Pierre Callebaut brengt spektakel te Zottegem Faber A houdt Krijt Op Tijd in bedwang Wie is sterker dan Godelieve Roggeman Sensatie te Aalst: B.C. Alloo-Blomberg wipt bekerhouder Slechte herneming Aalsterse ploegen Derde Provinciale Kangoeroes - Deinze: 1-3 Verwachtingen ingelost 18 - Nieuwe Gazet van Aalst 14 januari 1983 Golfbiljart Geen der leiders werd verontrust op de vijftiende speeldag. Alleen in reeks B moest Hand in Hand B wel tot het uiterste gaan om Scotching B van zich af te houden. De aandacht gaat daarom vooral naar reeks A waar Faber A een verlo ren gewaande situatie nog kon rechten, om aldus het hoger gekwoteerde Krijt Op Tijd A een puntje af te snoepen. Martin Demoiseaux en Mare De Schepper zorgden onmiddellijk voor 0-2 en alles liet uitschijnen dat Krijt Op Tijd A naar een gemakkelijke overwin ning zou stevenen. Ook toen Herman Rasschaert milderde en Jean-Paul Moens voor 1 -3 zorgde, was er geen wolkje aan de hemel. In de slotpartijen zou het dan gebeuren. Faber A ging tot het uiterste van zijn krachten langs Hendrik Van de Wiele en Jacques Galle zou er tenslotte in slagen Faber A nog een onverwacht puntje te bezor gen. Palace B had in diezelfde B-reeks geen problemen om langs Rudy Roels, Hubert Walraevens en Cyriel Bauwens 0-3 uit te lopen. Leeuwkens B reageerde langs Guns, doch daar mee was de kous af. Palace maakte uit langs Gaston Leemans en Willem Van de Borght. Ook leider Turbo Cars B haalde een 1-5 uitzege weg bij Cos- mos. Langs Eric Van Impe, Jos Janse- gers, Frank Van Liefferinghe en Patrick Van Aerde stelde Turbo de zege veilig. Leo Van den Steen redde de eer voor de thuisploeg en Etienne Van Stijvendael maakte de zaak rond voor Turbo Cars. In de erereeks liep leider Turbo Cars zo van Cosmos weg via Eddy Neirinck, Romain Meesen en Henry Balde. Orland van den Steen schiep even Cosmoshoop. doch Hugo De Cock en Jean-Pierre Cours veeg den alle illusies weg. Palace A maakte korte metten met Leeuwkens A. Vader en zoon De Backer openden de reeks, terwijl Albert Volckaert, Josee Lan- noo, Renaat Melkenbeek en William Huylebroeck voor koele 6-0 cijfers zorgden. Tenslotte in de B-reeks kon Schoon- aarde B een scheve situatie rechtzet ten tegen Corso B. Het was nochtans goed begonnen voor Schoonaarde B langs Georges Vervaecke, doch Corso B met Robert Vermeulen. Pierre Van Damme en Jean-Pierre Keymolen zorgden voor 1-3. Het waren Mario Vervaecke en Patrick Bracke, die ver diend één punt aan huis hielden. Uitslagen Erereeks Koszen - Welkom 5-1 Zandmann. - Moorsel 2-4 Palace - Leeuwkens 6-0 Turbo Cars - Cosmos 5-1 Scotching - H. in Hand 0-6 Corso - Schoonaarde 0-6 Reeks A Welkom B - Koszen B 2-4 Moorsel B - Zandm. B 3-3 Leeuwkens B - Palace B 1 -5 JohnyB. A - Parksken A 6-0 Faber - K.O.T. 3-3 Reeks B H. in Hand B - Scotch. B 4-2 Parksken B - Johnyb. B 0-6 Schoonaarde B - Corso B 3-3 Kasseist. A - Sportvr. B 0-6 Sportvr. A - Faber B - B 3-3 H. in Hand C - King Boys Standen Erereeks Turbo 28; Moorsel 23; Palace 23; Zandmannetjes 20; Hand in Hand 19; Cosmos 14; Leeuwkens 13; Welkom 13; Schoonaarde 12; Koszen 11; Scotching 4. Reeks A Turbo B 30; Palace B 24; Zandman netjes B 22; Moorsel B 21K.O.T. 17; Leeuwkens B 16; Faber 14; Johnny Boys 12; Koszen B 10; Welkom B 8; Cosmos B 6. Reeks B; H. in Hand B 29; King Boys 25; Johny Boys B 25; Schoonaarde B 21Scot ching B 19; Corso B 19; Sportvrien den 16; Zandmannetjes C 15; Hand in Hand C 12; Faber B 10; Sportvrien den B 9. (A.V.H.) Veldlopen Vorige zondag had te Zottegem de traditionele veldloop plaats. In de omgeving van het atletiekter- rein hadden de organisatoren een bijzonder moeilijke omloop uitgestippeld. Er waren heel wat zware hellingen en bovendien had de regen van de afgelopen week voor de nodige modder gezorgd. Een ideale omloop voor Pierre Calle baut deze Eendrachtatleet kan zich immers vooral bij deze lastige confron taties op het voorplan lopen. Te Zotte gem had hij echter af te rekenen met Mory. De Aalstenaar nam van bij het begin van de wedstrijd resoluut de lei ding. Zijn temperamentvol karakter en moeilijk in te tomen aanvalsdrift belet ten hem een afwachtende houding aan te nemen. Een eigenschap die hem op het einde van de wedstrijden soms wel eens de overwinning kost. Mory. die op eigen terrein liep. kon Callebaut gemakkelijk volgen. Na enkele ronden plaatste hij een scherpe demarrage zodat hij voor sprong kon nemen. Deze voorsprong werd echter nooit groter dan 50 m. en tijdens de laatste ronde zorgde Calle baut nog voor heel wat animo door zeer sterk te finishen en daardoor Mory nog te bedreigen. Pierre miste wel de zege. maar won toch de sympathie van de toeschouwers. Roland Baeyens liep eveneens een zeer mooie wedstrijd. Zijn doorgedre ven training blijkt vruchten af te wer pen. Hij werd 13de, even verder gevolgd door Jean-Paul Fransaert die 17de was. Frangois Buggenhout is eveneens op weg naar een betere conditie. Hij werd 39ste, een resultaat dat voor iemand die over enkele jaren de overstap naar de veteranen zal maken, zeker behoorlijk is. Bij deze veteranen zorgde Wilfried Chiau trouwens voor dé verrassing. Alhoewel hij pas sinds deze winter regelmatig aan de veldlopen deel neemt behaalde hij de vierde plaats. Bij de interclubs zal Wilfried voor A.C. Eendracht Aalst een belangrijke ver sterking zijn. Jozef Lauwereys was tiende en Jan Marcelis deed zijn we- deroptreden met een 18de plaats. Voor deze laatste zijn de veldlopen niet zo belangrijk. Hij is liefhebber van de langere wegwedstrijden. In 1982 was hij trouwens tot voor de laatste proef leider van het V.A.L.-criterium. De organisatoren wijzigden echter het reglement terzake zodat een beken dere naam de overwinning zou beha len. Te Zottegem was scholier Johan Van Den Bossche aan de start De ganse wedstrijd liep hij rond de tiende plaats en hij zou deze behouden tot het einde. Volgende week zijn de Aalsterse heren aan de slag te Melsen waar ze zullen gekonfronteerd worden met de Gentse atleten. In het vooruitzicht van de provinciale kampioenschappen zal dit voor de Aalstenaars een zware test betekenen. (P.V.B.) Damesveldloop te Zele De Aalsterse dames deden hun eerste optreden van 1983 te Zele. Zoals verwacht werd het een erg zware wedstrijd. Er was heel wat zware modder en verschillende atletes verloren hun spike. Inge Eemans werd daar reeds bij het begin van de wedstrijd het slachtoffer van. Zij diende op haar stappen terug te keren, trok de spike opnieuw aan en begon aan een echte inhaalrace. Ze liep een zeer sterke wedstrijd en dank zij een felle eindsprint werd zij nog 17de. Mits een vlottere start zat er voor deze eerstejaarssenior veel meer in. Bij de juniores werd de wedstrijd gedomineerd door het zusterpaar Ann en Els Van Holsbeeck Ann liep meer dan de helft van de wedstrijd in de spits. Ze bleef tot de laatste 500 m. bij de kopgoep doch de inspanning van het aan de leiding lopen liet zich voe len. In deze laatste meters werd zij naar de tweede plaats verwezen. Els moest al veel vroeger afhaken, maar slaagde erin. ondanks de tegen wind, terug te komen. Zij werd onbe dreigd vierde Inge Tackaert, t-weedejaarspupil. liep een regelmatige wedstrijd Zij werd 9de. Bij de miniemen was Sandra De Nijs 8ste. Sandra moet duidelijk veel beter kunnen. Ook Veronique De Pierre heeft zeker toekomstmogelijk heden Bij de oudste miniemen nam ze een erg goede start en werd 10de. ^delieve Roggeman was werkelijk Onding Ook zij verloor een spike '•'everiae modder, maar niet- -randioos overwinnaar. Volgende zondag zijn de Aalsterse dames aan de start te Opwijk. 2 weken later zullen 5 Aalsterse dames de verplaatsing maken naar Viterbo in Italië. Ze zullen er deelnemen aan de Europese interclubwedstrijd veldlo pen. Hierover volgende week meer informatie (P.V.B.) Bowling B.C. Alloo-Blomberg, ruim leider in vierde nationale, was via nipte overwinnin gen tegen hoger geklasseerden tot in de 1/32 finales geraakt. Met de komst van Center Erondegem voorzag men wel een mooie wedstrijd, doch winst Neen, daar dacht men niet aan. B.C. Center Erondegem. een zeer goede eerste nationaler, die op de koop toe nog de hekerhouder is, lag iets hoven de Aalster se mogelijkheden. Zo was de verwachting althans. De beker, die gespeeld wordt in vier de kwalificatie kwam uit Erondegem, manches, was echter voor de Aalste naars, een welkome gebeurtenis, om de eerste klassers eens te bewijzen wat voor bowlingers deze vooraan staande Aalsterse klub rijk is Ook speelt een ploeg thuis en één op ver plaatsing Thuis zorgden Johny De Bock met 656 punten, Eduard Verhulst met 679, Roland Van Vaeren- bergh. 722 en voorzitter Bruno Rossi met 724 punten voor een zeer goede uitslag. Doch de verrassing en meteen waar kapitein Roger Cardon een totaal van 768 liet optekenen of gemiddeld 192 per manche, wat ruim eerste klasse waardig is Luc Van Renterg- hem met 753 mikte eveneens zeer hoog. Willy De Ridder bereikte met 733 punten zijn normaal rendement, terwijl Peter Pieters met 720 of 180 gemiddeld de «zwakste» genoemd werd. Groot was dan ook het Aalsterse Volleybal Mannen Onze Aalsterse Volleybalvertegenwoordigers zijn erg slecht aan de terugronde begonnen. In Vierde Nationale kon V.K. Aalst slechts één set halen bij Veurne en in tweede Provinciale gingen Kangoeroes en Kuklos tegen respectievelijk Baasrode en Evergem met 3-0 de boot in. Veurne - V.K. Aalst: 3-1 V.K Aalst begon zonder Mare Philips, weerhouden wegens arbeidsverplich- tingen, en trainer Paskiewicz. Aldus kreeg de jonge Lieven De Schrijver de kans de match te beginnen en had P. Boeyckens de zware opdracht de speler-trainer te vervangen. De Aal stenaars moesten met 15-9 de eerste set aan de thuisploeg laten. In de tweede set deed Paskiewicz een opgemerkte intrede en kon ook Mare Philips aantreden. Dat resulteerde in een 5-15 setwinst. V.K. moest ondanks de agressieve verdediging ook de derde set met 15-11 afstaan. Tijdens de vierde set hadden de Aal stenaars geruime tijd uitzicht op de zege. Guido De Schrijver, die overi gens een uitstekende wedstrijd speelde, kon zijn ploeg naar een hoop gevende 8-11 voorsprong tillen. V.K. stortte echter onverwachts in elkaar en kon zelfs geen punt meer halen. Kangoeroes - Baasrode: 0-3 Deze brutale uitslag zegt niet alles. In een zeer spannende wedstrijd tussen twee gelijkwaardige ploegen heeft Kangoeroes driemaal nipt het onder spit gedolven. Het begon nochtans goed voor de thuisploeg die een 10-3 voorsprong opbouwde in de eerste set, maar een niet aflatend Baasrode kon de situatie rechtzetten en met 14- 16 een belangrijke eerste set verwer ven. Ook in de volgende set gaven beide ploegen mekaar geen duim breed toe en weer waren het de Aal stenaars die aan het kortste eind trok ken, nu met 13-15. In de derde set leek de thuisploeg dan toch te krijgen wat ze verdiende en met 12-4 lag de set voor het grijpen. Overhaasting en gebrek aan routine bij sommige Aal stenaars lieten Baasrode toe de blijk baar onoverbrugbaar gewaande kloof te dichten en met 12-15 de wedstrijd te beslissen. (Tejo). Volleybal Vrouwen Kangoeroes heeft de kans laten liggen om leider Deinze zijn eerste nederlaag van het seizoen toe te brengen. Gebrek aan zelfvertrouwen en een weer falende opslag waren de hoofdoorzaken van de nederlaag. Wat beide ploegen in de eerste twee sets brachten moet zowat het beste en spannendste geweest zijn wat er dit jaar al in derde provinciale te zien was. De bezoekers begonnen erg sterk en liepen onmiddellijk 2-8 uit. Kangoe roes kon wel aan de achterstand kna gen, maar bij 11-13 zag het er voor de thuisploeg toch niet goed uit. Dit was echter het moment waarop de Aalste naars toesloegen om met 14-13 het commando over te nemen. Deinze kwam nog eenmaal terug, maar de tweede setbal bezorgde Kangoeroes 16-14 setwinst. In de tweede set kon den de bezoekers opnieuw tot 2-8 uit lopen, Ook nu zette Kangoeroes de situatie recht, leek met 14-12 zelfs op weg naar een belangrijke 2-0 voor sprong, maar faalde bij de opslag. Ook bij 15-14 werd een setbal onbe nut gelaten en de bezoekers profiteer den hiervan om met 15-17 de bordjes in evenwicht te brengen. Deze slag zouden de Aalstenaars moeilijk te boven komen en ze moesten ook de derde set (9-15) aan Deinze laten. In de vierde set leek de thuisploeg zich te hervatten en liep zelfs tot 11 -4 uit. Toen demonstreerde Deinze waarom het dit seizoen nog ongeslagen is en ging met 13-15 voorbij de uitgebluste thuisploeg. (Tejo) Handbal De Aalsterse Itandbalploegen zijn erg hoopvol aan de terugronde be gonnen en kwamen daarmee hun beloften na. Bij de mannen verloor niemand en de degradatiekandidaten sprokkelden belangrijke punten in hun strijd voor het behoud. Tweede Nationale Eendracht Vrij - Stenor22-22 In een erg spannende wedstrijd heeft Eendracht een punt uit de brand ge sleept Na 20 min. stonden de Aalste naars immers met 3-9 in het krijt en hadden de bezoekers dan ook een be langrijke optie op de overwinning ge nomen. Toen bewees Eendracht echter zijn huidige sterkte en kon met de rust (8-10) de score aanschouwelijker ma ken. Ook na de herneming kon Stenor een grote kloof slaan en met 15 - 20 na 10 min. leek de wedstrijd beslist. Niets was minder waar. want in de 28 min. konden de Aalstenaars tot 21-21 terug komen en namen zelfs even de leiding over. De bezoekers zorgden luttele se conden voor tijd voor een verdiend ge lijkspel. Dit Eendracht zakt zeker niet, daar zijn nu ook de grootste twijfelaars van overtuigd. Doelpunten V Potterberg en Mertens: Bayens M. 8; Bayens D. 3; Bayens R. 2; Steemans 2; V.D Borght 2; V. Mal- deren 1De Doncker 2; V. Herreweghe 2 en Vinck Reserven E V A - Stenor15-9. Doelpunten De Jaegher 3: Veraeven 1 Vinck 2; Cooreman 4; V.D. Bossche 1; De Boeck 4; Arijs B en Arijs R. Tweede Landelijke Grembergse - Jochewoa 25-25 Ook Jochewoa heeft de positieve lijn kunnen doortrekken. De jonge spelers beginnen stilaan volledig te renderen en positieve resultaten konden dan ook met langer uitblijven. In een erg gelijk- opgaande wedstrijd hadden de Aalste naars bij de rust één doelpunt voor sprong, maar in de tweede helft nam de thuisploeg het initiatief over. Niet voor lang echter, want na 15 min. kon Jochewoa met 19-19 aansluiten. De Aalstenaars gingen door en met 23-25, twee min. voor tijd, leek de overwin ning in het bereik. Dit was echter gere kend zonder enkele onbegrijpelijke be slissingen van het scheidsrechtersduo, waardoor Grembergse in extremis nog kon terugkomen, en zodoende Joche woa van de verdiende zege hield. Vrouwen Eerste Landelijke E V A. - Meeuwen 20 - 8 Eendracht ondervond niet de minste moeite met het voorlaatste geklasseer de Meeuwen De thuisploeg nam een denderende start en ging via 5-1 na 10 min. naar een alleszeggende 11 -3 rust stand. Doelpunten V. Wesemael en V.D. p->r- re; Matthijs 2; Bascour 5; K. Sin- Lievens 3; Cl. Simal, Buyle. De .ij ver, Vinck en Moens. Uitslagen Mannen E V A. - Stenor 22/22 Mechelse - Rosis Aalst 11 /24 Sparta Aalst - Zandvliet 23/18 Grembergse - Jochewoa 25/25 Vrouwen E.V.A. - Meeuwen Hechte! - Aalst Sportief 20/8 22/18 Tejo enthousiasme als de totalen oekend- gemaakt werden. B.C. Alloo-Blomberg totaliseerde 5757 punten, terwijl eerste klasser en bekerhouder B.C. Center Erondegem niet verder dan 5460 punten kwam. B.C. Alloo-Blom berg kan nu wat op zijn lauweren rus ten. Tot 11 februari wordt niet ge speeld, wat misschien wel spijtig mag genoemd worden voor een ploeg in een dergelijke forme. (A.V.H.)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 18