i K. 0.0. affaire voor rechtbank C.V.P. huldigde LudOVlC MOYERSOEN watermizerie veroorzaakt schade TWEEDE PASTORAAL CONCILIE TE AALST ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD een kerk voor iedereen }hMf. 30e jaargang nr 41 zaterdag 26 oktober 1974 vp Redaktie en Beheer - Schoolstraat 26 9300 AALST Tel. 21.41.14 10 fr het nummer ;te j» Jbtas I u (ijktf i i Het verenigingsleven was vroeger meer parochiaal ge bonden. Daarenboven hebben de parochies aan belang ver loren. In de St. Martinuskerk, H. Hart-, St. Antoniuskerk zijn alvast meer dan de helft van de kerkgangers van buiten de resp. parochies. De Pastorale raad is niet zeer demokratisch samenge steld en heeft in het Bisdom weinig beslissingsrecht. Hoogstens adviserend. De realiteit is dat de huidige katolieke kerk vele gelovigen en inzondeheid jonge men sen niet meer aantrekt. De laatste groep raakt steeds meer en meer vervreemd. De geloofsbelijdenis beschou wen steeds meer katolieken als een kwestie van privacy. Vervolg zie bladzijde 3 Op een perskonferentie hebben Deken De Vos, namens de Dekanale Raad, Nic Leynse en Mev. Aleide Dierick, namens het inrichtend komitee het tweede Pastorale Concilie toegelicht. In dit artikel een eerste reeks inleidende gegevens. Eerste Dekanaal Concilie mei 1970 Op het 27e Statutair Kongres van de Kristelijke Volkspartij arr. Aalst werd hulde gebracht aan Oud-Mi nister Ludovic Moyersoen n.a.v. zijn 70e verjaardag. De gelegenheidstoespraak werd gehouden door voorzitter Hubert Van Wambeke die o.m. herinnerde aan de rol die Ludovic Moyersoen heeft gespeeld resp. als Minister *an Binnenlandse Zaken en Justi tie in de homogene C.V.P.regering 1950-54 en in 1966 als Minister *an Landsverdediging in het C.V. P.-Liberaal Kabinet, daarenboven vanaf 1946 tot 1968 als volks vertegenwoordiger van het arr. Aalst. H. Van Wambeke wees dan inzon derheid op de diverse initiatieven van de gehuldigde in funktie van de sociaal-ekonomische ontwikke ling van do Denderstreek, waar het door L. M. in 1959 opgerichte Aktiekomitee voor Ekonomische Expansie van doorslaggevende be tekenis was voor de vestiging van tal van nieuwe belangrijke bedrij ven in de streek. Dank zij hem, aldus de arr. C.V.P. voorzitter kwam ook de Interkom- munale 't Land van Aalst tot stand. KRISTELIJKE BEGINSELEN In een gevat dankwoord greep Lu dovic Moyersoen terug naar de grondbeginselen van de in 1945 opgerichte Kristelijke Volkspartij, waarbij hij het accent legde op de belangrijkheid van de kristelij ke inspiratie. Een dankwoord dat in feite ook een oproep betekende tot eenheid en trouw aan de C.V.P. en een waarschuwing voor het teloorgaan van de hogere le venswaarden. VERKOZEN NIEUW ARR. BESTUUR De vernieuwing van het arrondis sementeel hoofdbestuur is alles zins wel gekenmerkt door een «overwinning» van de C.V.P.da- mes. Achter de schermen van dit 27e kongres dat zoals reeds gemeld te Geraardsbergen doorging, werd wel een en ander gedaan vanwege de verschillende frakties om hun resp. kandidaten met sukses aan bod te laten komen. Voor het kanton Aalst werden ver kozen Willy De Turck, Luk van (Archieffoto) 'T ««ZWAKKE GESLACHT» STERK IN NIEUW ARR. PARTIJBESTUUR Biesen, Edgard Saeys en Frans Verleysen uit de Dirk Martensste- de, verder Remi de Backer (Vlier- zele), Maria De Winter-Van Vae- renbergh (Nieuwerkerken), Yvon ne Flobert-Janssens (Mere), Lud- wine Gabriels-Vera (Lede), Albert van Achter (Oordegem). Kanton HerzeleDesiré Allaer (Haaltert), Marcel Fiers (Herze le), Willy Michiels (Kerksken), Hendrik Peereboom (Erembode- gem), Paula Van den Broeck-Van Beyer (Aaigem) en Roger van Keymeulen (Kerksken). Kanton NinoveMichel Beerens (Denderleeuw), Norbert Coppens (Denderwindeke) Wilfried Kiekens (Denderhoutem), Roger Mignon (Appelterre), Clement Prieels (Aspelare), Hilaire Torrekens (Appelterre). Kanton Zottegem Guido De Gey- ter (Zottegem), Simonne Otte (Zottegem), Chris Vandenholen (St. Maria-Oudenhove), Theo Va* Santen (Zottegem) en Lucien Wauters (Zottegem), Het aktiviteitsverslag werd voor gebracht door sekretaris R. Ga briels. De K.O.O.affaire die dinsdag voor de Korrektionale Rechtbank te Dendermonde werd behandeld, is niet bepaald als hét grote Aal- sterse Schandaal overgekomen. Wie daarop gerekend had is wel bedrogen uitgekomen. Maar het werd andermaal dui delijk hoezeer deze instelling aan een dringende vernieuwing toe is. Reeds de wet van 1925 moge dan een kontrole voorzien van bur gemeerster en schepenen, hier en elders is in het verleden gebleken dat deze kontrole weinig efficiënt blijkt te zijn. Men ontkomt niet aan de indruk dat het in feite allemaal kan be gonnen zijn met eerder goede be doelingen die dan uiteindelijk tot onregelmatigheden hebben geleid. Van de ganse groep Aalste- naars, K.O.O.leden en werknemers zei alvast de voormalige voorzitter dat de metodes sedert 1958 in zwang waren en hij ze maar ver der heeft toegepast. Hij nam de volledige verantwoordelijkheid op zich voor de feiten die hij niet ontkende, maar louter op het ad ministratieve vlak een vergissing warenDe overuren noodzakelijk geworden wegens de verminderde arbeidsduur of het tekort aan per soneel werden uitbetaald op een wijze die indruist tegen de admi nistratieve voorschriften Tot men ze niet langer kon inschrijven op naam van hulpbiedende personen schakelde men over naar zg. hulp behoevenden. In totaal een bedrag van om en bij de 200.000 fr. Maar Mter A. Mares, die de voormalige voorzitter verdedigde was tot de vaststelling gekomen dat in feite een besparing van 19 miljoen werd gepresteerd, wijl geen bijkomend personeel ingevol ge dit systeem diende aangewor ven. De andere K.O.O.leden en werk nemers verklaarden ook ter goe der trouw gehandeld te hebben en wijl zij daarenboven niet zo heel goed op de hoogte schenen de beslissing van de subkommissie aanvaard te hebben. Vervolg zie bladzijde 2 Ook de Denderstreek is niet ontsnapt aan de watermizerie. Te Aalst kreeg de Brandweer herhaalde oproepen voor hulp. Aan de Ledebaan en omgeving waar de Molenbeek buiten haar oevers is getreden staan de velden blank en zijn de kelders van de omliggende woningen ondergelopen. Ook op vele andere plaatsen in de stad werd waterschade gemeld. Te Herdersem liep het water in tal van huizen binnen. Tussen Aalst en Erembodegem staan heel wat weiden blank. Een vrij woelige Dender trad op diverse plaatsen buiten zijn Daarenboven staan op diverse plaatsen bouwwerven eveneens onder water waardoor heel wat schade wordt aangericht

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 1