E GAZET VAN AALST I >1 Bevrijdings feesten De T.V.Distributie De baanbreker INAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD li* tf-et Militair taptoe een openluchtspel voor de stad van Priester Daens mm m 136 Km kabelnet De jaargang nr 30 zaterdag 10 augustus 1974 edaktie en Beheer - Schoolstraat26 9300 AALST Tel. 21.41.14 10 fr het nummer NEC SPE, NEC METU... wor- Voor de eerste maal in de annalen van het Rustoord voor Bejaarden Een huwe lijk tussen inwoners. Einde juli huwden inderdaad de heer Joannes Milo (66) en mevrouw Eugenie Meert (72). De echtelingen ver bleven reeds voor hun huwe lijk in het rustoord. Namens de K.O.O. werd hun een geschenk aangeboden. En zoals het hoort volgde ook een feestmaal en ont spanningsnamiddag met alle inwoners. Het gelukkig echtpaar om ringd met de K.O.O. leden, de sekretaris van de Kom missie en het Diensthoofd. Op 8 september as. wordt te Aalst de Bevrijding, nu 30 jaar geleden, herdacht, dit op initiatief van de Vaderlandslievende Verenigingen. Een van de vier Tommies die als eersten door het Aalsterse grondge bied reden in de richting van Dendermonde, zal bij deze gelegenheid de Ere-gast zijn Het betreft Dahlim Niels die na 1945 te Erembo- degem zijn tenten opsloeg. Ere-burger, de Britse Majoor Fairbanks kan om budgetaire redenen niet uitgenodigd worden. Het programma voorziet vooralsnog een Plechtige Mis, optocht door de stad met bloemenhulde aan de monumenten en een militaire tap toe. Maar voor dit laatste is het wachten op het antwoord van de h. Minister van Defensie. Het kasteel Regelsbrugge met vooraan de groene weiden die een nieuwe bestemming kregen. Alles op het grondgebied Nieuwerkerken, maar net aan de stadsgrenzen. De voorstanders van een fusie Aalst en randgemeenten krijgen hier wel doorslaggevende argumenten. In tegenstelling met de buiten de onmiddellijke buurt gelegen Wellemeersen, liet het stadsbestuur (op 1 schepen na) niet het minste protest horen bij de vroede vaderen van Nieuwerkerken. EEN VEELZIJDIG AUTEUR Geboren te Denderhoutem (1915), het dorp van Advokaat De Bac ker, heeft de auteur meer op zijn literair aktief dan zijn pseudoniem laat vermoeden. Als Omer De Dier is hij in 1945 redaktielid van het literair tijdschrift Nieuw Gewas en tevens medewerker aan verschillen de andere periodieken. Van 1955 tot 1962 boeit hem de jeugd literatuur en schrijft een 7-tal jeugdboeken. Met een adieu aan het onderwijs in 1968 komt hij als Omar Ro- binon (gewoon de naam van zijn moeder) over de schreef met een Wijlen de Vlaamse toneelkritikus Lode Monteyne heeft ooit eens de vraag gesteld waarom een of an der auteur niet werd geïnspireerd voor een toneelwerk over de ««tra gische maar grote priesterfiguur Priester DaensDat was anno 1938. Men heeft in elk geval moeten wachten op een Omar Robinon. pseudoniem van Omer De Dier (Denderleeuw) wiens toneelstuk over Priester Daens en het Daen- sisme «De Baanbreker» hier reeds in een vorige editie werd gesigna leerd. Een stuk dat in feite de struktuur heeft voor een openluchtspel. zeer opgemerkte en gelauwerde eenakter «De Nauwe Kamer», ge- kreêrd door het Nieuw Vlaams To neel De Waag in 1973, en gevolgd door «Tony en Alice» en dan zeer recent door «Een Souvenier uit Liedekerke »in mei jl. eveneens door het N.V.T. opgevoerd in het Paleis voor Schone Kunsten en eerlang op het Vlaamse T.V.- scherm. Inmiddels heeft de auteur zich ook zijn debuut «Koorddansen» herin nert en uit de la gehaald, en is ook klaar met nog een ander stuk «Eva, een elan van Liefde.» (Vervolg zie blz. 2)' Op 31 juli hadden reeds 3.767 Aalstenaars ingeschreven voor de aan sluiting bij de T.V.Distributie. gebruik, voor de overige 2.765 toestellen zijn als dusdanig in ca. 1.000 zijn de werken in uitvoering. Van het 136 km. Kabelnet dat hiertoe voorzien is werd reeds 78 km. aangelegd. Men verwacht dat de ganse operatie zal beëindigd zijn in de tweede helft van 1975. Intercom wacht nu op de inschakeling van supplementaire buitenland se zenders (3 Duitse en 1 Luxemburgse). Maar hiertoe dient gewacht op straalverbindingen wat een R.T.T. aangelegenheid is.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 1