Overdonderd meesterschap van B.B.C. Foto-Studio H. BORGHMANS De Wandeleer kan rommel doen vergeten Nul op zes maar toch hoop bij Okapi Home-In Sint-Antoon van start STORCK SPORTTROFEEEN Aalsterse ploegen gaan slecht $t-AN7ü0hl De Fotograaf die de sport steunt Leeuwerik Lede - BBC Erembodegem 52-92 Nieuwe nederlaag voor Osiris Ruime zege voor Comar Sport Koolstraat 58 Aalst 053/78 77 66 VLAAMS BLOK - VLAAMS BLOK - VLAAMS BLOK VLAAMS BLOK - VLAAMS BLOK - VLAAMS BLOK VLAAMS BLOK - VLAAMS BLOK - VLAAMS BLOK VLAAMS BLOK - VLAAMS BLOK - VLAAMS BLOK 18 Nieuwe Gazet van Aalst 1 oktober 1982 Liefhebbers Als «match van de week» kozen wij B.B.C. Sint Antoon - B.B.C. Borghmans. Op papier de wedstrijd, die meest tot de verbeelding sprak. Op het terrein stond er echter geen maat op het meesterschap van Sint Antoon. SPIJSHUIS RESTAURANT Pontstraat 21AALST Uitg. Firmln KENNIS-DE TROCH ■s 053-77 18 83 Privé 70 51 96 Onze specialiteiten Tournedos Steaks Scampis Vistong St -Antoon Kikkerbilletjes 82/16/47 Open van 11 30 tot 14 30 en van 18 Gesloten dms-, woens- en zondagavond Hopmarkt 30 Aalst Tel. 053/21.48.98 Eigen kleurlabo foto's in 48 uur 82/16 Eerste Nationale BBC. Leonidas Aalst-Wytewa Roeselare 74-53 De Aalsterse sponsor, die alles in het werk gesteld had om een grote ploeg dit letterlijk en figuurlijk uit te bouwen, voelt zich bij de neus genomen. Verhulst liet zijn bank aanrukken met De Topspeelster Marianne Rommel werd van de hand gedaan zodat BBC. Leoni das niet versterkt aan de start kwam. BBC. Leonidas had zich nochtans kun nen meten met de sterksten, met een vijftal Rommel, Stoks, Van Doren, Hei- reman. Van den Bossche en De Wande leer. Met De Wandeleer heeft de Aal sterse damesbasketklub toch een waar dige vervangster van Rommel op de kop getikt Tegen het individueel verdedi gingswerk van Aalst vond Roeselare zijn goede draai 2-8. Na 7' waè die voor sprong ongedaan gemaakt 14-14 en langs Van Doren-De Wandeleer-Stockx werd het 22-14 en 32-18. Coach Frans Swaef en De Moor. Daarvan kon Roe selare langs Snauwaert profiteren om aan de rust de voorsprong tot 38-28 te herleiden. De koncentratie was blijkbaar zoek in de beginperiode van de tweede helft bij de Aalsterse meisjes, want langs Meyns, Snauwaert en Van Paemel kwam Wytewa terug tot 41 -40. Een Aal sterse press, gaf langs De Wandeleer weer ruimte en de topspeelster ging door in de slotminuten. Ze lukte vier op vier. BBC. Leonidas AalstVan den Bossche 9; Van Doren 16; Martens 2; Stockx 10; De Swaef 6; Heireman 8; De Wandeleer 23. (A.V.H.) Eerste Nationale Avanti Brugge - Okapi Home In 77-74 Okapi-Home-ln verloor voor de derde opeenvolgende maal. En staat met de andere nieuwkomer in eerste nationale, Kortrijk, op een weinig benijdenswaardige laatste plaats. En toch is er hoop in de Okapi-rangen. Want zowel vriend ais tegenstander geeft volmondig toe dat Okapi Home-In in eerste kan blijven. 1 7 punten achter zijn naam. Wie twij felt nog aan de mogelijkheden van de Amerikaan Na zijn reeds veel betere wedstrijd op Hellas speelde hij te Brugge nog beter. In de eerste helft scoorde hij uit een 7 op 9 en 3 op 4 vrij worpen 17 punten, wat hem me teen tot topscorer promoveerde. Voeg daarbij zijn overheersing in de rebound, dan weet men dat Okapi een goede zaak gedaan heeft aan deze vriendelijke, initiatiefnemende Davies. Waar het Okapi-verlies dan lag, legt de Aalsterse coach onomwonden uit: «Onze spelverdelers, die openingen kregen op de top, tot en met, scoren slechts een 4 op 18. Het is geen ver wijt aan die spelers. Ze deden hun uiterste best. En nu duimen voor Okapi-Home In zaterdag. De Okapi Home-In uitslagen Benjamins-Sgolba 19-87, Pupillen- Sgolba 47-96, Hellas-Miniemen 73- 100, Helias-Kad. 47-75, Hellas-Jun. 60-61 Avanti-Beloften 59-73 (A.V.H.) «Die nul op zes kon mits wat meeval evengoed zes op zes geweest zijn» beweert coach Jef Troch. En wij kun nen hem in die redenering volgen. Twee punten verlies tegen Mechelen en Brugge, toch twee namen in onze eerste nationale en een nederlaag bij Hellas, die kon vermeden worden. Hervat Okapi Home-In zich aan staande zaterdag met de komst van Antwerpse De kans is groot dat het zijn eerste punten haalt. Zo is trou wens de verwachting na de wedstrijd te Brugge. Het Aalsterse trainersduo kende uit scouting alle nummertjes die Avanti uit de mouw kon schudden. Een ganse week werd er op geoefend en op het terrein klopte het volkomen. Dat Rotsaert vernederd werd tot een schamele 0 op 15, komt door de door gevoerde training van Elias. Hij moest het uiteraard doen op het terrein. Maar wie Mare Elias kent, weet dat hij een opdracht dank zij zijn grote inzet tot een goed einde brengt. Naast zijn defensief verweer kreeg hij ook nog B.B.C. Borghmans probeerde het met een individuele mandekking. Het slaagde er wel in Bieseman te kortwie ken, doch dit speelde in de kaart van De Smet en Steurebaut. Sint Antoon leidde dan ook onmiddellijk met 7-0. Borghmans slechts met 6 man gestart schakelde over naar 2-3 zone. Meteen kwamen Guido Schelfthout en Guido Bieseman aan hun trekken. De score evolueerde naar 25-14. Wat Benny Sterck en Luc Teerlinck ook deden Bieseman was niet meer te stoppen, noch in de afwerking, noch in de rebound. Uit die ideale positie liet hij de tegenaanval vertrekken, waarvan Luc Steurebaut dankbaar gebruik maakte om aan de rust 38-22 te lei den. Na de kampwisseling maakte Frans Verhulst, in de eerste helft weerhouden voor training te Asse, zijn opwachting. Het Borghmansrad begon beter te draaien en langs Sterck en Teerlinck slaagde Borgh mans er in tot 40-28 terug te komen. Een paar geforceerde doorbraken van Frans Verhulst brachten balverlies mee, waarvan Rubbrecht in eerste in stantie en later Blanckaert dankbaar gebruik maakten om Borghmans op een zware nederlaag te zetten, 86-58. BBC. Sint Antoon: Bieseman 26, Renders 4, De Smet 8, Rubbrecht 14, Blanc kaert 13, Steurebaut 10, Kiekepoos 5, Schelfthout 6. BBC. Borghmans: Sterck 16, V.D. Borght 2, G.V. Ghijsegem 6, Teerlinck 22, V. Neck 2, Verhulst 10. B.B.C. Cockpit Zorba, dat de diensten moest missen van een geopereerde Jacques Rasschaert, had de karwei tegen Den Beiaard blijkbaar wat gemakkelijk opgenomen. In de eerste helft slaagden de Hopmarktjongens erin een kleine kloof te slaan, doch langs Jo De Vleeschouwer (12) en Gerrit Troch (21) werd die kloof gedicht tot één punt aan de rust. In de tweede periode schakelde Cockpit over op mandekking, evenwel zonder succes. Gerrit Troch en zijn maats konden niet afgeschud worden. Eind stand 66-61 Hugh's - Torenhof kende een slot, niet voor hartlijders. Hugh's leidde aan de rust gezwind met 48-33, doch een werkzame Bernie Borms (29) zorgde op de valreep voor verlengin gen. In die verlenging liep Torenhof zelfs een paar punten uit, doch de stielkennis van Hubert Troch (20) gaf de doorslag. Eindstand 84-83. Terlinden begon aan een onmogelijke opdracht tegen kampioen De Hoorn. Naast de niet te stuiten Herman Van Keer (36) kon De Hoorn ook rekenen op een raakmikkende Veillefon (20) en een uitstekende Luc De Schaepdrij- ver, die met 15 punten uit een 6 op 10 en het plaatsen van liefst zeven dak goten, uitgeroepen werd tot speler van de match. Terlinden probeerde het met individuele nummertjes, doch De Mol (14), Schellinck (12) en De Ridder (13) konden niet optornen tegen de kampioenen. Eindstand 51- 87. Tweede provinciale Vorige maandag had B.B.C. Erembo degem verzameling geblazen voor de voorstelling van zijn ploeg. De nieuwe sponsor is de heer Remi Van Vaeren- bergh die tevens ere-voorzitter van de klub is. Naast de vertrouwde gezich ten van Guy Cobbaert, Yvan Triest, Eddy De Wolf, Johan Stuyver, Augus- tin Van der Veken, Eddy De Wolf, Mare Sterck, Willy De Mangeleer, Serge Van der Burght, Patrick Meert en Patrick De Smedt waren er ook nieuwelingen,.Freddy Walgraef, Gerrit Marcoen en Danny Van den Hautte. Zondag op Leeuwerik Lede, zonder de gekwetste Serge Van der Burght, speelde B.B.C.-Erembodegem een zeer goede wedstrijd. Reeds na 10' was de bezoekende voorsprong 12-23 en bij de rust was alles geweten 30-45. In de tweede helft kwam de gevreesde fastbreak op dreef en in geen tijd werd het 38-61Eddy De Wolf, samen met nieuwkomer Danny Van den Hautte, de grote figuren zorg den uiteindelijk voor een zeer ruime 52-92 overwinning. Een mooier ge schenk kon sponsor Remi Van Vae- renbergh zich niet indeken. B.B.C. Erembodegem: Van der Veken 2, Marcoen 13, Sterck 12, De Wolf 34, De Mangeleer 6, Van den Hautte 19, Cobbaert 2, Walgraef 4. (A.V.H.) Na een gelijkopgaand begin moest De Klok gastploeg De Nachtwacht laten voorgaan aan de rust 31-20. De shots van Koen Goubert (20) en de fast- breaks van Paul De Lil (18) waren er de oorzaak van dat De Klok vrij vlug zijn illussies mocht opbergen. In de tweede helft kwam dan nog de hulp van Vermoesen (1 7), waartegen Cami (12) en Praet (16) te weinig vermoch ten. Eindstand 73-49. Nieuweling 't Snoepertje - Kerkvliet zal zijn openingswedstrijd niet zo licht vergeten. Tegen meervoudig kam pioen B.C. Olfit slaagden de nieuwko mers er maar niet in te scoren. Aan de rust hadden zij amper 10 punten op hun aktief met een 84-34 eindstand. (A.V.H.) Derde nationale. Het lag voor de hand dat Luchtbal een moeilijke opdracht zou worden. Het werd inderdaad een nieuwe neder laag. Met klein verschil. Aan de rust stond Osiris reeds in het krijt (36-29). En na de kampwisseling liet de thuis ploeg een maksimale voorsprong 38- 29 optekenen, dan begon de score machine plots beter te draaien bij Den derleeuw. In de eerste periode haalde men een povere 1 7 op 42 maar daarna werd meer doeltreffend afgewerkt. 21 op 32. En meteen kwam Osiris ook langszij. Het scorebord evolueerde naar 66-66 en 71-71 met nog amper tien seconden voor de boeg. Temmer man scoort een seconde voor het eindsignaal wat de stand op 73-73 zou brengen. Maar hij krijgt een aanval lende fout cadeau en de korf wordt uiteraard niet gevalideerd. Meteen werd Osiris in het verlies gedrukt. Feit is dat de ploeg toch beter begint te draaien. En de suksessen niet lang meer op zich zullen laten wachten. De doelpunten: Matthijnsens 18, Rijk bosch 9, Temmerman 11De Geest 4, Ongenaet 13, Lagring 16. (A.V.H.) Zaalvoetbal Tweede nationale Z.V.C. Comar Sport - V.L. Brugge 7-2 Na twee opeenvolgende nederlagen, ben gelde Comar Sport achteraan wat niet aan de verwachtingen beantwoordde. Het is ook zo dat dit seizoen de zeven eerst ge- klasseerden in tweede nationale blijven en dat de laatste zeven zakken naar derde na tionale. Comar Sport wil kost wat kost bij de eer ste zeven zijn De komst van V.L. Brug ge werd met gemengde gevoelens tege moet gezien. De Bruggelingen haalden immers een 4 op 6. Door een zeer goe de start, met in de eerste 10' een op gebouwde 3-0-voorsprong langs De Jaeger, Van Vijle en Van Caeneghem, was alle onzekerheid verdwenen De bezoekers kwamen terug tot 3-1 en za gen dan een strafschop gestopt door een voortreffelijk spelende Aalsterse doelman In de tweede helft moest Brugge aankomen. Wat Comar Sport toeliet te counteren Langs Van der Ve ken werd het 4-1Nadat de gasten uit hoekschop op 4-2 waren teruggekomen, legde De Jaeger (vrijschop), Van Cae- negem en Nooteboom de 7-2 cijfers vast. Vrijdagavond te Meise kan Comar Sport twee punten rijker worden. De B-ploeg speelde tegen Vijfhoek Sint Niklaas. Onder impuls van een zeer goede Wellekens, Stroobant en Vlas senbroek werd het een ruime en ver diende 8-4 zege. (A.V.H.) In de derde set kwam het gemis aan er varing bij VK duidelijk naar voor. Niet minder dan zeven aanvallen stuitten op het bezoekende blok of werden buiten gesmasht. Zo werd men met 13-15 cij fers de das omgedaan. In de vierde set keek men aanvankelijk tegen een 4-10 achterstand aan. Onder impuls van Philips kon VK terugkomen en zelfs uitlopen tot 13-10. Zenuwen speelden de thuisploeg opnieuw parten zodat een 13-15 op het bord kwam. Dit had voor de gastheren een morele «knock-down» tot gevolg zodat men ook de beslissende set met 7-15 uit handen moest geven. De toekomstperspectieven voor VK Aalst zijn echter rooskleurig. (R.G.) Zaterdag 25 september 1982 werden de voorgestelde partijen gehoord, iedere partij kreeg één kwartier 9u.45 C.V.P. of Christen Demokraten ze vroegen om het eens te zijn met inleveren. Ten jare 2000 gaat men 3 intrest krijgen 10.00 u.Vlaams Blokdie riepen zonder luidspreker«150 jaar bedrogen en bedot» Terwijl kwamen de Blauwe vogels toegevlogen, die bescherming zochten in de Graaf d'Egmont. 10u.15: .V.U. Die namen het, dat het te Aalst en Hoofdstad niet goed gaat. 10u.30: S.P. of ...P.S. die stonden aan de zijde der Waalse staalreuzen. Terug 5 miljard Niet voldoende 10u.45 AGALEVAnders gaan Leven vroegen om een «floere» broek en baanschoenen 11 u.00 Partij van de Arbeidvroegen een spreekbeurt aan de Uyl. 11 u15 P.V.V. met een blauwe klak: men stond versteld als men plaats vroeg voor veevoeders. Glazen gemeentehuis 11 u.45 Peel '82 die waren zeer tevreden met 82. maar de volgende maal moet het PEEL zonder 82 zijn VLAAMS BLOK Pieter Pots. Volleybal De Aalsterse ploegen zijn in deze nieuwe competitie niet erg succesvol van start gegaan. Kangoeroes kreeg een zware 0-3 rekening aangeboden van Baasrode. Alhoewel de wed strijd zeer gelijklopend verliep wisten de bezoekers op het einde van iedere set telkens door te drukken. De thuisploeg had wel pech toen het in de derde set twee basispi onnen diende te missen. Kuklos kon het evenmin waarmaken te gen de bezoekers uit Evergem. De eer ste set kon men nochtans gemakkelijk binnenrijven met 15-6. In de tweede daarentegen moest men het onderspit delven met 12-15. De derde was veruit de mooiste en meteen ook de span nendste. Kuklos bleef knokken tot op de valreep wat een 17-15 winst opleverde. Dit had blijkbaar de fysieke krachten da nig aangetast zodat men tenslotte nog met 6-15 en 11-15 de boot inging. Vierde nationaler VK Aalst verloor even eens met 2-3 cijfers van Veurne. De nieuwe speler-trainer van VK. Paskie- wicz; vorig jaar nog actief bij Zaventem, was tevreden over de prestatie van zijn manschappen. Via een 17-15 en 15-13 had men een 2-0 voorsprong opge bouwd. Vooral D'Hondt, lemans, Philips en Sterck waren verantwoordelijk voor de goede gang van zaken. Beide laatst genoemden zijn trouwens afkomstig van stadsgenoot Kangoeroes.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 18