DE GAZET VAN AALST; 1 Appartementen in stadscentrum gaan vlot van de hand Hé ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Immobïliën Museum voor drukkunst... in Dirk Martensstede? Officiële felicitaties voor bedrijf GILBOS Omtrent 't ^Staclltuió 30e jaargang nr 21 zaterdag 25 mei 1974 Redaktie en Beheer Schoolstraat26 9300 AALST Tel. 241.14 10 fr het nummer NEC SPE, NEC METU.. Vrijwel alle appartemen ten van een nog aan te bouwen complex in het stadscentrum zijn reeds aan de man gebracht. Ook te Aalst blijken de appartementsgebouwen dus steeds meer en meer aan hun trekken te komen, ongeacht de stijging van de prijzen. 700.000 F. 60 ca. De gronden in het stadscentrum die reeds tijdens de voorbije maanden bij verkoop hoge toppen scheerden zijn de laatste weken nog toegenomen. Een «terrein» van 60 ca. in de buurt van de Kattestraat werd on langs door experten op ca. 700.000 fr geraamd. Wat nog niet een zo hoog bedrag is, voor wie zich de transakties herinnert enke le maanden geleden in verschil lende van de belangrijkste winkel straten. De eerder beperkte omvang van het kommercieel stadscentrum is een faktor die de prijzen beïn vloedt, anderdeels ook de inflatie aldus hoort men in bevoegde mid- Naar verluidt zou het Schepenkol lege positief staan tegenover een voorstel tot de inrichting van een «Museum voor drukkunst» alhier. De stad zou hiervoor kunnen reke nen op de medewerking van hoge re instanties en nationale kulturele instellingen. In dit verband moge ook herinnerd worden aan de nog steeds min of dens verklaren. Voor handelaars - niet eigenaars van hun handelspand betekent deze situatie in het centrum een probleem omdat zij bij eventuele verkoop willens nillens verplicht worden tot zware investeringen. Steeds dezelfde middens Het probleem is dat bij het huidig cen trum geen nieuwe belangrijke han delswijken tot stand (kunnen) ko men. Zodat de oplossing dan toch ligt in de realisatie van een of meer winkelgalerijen, wat ruimere mogelijkheden zou bieden aan jon ge handelaars. Dr. Herman Le Compte bericht o.a. «Als alles goed gaat, zit ik begin au gustus weer in de gevan genis.» meer vage projekten voor een Mu seum of Archief (destijds voorop gesteld in het Oud-Hosptaal of in de H. Geestkapel) vooral zou ge- centralizeerd zijn rond figuren en het werk van de Daensen, Bijl en andere bekende voormannen uit de sociale geschiedenis in 't begin van deze eeuw. BURGEMEESTERS UIT STAD EN RANDGEMEENTEN OP BEZOEK TE ESSEN (Rijnland) Een groep Aalsterse burgemees ters, onder leiding van de h. M. de Bisschop bracht een bezoek aan de stad Essen. Op het program ma stond een Electriciteitscentra- le, alwaar de damptribunen hun energie bekomen door verbranding met kolen, maar meteen ook het vuil wordt verstookt. Dagelijks wordt zowat 1.500.000 kg. huis vuil verbrand en 4.000.00 kg. slib. Technische toelichtingen in ver band met de verbranding van huis vuil werd o.m. verstrekt door de Hoofdingenieur van Essen, een stad die nog steeds 40 procent groenoppervlakte heeft. Voor de «Open Deur»-dag van het bedrijf Gilbos, vrijdag jl. was er een even ruime als voorname be langstelling o.m. vanwege de h. L. D'Haeseleer, Staatssekretaris voor het Openbaar Ambt, Oud-Minis ters Vlerick en L. Moyersoen, bur gemeesters de Bisschop en Muy- laert, leden van het stadsbestuur tal van parlementairen uit het ar rondissement en vakbondssekreta- rissen, enz. Joris Gilbos schetste de belang rijkste mijlpalen van dit autentie- ke Aalsterse bedrijf, met als pio nier wijlen Valery Gilbos, dat zo als bekend ook een nevenbedrijf heeft in de U.S.A. en textielmachi- nes exporteert naar zowat allle we relddelen. Staatsseketaris D'Haeseleer zei in een gelegenheidstoespraak zich als syndikalist te verheugen over de uitbreiding van het sociaal com plex van het bedrijf. Er was ook Vlerickx die wees op de onderne mingsgeest in dit thans 500 werk nemers tellend bedrijf met een ex port van 85 van de produktie. De lof van het bedrijf Gilbos werd ook gemaakt door de h. Santens, voorzitter van Febeltex. ER zijn van die dagen dat de ADMINISTRATIE meer mens wordt genoemd. Zo wanneer iemand adieu zegt aan zijn stadhuiselijke carrière, en hij er niet tegen op ziet de vele men sen in ontvangst te nemen voor de toekomst, m.a.w. niet met stille trom moet vertrekken. Of wanneer ergens in een of ander bureau in het HUIS VAN DE DIRK MARTENSSTEDE de meubels wor den verzet, letterlijk of figuurlijk. Of wanneer een evenement in de Vriendenkring aanleiding geeft tot klandestiene Spielereien. Stadhuis, ziel en «computer» van de stad, met zijn vele kleine, enke le grote sekreten, zijn historische pikanterieën als daar zijn, die van de Hertog de Berry die op een onbewaakt ogenblik door zijn or donnans werd aangetroffen met een Aalsterse schone in een min nekozend gesprek. Maar de Berry was ook niet van gisteren. De geschiedenis van het stadhuis is er een van vallen en opstaan, de opeenvolgende generaties stadssekretarissen kunnen het we ten, maar het is ons niet bekend dat zij als geheimschrijvers daar over ooit veel te boek hebben ge steld. Dezer dagen werden dan offici eel de nieuwe lokalen van het Se- kretariaat en van de Militie in ge bruik genomen in aanwezigheid van het personeel van beide diens ten, de pers die bij soortgelijke gelegenheden altijd een blad voor de mond neemt, en de mannen aan wie men dank verschuldigd is en die genoemd werden B. Sche penkollege en Roger Van de Wiele, Marcel Coppens en Jan Buyl. Schepen de Neve en Van der Ve- ken presteerden een acte de pré- sence - in afwezigheid van burge meester de Bisschop - op dat ogenblik in voor leken niet bij te houden wetenschappelijke diskus- sie over waterzuivering met de he ren Van Tilburg en van Schepen Bogaert en Ringoir door vroeger aangegane verbintenissen weerhou den. Schepen Van den Eede met verdiende rust in Juan-Les Pins - weleer het lievelingsoord van E.M. Remarque en Paulette Godard - was meteen ook verontschuldigd. Zoals het hoort nam stadssekre- taris Chis Willems de honneurs waar en pleegde het juiste woord in verband met het stadhuis als huisvesting voor het personeel. Een huisvesting zei de stadssekre- taris die vele jaren zorgwekkend is geweest. Men heeft er nu aan verholpen. Ten dele althans. Gij kent de toestand zei de stads- sekretaris «In het stadhuis zitten wij op mekaars schoot.» En zich richtend tot de bestuur ders «Als personeel vragen wij dringend aan het probleem van een goede huisvesting in de stads- lokalen voorrang te geven bij het beleid van de stad. En niet te doen zoals in goede families, waar men mekaar danig graag ziet, dat men deze bij wie men het dichtst leeft, het langst laat wachten op enige voldoening. De opeenvolgen de stadsbesturen genoten vaak de ze reputatie. Niemand had het recht te twijfelen aan hun oprech te belangstelling voor het perso neel. Maar dikwijls versukkelden de goe de bedoelingen voor een oplossing van de kwestie van betere lokalen, op de lange baan.» Enkel de politie zit behoorlijk me moreerde nog de stadssekretaris die dan via een promenade de huis vesting verder onder de loepe nam om daar te arriveren waarover het die dag allemaal te doen was Het Sekretariaat en de Militie, waar men nu kan werken in «het mild lustgevoel, hen aangebracht door deze met zon overgoten loka len aan hun dagelijkse, opdracht.» Niet alleen ten bate van grote ar beidsvreugde maar ook om een ef ficiëntere service aan de Aalster se bevolking te kunnen geven. Het glas werd geheven en de stad huiskroniek verder aangevuld. Het wachten is nu op de ingebruik name van het Huis van Langen- hove door de Diensten van Finan ciën. Tot meerdere luister van het Ka- pellestraatlandschap.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 1