kort. 989 G.-AALST - Het stadsbeleid 1 rot&óke Marie De Vos, (Pontstraat) die dinsdag II. 103 jaar geworden is, kreeg bij deze gelegenheid Burgemeester de Bisschop en Schepenen Van der Veken op bezoek met felicitaties en bloemen. Nog even levendig als drie jaar geleden toen ze voor deze krant haar herinnerin gen ophaalde. AALST BINCHE In het kader van de Verbroedering van de Vaderlandse Verenigingen Aalst-Binche brengt een Aalsterse delegatie een bezoek aan het Waalse stadje op 1 september as. Op 8 september, herdenkingsdag van de Bevrijding, zal Binche te Aalst vertegenwoordigd zijn. GEBOORTEPREMIES Schepen Van der Veken zal aan de gemeenteraad voorstellen de geboortepremies te verhogen resp. van 300 tot 500 fr voor het Ie, 2e en 3e kind en van 500 tot 750 fr. voor het 4e kind. WATERZUIVERING STATION Van de waterzuiveringstations voor de Dender is dit van Ninove mo menteel in een ver gevorderd admi nistratief stadium. Het dossier berust bij het Minis terie van Volksgezondheid en het wachten is op de principiële goed keuring. SOCIALE WONINGBOUW Om en bij de 10 woningen voor echtparen van de Derde Leeftijd zullen gebouwd worden op stads- terreinen aan de Schietbaan. Ar- chitekt M. Van Gijseghem werd be last met het ontwerp, aldus een mededeling van schepen Van der Veken. INDUSTRIEZONES Een afvaardiging van een interna tionaal voedingsconcern bracht een bezoek aan de Industriezones van Ninove en Schendelbeke. Zij werd rondgeleid door de h. Penne van de Interkommunale. De afvaardiging heeft belangstel ling voor een vestiging van een bedrijf in het Vlaamse land en bracht voordien een bezoek aan Limburg. PIETER COECKE JAAR 1975 Op initiatief van Schepen Van den Eeds vergadert in de loop van de ze maand het Dirk Martenskomitee met het oog op de voorbereidingen van het Pieter Coeckejaar 1975. 1000e BABY In de materniteit van het O.L. Vrouwziekenhuis werd de 1000e baby geboren die de Burgerlijke Stand mocht inschrijven ijidens de voorbije periode 1974. 't Is een jongen, genaamd Joris, Nestor Marieke. De ouders het echtpaar André De Cuyper, Gode- lieve Van de Keere, afkomstig uit Zonnegem, maar woonachtig te Massemen. Zoals Burgemeester Ir. Nancy van Dijcke daar staat,, lichtjes voor over buigend en met de ene slanke hand leunend op het EINDELIJK glanzend groene marmeren blad van de voorzitterstafel KULTUREEL (Style Flemisch Design 75) en in de andere hand CENTRUM enkele fiche's treft haar klassieke schoonheid. U'T In de coulissen wordt wel eens beweerd dat haar ver* SLOP schijning op de Federale Departementen, telkens zij persoonlijk een of andere Groot-Aalsterse aangele genheid gaat verdedigen, meer gewicht in de schaal legt dan ooit een voltallige delegatie van vroede vaderen vermocht. Ofschoon zij even ongenaak baar blijft Is de nu reeds hoogbejaarde filmdiva van deze eeuw Greta Garbo. Ook nu zij haar memorabele toelichting geeft in verband met de lening van 3,5 miljard voor de bouw van het Kultureel Centrum, zijn er van haar jonge kollega's in de raad wier gepeinzen een gans andere richting ingaan dan deze van de grootse plannen aan de Molenstraat. In het kort herinnert Nancy van Dijcke aan de historiek van het Kultureel Centrum. Als zij spreekt in de raad is haar stem traag, welluidend en sommige van haar toe spraken - net zoals alle andere in de raad krachtens een Ministerieel Besluit van Binnenlandse Zaken dd 1980 - op band genomen - zijn een schoolvoorbeeld van puur Nederlands. I XXX Er was het beruchte «Perhaps» van de toenmali ge Minister de Backer inzake de staatstoelage in 1974. Uiteindelijk gebeurde wat sommigen hadden gevreesd, andere hadden gehoopt er kwam een nieuwe VASTE BELOFTE, maar in 1976 was de twintig miljoen nog niet in de stadskas en enkelen onder U, dames en heren, kollega's, herinneren zich de dagelijkse ontwaar ding van de miljoenen in die tijd, aldus de burgemeester. Pas was men begonnen om boven de put de eerste stenen te metselen of de werken werden opnieuw stilgelegd. Er was verdriet, woede, geknars van tanden en hilariteit. Ook en vooral hilariteit. Want het Vlaamse Volk, toen, was niet meer zoals weleer. De massa eiste niet langer Kulturele Centra, maar seks-markts, nog méér vrije tijd en alles over de liefde. Het was ook de tijd dat men om de haverklap naar Spanje vloog om er Stierengevechten bij te wo nen. De Stierengevechten die dan later ook in ons eigen Vlaanderen ingebur gerd geraakten mede op initiatief van een bekende Immobiliêngroep die alhier met haar stierenkwekerij geen weet meer wist. Dat betekende dra de dood van de Wielersport, die ten andere toch al ingeluid was door Jonkheer Eddy Merckx. Moeten wij herinneren, ver volgde de burgemeester aan het massale antwoord op de vraag van de Minister van Vlaamse Sport en Vrije Tijdsbesteding Wat wenst het volk Stierengevechten. Ach, natuurlijk, wij weten het allemaal wel. Het antwoord van het volk beantwoordde «toevallig» aan de ekonomische situatie. Zaten wij niet geplaagd met de Vleesberg van Europa, van de E.E.G. uit die tijd. De belangrijkste Belgische Vleesconcern verlangden ook niet meer dan dat de Stieren bij de vleet zouden neergestoken worden. Het is nu gemakkelijk te zeggen dat het toenmalige stadsbestuur van het Oude Aalst de Stier bij de Horens vatte. In elk geval als spektakulair protest tegen het feit dat de Put aan de Molenstraat, preciezer ge zegd, het Kultureel Centrum maar niet opschoot nam Burgemeester de Bisschop and his boys unaniem ontslag. Dat was, laat het ons memo reren, toen een daad van moed en zelfopoffering. Daar kwam bij dat de Aalsterse parlementairen zich aan de tralies van de Parlements- omheining vastklonken en in hongerstaking gingen. Maar noch het een noch het ander had veel effekt. Er waren er toen, hier in Aalst die zeiden De Put ligt er, hij ligt er goed. De jaren zijn voorbijgegaan. Aalst kende alleen nog zijn Kamertoneel, de rest ver kwijnde. Toen ik als burgemeester van Groot-Aalst werd aange steld was de eerste vraag van de randgemeentenaren- politici «En waar is nu uwen teater.» Zij wisten natuurlijk beter. Ik heb toen geantwoord Geef me drie jaar. U heeft allen de nieuwe maquette kunnen bewon deren. Grootser dan voor heen mét de Studio's van Aalst T.V.Interkommunal, en... in de onmiddellijke nabijheid de Metro-Halte die van oost en west recht streekse verbinding geeft met deze Tempel van Vlaamse Volksverheffing. Ik vraag derhalve de goed keuring van de Raad voor de lening van 3,5 miljard bij het Vlaamse Gemeentekrediet Zoals voordien afgesproken stemde de raad eenparig de lening. Nancy van Dijcke knikte even in de richting van de verschillende frakties, klopte met het gouden hamertje en verklaarde de zitting voor geëindigd. Zoals gebruikelijk volgde daarop de Vlaamse Leeuw en het E.E.G.hymne. Clk.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 16