KARNAVAL'83 OPTIEK DELENS WÊÊ Karnavalprogramma voorgesteld f FRANS JANSEGERS NIEUWSTRAAT 60 AALST Feestkomitee hield merkwaardige perskonferentie Aalsterse zegswijzen Dl SWAII 1MH TRAITEUR PROVENCE Begrafenissen Crematies Nieuwe Gazet van Aalst 14 januari 1983 b Maandagavond jl. stelde het uittredend feestkomitee het programma voor van de komende Aalsterse karnaval. Veel nieuwigheden zijn hierbij niet merkbaar, maar zoals voorzitter Frans Wauters het formuleerde heeft ook de traditie haar waarde. De eigenlijke stoet op zondag, de rondgang op maandagnamiddag door de Aalsterse groepen, de Ajuinworp, de verbranding van de vastenavondpop op dinsdagavond zijn dan ook klassiekers die op geen enkel karnavalprogramma meer mogen ontbreken. Nieuw is misschien het feit dat gesi gnaleerd werd dat de inkleding van de Keizershallen met de Prins Karnaval- verkiezingen op zaterdag 22 januari eerstkomende in een totaal nieuw kleedje gestoken werd. In tegenstel ling met vorige jaren, en om reden van het karnavalverlof organiseert de Prin- sencaemere dit jaar eveneens een rondgang met alle minder-valide kin deren van Aalst op de donderdag vóór karnaval i.p.v. erna Deze verschui- ving gebeurde trouwens op vraag van de foorkramers zelf. Verder onthouden wij nog een kinderbal dat voor de eerste maal georganiseerd wordt op zaterdag 12 februari in Net werk in samenwerking met Stekel- bees. De trajekten van de zondagse karna- valstoet en van de maandagse rond gang blijven dezelfde als de vorige jaren. Ook voor de uitstap van de Voil U wenst een zaak over te nemen Dan rijzen een reeks problemen zoalsovernameprijs, inschrijving in handelsregister, aanvraag B.T.W.-nummer, enz. Goede raad is dan goud waard Daarvoor kan U terecht bij: Ekonomisch en fiskaal raadgever Verzekeringen en financiële verrichtingen Pontweg 57 s 053/77 51 34 Herdersem 00 De kandidaten Prins Carnaval 1983: v.l.n.r.Jean-Pierre De Neef, André Marcoen, Erik De Saeger en Roger Berghman (OJ) jeannetten op dinsdagnamiddag werd opnieuw een omloop uitgestippeld, maar zoals Frans Wauters het opmerkte wordt dit trajekt toch nooit uitgelopen. Men blijft meestal onder weg in één of ander café hangen. Voor het overige heeft iedereen genoeg keuze om zich ergens te amu seren. Er zijn ontelbare bals en fees ten, zoals zaterdagnamiddag in Erem- bodegem voor de kinderën, en 's avonds voor de volwassenen in de St.- Annazaal (Jefkesbal), in de Keizers hallen (Catharinistènbal), in de zaal FFR (Bal van de Ajuin) en in Netwerk (chiquébal). Maandagavond kan men terecht bij het bal van de Oude Garde in de salons Verspaille, en op zaterdag 19 februari is er het even traditionele bal van de Prinsencaemere in de St.- Annazaal. Indien dit alles niet volstaat zijn er natuurlijk nog alle herbergen waar gedurende drie dagen (en zelfs meer) gezorgd wordt voor een non-stop ani matie. Prinsenverkiezing Ter gelegenheid van de perskonferen- tie werden ook de vijf kandidaten prins karnaval voorgesteld. Het betreft hier achtereenvolgens: Roger Berghman, Jean-Pierre De Neef, Erik De Saeger, André Marcoen en Maurits Steeman, waarvan enkel de laatste op het appel ontbrak. Al deze kandidaten kwamen reeds uitgebreid (of zullen uitgebreid) aan bod komen in dit weekblad Zoals het goede karnavalisten past, hoopten allen de overwinning te beha len tot heil en glorie van Aalst-karna- val. Nadien werd iedere kandidaat nog omgord met een reusachtig rood-wit lint van kandidaat prins-karnaval. Vermelden wij tot slot nog dat het feestkomitee van de gelegenheid gebruik maakte om heel wat randinfor- matie te bezorgen, waarover elders meer, en dat de persmensen ook in het bezit gesteld werden van alle groepen en muziekmaatschappijen die aan de 55ste karnavalstoet zullen deelnemen. Wat de groepen betreft blijft zoals in het verleden soms nog heel wat duis ter over het onderwerp dat zij zullen uitbeelden, terwijl sommigen het nog steeds nodig vinden om hun onder werp in het onvervalste Oilsjters weer te geven. Misschien kan er toch wel eens aan gedacht worden om dit pro bleem voor heel wat niet-Aalstenaars in de toekomst te verhelpen. Beter schap werd alleszins beloofd. (MP) Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 AALST 3 Tel. 053/21 49 38 ■NNM Zowel CVP als PVV kochten meubelen en huisgerief, maar tot spijt van alle twee, kunnen ze nog niet trouwen met hun lief. Als de twee koningskinderen zie je hen staan, ze kunnen op 't stadhuis bijeen niet komen. Als bedevaarders moeten ze naar «'t Apostelken» gaan als ze over hun liefde willen bomen. 't Is dus niet 't water van de Dender, dat voor hen is veel te diep Hun idylle heeft een andere schender, waardoor 't huwelijk in 't honderd liep Uit ongenoegen en heel grote nijd, zinnen beiden nu op wraak. Ze willen echt hun kwaadheid kwijt, en schimpen dus maar raak. Zo vertellen ze nu dat de naam van hem die hen van woede doet brullen, zelfs niet waard was één enkele stem, want dat hij geschreven wordt met twee nullen perversje Vervolg van blz. 1 geteld te worden zoals de winst van de organisatie van de Prinsenverkiezing, de opbrengst van de reklamestoet, de verhuur van de winterfoor, en de opbrengsten van de taksen op verma kelijkheden. Nadat Schepen Doorns eerst ver klaard had dat het karnavalbudget glo baal negatief uitviel, verklaarde hij even later, en rekening houdend met bijkomende inkomsten dat de stad Aalst er in feite «niets aan in steekt». Opmerkelijk was ook dat de lonen van de stadswerklieden voor bv. de opstel ling van de tribunes en van de politie voor het handhaven van de orde blijk baar als uitgaven aangehaald werden. Karnavalmuseum Enkele jaren geleden werden plannen gesmeed voor het uitbouwen van een Aalsters karnavalmuseum. Hiervoor werd zelfs een speciale werkgroep opgericht waarvan talrijke bekende karnavalisten deel uit maakten. Sinds jaren is het rond dit projekt echter heel stil, tot wij nu hierover een vraag stel den. Nadat er gewezen werd op het advise rend karakter van de speciaal opge richte kommissie, werd eraan herin nerd dat de aftredende schepen van kuituur Herman Roels het projekt tot zich getrokken had. De bedoeling was dit museum met eigen stadspersoneel ui te bouwen, maar zover is men ech ter nooit gekomen. Alles viel gewoon in 't water. Eenzelfde resultaat boekte men met de vraag van de stad Binche tot deel name aan het karnavalmuseum dat daar bestaat. Aalst kreeg er enkele jaren geleden twee zalen gratis ter be schikking, die dan door het stadsbe stuur dienden ingericht te worden. Ook deze vraag om deelname bleef zonder resultaat, en meteen werd een unieke kans gemist om gratis Aalst als karnavalstad buiten Vlaanderen bekend te maken. Ook hier werd door enkele aanwezigen een beschuldi gende vinger naar ex-schepen Roels uitgestoken. Voorzitter Heel wat voorzichtiger was men om te antwoorden op de vraag wie de vol gende voorzitter van het feestkomitee zou worden. Opnieuw was het sche pen André Doorns die stelde nog niet te weten wie de nieuwe voorzitter zou worden en hoe het feestkomitee er in de toekomst zou uitzien. Wel onthulde hij dat er bij de nieuwe meerderheid een tendens bestaat om het aantal leden te verminderen, waarbij de aan duiding volgens politieke verhoudin gen wel zou behouden blijven. Anderzijds denkt men eraan elke adviesraad te laten voorzitten door de bevoegde schepen, die dan zou geas sisteerd worden door een feestleider, sportleider enz. wat het uiteindelijk wordt zal de toekomst uitwijzen. (MP) I De oplossing van opgave 1 (editie van 7 januari) was«De biest uit angen». Vanaf deze week starten we dus onze prijskamp. Stuur ons 6 opeenvolgende tekeningen, met de volgens U bijhorende Aalsterse uitdrukking. Indien ze juist zijn maakt u kans op een car toon van Uzelf, getekend door Frans Wauters. OUD HUIS Nieuw adresHoek Gentsesteenweg-Welvaartstraat 82/24/11 0ud adres: Hoogstraat 5. Aalst s 053/21 48 54 - Aalst 70 31 00

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5