stadskoerier aan de gazet van aalst i kerstmis te hekelgem L E Z E R SCHRIJVEN 1975 jaar van monumentenzorg 1981 het 150-jarig wan het heropend t.j. college bestaan Raymond D'HAESELEER Marktprijzen der stad Aalst De staat heeft het jaar 1975 uitgeroepen als het jaar voor «Monu mentenzorg». Veel mensen in Aalst en vele oud-leerlingen hebben met genoegen gezien dat verleden jaar de s.j. kerk dank zij de goede zorgen van de Econoom, Pater Raes, van binnen helemaal geschil derd en opgefrist werd en dat ook het dak grondig hersteld wordt. Dat kostte meer dan een half miljoen. Toch zien dezelfde mensen en vele oud-leerlingen met veel leedwezen dat de gevel van de s.j.-kerk (1730) en de gevel van de het oud college (1622) van voor de opheffing (1773) zich in een lamen tabele toestand bevinden. Vele oud-leerlingen, die in 1931 de viering van het honderdjarig be staan van de heropening van het college hebben medegemaakt, treuren nu nog dat men voor een gedeelte van de oude gevel een moderne steen heeft geplaatst, en dat willen ze nu voorkomen. Meer nog, ze willen in het jaar 1975 die twee gevels gerestaureerd zien en dat aanbieden als geschenk aan het college ter gelegenheid van het honderdvijftigjarig bestaan van de heropening van het college (1981). De oud-leerlingen, die 1.000 tot 5.000 fr. zullen storten, ontvangen een prachtige serie kunstkleurkaarten van de buitenkant van de gevel en kerk en van de mooiste voorwerpen binnen in de kerk. Zij, die 5.000 tot 10.000 frank storten, ontvangen een prachtige afdruk van een oud plan van de stad Aalst (1630) dat zich bevindt in het archief van het college. Zij, die 20.000 fr. en meer storten, krijgen de serie kaarten toege stuurd alsook het mooie plan. Degenen, die 50.000 fr. storten en meer, ontvangen een «pièce unique» een bord, beschilderd met de gevel van het oud-college en de gevel van de kerk met de leuze «Huc nullus veniat studii ductus amore», gemaakt door een artieste, ze ontvangen natuurlijk ook de serie kunstkleurkaarten en de mooie afdruk van het plan van de stad Aalst. Het jubilee-diner van de vijftigjarige viering van de heropening van het college in het jaar 1881 bedroeg tien gangen en kostte acht fr. een fles champagne kon men bestellen op het diner voor 8 11 fr. Het gedrukt menu is een echt juweeltje met sierlijke letters met kleur- en gouddruk versierd met bladeren van de wijngaard en sier- bladeren. Hoeveel zou dat nu kosten Achteraan luidt de tekst «Vous garderez tous ce souvenir du collége d'Alost». De honderd jarige viering in 1931 was niet minder groots. Vele oud-leerlingen hebben die nog medegemaakt en herinneren zich nog de plechtige viering, waarvan gelukkig nog vele documenten bestaan en vooral vele foto's, van de academische zitting, van de plechtige H. Mis en van het banket, dat wel wat meer democratisch was dan in 1881. 1981 moet uitblinken door het prachtig monument van kerk en oud college, dat in 1975 gerestaureerd wordt door de inspanningen en de bijdragen van de vele oud-leerlingen en van de families,, waarvan hun stamboom of generatie van voor de Franse Revolutie en erna in het College school liepen. Aarzel niet en stort allen mild op de giro van uw geliefd College I De oud-leerlingenbond. een die erbij was in 1931, oud-leerling (1924-1933), oud-leraar (1945-1949). Jan Van der Hulst Gelieve te storten op K.B. 432-5055081-69 Sint Jozefscollege v.z.w. 9300 Aalst met vermelding Bijdragen Restauratie Gevel Kerk en Oude Refter. Men verzoekt ons het overlijden te melden ven DE HEER echtgenoot van mevrouw Celina VAN GEIT Erkend werkweigeraar 1940-'45 geboren te Aalst op 9 september 1904 en er godvruchtig overleden op 20 december 1974, gesterkt door de Sakramenten der zieken en de Pauselijke Zegen De plechtige uitvaartmis, gevolgd door de teraardebestelling, heeft plaats gehad in de parochiale kerk van Sint Jozef te Aalst op dinsdag 24 december 1974. Rouwadressen Valerius De Saedeleerstraat 71 9300 Aalst Biekorfstraat 68 - 9300 Aalst. Begraf. Arijs, Aalst Tel. 21 29 44 SOCIAAL CENTRUM VOOR GASTARBEIDERS GEOPEND In aanwezigheid van tal van personaliteiten o.w. ook da Konsuls van Marokko an Tu nesië werd onlangs hat Ont vangstcentrum voor Gastar beiders, (Gheeraertslaan) ge opend. Een initiatief van SODIQA v.z.w., onder het voorzitter schap van de heer Da Don- cker. De h. Van Cauter afgavaar digde gevolmachtigde beheer der hield bij deze gelegenheid een korte toespraak, waarna ten behoeve van de gastar beiders ook nog in 't Frans en in 't Arabisch het opzet werd toegelicht. TEGEN UITSLUITING De heer Van Cauter zei dat de gastarbeiders nog te dikwijls wor den uitgebuit door gewetenloze werkgevers. Anderdeels staan on ze landgenoten meestal wantrou wig tegenover deze mensen, en vermijden alle kontakt. Spreker bracht hierbij hulde aan de initiatiefnemer van dit Sociale Centrum E.H. Bouquaert. SODIGA wil de gastarbeiders hel pen en bijstaan inzake al hun pro blemen, hen beschermen tegen uit buiting, het wantrouwen wegwer ken. Uiteindelijk moet ook ge streefd worden naar een eigen statuut. Een sociale Assistente staat nu reeds kosteloos ten dienste van de gastarbeidersgezinnen. DANK «Aan allen die mij indachtig zijn geweest dit jaar, wens ik met heel mijn gemoed, een Zalig Kerstfeest, met veel sneeuw, en een Nieuw jaar, geboren in Vrede. - Het woord «Dank» is zodanig kort, maar ik wil een heel jaar van goed-doen van uwentwege, daar- overkoepelen, om allen en alles ta omsluiten. God weze U allen ge negen en houde Zijn hand over U allen.» Pater Van Schuylenbergh, Catholic Church, P.O. ADA. Dt-Sialkot, Pakistan. Aardappelen 4-6 sjalotten 20-30 ajuin 7-12 prei 8-17 groene selder 4-9 witte sel der 815 knolselder 7-14 wortelen 8-15 bloemkool 10-30 tomaten 7-15 soeptomaten 7-10 serretomaten 32-70 kampernoelies 60-80 schorse neren 16-20 spinazie 30-46 andijvie 8-15 kropsla 813 veldsla 80-100 peterselie 25-42 kervel 70-100 rode radijs 2-4 komkommer 13-18 hoe ve en melkerijboter 116 eieren 2-4 braadkippen 28 soep kippen 21 konijnen 58 jon ge duiven 30 oude duiven 25 barberienen 39 ganzen 35 eenden 28 kalkoenen 55 hazen 200 fazanten 170 rundsvlees met beenderen 110-130 rundsvlees zonder beenderen 200-260 varkensvlees 90-145 fr Met droefheid heeft het Aalsters lezerspubliek vernomen dat Uw krant op 1 januari 1975 ophoudt te bestaan. Op gebied van informatie en fol klore worden we een stuk armer. Uw kolonnen stonden open voor iedereen. Wij hebben bijdragen ge lezen van wijlen Laurent De Wolf, Bert Van Hoorick, Ludovic Moyer- soen, Raymond De Smedt en om niet te vergeten «de laatste Bur gemeester» van klein AALST, Mar cel de Bisschop. Het lag in de betrachting van de Redaktie het publiek zo objectief mogelijk voor te lichten en U zijt er grotendeels in geslaagd. Als vaste klant van de gemeente raadszittingen van de Stad Aalst ben ik er gisterenavond getuige van geweest hoe oppositieleider Bert Van Hoorick een man die met zijn bevolking en zijn stad mee voelt aangeslagen was toen hij het nieuws vernam. Voor alles wat de Gazet van Aalst ons onder ogen bracht zeggen wij Dank. Hoogachtend De Cock Herman Oude Gentbaan 30 Aalst ONVERGETELIJK PROGRAMMA UITGEVOERD DOOR HET ST-MICHIELSKOOR Het plaatselijk gemengd St-Michielskoor, dat reeds door zijn hoog staande kulturele manifestaties grote bekendheid verwierf bracht o.l.v. Victor van Frachen een onvergetelijke kerststemming in de St-Michielskerk. Wat de veeleisende dirigent-pedagoog hier met zijn koor weer ten toon spreidde is bewonderenswaardig. Naast de creatie van een prachtige meerstemmige Vlaamse Mis van de Ninoofse toondichter Jos Mertens vertolkte het koor werken van zijn dirigent en van Marinus de Jong, werken die door hun grote waarde de virtuositeit van het koor opdrijven. Het koor dat homo geen en vloeiend zingt beschikt over een rijpe klank en een flinke articulatie die dan de tekstverklanking volkomen dient. De verzorgde aangrijpende uitvoeringen maakten grote indruk op de talrijke aan wezigen. De dirigent, die niet alleen een groot musicus, doch ook een grote bezieler is, gaf met zijn gevoelvolle baritonstem en zijn keurig afge werkte interpretatie een solozang ten besteNativitas (een kerst aria) van Jozef Simons - Marinus de Jong. Organist Frans Moortgat begeleidde het koor en speelde daar enboven aaingepaste orgelmuziek die de stemming nog verstevigde. V.D.V.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 4