Alioo Met Alloo Palace (B) verliest puntje Elckerlyc Nipte nederlaag voor BBC. Okapi Home-In Foto-Studio H. BORGHMANS BBC. Snoepertje - Kerkvliet met inzet en vriendschap middenin eindigen The Tower nog niet geklopt Guy Lagring maakt het verschil De Fotograaf die de sport steunt Ct-ANTCCH Brood banketbakkerij Noordstraat 36, Aalst Tel. 053/21.24.92 18 - Nieuwe Gazet van Aalst - 24 september 1982 BBC. Hellas Gent-BBC. Okapi Home-In 63-51 De talrijke Okapi-aanhangers die mede de Merelbeekse sporthal bevolkten weten nu ongetwijfeld dat Okapi geen de «Witte Produk- ten»-Amerikaan gekocht heeft, zoals reeds in bepaalde kranten vorige week over Danny Davis werd gezegd. Integendeel, hij be wees dat hij de beste was van alle akteurs. Hellas kon pronken met het Oostendse duo De Prez-Verslijcken, een Johnsson, die doet terugdenken aan Blair, de Antwerpenaar Marien, met zijn 2.10 m. een echte reus in de verdediging, aangevuld met oude bekenden als Van der Meiren, De Clercq en goed old Kamiel Dierckx. In een echte sauna-temperatuur was Danny Davis werkelijk in zijn schik. Hij plukte heel wat aanvallende en verdedi gende rebounds, leed weinig balverlies en scoorde tegen een behoorlijk ge middelde 23 punten, bijna 50 van de Aalsterse punten. En hij werd topscorer. Hellas heeft wel het aanzien van een grote ploeg, doch overdreven show op en rond het terrein leidde bij de «zwarte beren» tot zelfoverschatting. «Dat "groe ne,, Okapi Home-In zullen wij eens vlug inpakken». Krijgt echter Davis in de eerste helft meer steun dan alleen maar van kapi tein Danny Schorreel dan telt Okapi aan de rust 15 punten bonie. Onbegrijpelijk was het dat Pat Van den Bosch na de rust ingebracht werd, en wel lang werd ingehouden. Éénmaal Danny Schorreel van zijn playmakersplaats weg, verviel Okapi in hetzelfde statische gedoe als Hellas. Wat de lage eindscore uitlegt. Toch kon Okapi Home-In de wedstrijd nog winnen, ware er niet die tafelkom- missaris geweest, die Hellas driemaal de dertig-seconden-grens liet passeren en dan scoren Éénmaal zelfs veertig seconden. Op een bepaald moment rolde er zelfs een speelgoedballetje op het terrein, zodat een vriezend Hellas zijn dertig-seconden nog eens mocht overdoen. Op 3' voor het eindsignaal blies de scheidsrechter eerst «voet-op- de-lijn» tegen Schorreel, wat Okapi be nadeelde. Daarna mocht Okapi de «bal in zijn voordeel» in het verdedigend vak niet onmiddellijk ingeven. Allemaal van die dingen die het resultaat in enige ma te kunnen beïnvloeden. De Okapi Home-ln-uitslagen BBC. Hellas Gent - BBC. Okapi Home- In 63-51 BBC. Hellas Gent - Home-In beloften 62-48 Home-In juniores - Juventus Zottegem 96-56 Home-In kadetten - Juventus Zottegem 68-69 Home-In miniemen - Juventus Zottegem 64-84 Tissac Gent - Home-In pupillen 43-56 Tissac Gent - Home-In benjamins 57-4 (A.V.H.) Golfbiljartfederatie Aalst In de erereeks zette Zandmannetjes de konfrontatie bij Cosmos naar zijn hand. Het speelde vrij snel zegezeker want Moens, Aeyels, De Waegeneer en Meert zorgden voor veiligheid. Toen pas kon de thuisploeg terug- slaan. Van Rossem en Salens maak ten de nederlaag meer aanschouwe lijk. Welkom hield er bij Moorsel vrij lang de spanning in. Van Hodut opende de score voor Moorsel doch Van den Bosch hing de bordjes in evenwicht. Met Struelens en De Meyst ging het naar 3-1. Cobbaert bracht Welkom terug tot 3-2, Monsieur nam alle twijfels weg. De verrassing kwam ik reeks A van Johnny Boys. Dat Palace B een puntje afsnoepte. En dat in eigen huis. Het werd wel 3-0 met Roels, De Backer en Van Buggen- hout. De partij was echter niet ge speeld. De Meersman, Verschueren en Kindermans zette de verloren gewaande situatie recht. Moorsel (b) liet Welkom geen kans. Het liep langs De Petter, Janssens en Rubrecht tot 0-3 uit. Brewee redde toen de eer. Vinck en Saeys legden de zware eind cijfers vast. Hand in hand (b) was te sterk voor Johny Boys (b). Het liep naa 0-3 met Rosbach, Pots en Lan- noy. Toen scoorde Bouckenhooghe tegen. De thuisploeg werd dan verder in de nederlaag gedrukt door Creygel- man en Buyl. Schoonaarde nam de lei ding bij Faber (b) door Van Ouden- hove. Doch D'Herde en De Sutter zet ten de score in het voordeel van Faber. Bracke, De Troyer en Dierickx maakten daarna de zaak rond voor de gasten. (J.V.H.) Uitslagen 18/9 Erereeks Moorsel A - Welkom A 4-2 Leeuwkens A - Koszen A 4-2 Cosmos A - Zandmannetjes A 2-4 Hand in Hand A - Palace A 2-4 Schoonaarde A - Turbo Cars A 2-4 Scotsching A - Corso A 6-0 Reeks A Welkom B - Moorsel B 1 -5 Koszen B - Leeuwkens B 2-4 Zandmannetjes B - Cosmos 6-0 Palace B - Johny Boys B 3-3 Turbo Cars B - Faber A 4-2 Krijt op Tijd A - Parksken A 2-4 Reeks B Kasseist. A - Hand in Hand C 3-3 Sportvr. B - Zandmannetjes C 2-4 King Boys A - Sportvr. 3-3 Johny Boys A - Hand in Hand B 1-5 Faber B - Schoonaarde B 2-4 Corso B - Scotsching B 4-2 Programma 25/9 Erereeks Scotsing A - Schoonaarde A Turbo Cars - Hand in Hand A Palace A - Cosmos A Zandmannetjes A - Leeuwkens A Koszen A - Moorsel A Corso A - Welkom A Reeks a Faber A - Parksken A Johny Boys A - Turbo Cars B Cosmos B - Palace B Leeuwkens B - Zandmannetjes B Moorsel B - Koszen B Welkom B - K.O.T. A Hopmarkt 30 Aalst Tel. 053/21.48.98 Eigen kleurlabo foto's in 48 uur 82/13/. SPIJSHUIS RESTAURANT Pontstraat 21AALST Uitg. Firmin KENNIS-DE TROCH ■3 053-77 18 83 Privé 70 51 96 Onze specialiteiten Tournedos Steaks Scampis Vistong St -Antoon Kikkerbilletjes 82/13/42 Open van 11 30 tot 14.30 en van 18 Gesloten dms-, woens- en zondagavond Liefhebbers Het liefhebbers-basketbalverbond van Aalst is een ploeg rijker. Met BBC. Snoepertje-Kerkvliet als nieuwkomer, telt Aalst nu een kompe titie, met 12 ploegen. Oud-Okapi-spelers Gary Cooman. Erik Gilbos, Arne Kerkvliet, Guy Troch, Jo- han Saeys. Cas Van de Taelen. Mare Buys, Willem Van de Velde en Jacky De Pierre. Danny Verhulst en Tower- man René De Boeck realiseerden het lang gerijpt idee om in het liefhebbers- verbond uit te komen. Het hoofdpro bleem was het financiële. Anderzijds was er de afschrijving van de Okapi spelers naar het liefhebbersverbond, en anderzijds de huur van de zaal. En bo venop de scheidsrechterskosten. Uiteindelijk werden toch de nodige sponsors gevonden in de heren Hugo Van Der Meersche, uitbater van de Ta- verne-Restauran 't Snoepertje aan de Leopoldlaan, Jan Kerkvliet, garagehou der in de Posthoornstraat en vader van speler Arne Kerkvliet. Als derde sponsor kwam Eric Rasschaert, die naast zijn eigen Cockpit-Zorba-ploeg nu ook de nieuwkomers een steuntje meegeeft. Frank De Beul, werd voorzitter verko zen. Deze bewees ondertussen dat bas ketbal niet onbekend is voor hem en dit ook in diverse vriendenwedstrijden waarin hij eveneens een basket-shirt aantrok. Wat de coaching training en sportleiding betreft gaat 't Snoepertje ongetwijfeld de top afbijten. Drie beken de Aalsterse spelers hebben immers de technische leiding van de ploeg. Ronny Hendrickx, tot vorig seizoen belofte bij Okapi en nu uitblinkèr bij Zele. neemt het trainerschap waar. Yves Van Lan- genhove. spil bij The Tower fungeert als coach, en Okapi Home-In belofte Karei Mehnich neemt de assistant-coaching waar. In de lange reeks vriendenwed strijden. die tot op heden gespeeld wer den, kon worden vastgesteld, dat BBC. 't SNOEPERTJE-KERKVLIET een ho mogene ploeg geworden is, waar inzet en vriendschap primeert. Winnen of ver liezen, heeft voorlopig geen belang. Meedoen is belangrijker. (A.V.H.) Basketbal Provinciale Hoger Op Gent - BBC. The Tower 61-62 BBC. The Tower, dat het nog steeds zonder zijn rebounder Yves Van Langen- hove moet stellen, maakte met gemengde gevoelens de verplaatsing naar Zwij naarde, om er Hoger Op Gent te bekampen. De vrees was niet denkbeeldig, want langs Verheye en Van Neste slaagden de lokalen er in om voorsprong te nemen. Bij de rust kon The Tower langs Dherdt- De Schaepdrijver en De Troyer het verlies beperken tot 33-32. Na de kampwis seling werd het een spannende nek-aan-nek-race. Dirk De Schaepdrijver, zeer attent in de fastbreak, zou er uiteindelijk voor zorgen, dat beide punten mee naar Aalst kwamen. Patro Velzeke BBC. Erembodegcm 78-74 De uitwedstrijden liggen blijkbaar de mannen van coach Corthals niet. Voor de tweede maal werd op verplaatsing met een klein verschil verloren. In een hoogs taande wedstrijd, waarin de thuisploeg wel een grotere homogeniteit aan de dag legde, doch steeds weer botste op de tegenstoten van Eddy De Wolf. Deze heeft zich blijkbaar hervat van zijn mindere prestatie vorige week tegen Melle Vogel- hoek. Bij de rust luidde de stand dan ook 40-38. In de tweede helft kreeg hij echter te weinig steun van zijn ploegmaats. De afwezigheid van Serge Van der Burght liet zich te fel voelen. De thuiswedstrijd tegen Lede, wordt verschoven. Zondag a.s. speelt men, te 20 u. te Lede. BBC. The Tower: De Schaepdrijver 30; Heyvaert 2; Dherdt 10; Van der Borght 6; De Troyer 14. BBC. Erembodegem: Van der Veken 6; Marcoen 1De Wolf 33; Sterck 1 9; Van den Haute 8; De Mangeler 7. (A.V.H.) 32 13 39 L'Uul I'll fllllTJ.ll WOMT of 6t.HeOK.Liy: Derde klasse BBC. Osiris - Pitzemburg 75-66 Dank zij een geweldige start in de tweede helft heeft Osiris een nipte overwinning geboekt. De basis hiervoor legde een zeer goede Guy Lagring, die met 20 punten niet alleen topscorer, doch tevens de uitblinker van de wedstrijd was. Voordien had Pitzemburg nochtans voor degelijk verweer gezorgd, en bouwde in het kwartier een lichte voor sprong (26-28) op. Een bevlieging van Lagring, gesteund door Van Hulle en Ongenaet zorgde aan de rust voor een 41-34 stand. Plots scheen alles ge olied te lopen bij Osiris. Ongenaet- Rijckbosch zorgden samen met La- grine voor een 15-puntenkloof. En wat reeds in vorige wedstrijden het geval was, gebeurde ook nu. De concentra tie verdween bij de groen-witten en langs Eeckeleers en Heinderson kwam Pitzemburg terug tot 57-50, en 65-60. Dirk Temmerman en Eric Mat- thijnssens stelden echter de zege vei lig. BBC. Osiris: Matthijnssens 4, Rijck- bosch 6, Lagring 20, Temmerman 16, Van Hulle 13, De Geest 4, Ongenaet 12. (AVH) Volgende week Uitgebreide reportage L.P.Boon's ondergang der kasteelheertjes Ook uw kandidaat voor de gemeenteraad van Aalst. Iemand die U na de verkiezingen ook kent Reeks B Schoonaarde B - Scotsing B Parksken B - Faber B Kasseistampers A - Johny Boys B Sportvrienden A - Corso B Hand in Hand C - Sportvrienden B Zandmannetjes C - King Boys A VrijHand in Hand B

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 18