FABER Cockpit Zorba deed BBC. Olfit naar adem snakken FABER Osiris-Dames kampioen na testwedstrijd Hestia de Luxe Zaterdag organiseert The Tower puik tornooi Jeugd kan Okapi uit de put halen sinds 1844 N.V. De romantische gashaard met speelse vormgeving, met gietijzeren binnenwerk, dus OERDEGELIJK. Al onze toestellen zijn gekeurd en aangenomen door de gasmaatschappij. Alle toestellen zijn voorzien van thermostaat, zodat u de last van koude voeten kunt vergeten. 3 JAAR TOTALE WAARBORG MARCOEN E. (BALOU) RADIA (V.D. Berghe Fl.) Huis HENDRICKX L. h RISTORANTE Dl ROMA DA BRUNO Hnn Nieuwe Gazet van Aalst 1 april 1983 - 13 Basketballiefhebbers De topper van de negentiende speeldag zou normaliter Sint Antoon-Hugh's Villa geweest zijn. Door allerlei redenen echter bereikte Hugh's niet de noodzakelijke vijf spelers om een wedstrijd te begin nen, zodat Sint Antoon zich kon verheugen met het geschenk. Borghmans-Torenhof, een subtopper werd eenzelfde lot beschoren door de afwezigheid van de Borghmans-spelers, zodat de aandacht diende toegespitst op Olfit-Cockpit Zorba. Een wedstrijd, die de vorige jaren steeds tot de vooraanstaande behoorde, tussen twee ploegen die vorig seizoen beslag legden op een gedeelde tweede plaats. Door de inva sie echter van hogergekwoteerde spe lers kon Olfit zijn status handhaven. Cockpit Zorba daarentegen verzeilde in de subtop, daar men met het eigen materiaal verder deed. In een artikel tijdens het dode seizoen schreven we reeds dat Cockpit zou borg staan voor een sterke terugronde, daar rebounder Jacques Rasschaert gere- kupéreerd werd na een slepende ope ratie. Het verloor alleen tegen de gere nommeerde ploegen als Sint Antoon en De Hoorn en liet een steekje vallen tegen De Nachtwacht. Tegen Olfit wil den zij echter persé bewijzen dat men nog rekening dient te houden met Cockpit Zorba. In de echt kille Okapizaal werd het dan ook een strijd van jewelste. Olfit was bijna altijd op achtervolging aangewe zen. Toen Pol Steenhout zijn ploeg kwam vervolledigen en Olfit 19-13 uit liep. Langs een weer ongrijpbare Ferre Van den Hauwe verzette Cockpit de bakens 25-28, en aan de rust leidde het steeds met 30-34. Het begin van de tweede helft was gelijk- opgaand, nadat Cockpit 32-38 geleid had. Edwin Schorreel met énige per soonlijke nummetjes, doch ook met enig mooie assists bracht Cockpit opnieuw in het spoor 47-48, toen zich een jammerlijk incident voordeed. Wim Possé voelde zich te kort gedaan wanneer de scheidsrechter hem een lichte fout aanwreef. Cockpit grootste man ging aan hét reklameren, waarop prompt een technische fout volgde. Edwin Schorreel zette ijzig kalm zijn ploeg voor. Wim Possé werd naar de bank gehaald, doch klaagde verder zijn nood, waarop de uitsluiting volgde. Twee nieuwe vrijworpen en andermaal benutte Schorreel de kans. Een onthoofd Cockpit vocht kranig verder, doch kon niet verhinderen dat Olfit langs Van der Ghylen, D'Haese en De Saedeleer 58-48 uitliep. In een slotoffensief via een zeer degelijke press slaagde Cockpit er in een groot deel van zijn achterstand weg te wer ken om uiteindelijk met amper één puntje te sneuvelen. BBC. Olfit: Schorreel 22,.De Saede leer 16, D'Haese 10, Van der Ghylen 10, Steenhout 7, Verbeken 1. BBC. CockpitFerre Van den Hauwe 26,. Guy Van den Hauwe 14, Ras schaert 8, Possé 8, De Wuffel 9. In het duel tussen de kampioen .De Hoorn en hekkensluiter De Klok werd zoals enigszins kon verwacht worden een nieuw scorerekord gevestigd. Nadat Torenhof er al in slaagde De Klok 133 punten aan te smeren, kon de kampioen liefst 146 eenheden op het passief van de rode lantaarndra ger inschrijven. Reeds bij de rust was men zeker van een nieuw rekord. De score was dan al 23-75. Herman Van Keer, die dan nog een achttal minuten op de bank doorbracht verzamelde 54 punten, De Schaepdryver en Van Sti- chel, elk 20. Danny Huylebroeck 22, Van der Speeten 12 en «superschui mer» Thybaert 18 punten. André Cami met 24 en Frank De Vuyst met 23 waren de topschutters bij De Klok, waarbij ook Van Nieuwenborgh 11 en Uvin 6 punten oogstten. Tot slot kon Snoepertje de vierpunten wedstrijd tegen Den Beiaard in zijn voordeel beslissen. Uitslagen Sint-Antoon - Hugh's 20-0 FF. Borghmans - Torenhof 0-20 FF. Terlinden - De Nachtwacht n.m. Olfit - Cockpit Zorba 66-65 De Klok - De Hoorn 64-146 Snoepertje - Diversi 60-46 Ondanks een ultieme dakgootlukt de thuisploeg toch nog een korf. De stand na 20 speeldagen 1. De Hoorn 40; 2. Olfit 36; 3. Sint Antoon 34; Hugh's 24; Torenhof 22; Cockpit 18; Borghmans 16; Nacht wacht 12; Diversi 12; Snoepertje 12; Terlinden 6; De Klok 0. BasketbalEerste Provinciale De Pinte - Osiris 59-61 Het zal iedereen nog vers in het geheugen liggen hoe Osiris de voorlaatste seizoenwedstrijd op De Pinte gina verliezen en zo een Bijna zekere titel liet liggen. Die titel is er nu toch gekomen, na een testwedstrijd te Zottegem, tegen ditzelf de De Pinte. Beide ploegen begonnen zeer zenuwachtig. De score evolueerde zeer traag (na 5' 4-6) daar gemakkelijkè shots al te haastig genomen werden. Halfweg de eerste helft verbeterde het peil een beetje (12-14) en kreeg iedereen meer zelfvertrouwen. Osiris, die indivi dueel vprdedigde kon steeds de dans leiden en aan de rust 28-33 zelfs een lichte kloof maken. De Pinte kwam even GASRADIATOREN - CENTRALE VERWARMING rffrfT VERWARMING CHAUFFAGE De prachtige kleurfolders zijn bij onze verdelers te verkrijgen. Koolstraat 42, 9300 Aalst 053/21 41 13 Plaatselijke verdelers Binnenstraat 36, 9300 Aalst 053/21 54 01 Ter Licht 5, 9451 Kerksken •s 053/21 62 96 |Keizerlijk Plein 22A AALST 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis ITALIAANSE SPECIALITEITEN Oagscbetei 2»It. FRANSE KEUKEN A la carte aan matige prijieti. Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. 83/46 Basketbal BBC. The Tower Aalst, dat het in kompetitie niet gedaan heeft zoals enigszins verwacht werd, be sluit zijn seizoen met een tornooi, die er qua affiche zeker mag wezen. Vorig seizoen waren de tegenstrevers eerder zwak te noemen, zodat The Tower onbedreigd met de hoogste pluim ging lopen. Dit jaar echter werd daar voortreffelijk aan gewerkt, en het publiek wacht in elk geval een aangename zaterdag in de HRITO-zaal, Cesar Haeltermanstraat te Aalst. Er zijn zes deelnemende ploegen, die elk een versterking mogen opstellen. De voornaamste reeds gekende daar van zijn organisator The Tower, die aan treedt met Celie Van de Keer, het vroe gere Okapi-produkt, dat nu uitkomt voor vierde nationaler Castors Brakel; de belofteploeg van BBC. Okapi, die in kompetitie een zeer mooie ere plaats behaald heeft, en die de waar schijnlijke basis zal uitmaken van Okapi 83-84. In de voormiddag krijgen zij versterking van Herman Van den Broeck en 's namiddags kan Minnebo hen de finale helpen winnen; BC. Asse, de ploeg gecoacht door Frans Verhulst, gewezen speler en coach van Okapi, en waarin Pascal Van Keymeulen nog steeds de plak zwaait; BBC. Tissac Gentbrugge, een vierde nationaler, die «versterkt» wordt door gewezen internatiopaler, Kamiel Dierickx; de beloftenploeg van BBC. Osiris Denderleeuw, met gekende gezichten als Curd Van den Spiegel, Peter Praet, Jan Van den Bulcke en waarschijnlijk versterkt met één of andere eerste ploeg-speler; tot slot BBC. Vlierzele, bij wie Danny Schorreel zijn heroptreden zou doen in ploegverband. Het programma Reeks I terrein A A 9u.30, The Tower - Bel. Okapi C 11 u.15, The Tower - Vlierzele E 13u.15, Bel. Okapi - Vlierzele Reeks II terrein B B 9u.30, Res. Osiris - BC. Asse D 11 u.15, Tissac - BC. Asse F 13u.15, Res. Osiris - Tissac Finales G 15 u., 3e plaats reeks I - 3e plaats reeks II (5e en 6e plaats) H. 16u.45, 2e plaats reeks I - 2° plaats reeks II (3° en 4e plaats) I 18u.45, 1e plaats reeks I - 1e plaats reeks II (1e en 2® plaats). (AVH) opzetten, doch Naessens met een 4 op 4 sloeg terug. De Pinte gaf zich echter niet verloren en geraakte zelfs op gelijke hoogte. De Moor, die zich zeer doeltref fend opstelde tegen haar grotere tegen- streefsters, behoorde met 10 aanvallen de en 4 verdedigende tot de uitblinksters van de wedstrijd. Mortier, die veel fouten uitlokte droeg haar steentje bij vanop de vrijworplijn. Naar het einde toe was de spanning weg tot 59-61Osiris kon de voorsprong bewaren, door bevriezen van de bal langs Claessens. De grote match winner was echter Marleen Naessens, met een 8 op 13 shotprestatie, waarmee zij de deur voor De Pinte dichthield naar derde nationale. Met deze kern maakt Osiris kans om in tweede nationale te ge raken. Een lange speelster zou nochtans zeer welkom zijn. BBC. OSIRIS Mortier 11/Janssens 16/ De Moor 14/Van de Velde 4/Naessens 16. (A.V.H.) BASKETBAL - EERSTE NATIONALE Okapi-Mariembourg 58-73 Reeds vorige week op Aarschot werd ons een goede wedstrijd gemeld van de jongeren, die Okapi nu willens nillens moet opstellen om de kompetitie in eerste nationale af te sluiten. Ok nu tegen Mariembourg bewezen zij dat Okapi zeker nog niet in de put zit, en dat men mits wat bijwerken en schaven opnieuw een sterk geheel kan uitbouwen in tweede nationale. Het doet som pijn aan het hart, wanneer men ziet dat de tegenstan ders van Okapi de Aalstenaars zowat gaan beschouwen als een speelbal. Hardy, de coach van het bezoekende Mariembourg, vond het nodig om zijn topspeler Cariat en zijn genaturali- zeerde Amerikaan Davis op de bank te houden. Tot zijn eigen ontsteltenis moest hij echter vaststellen hoe zwak het gesteld is met zijn belgisch spe- lerspotentieel. Okapi, va,n de nood een deugd makend, moest aantreden met Minnebo, Van den Broeck, Fa- maey met daarnaast de beloften Van den Bosch, Philips, Lievens, De Neve, Cornand, Schellinck en Thijs, die voor hun maidenmatch voor eigen publiek eerst al een ruime zege behaald hadden tegen de Waalse beloften- ploeg. In die periode bewees Okapi dat zij op geen dood -punt zijn aanbe land. Onmiddellijk namen zij het ini tiatief en leidden dra 15-8. Toen de bezoekende coafch Davis opstelde veranderde er maar weinig, en toen Chariat zijn verschijning maakte, kon Mariembourg zich alleen op gelijke hoogte hijsen. Wat te verwachten was gebeurde in de tweede helft. Okapi ging fysisch en door gebrek aan rou tine ten onder. Anderzijds werd bewezen dat Okapi, met genoemde kern, waar er één kan afvallen en één bijkomen, zeker paraat staat om de Aalsterse basketklub nummer één weer naar zijn vroeger niveau te bren gen. Hopelijk niet te vlug, want anders wordt het heen en terug. (A.V.H.). PAUL Famey scoort hier 2 punten voor Okapi maar kon niet beletten dat Okapi zijn laatste wedstrijd in 1e natio nale ook verloor. (EU

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13