DE GAZET VAN AALST Vreemdsoortige kijkwoningen de Biolley Feuilleton De uitbreiding van blauwe zone... en ft speciaal personeel ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD SIGHTSEEING MET INTERKOMMUNALE BUS 30e jaargang nr 20 zaterdag 18 mei 1974 Redaktie en Beheer - Schoolstraat26 - 9300 AALST Tel. 241.14 10 fr het nummer Voor deze woningen-in-opbouw - ter hoogte van de Steenweg op Ninove-Erembodegm (voor de oudere generatie beter te situeren «Nabij 't Madammeken») stellen passanten zich de vraag Wat is dat voor een affaire Inderdaad meer dan 21 jaar geleden begon men met de aanbouw van deze woningen. Maar rond hetzelf de tijdstip - 1953 - werden de werken stopgezet in gevolge de faling van het bouwbedrijf een der be langrijkste uit de streek. Anno 1974 een der oudste nog niet afgesloten falin gen uit de lokale bouwsektor. Dat is juridisch alle maal te verklaren. De onafgewerkte woningen, stevig van kontruktie, staan er dus al die tijd in weer en wind. Vooralsnog niet te koop. Vanuit een zekere maatschappelijke visie kan je bij een dergelijke gang van zaken wel allerlei bedenkin gen maken. Zo bv. We leven in een rechtstaat maar nog lang niet in een maatschappij die voorkomt dat bv. twee derge lijke woningen daar zo maar blijven te staan, te kijk. De onvermijdelijke uitbreiding van de Blauwe Zone noopt tot een ruimere kontrole, aldus de Hoofdkommissaris tijdens de recente vergadering van de Kommissie van Verkeer. (Zie verder in dit blad). Echter, er is gebrek aan personeel. Weshalve de kommissaris suggereert, in navolging van andere gemeenten «Speciaal per soneel» aan te stellen. Of een dergelijk voorste) ooit in goede gronden zal vallen bij het stadbestuur, meer bepaald de Schepen van Financiën is een paar andere mouwen. Denkt men er even over door, dan kan men toch wel van oordeel zijn dat de kontrole van Bauwe Zone door politieagenten op de keper beschouwd niet zo'n goedkope operatie is. Waarom plant de Kommissie geen weloverwogen propaganda- aktie om vele autovoerders er attent op te maken dat de Par king aan de Beekveldstraat, aan de achterzijde van de Keizers- hallen tijdens de weekdagen - met uitzondering van de zater dag - nog steeds onvoldoende wordt gebruikt, m.a.w. nog te weinig gekend. We kunnen ons best voorstellen dat voor een korte periode een behoorlijk opgesteld plakaat op de Hopmarkt met geloofwaardi ge reklameslogans voor de Parking aan de Beekveldstraat, het zou doen. MET als gids - micro in de hand - Ludovic Moyersoen rijdt het inter- kommunaal gezelschap dwars door de Denderstreek. Van Aalst, de viadukt over de Dendermondsesteenweg die naar de rechteroever reikt en deskundig onder ogen wordt genomen door geroutineerde autovoerder, de Meerse Schepen enz. Piet Vindevogel Stilaan indrukwekkende industriezones te Erembodegem. Er staat een bord Personeel gevraagd En toch neemt de pendel toe begrijp je het vraagt bedrijvige Hugo Penne. sekr. van de Interkommunale. Waar weleer de wandelpaden van Fonske van de Maele slingerden liggen nieuwe wegen. Vanaf de Brug afgezien - over de spoorweg - is Erembodegem zo meteen terecht gekomen in de tweede helft van deze eeuw. Even sightseeing in Erpe-Mere en aan De Vos te Oombergen. En dan verder nieuwe wegen in Groot-Zottegem. Stilaan genoeg nieuwe wegen oordeelt burgemeester Frans Boel. Veilig Wonen scheert hoge sociale toppen met de nieuwe woonwijken. O. de Biolley. Op het industrieterrein Schendelbeke wordt de Vlaamse grond ge- effend. Nog een industrieterrein en verder modernizeren van de Rijks weg. Waar ooit het Zuid-Oostvlaams ontspanningterrein komt, grazen nu nog rustig de koeien op ettelijke Ha. weiden. Het Domein van Wachtebeke krijgt hier op de Gaevers zijn tegenhanger. Ergens in de buurt wordt de bouw aangekondigd van nog een bedrijf in de sektor Horeca Een dancing met Amerikaanse allures, waarbij op geen steen en geen frank wordt gekeken. Sociale woningen te Grimminge en waar al nog. En dan goed ver- scho en en ver van de wereld het gekontroleerde stort van Voorde ook ter beschikking van de stad Aalst. Het mag er zijn. Voor drie a vier jaar mogen we op ons beide oren slapen en verder afval produceren. In Ninove maakt Schepen De Riemaecker zijn opwachting. De bus met de prominenten en de scribenten wordt zowaar begeleid door een Ninoofse politiewagen. Jonge (Ninoofse) V.U.volksvertegenwoordiger Georgette De Kegel Hij De Riemaecker. is wel van een andere partij, maar de man heeft wat gedaan voor de stad. De bus kronkelt langs de Steenweg Ninove-Aalst. Men is het er inmiddels over eens dat Aalst nood heeft aan een hotel Waarop wacht Holiday-lnn Pe '"terit°m™una'e hee.ft het in elk geval niet aan de spijker laten hangen Er is wat te zien in t arrondissement, er is wat veranderd. NEC SPE, NEC METU.. Nadat de stad nu om en bij zes jaar geleden de gronden de Biolley heeft verworven, ziet het er naar uit dat er stilaan schot komt in de plannen voor de realisatie van deze woonwijk. Wie ooit de naoorlogse ge schiedenis van deze stad zal schrijven, heeft alvast een vette brok aan de vele dossiers om trent deze bouwgronden, overi gens omtrent de sociale bouw- politiek in het algemeen vanaf 1945 tot op heden in de stad. Met tussendoor, tijdens de vijf tiger jaren in 't biezonder een geslaagde grondspekulatie van privé-groepen, waarvan de gevol gen nu nog zwaar doorwegen op elk initiatief van sociale wo ningbouw. Al dient daaraan toe gevoegd dat sociale woning bouw ook in verschillende ge vallen op dreef kwam vanwege privégroepen. In verband met de gronden de Biolley - een feuilleton waarvan het laatste hoofdstuk nog niet is geschreven heeft Schepen De Neve, namens het Bestuurskol- lege, een uitvoerige persnota overhandigd die elders in dit blad gepubliceerd wordt Het bestuurskollege, aldus de nota, wil «meteen zekere berich ten verschenen in sommige bla den en die naar ons gevoelen met bepaalde tendensen en ver van alle objektiviteit werden sa mengesteld verduidelijken». (Dit alles dan steeds in verband met de gronden de Biolley. Tot slot van deze persnota wordt door het kollege gesteld dat de stad geen schuld heeft aan het uitblijven van een oplos sing. Dit is eerder het gevolg van de afwijzing door de N.M. Huisvesting van de gedane voor stellen (Opstalrecht). De stad hoopt evenwel dat de vrees voor bevriezing van de gronden, eens deze verkocht, ongegrond zal zijn. Het wachten is nu op het resul taat van de rechtstreekse be slissingen tussen hét stadsbe stuur en de betrokken maat schappijen.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 1