dat wij het eens zijn met de steller maar.omdat wij het beter vinden .dat, de mensen, die ongetwijfeld zelf ook eerlijk naar een vernieuwde samenleving zoeken, laten inzien wat het c.s.v. eigenlijk is. Uit de tekst blijkt im mers duidelijk dat zij zich In ons vergissen. Daarom geen reaktie maar wel ons programma voor één mei en de volgende maand (althans ge deeltelijk). Wij zijn er van overtuigd dat wanneer men leest dat deze maand nog Pater Toon Van Bijnen pater Santiago Thijsen en nog een andere missionaris bij ons een voordracht geven men zal begin nen te begrijpen wat 't fabriksken is. Deze mensen -die zullen spre ken over de kerk in de portugese koloniale gebieden en over chili, voor en na de staatsgreep werden door ons uitgenodigd nog voor dat er sprake was dat Ernest Mandel bij ons zou spreken. Dit laatste was een toeval, daar de inrichters van deze avond (ral) de stadhuiszaal niet mochten gebrui ken. Mandel was er niet minder welkom om, ver van daar hoewel ook wij de verfakties helemaal niet goedkeuren die met de propagan da van deze avond gepaard gin gen. Namens de info-groep van het c.s.v. centrum voor samenle vingsvernieuwing v.z.w. wellekensstraat 45 - 9300 Aalst tel 728.71. Op de eerste lentedag kwamen 480 Noord-Afrikaanss immigran tenkinderen naar België om hun Lenteverlof door te brengen. Op dje dag werd de grote Vreugde- zaaierfamilie zwaar getroffen door en van de ergste wegongevallen die in België reeds voorkwamen. Acht doden, waaronder twee Vreugdezaaierskindjes en twee vol wassenen, de verantwoordelijke dame Myriam den Dulk-Van Paes- chen en Ingenieur Jo Rouvros. De ze laatste begeleidde de kinderen voor de eerste maal. Na 14 jaar bevrijd geweest te zijn van ernstige ongevallen kwam deze klap zwaar aan. Het was troostend te zien hoe heel de Vreugdezaaiersfamilie meevoelde met het wee. Steeds liggen nog twee begeleiders in de kliniek. Zij waren zeer zwaar gekwetst en zul len nog wel een hele tijd in be handeling moeten blijven. Maar het leven gaat voort. Onder een prettig zonnetje reisden de vakan tiekinderen terug naar huis op 4 april. Weer andere kinderen kijken verlangend uit naar een vakantie trip. De Vreugdezaaiers hebben de volgende vakantieperiodes voor zien waarvoor zij een warme op roep doen aan alle welwillende va kantieouders in België en Neder land. «Mijn lijst met aanvragen greeit met de dag» schreef ons Zuster Irma uit Parijs. Een eerste groep M komt toe op woensdag 29 mei. Slechts niet- schoolplichtige kinderen worden tot deze groep toegelaten d.w.z. beneden de zes jaar. Wie dus zo'n. lief Noord Afrikaans kindje, wit, zwart of bruin een- beetje ruimte en zon wil geven, haastte zich aan te melden bij de Vreugdezaaiers, Casinoplein 26 - 9000 Gent. Naar de grote vakantie kijken meer dan 1500 kinderen uit om een lekkere zomertijd door te brengen in ons land. Wij weten niet hoe wij ze allen zullen kun nen plaatsen, tenzij wij neg vei», vakantieouders vinden, die bereid zijn een bruin snoetje wat geluk en vreugde te bezorgen in hun huis. De duur van de vakantie is een of twee maanden. Indien twee paar vakantieouders kunnen afspreken, de ene voor de maand juli, de an dere voor dé maand augustus, dan kunnen vele kinderen genieten van een lange zomer, die ze nooit kun nen vinden in een helse stad al- Parijs. De groep VN (2 maanden) en de groep VJ (1 maand juli) komt toe op vrijdag 28 juni. Zij die voor één maand blijven reizen af op 31 juli. De VN groep blijft tot 28 augustus. Een tweede vakantiegroep VL (2 maanden) is voorzien op 1 juli en zullen verblijven in ons land tot 31 augustus. Wie noch voor twee maanden, noch voor de maand juli een kind kan opnemen krijgt nog een kans op 1 augustus, dan komt de laat ste groep toe VA die afreist op 31 augustus. ledereen droomt reeds van een heerlijke vakantie, deel je droom en je werkelijkheid met een ander, neem een Parijser stonoenkind Gedeelde vreugde maakt «m» vreugde groter. Wie van -t zijne deelt met een ander, tilt niet alleen die andere op tot een menselijke hoogte, maar groeit zelf in men selijke waarde. Telefoneer zo vlug mogelijk of schrijf naar de Vreugdezaaiers, Casinoplein 26 - 9000 Gent. Tel 09/23.87.38. Wij heten elk vreug dezaaiersgezin nu reeds van dank baar welkom René Delooz. KULTUREEL CENTRUM «AFFLIGEM» HEKELGEM In het raam van de kulturele voordrachten zal op maandag 22 april te 20 uur de heer CAPPUYNS, vice-gouverneur van Brabant en Re geringscommissaris voor de hoofdstad van het Rijk, een voordracht houden in het Kultureel Centrum Affligem, Abdijstraat 6 te Hekelgem onder de titel «BRUSSEL VANDAAG. BRUSSEL MORGEN»» Deze voordracht krijgt een bijzondere waarde aangezien de heer Cappuyns toezicht moet uitoefenen over de toepassing van de taal wetten te Brussel. Hij is ook de meest geschikte persoon om enkele gezagsvolle beschouwingen te geven over de huidige toestand en over de toekomst van het Nederlands in de hoofdstad. Na de voordracht zal gelegenheid gegeven worden om van gedachten te wisselen met de eminente spreker. Het Kultureel Centrum Affligem nodigt vooral de Burgemeesters en gemeentebesturen van het om liggende uit om rechtstreeks kontakt op te nemen met de Heer Vice-Gouverneur. Ook allen die bekommerd zijn om de toekomst van de Vlaams-spre kende gemeenschap te Brussel mogen deze gelegenheid niet laten voorbijgaan om een juiste voorlichting te krijgen over de Brusselse situatie.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 2