De Schramoeiilekrabbers steken draak met stadsrecepties Driekoningenfeest van AKV werd sukses Aalsterse Gilles reeds paraat «Wa mag da zèn, alstablieft Stad Geraardsbergen TRAITEUR PROVENCE DEC0RATÈ Decoratie STROOCA ^(VtAO ElLlf Optreden van ex-prinsen karnaval Michel en Antome. (OJ) Je kon het vorige week 'a la une' lezenvanaf vandaag dolen wij wekelijks enkele pinten door het groot-Aalsters cafélandschap, om U, lezer, nog beter te informeren. Informatie op uw niveau want we trekken op met fervente tooghangers en zuinig nippende zondagdrinkers. We zullen wijkkroegen aandoen, waar bolronde bazinnen in bloemetjesschort de laatste, lastige zuipschuit buitengooien, maar ook de 'sjiekere etablissementen' waar de goede burger tegen de middag een porto met-nootjes geniet. En natuurlijk, het rijke gamma tussen beide tiepetjes Het station spuwt mij uit, samen met een hele bende haastige pendelaars, richting Stad Geraardsbergen. Voor velen, die dagelijks naar Gent of Brus sel sporen, een vertrouwd oponthoud, 's morgens en/of 's avonds. Sommi gen wachten er op de bus (die ze wel drie keer op het nippertje missen, vrouwlief), anderen, de uitdroging nabij, duiken er in een frisse pint. Stu denten voelen er zich ook thuis, een partijtje biljart of gewoon wat praten. En dan zijn er die onregelmatige en wisselende bezoekers, zoals ik, die graag wat meekeuvelen en vooral meelachen aan de toog. Want er wordt wat afgelachen bij 'de Pol'. Niet alleen het erg verscheiden en luid discussië rend volkje, maar ook de baas, Paul Bellon en zijn charmante en lieve vrouw, Leona, zorgen voor de stem ming Pol' heeft altijd wel een kwinks lag. een grol of steek' klaar. En hij spaart daarbij zijn klanten niet Een 'gewoon' café kan je zeggen. Wel ruim en het gezelligst als het goed gevuld is met rechtstaande en druk gebarende 'filosofen'. Pol weigert zijn kroeg grondig te vernieuwen. Geen fluwelen zittingen of duur tapijt. «Als ik dat doe. verlies ik binnen de kortste tijd, de ongedwongen klant, die even tjes binnenwipt. En wat moet ik zeg gen als er dan een glas wordt omge gooid in zo n duur interieur Nee. wij houden het zo». Maar Stad Geraardsbergen heeft andere troeven. Pol is een ouwe rat in het vak. hij weet zijn klanten te boeien. Leona heeft altijd een lach over en een steuntje voor de pendelaar die het aan de stok had met zijn chef, voor de gebuisde student, voor de gescheiden man die de hele wereld van zijn gelijk wil overtuigen. Je drinkt er altijd uit bier-zuivere glazen, die nog een beurt krijgen met het zeemvel. Waar vind je dat nog En op de gebruikelijke uren kan je er ook voor een kleine of stevige hap terecht. Zonder erg lang te hoe ven wachten. Stad Geraardsbergen is in de eerste plaats een 'praatcafé' De muziek merk je nauwelijks op. Een 'gewoon' café zeiden we, en daarmee bedoelen we niets negatief. Je betaalt je er dan ook niet blauw en..." probeer de gueuze maar eens Het strategisch punt van veel café s is de toog, ook hier Leona«Hier wordt nogal verteld hoor. Aan de toog 'werkt' men uren aan een stuk, en verdient' men hopen geld, en boven al... wordt flink gelogen, natuurlijk». Liegen, grapjassen, plagen en zeu ren, het hoort er in Stad Geraardsber gen allemaal bij. Eigenaardig toch dat jong en oud er graag vertoeven en mocht U er nog nooit geweest zijn, een aanrader Let op Als je naar 't toilet moet, begin dan met zoals die man, vorige week, die. enigszins in de wind. zichzelf en iedereen verwenste, toen de schuif deur na aanhoudend getrek en geduw geen vin verroerde Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 AALST Tel. 053/21 49 38 6 Nieuwe Gazet van Aalst 14 januari 1983 In de bomvolle zaal van Gaston Van der Eist heette AKV-voorzitter Miel Van den Broek alle karnavalisten wel kom. Hij wees op het instand houden van een aloude traditie, zonder daar om ouderwets te worden, en hoopte dat er tijdens de karnavaldagen opnieuw grote eensgezindheid zou heersen in de Aalsterse karnavalmid- dens. Naast de leden van het eigen karnavalverbond, die maandenlang werken aan net welslagen van de stoet, wenste hij eveneens dat het AKV, Lotjongslos, Brikaljongs en de talrijke kleinere groepen opnieuw van de kavalkade 1983 iets unieks zouden maken. De krisis kon volgens Miel Van den Broek geen afbreuk doen aan de typische Aalsterse vindingrijkheid en spint De kleinschaliger aanpak zal volgens hem zeker geen kwaliteitsver mindering betekenen, en om het feit dat de mastodonten verdwijnen, zal volgens hem niemand rouwig zijn. Op de kwaliteit zal dus niet ingeleverd worden. Driekoningenfeest in de Koornbloem. (OJ) De Koning drinkt.(OJ) De drie pasgekroonde koningen met uiterst rechts, de uittredende 'vorstGas par I. (OJ) Met het ontslag van ex-voorzitter en ex-karnavalprins Antoine Van der Heyden kende de karnavalgroep De Schramoeiilekrabbers enkele jaren geleden een dieptepunt. Traag maar zeker bouwden de huidige voorzitter Luc Fleurinck, sekretaris Nadine Wils en schatbewaarder Patrick Bruggeman een nieuwe groep op, die dit jaar hoopt bij de eerste tien van de grote groepen geklasseerd te worden in de komende karnavalstoet. eerste tien te eindigen. Dit zou hun meteen mogelijk moeten maken op de zware onkosten, o.a. aan de kostuums, te dekken. Op dit ogen blik moeten de Schramoeiilekrabbers zich immers behelpen met de geldprijs die men in de vorige stoet behaalde, met lidgelden van de 27 leden en met de verkoop van stickers. Een belang rijke bron van inkomsten is eveneens de rondgang met St. Maarten, welke dit jaar een viertal dagen duurde. Ook de deelname aan andere karnaval- stoeten zoals St. Gillis-Dendermonde- Denderleeuw, enz. zal voor bijko- \J~) mende inkomsten kunnen zorgen. K. yV V Te oordelen naar de verwachte min- I derprestatie van enkele gevestigde Jwypo0^ waarden binnen de karnavalstoet. ziet het er alleszins naar uit dat de Schra moeiilekrabbers hun droom zullen Om dit doel te bereiken werd een grote bewaarheid zien worden. (MP) wagen opgebouwd, die een parodie wil zijn op de talrijke recepties die jaar lijks, ondanks het, geldgebrek, in het stadhuis georganiseerd worden. Onder de titel «Santé men bleken» naar de gelijknamige plaat van Kezier Kamiel zullen clowns in alle mogelijke standen en houdingen de onderschei den wagens bemannen. Deze clowns zullen, zoals de 27 leden van de groep zelf. verkleed zijn als karnavaleske gargons. Hierbij zal een reuzestads- fotograaf zorgen dat de karnaval- receptie van de Schramoeiilekrabbers voor eeuwig op de gevoelige plaat gezet wordt Daar waar deze bekende groep vorig jaar. naar zijzelf verklaren ten onrechte, de 11de plaats behaalden met hun parodie op het L P. Boonmo nument. hopen zij ditmaal binnen de Tot slot dankte hij het stadsbestuur omdat de subsidies voor de 55e stoet niet verminderd werden, en omdat zij de hallen opnieuw ter beschikking stelde van de karnavalgroepen. Ook van het volgend bestuur hoopte hij hetzelfde. Na zijn toespraak werd overgegaan tot de verkiezing van de drie nieuwe koningen. Als Gaspar I werd kandi daat-prins Jean-Pierre De Neve verko zen. Balthazar I werd Lucien Van Der Steen, lid van de AKV de Kornissen- sloipers en als Koning Melchior werd Werner Gits verkozen, lid van Per Total. Deze drie koningen werden ge kroond door niemand minder dan Mare De Neve, die in 1982 tot Gaspar I verkozen was. Het spreekt voor zichzelf dat het feest daarna pas op volle toeren draaide dank zij de nodige karnavalmuziek en met behulp van het onvermijdelijke liters gerstennat. Ook de ex-prinsen Michel en Antoine, die hun nieuw plaatje voorstelden, zorgden mee voor de ambiance in de zaal. (MP) Nog een kleine maand en voor vele Aalstenaars (en tegenwoordig zelfs voor tientallen Engelsen) worden het weer dolle dagen. Op 12, 13,14 en 15 februari is het immers (al)weer karna val. De groepen zijn volop bezig met de voorberetding van hun kostumes en praalwagens en hopen zoals gewoonlijk alles klaar te kunnen sto men tegen het cruciale ogenblik. Voor een van die groepen, de Aalsterse Gil les, duur het wachten tot 13 februari blijkbaar nog te lang zodat ze nu al van zich laten horen. Hun karnavalbro- chure die voor wat extra inkomsten moet zorgen is nog maar net van de pers of daar zijn ze al opnieuw. Op de zaterdagen 15 en 29 januari tel kens om 15u 30 pakken ze immers uit met een vooroptocht op de Grote Markt te Aalst, Een soort warming up en tegelijk een geslaagde publiciteits stunt voor het grote karnavalgebeu- ren. Tijdens de stoet van 13 februari zijn ze er zeker bij en op 14 februari willen ze de talrijke aanwezigen laten meege nieten van hun kleurrijk showspel. Om 14u.30 is er op de Grote Markt de tra ditionele bezemdans en bezemworp. Gemaskerde Gilles werpen dan meer dan 200 kleine heksenbezems te grabbel. De apotheose van het optreden van de Gilles vindt plaats om 20 u. op de Grote Markt met de befaamde ronde dans. Hopelijk bent U ook dan van de partij. Afgelopen vrijdagavond had opnieuw het Driekoningenfeest plaats, georgani seerd door het Aalsters Karnavalverbond, beter gekend als het AKV. Vertrokken aan de werkhalle nabij de Weggevoerdenstraat, vertrok de onge veer 300 man tellende stoet doorheen de belangrijkste centrumstraten naar de Grote Markt. Hierbij werd dit jaar voor de nodige muziekanimatie gezorgd door de karnavalgroep Per Total. O Molenstraat 45 - Aalst Muur en vloerbekleding Gordijnen en Draperien Zitmeubelen Herstofferen zetels S stoelen

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 6