ST.-J0RIS the best one uuillocx video club i Moorselbaan 78 Aalst Videofilms 100 fr./2 dagen Sunset wint derby Herdersem II verplettert Mere Sport-te-kort Intercom-Somati stopgezet Wapens Munitie Nipte nederlaag slaat E. Meldert definitief terug Herdersem laat punt liggen Hofstade en Gijzegem bijten wilskrachtig door De videoclub die weet wat video is 16 Nieuwe Gazet van Aalst 14 januari 1983 MTSA-kompetitie In de hoogste afdeling van de zaterdagkompetitie had leider Tinne boys het niet breed bij Cobila's. Cobila's begon aan de match met amper zeven spelers. Het stond dan ook vrij vlug 0-2 achter Rudy De Pauw en Dirk Perreman scoorden de doelpunten voor de ietdersoloeg. Cobila's. dat inmiddels voltallig was geworden, kwam terug in de wedstrijd langs Dirk De Gendt. Tweede Provinciale Jong Timarcha - G M.I C. Musica - Breughels 1/7 3/3 Verder dan een eervolle nederlaag kwam Cobila's echter met Opmerkelijk is wel de terugval van Rayo Espanol het verloor nu ook met zware cijfers bij het laaggekwoteerde Heizijde Lada Boys moest vrede nemon met een gelijkspel tegen Endoka en Melcken beeckvr. verloor bij Simca Boys. In de tweede afdeling blijft de strijd spannend. Boterhoek stond reeds na twintig minuten 0-3 voor bij Excelsior. Patrick Verstraeten tweemaal en Pa trick Van Gelder zetten hun ploeg op rozen. Patrick Van Gelder werd de fi guur van de match en scoorde nog een derde doelpunt. Peter Corthals en Eric Beukens redden nog de eer voor de thuisploeg. Giwo haalde het nipt van Apostelken. Walter Aelbrecht bracht Giwo op voorsprong, maar pas enkele minuten later stonden de bordjes reeds gelijk. Frans Van de Velde lukte met een prachtig afstandsschot de gelijk maker. Na de koffie bezorgde Eddy Cosijn Giwo een gevleide zege G.I.MC hield doeltjeskermis op het veld van Jong Timarcha. Van Cauwen- bergh lukte binnen het kwartier een zui vere hattrick Lefèvre en Vervondel maakten de forfaitcijfers nog voor de rust rond Na de herneming kon Mare Sonck de eer redden voor de thuis ploeg. Vervondel zorgde nog voor een enigszins overdreven score. Er vie len spijtig genoeg nog twee rode kaar ten en één gele kaart te noteren, 't Kloksken behaalde een verdienste lijk gelijkspel bij Leeuwerik. De topper Sunset-Amapola in de zon dagreeks groeide uit tot een genietbaar treffen Sunset kwam vroeg in de match 2-0 voor langs Jezu Navaro maar nog voor de rust kwam Amapola terug langs René Arijs. Na de koffie dwong Amapo la nog enkele doelkansen af maar het kwam niet tot scoren. Alle kopploegen wonnen hun wedstrijd zodat deze speeldag eigenlijk een maat voor niets werd (JVL) Uitslagen zaterdagkompetitie 1e AFDELING Heizijde - Rayo Espanol 4/1 Lada Boys - Endoka 1/1 Cobila's - Tinneboys 1/2 Heipias - Blauwe Vlam 1/1 Rode Duivels - Kruis 9/1 Simca Boys - Melckenbeeckvr 3/1 2e AFDELING Bartan - Royal Sportief 6/0 Apostelken - Giwo 1/2 Onder den toren - Paring 5/5/0 FF Excelsior - Boterhoek 2/4 Leeuwerik - 't Kloksken 1/1 2e AFDELING Royal Sportief - Apostelken (Igual) Giwo - Onder den toren (Coppens) Parking - Boterhoek (FF. van Parking tot einde seizoen) Leeuwerik - Excelsior (V.D Eeckhout) 't Kloksken - Jong Timarcha (Van Impe) G. MIC. - Musica (Matthijs) Breughels - Bartan (Van Belle) Zondagsreeks 't Duifken - Inno 0/3 Adelaars - IJsboerke 2/0 Sunset - Amapola 2/1 Sportief 81 - Star Boys 1/2 Koszen - Rode Roos 0/5 Timarcha - Real Familial 0/3 Corner - Nieuwe Wijk 1/4 Pano - Sportkring 3/4 Programma voor 15/1 tot 16/1 Zaterdagkompetitie 1e afdeling Rayo Espanol - Lada Boys (Van Schy- lenbergh) Endoka - Cobila's (Roels) Camu - Heipias (Garcia) Blauwe Vlam - Rode Duivels (D'Herde) Kruis - Simca Boys (De Sutter) Melckenbeeckvr. - Heizijde (Meert) Tinneboys Vrij Zondagsreeks Inno - Adelaars (De Sutter) IJsboerke - Sunset (Van Belle) Amapola - Sportief 81 (Garcia) Star Boys - Koszen (Van de Velde) Rode Roos - Timarcha (D'Herde) Real Familial - Corner (Dalschaert) Nieuwe Wijk - Pano (Van Schuylen- bergh) Sportkring - 't Duifken (De Munter) Katholieke Sportfederatie Het B-elftal van Patro Herdersem slaagde erin Mere met forfaitcijfers te kloppen. Harry Stevens werd de grote figuur van de match. Hij had een voet in de vijf doelpunten. Na tien minuten spel stonden de Herdersemnaren 3-0 voor. Luc Van Holsbeeck, Harry Stevens en Georges Desmedt die zijn debuut vierde bewerkten deze veilige voorsprong. Het eerste elftal van Patro Herdersem Na de rust kon Patro rekenen op een uitstekende doelman Dierickx die met een paar schitterende saves zijn ploeg overeind hield. Hij redde bovendien nog een goed geplaatste strafschop. Mere nam tijdens de tweede helft te veel risi co's die dan ook prompt werden afge straft. Jozef Stockman trapte nog een vrijschop binnen en Harry Stevens lukte het vijfde doelpunt na een persoonlijke doorbraak Hoké Erembodegem kwam niet verder dan een gelijkspel bij hekkesluiter Bra- kel. Erembodegem was het meest in de aanval maar stuitte op een gevatte counter. Karei De Greve en Paul Hoefs zetten echter de scheve situatie recht. Na de rust kwam Brakel langszij met de hulp van de scheidsrechter. Een schot op doel waarbij de bal via de paal op de doellijn bleef liggen was voor de spellei der voldoende om doelpunt te geven. Alsof dit alles nog niet voldoende was keurde hij nog een geldig doelpunt van Willy Steylemans af zodat Hoké zich te recht bekocht voelt partij moest geven, verloor met enigs zins overdreven cijfers. Aan de rust leidde Luchteren reeds met 2-0 cijfers. De thuisploeg had geen uit gesproken overwicht maar was veel opfaortuner in de afwerking. (JVL) dat met een vertimmerd elftal Luchteren Geert Van Roy (E Aalst) nadat hem. naast de uitschakeling van Anderlecht. ook die van Standard was bekendgemaakt"Je ziet het; alle grote ploegen liggen eruit". Tussen de voorzitter van Baardegem. Louis Heyvaert en de voorzitter van S.K. Aalst Joseph Vermoesen, kwam het afgelopen zondag bijna tot een hand gemeen. Eerstgenoemde vond dat de reservewedstrijd die beide ploegen te genover elkaar bracht, niet kon doorgaan. Het zou het Baardegems terrein, waarop in de namiddag nog het eerste team diende aan te treden, alleen maar kunnen beschadigen, aldus de heer Heyvaert. Ook de scheidsrechter keurde het terrein af. Volgens de Aalsterse praeses was dit onterecht. De discussie tussen beide bewindsleden werd achteraf in de kantine verdergezet. (R.G.) Bedrijfsvoetbal De wedstrijd Intercom-Somati werd na zeventien minuten spel stilgelegd. De Callebaut B - Desatex Programma voor 15/1 Callebaut A - Post Desatex - Intercom Somati - Amylum Saf - Bouw VVTTA - Honda Na de kleine nederlaag op het veld van St. Denderleeuw (1-0) mag E. Meldert zijn titelambities nu wel definitief inpakken. Een strafschop omgezet door Jean Arnolis, beslechtte deze boeiende wed strijd. De oud-Eendracht Aalst speler liet trouwens nog een tweede doelpunt van identieke makelij liggen. Eendracht Meldert. (OJ) Meiderts trainer, Jacques Van Den Berghe, was in ieder geval niet ont goocheld. «Wij zijn van start gegaan met een defensieve 4-4-2 opstelling. De gastheren wisten aanvankelijk niet goed raad met onze spelopvatting. Bovendien kon Meldert naar hartelust counteren en dat deze tegenaanvallen wel degelijk gevaar inhielden werd bewezen door het feit dat Eendracht de eerste twee. reèle kansen kreeg. Naarmate de partij vorderde nam de leidersploeg meer initiatief. Onze doel man, Jan Buyl, speelde echter een voortreffelijke wedstrijd. Eens te meer mag ik wel zeggen. De gerechtvaardigde strafschop (haakfout binnen de fatale zone) sneed ons enigszins de adem af. Op dat ogenblik waren wij genoodzaakt om meer offensief te spelen. Stan daard maakte daarvan natuurlijk gre tig gebruik om, vooral langs de flan ken, gevaar te scheppen. Zowel collectief als individueel lagen de lokalen wel iets boven maar de inzet en de kampgeest van Eendracht was onverbeterlijk. Nu nog hopen op een titel is een waanidee nastreven maar een plaats binnen de top vijf ligt in het bereik», aldus Van Den Berghe. Daarvoor heeft Meldert zeker de capa citeiten. (R.G.) stand luidde toen 0-1Toen de scheidsrechter het aan de stok kreeg met enkele Intercomspelers en er bovendien toeschouwers op het ter rein kwamen zat er voor hem niet anders op dan de wedstrijd te staken. Heel waarschijnlijk zal Intercom de match voor de groene tafel met forfait cijfers verliezen. Er vielen twee scoreloze drawns te noteren. Callebaut A kwam niet verder dan een puntendeling bij Bouw. Bouw was ongetwijfeld de betere ploeg, maar doelman Van Goethem hield zijn ploeg overeind. Saf creëerde tegen VVTTA de meeste doelkansen maar kon niet afwerken. Honda hield de beide punten aan huis tegen Amylum. De bezoekers kwamen nochtans op voorsprong langs Nevens. Diaz stelde net voor rust gelijk en Gunst lukte de overwinningstreffer. Desatex had geen problemen met het zwakke Callebaut B. Aan de rust was de match reeds gespeeld. Tilburgh (2) en De Wilde uit strafschop zorgden voor een veilige voorsprong. In de beginfase had Schockaert pech toen hij tegen eigen ploeg scoorde en Maes maakte uit strafschop de forfaitcijfers rond. (J.V.L.) Uitslagen Bouw - Callebaut VVTTA - Saf Honda - Amylum Intercom - Somati Derde provinciale Herdersem is bij rode lantaarn Thor Kokerij Meldert niet verder geraakt dan een gelijkspel. Slechts dankzij een doelpunt van de vaak oprukkende verdediger Jan Van Nuffel. Gelukkig maar dat de twee kopploegen, Baasrode en Stekene, allebei een nederlaag incasseerden. Hierdoor blijft geel- blauw in de running voor de titel. Volgens woordvoerder Greevelinck is tweede provinciale echter geen must. «Kijk maar naar Wieze. vorig seizoen stond er geen maat op maar nu de club gepromoveerd is zwalpt zij onder aan de rangschikking. En zulks slik ken de supporters niet gemakkelijk. Het is dan wel beter voorin te eindigen in derde provinciale en daar te blijven». Bij Meldert was men uiteraard tevre den met het onverwachte puntje. De situatie blijft weliswaar weinig roos kleurig. Maar mogelijks is het doel punt van Henri De Vis het eerste in een lange rij, op weg naar de redding. Het eens zo geroemde SK Aalst kreeg na tien minuten het deksel op de neus bij Kallo. Picavet scoorde 1 -0 en daar bleef het ook bij Adieu dus de kansen op promotie. Moorsel plooide tegen Schellebelle. De elfde maal reeds dit seizoen. In de beginfase mocht de gevaarlijke Verheue zowat alles doen wat hij wou en dat resulteerde in een 0-3 stand bij de rust. Wilskracht klom via Van Wayenberghe (2 x) terug dichterbij en bedreigde Schellebelle nog heel even. In derde C mocht Terjoden eindelijk juichen. Het slaagde erin Deftinge, tot nu toe ongeslagen, met 1-0 te ver slaan De bezoekers kregen een unieke kans om via een strafschop op voorsprong te komen maar faalden. Het was Meert die Terjoden de nipte maar felbevochten overwinning bezorgde Vierde provinciale De twee buren, Hofstade en Gijzegem blijven voorin meedraaien in vierde H. Hofstade moest opnieuw tussen de lijnen tegen SK Erembodegem. Net voor de winterstop had de ploeg van Johan Boskamp een 0-1 overwinning afgedwon gen bij S.K. En ook op eigen veld slaagde blauw-wit erin de twee punten mee te pikken. Het duurde wel lange tijd vooraleer de bezoekende defensie wou begeven en slechts via strafschop kon voorspeler Ronald Vergeylen de 1 - 0 op het bord prikken. Gordon De Bruyn, middenvelder bij Wilskracht, werd even later van het terrein verwezen. De Bruyn, die nogal gauw op de tenen getrapt is, werd wegens natrappen uitgesloten. 0-0 0-0 2-1 0-1 stopg na 1 7 0-5 De thuisploeg kon het met tien overblij vende soldaten echter ook rooien. De Doggen blijven eveneens/op de promotie mikken. Een vlotte 1 - 3 over winning tegen Lebbeke kreeg in de eer ste helft vaste vorm. Jos en Noel Calle baut en Octaaf Van Der Biest schoten de gasten op rozen en wanneer Lebbe ke na de pauze een offensief ontketen de stond Marc Van den Berg pal. Gijzegem draait opnieuw op volle toe ren. Na de recente nederlagen tegen onder meer Hofstade dacht iedereen dat de knapen van trainer Frans Roe- landt de kansen op derde provinciale verspeeld hadden. Gijzegem heeft de terugronde echter schitterend ingezet dankzij een spetterende 0 - 3 bij Baar degem John Lissens en co slaagden er nooit in Wilskracht ook maar even te verontrusten Voor Schroevers Moorsel schijnt de zon helemaal niet meer Bij leider Opstal werd het een ware afslachting De dro ge 8 - 0 cijfers spijkeren Schroevers vaster dan ooit op de laatste plaats met liefst 61 tegendoelpunten. De aanvals- lijn laat het ook al afweten want elf doelpunten na zeventien wedstrijden is bitter weinig. Bij Erpe heeft Edixvelde mogelijks de laatste kansen op promotie verspeeld. De droge 3-0 cijfers duwen Edixvelde flink terug in de klassering. Vlierzele ligt nu onbereikbaar ver voor en ook Mas- semen en Aaiaem tellen vijf of meer puntenwinst. Is de droom van derde provinciale voor de Nieuwerkerkenaars definitief ver zwonden (J.G.) f %mm 'TCJitfi# UJlMiS f tmihi* ÏÏCHIE» My smis WHIf'J MOORSELBAAN 86 AALST OS3.212475

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 16