I Circus Johny met Aalsterse karnavalisten Stakende leerlingen in het Koninklijk Ateneum ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD R.I.B.T.O.: Beschermen Ouderkomitee zet protest- akiie verder Gedaan met snit en naad... BRIEVEN aan TINDEMANS Aalstenaar verongelukt 30e jaargang nr 37 zaterdag 28 september 1974 Redaktie en Beheer - Schoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 21.41.14 10 fr het nummer NEC SPE. NEC METU... Het Aalsterse circus Johny dat momenteel letterlijk en figuurlijk zijn tenten heeft opgeslagen in Waalse oorden komt vanaf 4 tot en met 7 oktober op de Hopmarkt alhier. Voor wie nog steeds (of opnieuw) van het kleinecircus houdt is dat een prettig nieuwsje. Maar dit keer is het wel een speciaal programma voor de helft wordt het afgewerkt door de «Camere der Prin sen van Aalst» andersom de lokale Karnaval prinsen met de Keizer aan het hoofd Dat zijn dan Kamiel Sergeant, Simon D'Hondt, Karei de Nayer, Robert Waterschoot Antoine Van der Heyden enz. enz. Als volleerde circusartiesten, met het aksent op het clow neske - uiteraard, gaan deze Aalsterse top-karnavalisten aan «Johny» dus een apart lokaal kleurtje geven. Daarbij komt dat het allemaal gebeurt ten voordele van de Aalsterse gehandicapten. Avondvertoningen teikens te 20 u. Namiddagvertoningen op vrijdag en maandag telkens te 14 u en op zaterdag en zondag te 15 u. Donderdagmorgen is één leer ling van de groep die naar Erpe werd overgeheveld te ruggekeerd naar het Rijksin stituut Biezonder Technisch Onderwijs te Aalst. Een blijkbaar niet zo prettige situatie voor de direktie, want er is het Ministerieel besluit en diensvolgens werd het kind terug naar Erpe overgebracht. De direkeur van het R.I.B.T.O. is voorzichtig wanneer de Pers hem vragen stelt. Hij ontwijkt die, wat begrijpelijk is want Brussel... beschikt... Evenals het Bescherm- en Ou- tiarkomitee dat de zaak niet loslaat en woensdagvoormid dag de direkteur en hoofdon derwijzer naar andere dorden bracht. Willens nillens «weggevoerd» of «afgeleid» van het aktie- terrein. Het zal allemaal wel netjes genoteerd worden in versla gen van de B.O.B. die be roepshalve maar moet akte- ren. «Kinderen binnen»... «Minister Bui ten» stond op de plakkaten voor het RIBTO-complex Ie lezen. De kinderen werden binnengelaten in tegenstelling tot vorige week toen ze voor het merendeel een tijdje in de bussen bleven. Men kon dan getuige zijn van de optocht van een 200-tal mensen ouders van gehandicapte kinderen an leden van het komitee doorheen jle stad. NAAR STEDELIJKE BEZUINIGINGSPOLITIEK De zg. Stedelijke Adultenschool, voor Snit en Naad - een initia tief dat uit de vooroorlogse jaren dateert - maar waarvoor de belangstelling vrijwel nihil was geworden, loopt op haar laatste sokken. De afschaffing van deze avondleergangen betekent een bespa ring van 300.000 fr. Die, naar men zich kan voorstelllen, de stad best kan gebruiken. Bv. het officiële benzineverbruik van het stedelijk autopark scherper kontroleren. Goed zoNu eens verder uitkienen waar de stad nog verder kan bezuinigen. Een groepje Aaistenaars, die vooralsnog voor het publiek on bekend wensen te blijven, signaleerde ons telefonisch, via hun woordvoerder, dat zij aan Premier Tindemans een brief stuur den met eendeels suggesties tot bezuinigingen, en anderdeels met betrekking tot het Rijksonderwijs te Aalst met inbegrip van de R.I.B.T.O. Aalst Erpe. De briefschrijvers, wier namen aan onze redaktie wel bekend zijn, willen, uit hoffelijkheid t.o.v. de h. Tindermans voorlopig niets meer mededelen Wel benadrukte hun woordvoerder dat het precies niet bedoeld is als grappenmakerij. Wat Aaistenaars ongetwijfeld vlug dur ven veronderstellen. Dus toch ernstig MINISTER DE CROO EERLANG NIEUWBOUW LOKALEN De 32 jarige Paul Marcoen, wo nende Immerzeeldreef 16 te Aalst is in de nacht van donderdag op vrijdag, omstreeks 4 u. met zijn personenwagen te pletter gereden op de nieuwe Ringlaan, ter hoogte van de Siesegemkouter, grondge bied Nieuwerkerken. Het ongeval deed zich voor in een scherpe bocht waarbij de ongeluk kige autovoerder eerst van een hoge berm stortte en dientengevol ge terecht kwam tegen de vang rail van de autosnelweg. De toestand van sommige gebou wen van het Rijksonderwijs te Aalst, mede het gebrek aan be hoorlijke lokalen o.a. in het K.A. zijn sedert ettelijke jaren het voor werp van klachten. Niet ten on rechte. Men zal zich herinneren hoe enkele jaren geleden een in- spekteur op bezoek in een Rijks instelling aan de Nieuwstraat zo maar door de houten zoldering zakte. Gelukkiglijk alleen met wat enig officieel gezichtsverlies, maar verder zonder andere gevolgen. Precies woensdag, toen ook het voortgezette protest rond de RIBTO-affaire aan bod kwam, gin gen een niet onaanzienlijke groep leerlingen van het K.A. in staking. (Zie elders in dit blad ook de Mo tie van het Aktiekomitee). Meteen waren ze, net als de leer lingen van andere Rijksonderwijs instellingen solidair met de aktie van Ouders en Komitee van het RIBTO. Zodat zich in het stadscentrum de kontestatiesfeer uit de zestiger jaren nog eens aftekende. Nu blijkt meteen dat men na om en bij de 16 jaar toch wel wakker is geworden op Nationale Opvoe ding. Want officieel werd gesignaleerd dat de Minister op 20 sept. jl. het dossier voor nieuwbouw (negen klaslokalen, overdekte speelplaats en sanitair) heeft goedgekeurd. En men wil er vlug mee doorgaan Want aanvang november gaat de aanbesteding door. Achja, een schoolcomplex is toch ook een niet onbelangrijk stuk van dat (verziekte) leefmilieu van bij ons? De direktievan het Atheneum door ons naar haar standpunt gevraagd«Het zijn snotneuzen, ze zouden beter studeren. Wat ze allemaal vragen is niet zo maar te reaiizeren. Het tekort aan lokalen Dat is een kwestie die inderdaad sedert 16 jaar aansleept. Er zijn pakken brieven en doku- menten daarover. Maar het is niet met dat kontesteren dat er een oplossing komt». Wie staat achter dat Aktiekomitee Niemand, ook niet het Ouderkomitee.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 1