het fusiespel AAL* VAN groot-aalst zonder denderleeuw en iddergem? geslaagde verbinding met belgisch vlot 0N4AXA op atlantische oceaan radiostation O.N.6.S.M. - st. maarteninstituut na vier weken ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD T Russisch bruidspaartje omringd door de Belgische afvaardiging. Gelegenheidsfotograafburgemeester de Bisschop. (Zie verder in dit nummer Reisindruk ken uit Sovjet-Rusland.) Terwijl het stadsbestuur van de «aloude Keizerlijke Ste de» niet het minste officieel verzetsgeluid laat horen t.a. v. de fameuze fusieplannen van de Minister van Binnen landse Zaken, heeft de C.V.P.(stad) tijdens een be stuursvergadering woensdag jl. te kennen gegeven dat het inschakelen van de gemeen ten Denderleeuw en Idder gem in een Groot-Aalst niet verantwoord is. Volledigheidshalve moet er aan toegevoegd worden, dat wat de C.V.P. betreft, sena tor Verleysen steeds voor stander blijft van een grote fusie. Een standpunt dat, zoals be kend, ook gedeeld wordt door o.a. de B.S.P.-Dender 'eeuw. Het wachten is ook °P het officiële partijstand punt van de P.V.V. ten aan zien van de Michelaanse op vatting inzake de fusie in het arrondissement Aalst. Van B.S.P.zijde heeft men reeds eerder stelling geno men tegen de fusieplannen van de Waalse C.V.P.Minis- ter van Binnenlandse Zaken. P.V.V.senator Waltniel, van wie mag verwacht worden dat hij terzake niet slecht in gelicht is, verklaarde vorige week dat een definitieve be slissing nakend is. VERANTWOORDELIJK HEIDSZIN Op basis van de plan nen van Binnenlandse Zaken kan alvast ge steld worden dat een Groot-Aalst (met Erem- Donderdagnamiddag, vorige week, precies te 12u10 liet het. Radiostation O N 6 S M van het Aalsterse Sint Maarten instituut van zich horen«Goeie middag, Fons, Raoul, en bonjour a vous Hassad». En meteen was het in volle radiogesprek met het kranige trio van het Belgisch vlot - roepnaam O N 4 X A dat nu weeral een heel eind verder is op de Atlantische Oceaan. Zoals de geïnteresseerde lezers bekendeen experiment - ei» of - dat de expeditie beoogt met als dubbel doel Wetenschappelijk observatie van het grote natuurlijke milieu dat de Atlantische Oceaan is, speciaal het na gaan van de polutie van de Oceaan. Psychologisch met 3 mensen, verschillend van kuituur en taal, de oceaan oversteken op een klein vlot. Dat zei zelf Fons Oerlemans (uit Kalmthout) die het bevef voert van de «vlotbemanning». En uit de eerste hand, via deze radioverbinding kon men reeds een eerste relaas beluisteren van «vier weken oceaan», via de stem van Fons Oerlemans. bodegem, Dender leeuw, Iddergem, Nieu- werkerken, Hofstade, Gijzegem en eventueel ook Moorsel) het begin wordt van een jarenlan ge verwarring in het ge meentelijk beleid in de- 2. ze agglomeratie. De noodzakelijkheid van het principe van de fusie wordt niet in vraag gesteld. Maar het vooropgestelde Groot- Aalst dient noch de be langen van de huidige 3- Aalstenaars noch deze van de randgemeenten. Het kan anders. De struisvogelpolitiek 4. van sommige politici, in een «aangelegen heid» die van vitaal be lang is voor de bevol king van deze agglome ratie, van dit arrondis sement, doet dan ook bedenkelijke vragen rij zen omtrent hun ver antwoordelijkheidszin. Buiten de kustgebieden, waar wel sterke bevuiling aange troffen wordt, is de Atlan tische Oceaan langs de West kust van Afrika bevuild, maar toch geen «drijvende» olie velden. De reis in zuidelijke richting, met Golfstroom en passaat winden mee, was moeilijker, zwaarder dan verwacht. De stroming en passaat waren grilliger dan voorzien en alge meen aangenomen wordt in zeevaartkringen. Hieruit volgt een achterstand op het tijdschema van enkele dagen, maar dit schept geen problemen voor wat de voor raden betreft. Zegt Fons Oerlemans het niet met zoveel woorden, toch blijkt uit de gesprekken met hem dat de vlotreis een zwa re dobber iser treden ge makkelijk spanningen op tus sen de mensen die op een dergelijke kleine oppervlakte samen moeten leven en wa ken midden een vijandige na tuur. Daarbij komt ook dat de ge zondheid zwaar op de proef wordt gesteld bij dergelijke tochten op amper 60 cm. bo ven het oceaanwater. Leraar en radio-amateur Frans de Cock die zowat de spil is van 't Aalsters radiostation O N 6 S M, heeft het allemaal precies geno teerd. Als de oceaanvaarders het alle maal achter de rug hebben worden ze te Aalst in St. Maarteninstituut verwacht. Inmiddels worden maar verder nieuwe internationale kontakten gelegd met o.m. het Nederlandse schoolstation P I I GOE, met stations in Dublin, Perpignan, Li verpool enz. Niet te na gesproken een interna tionaal gereputeerd koor Cantate Domino, is dit College met een zend- en ontvangstation een telex en een waardige computer Honey well er toch een waar je als bui tenstaander even naar op kijkt. 30e jaargang nr 46 zaterdag 30 november 1974 Redaktie en Beheer - Schoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 21.41.14 10 fr het nummer NEC SPE, NEC METU...

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 1