tv- kronie! 10 Y„ LENING 1974 1982 NEKKA '74 op 13 oktober a s. INSCHRIJVING van maandag 9 tot Jag 24 september 1974 leelfilm [CüMSEH iterdag 14 september te 14u30 Tecumseh, de eerste in een van zes indianenfilms die de RT programmeert, speelt zich in het begin van de achttiende icht uw En eland is nog steeds de rste zee- en handelsmacht in "9® iropa. is-tu Op militair gebied heeft Frank- zijn Napoleon, die enkele iteg lurlanden flinke klappen heeft geven. De Verenigde Staten oeten hun neutraliteit prijsgeven, mers de macht van Napoleon »rd in het barre Rusland gekort- ekt, dit brengt het voormalige oederland van de V.S. Enge- Fres ld, heel wat koren op de molen. ittn v.S. en Engeland grijpen ar de wapens. In deze oorlog in ook heelwat indianenstammen [trokken. - Reeds in de herfst 1811 had everneur Harrison de wens ge- Tecumseh en zijn aanhangers vernietigende slag toe te engen. Hij kreeg de toelating. Hij overviel de heilige stad Tïp- eanoe, het politiek en militair 'P® Iwerk van de ind anen. De stam- n werden lelijk toegetakeld en rspreid. Toch geeft Tecumseh I weerstand niet op. Hij tracht 'k® jn strijdkrachten weer te bunde- Wk n. tre t naar het noorden en Ca- ïda en stoot hier op Je Engelse rijdkrachten. Die zien in de In- anen een welgekomen bondge- vafoot en kunnen het indianenge- eid best in hun strijd tegen de S. gebruiken. Tecumseh wordt :ooid met het uniform van een its brigade-generaal... AVONDJE UIT "'ïN 'ier ondag 15 september te 20u40 Tijdens dit «avondje uit» vertoe- wij in het gezelschap van Ar- ène. zijn vrouw Germaine en het oppel Otto en Stella. Arsène is het gezelschap van •ijn vrouw beu en heeft haar ver ben. Hij heeft net de ouderdom 'ereikt om voor het invallen van Ie oude dag nog iets van het le- 'en te maken en iets te beleven. Ergens op de zoveelste verdie ping van een reuze gebouw heeft H een flatje gehuurd. Hier krijgt i'j het bezoek van Otto, een man ook niet meer het gelzeschap ffin zijn vrouw op prijs stelt. Otto s echter meer van het volgzame type, dat geen herrie wil en daar om alles maar laat zoals het is en oe grillen van vrouwlief inwilligt. Otto vindt Arsène een kraan van een man. Arsène kan Otto overtuigen eveneens de boel thuis te verlaten en bij hem te komen wonen. Otto neemt zijn intrek bij Arsène. De beide vrolijke vrijgezellen hebben echter met het koppige karakter van de lieve vrouwtjes af te rekenen. Jeugdfeuilleton DE FAMILIE PARTRIDGE maandag 16 september te 18u05 De dag is daar dat de Partrid ge familie aan hun grote zomer- toer toe zijn. Shirley heeft ditmaal geen trek om gedurende twee maanden ach ter het stuur van de bus te zitten. Na algemeen beraad, besluit men om ditmaal een chauffeur te hu ren. Niet erg veel kandidaten da gen op, enkel Johnny Burnhardt schijnt werkelijk geïnteresseerd in het jobje en de familie werft hem aan. Danny merkt op dat Johnny ge durende de reis er wel eigenaardi ge gewoontes op nahoudt, hij te lefoneert erg veel, kijkt steeds uit naar iemand, in een tankstation ligt er geld voor hem klaar, enz... Danny vertrouwt het zaakje niet meer en houdt hem in de gaten. Telkens ze in een ander dorp ko men neemt Johnny contact op met de plaatselijke politie. De nodige opheldering komt wanneer Danny op een morgen in de krant leest dat er een bank overval werd gepleegd... DE WERELD VAN SOMERSET MAUGHAM Een vluchtige romance dinsdag 17 september te 20.15 In een hut aan een rivier in Ma- lakka wordt een blanke dood aan getroffen. De doodsoorzaak schijnt eerder duister te zijn. Wellicht heeft hij een overmatig gebruik van opium gemaakt, verder schijnt bij nader onderzoek eveneens dat de man sterk ondervoed was. Arthur Low, de districtcommis saris leidt het onderzoek. Een Chinese vrouw bezorgt hem en kele persoonlijke zaken van de overledene, ondermeer een gouden sigarettenkoker waarin To j staat ingegrift en een bundeltje liefdesbrieven. Een van de laatste wilsbeschikkingen van de overlede ne is dat de sigarettenkoker en de brieven persoonlijk zcuden .-orden afgegeven aan een zekere Lady BESCHULDIG* STA OP donderdag 19 september te 20u15 Ginette Thomassen, enige doch ter en laatste jaar verpleegster, vrijt een tijdje met een buurjon gen. Ze studeert af, werkt als ver pleegster in de Sint Anna Kliniek te Koersel in Limburg. Ze ver breekt de verloving, de jongen staat haar niet meer aan. Na een jaar zowat ontmoet ze in de kliniek een Marokaans gast arbeider, die daar ter verpleging werd opgenomen. Van een eerste kennismaking komt het tot af spraakjes buiten de kliniek en eer ste aarzelende pogingen tot vrij en en omgang. Haar ouders durft ze niet in lichten maar haar vroegere vrijer, die vriend des huizes is gebleven, brengt het ouderpaar wel op de hoogte. De herrie begint. De ou ders willen er niet van weter, Gi nette houdt koppig vol. Het leven thuis, het gezin woont in Heusden (Limburg) wordt een hel. Om redenen die tijdens het proces voldoende aan het licht ke rnen, zijn de ouders Octaaf Tho massen en Eveline Geukens on vermurwbaar, zelfs woest en hand tastelijk en vol dreiging. Na heel wat moeillijkheden na dert onverwacht de datum dat Gi nette en haar Mohamed Belmal- mar de vlucht naar Marokko en het huwelijk hebben gepland. Weer komt de vroegere vrijer als spelbreker met de nodige ont hullingen bij de ouders aan. De fatale avond is er plots en bru taal. Tot overmaat van ramp ver gissen de beide ouders zich in het nachtelijk duister van persoon. Ze slaan een Marokaan neer. maar de verkeerde, en de jongen sterft on middellijk... Feuilleton DE FAMILIE ASHTON vrijdag 20 september te 20u15 Eindelijk besluit de liefdeloze moeder van John Porter haar zoon te vertellen dat zijn vrouw Marga ret hem ontrouw is geweest. Toen John bij Duinkerken werd vermist en daar, naar men aannam, was gesneuveld, heeft Margaret een verhouding gehad. Ze werd zwan ger, maar ze verloor de baby tij dens een luchtaanval. De Asthons kennen Margarets geheim. Ook de Porters weten het, door dat Cecilia Porter stiekem een brief heeft opengemaakt. De span ning stijgt in de familie naar een hoogtepunt. Johns vader smeekt Margaret om de waarheid aan haar man op te biechten, voordat moeder het hem vertelt. De kleinkunstmanifestatie NEKKA die telkenjare door het ANZ (Al gemeen Nederlands Zangverbond) zal dit iaar plaatsvinden op 13 ok tober a.s. ie 15 uur in het Sport paleis te Antwerpen. Op vorige NEKKA's (NEKKA 74 is immers reeds aan zijn 4e uitgave toe) is gebleken dat telkens de beste kleinkunstartiesten van het voorbije seizoen aanwezig waren. Dit is beslist ook het geval voor NEKA 74, dat aankondigt nu reeds volgende artiesten te hebben ge- engageerd Gerard Cox, Wim De Craene, DeElegasten. De Kadullen, Rob De Nijs, The Strangers, Jan De Wilde, 't Kliekske, Magenta, Astrid Neigh, Zjef Van Uytsel en Willem Vermandere. De werkwinkel van De Kadulllen zal tevens instaan voor de instru mentale bindingen en voor bepaal de begeléidingen. De organisators van NEKKA 74 verwachten opnieuw een echte klainkunsthape.ning in een Sport paleis, dat zoals in 1973 weer tot in de nok zal gevuld zijn. Het is daarom best U tijdig kaar ten aan te schaffen. De lokatie wordt geopend vanaf 2 september a.s. op het Sportpa leis te Antwerpen (031/24.25.75 of 24.25.76) en bij Muziekhandel De Monte, Vrijheidstraat 30-32 te Antwerpen (zelfde adres als ANZ- sekretariaat, waar men ook alle nadere inlichtingen kan bekomen - tel. 053/37.93.92). De prijzen van de gereserveerde zitplaatsen bedragen 250 fr. (Ie rang), 200 fr. (2e rang) en 125 fr. (3e rang), deze van de niet-gere- serveerde plaatsen 75 fr. Voor groepen van minimum 20 per sonen en voor houders van een Cultureel Jongeren Paspoort wor den volgende gunsttarieven voor zien zij bekomen de gereserveer de plaatsen aan 230 fr. (Ie rang) 150 fr. (2e rang) en 100 fr. (3e rang) de niet-gereserveerde plaatsen aan 50 fr. KONINKRIJK BELGIE MINISTERIE VAN FINANCIEN RENTE 10 's jaars vanaf 25 september 1974, betaalbaar op 25 maart van de jaren 1975 tot 1982 EFFECTEN Tconderobiigaties van 5.000, 10.000, 25.000, 50.000, 100.000 en 500.030 frank, De coupures van 5.000 frank worden slechts als bijpassing afqelcvcrd. AFLOSSING Van 25 maart 1976 af, door inkoop or door uitloting. TEtJÖBETAfJMGSrSJJO Tegen het pari op 25 maart van de jaren 1977 tot 1981, in geval van aflossing door uitlo ting op de eindvervaldag van 25 maart 1982 UITGIFTEPRIJS 100 OFFICIËLE NOTERING De obligaties zullen officieel ter beurze worden genoteerd. Vr.g kan vóór laatstvermclde datum een einde worden gesteid. werden zonder kosten aangenomen bij de Z :.!g;ë e;i bij de in België gevestigde ban de ertoe gomachtigde financiële instel bare sector en spaarkassen, volledig in speciën te betalen bij de inschrij- Brussel, 3 september 1974 De Minister van Financiën, W. DE CLERCQ

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 11