VAN AALST B.O.B. voorkomt diefstal van lading diepvriezers in bedrijf FRIAC August Van der Stock de kortste weg Nieuwerkerken HAK: nieuwe initiatieven MINI STORY ONAFHANKELIJK REGIONAALD WEEKBLAD BEREKEND in memoriam 30e jaargang nr 45 zaterdag 23 november 1974 Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 21.41.14 10 fr het nummer NEC SPE, NEC METU.. Dat het familiale trio M. uit Erembodegem, werkzaam bij Friac, tot dusver de zaken groots zag, moge blijken uit het feit dat ze een nogal duisterse privé-handel, bij wijze van zeggen, in diep vriezers op 't getouw had den gezet. Een duistere handel inder daad, met als inzet om en bij het half miljoen fr., die uiteraard het daglicht niet zou mogen zien. Maar de Aalsterse B.O.B. die lang niet van gisteren is wist tijdig de diepvriescom- mercie van de drie M.'s te voorkomen. Als personeelsleden van de firma Friac te Aalst, plande het drietal de diefstal van nog wel een camionlading diepvriezers, dat is om en bij de twintig van dergelijke moderne tuigen, waarde om en bij hoger vermeld. Plannen is hier inderdaad wel het woord, want het gebeurde alle maal op termijn, berekend volgens de bestebedrijfsmetodes. Dermate dat de drie sterke jongens vorige week bijna in hun poging waren geslaagd. Op een nachtelijk uur zou de geladen camion uit rijden en de firma Friac een twintigtal diepvriezen armer zijn. Maar ze hadden zonder de waard gerekend, in casu de B.O.B. die met dat speciale supplementaire zintuig lont' hadden geroken en op uur D. serieuze stokken in de wielen stak. De duistere handel in diepvriezers van het Erembodegemse trio bleef dus bij een poging, die evenwel strafbaar is weshalve ze zich voor de rechter zuilen moeten verantwoorden. EEN ONVERGETELIJKE FIGUUR Aalst vérliest aan Gust Van der Stock en zonnig kind. Kind is hij geweest, zijn ganse leven, maar nooit kinderachtig. Alhoewel ervaren zakenman, die noch zijn kleinhandel noch zijn groothandel verwaarloosde, was hij de beste kaaskenner van de streek niet alleen als proever maar ook als erudiet, hij kende de waarde en de geschiedenis van zijn kazen. Wie als vreemdeling te Aalst naar da heer August Van der Stock in formeerde, kwam misschien wel te recht, maar voor alle zekerheid vroeg hij best om «Gust Kees». Zelfs het kleinste kind verwees dan naar de Molendries.. En dan zou de bezoeker, wanneer M Gust toevallig thuis was, in een fond mollig gezicht gekeken heb ben, met rond de mond een rij zende glimlach, en in de grote ogen een flikkerend lichtje, die de ene of andere frats aankondigde, die hij aan het uitbroeien was, gans op z'n eentje. Zijn fantasie was grenzeloos en hij had altijd een antwoord klaar zo vinnig en snel, dat U slechts na enige tijd kon vermoeden dat hij met uw voeten aan het spelen was. Maar toch zou hij nooit iemand kwetsen, want het begrip «eve- naaste» was hem heilig. Hij was een vlaams-nationalist van voor de oorlog, 'n echte fronter. Pastoor Daens was zijn ideaal Maar het zou niemand verwonderd hebben te Aalst, had men ooit de Gust zien opstappen in een één mei-stoet met een groene vlag in zijn hand. Zijn eigen fanfare van Belle, speel de zowel Onze Lieve Vrouw der Lage Landen als de Internationale. De vraagVan welke soort ver eniging was hij geen lid Kaart club, wijkkermis, dekenij, kruis boogschuttersgilde, pompiers, to neelverenging, Carnavalploeg en andere. Wie dit leest moet even denken aan de «GESDOOIKERS» met hun eerste tram of hun kar van Breu- gel en Bachus met veel bier en hun trippen uit bloed en zagemeel die ze gretig uitdeelden. De overtalrijke Aprilgrappen o.m. zijn octrooi van gebreveteerde middenstander of zijn verkiezings- feest met als gastspreker Profes sor Paardenkooper, waaraan zelfs de Belgische Veiligheid zich liet vangen. En dan zijn «Kaiserlijke oude soe vereine camere der Draeckenieren tot Aalst.» In deze titel zit zelfs een beetje »treiterij» tegenover de aloude rederijkerskamer De Ca- tharinisten, want vergeet niet, Gust was lid van het Land van Riem. Do horoscopen van onze politie kers in het Draeckenierenboekje zijn enig, Gust was voor twee der den de auteur van het Aalsters vocabularium. Hij kende Aalst an zijn Aalsters. Carnavalvieren of liever vasten avond was voor hem een heilige zaak, hij maakte er zelfs een cere monie van ieder jaar op zaterdag zich een eigen visoisje te gaan ko pen. oOo Het harde lot heeft hem en zijn familie niet gespaard. Drie van zijn kinderen zijn in volle fleur in dramatische omstandigheden om het leven gekomen. Nu is hij bij hen en dit voor eeuwig. En mogen we aan Gust bid dend vragen ons, zijn Aalst en zijn Carnaval hierboven te gedenken. Gust Van der Stock is althans voor ons een heilige. M.d.B. Een Nieuwerkerkenaar die geregeld zijn kaartje gaat leg gen in het stadscentrum, had ter elfder ure autodefekt en besloot derhalve moedig en ondanks het late avondlijk uur maar voetstaps naar zijn haardstede terug te keren. Op basis van zijn grondige kennis van de lokale aardrijks kunde, besloot hij ter hoogte van de hoek Leo de Bethu- nelaan en de Posthoornstraat toch maar in de richting van deze laatste gezwind verder te marcheren om dan via de bekende voormalige «Dreef van Schotte» mogelijke overuren te voorkomen. X Om een lang verhaal kort te maken Slecht is het onze overigens nuchtere Nieuwerkerkenaar bekomen, want hal verwege de voormalige Dreef van Schotte geraakte hij van de veilige kust en dreef geleidelijk door een zee van modderig water, met alle gevolgen van dien. De kust ter andere zijde daagde reeds op. Maar vooral eer hij die had bereikt was hij van kop tot teen één mod derende man, en modderend spook. De rest van de geschiedenis is een strikte privé-aangele- genheid, ofschoon het de lezer én de lezeres vrij staat hun verbeelding vrije loop te laten. Want stel je voor, dames, als zo'n modderende man - bv. uw man - de haardstede binnentreedt en zijn vertraging met een hogervermelde toelichting excuseren wil. Hak v.z.w. het Hulp-, Advies- en Kontaktcentrum gaat aanvang de cember van start met een zg. «Krisis-lnterventiecentrum» bedoeld als een onthaaltehuis voor kort verblijf. Daar kunnen mensen terecht die door emotionele of (en) relationele ontwrichting in het slop zijn geraakt en nood hebben aan een voorlo pig onderkomen. Voor de begeleiding staan in en onthaalgezin en maatschappelijk assistent. Een projekt om te kunnen beschikken over een complex dat kbn dienstig zijn voor een langdurig verblijf kon vooralsnog niet gereali- zeerd worden. CENTRUM VOOR GEESTESHYGIENE Een ander Hak-initiatief is de oprichting van een Centrum voor Geesteshygiëne, sedert september jl. aktief, maar dat definitef zal ondergebracht worden vanaf I december in lokalen aan de Kool straat 24. Een en ander wordt toegelicht in het Jaarverslag 1973-1974 van Hak-

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 1