Gaat de stad zelf bouwen?? L. Roelandt «DEN DREEF vanSCHOTTE» ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Feuilleton de Biolley Toch staatsconten voor Ku Hu roei Contrum Vlaams leefmilieu De verenigde Feministische partij Sociale woningen 30e jaargang nr24 zaterdag 15 juni 1974 Redaktie en Beheer - Schoolstraat26 - 9300 AALST Tel. 241.14 10 fr het nummer De stad beschikt nu over enkele nieuwe en behoorlijk aangelegde parkeerterreinen. Zoals dit aan de achterzijde van de Keizershallen. Inrit via de Beekveldstraat. Maandag 10 juni, precies te 16 u. stonden daar, uitgere kend 32 wagens geparkeerd, en dat terwijl de nabijgele gen Hopmarkt overbezet was, evenals het Keizerlijk Plein en aanpalende straten. En het stadsbestuur dat maar geen oplossing heeft om daar ten dele aan te verhelpen. NEC SPE, NEC METU Het (Aalsterse) Astridpark heeft ook zijn verrassingen Zo deze klandestiene(?) vuilnisbelt ofte afvalbegraaf- plaats. Hoe - Wie - Wat Schepen Van der Veken verklaarde dinsdag jl. dat ook de stad zal bouwen op een gedeel te van de overbekende gronden de Biolley. Hiertoe zou men beschikken over 2 loten. Inmiddels lopen nog steeds de onderhande lingen met de maatschappijen Goedkope Wo ningen en Dewaco die resp. 3 en 2 loten zou den aankopen. Er blijft ook nog een gedeelte voor privé- bouw (villa's) maar het is niet uitgesloten dat eventueel ook deze terreinen voor sociale woningbouw in aanmerking zouden komen. Over de procedure inzake de verkoop van de loten en de bouw door de stad zelf bestaat alleszins reeds een akkoord bij de meerder heid. Aldus Schepen Van der Veken. Een en ander betekent nog niet dat de feuille ton de Biolley zijn einde nadert. Maar er komt wel schot in de niet altijd boeiende story. Mevr. De Backer, Minister van Ne derlandse Kuituur heeft aan een afvaardiging van het Schepenkol lege het toekennen van een staats- toelage ten bedrage van 48 mil joen voor het Kultureel Centrum bevestigd. Deze toelage is bestemd voor Lot 2, zodat vermoedelijk eerlang de werken aan het K.C. zullen voort gezet worden. Afdeling opgericht te Aalst. In het kader van de oprichting van een afdeling van de Verenigde Fe ministische Partij te Aalst, ging woensdagavond in een lokaal aan de Grote Markt een gespreks- avond door in aanwezigheid van een twaalftal belangstellenden o.w. heren en dames. In de Kamer bracht volksvertegen woordiger G. Willems andermaal het Neigembos te berde dat zoals men zich zal herinneren de laatste maanden in de aktualiteit kwam gelet op het gevaar voor verkave ling. Willems hield bij deze gelegenheid een pleidooi voor een eigen Vlaams Bosbeheer, hierbij verwij zend naar Prof. Van Miegroet van de Vlaamse Bosbouwvereniging die de centralizatie ter zake reeds eerder aan de kaak had gesteld, omdat deze de regionale noden volledig onderkend. De maatschappij Veilig Wonen die tijdens de voorbije jaren vrijwel uitsluitend buiten de stadsgrenzen haar bouwprojekten diende te re- alizeren, zou nu over terreinen voor sociale woningbouw kunnen beschikken, in de buurt van de complexen Etrimo. PRIJS MINISTERIE FRANSE KULTUUR De Aalsterse auteur L. Roelandt, vooral bekend om zijn vertalingen van Nederlandse literatuur in 't Frans, ontving samen met Mevr. Maddy Buysse de Prijs van het Ministerie van Franse Kuituur naar aanleiding van zijn werk «Lettres Néerlandaises». Roelandt werd reeds eerder gehul digd door het stadsbestuur ter ge legenheid van de toekenning van de Martinus-Nijhoffprijs van het Prins Bernard Fonds voor zijn tal rijke vertalingen van 't Frans in het Nederlands van werken van Romain Rolland, Barbusse enz., anderdeels voor zijn vertalingen van de korrespondenties van Van Gogh en Multatuli in het Frans. Lees verder in dit blad. Grensverhaal over GROENMILIEU of wordt afgeschaft.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 1