■)E GAZET VAN AALST De grote trek moet nog beginnen Toeristisch informatiebureau 39e Internationaal KRITERIUM eon goed begin NAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Maandag 22 juli te 18 u. 30 HET is woensdagEn het moet blijkbaar nog gebeuren. De gemiddelde Aalstenaar moge dan al zijn aandacht toespit sen op Grote Jaarlijkse Vrijetijdsbesteding, maar de al dan niet massale uittocht naar vakantieoorden moet nog beginnen. In tegenstelling met vorige jaren, en dat wordt vanwege di verse handelaars, inzonderheid door bakkers, vleeshouwers en melkhandelaars bevestigd is, vooralsnog het aantal gezinnen in deze stad die om welke redenen dan ook nog steeds thuis gebleven zijn opvallend groter. Men merkt het in de centrumstraten waar het autoverkeer nog vrij intens is, in de grootwarenhuizen en... ook aan het «la waai. Overigensook de Blankenbergse «patron» die nabij het station een drankgelegenheid open houdt waar je sedert jaar en dag de populaire Aalsterse «acte de présence» kunt pei len, vroeg zich af waar de Ajuinen wel blijven. Een aan de overzijde, te Oostduinkerke zaten maandag jl. alle vakantiegangers uit de Dirk Martensstede blijkbaar loom in hun villa's en appartementen, want hier waar je normaler wijze een exclusieve Aalsterse kermis zoudt kunnen organi- zeren was het aantal Ajuinen ook eerder schaars. Inmiddels doet men op het Aalsters bureau «Tourist-lnformation» in 't Gebiedshuisje van 't Belfort wel een inspanning om de vreemde bezoekers wegwijs te maken. Dat zijn er tot dusver gemiddeld 30 per dag die even langs komen o.w. ook reeds Amerikanen. Maar ook al woensdag kon men vaststellen dat een groepje Fransen ietwat teleurgesteld naar een gesloten Restaurant aan de Grote Markt opkeken. Er bleef niet veel keuze in 't centrum. Een Bistro sprak, de Fransen wel aan... Maar uiteindelijk begon het gezelschap te palaveren, stapte in de wagen en verliet het centrum. Te weinig eethuisjes aan de Grote Markt Of te weinig informatie borden vanwege de Horecabedrijven zelf De welvaartstoerist is meer dan ooit.... gastronomisch ingesteld. De bezienswaardigheden komen dan veelal op de tweede plaats. Het Informatiebureau voor de Toeristen is een goed begin. Maar om Aalst, als toeristische pleisterplaats voor-één-dag meer reputatie te bezorgen, zal men onvermijdelijk nog wel aan de weg moeten timme ren. Ook letterlijklangsheen de boorden van de autoweg wordt toch wel een uitzonderlijke gelegenheid geboden toeristen te verleiden tot een rendez-vous met Aalst, die Scone.... Een dergelijke invitatie, plastisch voorgesteld, hoeft het landschap niet te ontsieren. e jaargang nr 28 zaterdag 13 juli 1974 r> i Tel. 241.14 10 fr het nummer daktte en Beheer - Schoolstraat26 - 9300 AALST NEC SPE, NEC METU... Is de Strijd gewonnen? Dat was een der cruciale vragen die de in 1946 opgerichte Aalsterse «Bond Herbergiers Hoteliers Restaurateurs» stelde. Die strijd, is even oud als de «Alkoholwet». «Alle Belgen zijn gelijk voor de wet... behalve de Herbergiers» schreef voormelde Bond. Een West-Vlaams kamerlid wil nu op zijn beurt de Alkoholwet ongedaan maken. Op bovenstaande foto de Aalsterse Horeca-pioniers anno 1946 (v.l.n.r.) onder Permentier, Berghman, Goossens, Cis. Boven Lelong, Matthijs, Steenhout, Vertongen, Van Assche, Alles samen wel een representatieve groep «café-patrons» die bij vele oude stamgasten herinneringen zullen oproepen. DERTIG grote en ietwat minder grote wielervedet- ten zullen op 22 juli as. op het 39e Internationale Kriterium der Stad Aalst starten. Zoals te verwachten met als traditionele topfiguur Eddy Merckx en zijn R.v.F.ploeg Roger Swerts, kampioen van België, Erik De Vlaeminck, Freddy Maertens, Frans Verbeeck, Patrick Sercu, Rik Van Linden, Willy Teirlinck en last but not least Lucien Van Impe. De eerder gekontrakteerde Italianen Baronchelli en Bitossi zullen niet van de partij zijn, eerstgenoemde liep op het jongste kriterium van Leffe een sleutelbeenbreuk op. Beide renners worden vervangen door andere bekende buitenlanders uit de Ronde. OPVOLGER VAN JEAN VAN BUGGENHOUT Opvolger van wijlen Jean Van Buggenhout, de top-manager van Eddy Merckx is de Aalstenaar Firmin Verhelst, aldus signaleert het Wie- lersportkomitee Aalst, dat met voorzitter G. De Stobbeleir, ook dit maal de inrichter is van het Kriterium, waarvoor de Stad Aalst de financiële verantwoordelijkheid draagt. in de loop der jaren is deze sportmanifestatie slechts eenmaal een verliespost geweest, nl. toen de Omloop naar de Leopoldlaan werd verlegd. ORGANISATIE De voorstelling van de renners zal doorgaan om 18 u. De kassiers 81 in totaal hopen dat zonder uitzondering de sport liefhebbers voldoende sportiviteit zullen aan de dag leggen en zonder enige vitterij het kijkgeld zullen betalen. Koken kost nu eenmaal geld. Deze groep kassiers is samengesteld uit 22 Aalstenaars, 30 Brusse laars en 29 Londerzelenaars. Het Kriterium wordt voorafgegaan door een voorwedstrijd. Juniores te 16u.45 (20 ronden van 2 km., ingericht door de Mark Van Hauwe supporters - Lokaal Vredeplein). De omloop Grote Markt (Vertrek en aankomst). Kerkstraat, Priester Daensplein, Pontstraat, Houtmarkt, Zonnestraat, Keizerlijke PjaatSf Nieuwstraat.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 1